Skoči na vsebino

Porsche 911 (997)?!?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
200 odgovorov v temi
super98
super98

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 57
  • Avtomobil: Golf VI GTI, Golf II G60

Hello vsem, vem da tole ni porsche forum, ampak vseeno. Nekaj sem iskal in sem opazil da imate nekateri izkušnje tudi s temi avtomobili.

Zame porsche predstavlja vrhunec avtoindustrije nasploh in od majhnih nog sanjam o njem. Ta želja se je samo še večala odkar sem imel priliko sesti za volan boxterja, potem caymana in na koncu še 911ke.

Da skratim priče in romantiku :) :)

Torej, prikazala se je priložnost o uresničitvi sanj, jbg brez nekaj kredita ne bo šlo, ampak vseeno, enkrat si mlad in bolje zdaj kot pa ko nastopi middle age crissis :-D

Nabavil bi si 911-ko! Model 997 carrero ali carreroS. Za vsak dan imam še par avtov tako, da bi jo koristil občasno in za dušo. Pogoj je ročni mejalnik, ostalo mi niti ni tako pomembno. OK ne bi se ravno prevažal okoli v roza porscheju...
Budgeta je tam 40, max 50k in bi tako kot vsak za svoj denar iztržil največ. Stanje na avto.netu je trenutno bolj bogo. En kup 996, in par primerkov 997, nekaj od njih žal finančno nedosegljive

Šel sem pogledat dve, prva je bila tale:
http://www.avto.net/...=3774568&show=1
Hm, kako naj rečem... Avto ni omembe vreden. Večina avta (če ne cel) pobarvan, USA uvoz z EU odbijači, brez kakršnekoli servisne dokumentacije... Je bil pa prodajalec max fer :ok2 in mi tudi sam vse to povedal

Potem je pa še tale:
http://www.avto.net/...=2804106&show=1
Na prvi pogled deluje bolje kot prejšnja, sicer ni tako zanimiva barvna kombinacija ampak vseeno... Servisna dokumetacija obstaja, nekaj baje celo iz porscheja, ostalo pa privat. Sprednja šipa menjana '05, ostale '04 letnik. Na pantih sprednje havbe vidne sledi demontaže, spredaj naj bi bil štrihan samo odbijač. Mehansko OK, pelje se lepo, ne nabija, sklopka ne trese... Skrbi me kaj se je dogajalo s havbo!
Nažalost prodajalec ob ogledu ni imel veliko časa in nisem hotel tam gnjavit, tako da se bom oglasil drugič, ko bo avto opran, jaz pa opremljen s kakšnim merilcem laka itd...

Ali mogoče kdo pozna tale avto ali ve kaj več o njem. Lahko tudi na PM!

Preko vez in poznanstev sem nekako prišel še do dveh avtov, ki bi me znala zanimati. Ena je '06 svetlo modra carreraS z bež notranjostjo in tudi nekih 80kkm, druga je pa črna targa 4S '07 s 110kkm.
Avta naj bi bila OK, prvega poznam in upam da prideva z lastnikom skupaj s ceno. Drugi... hmmm 20kkm nazaj zamenjan motor, z računom in garancijo na porscheju. Ne vem, to je lahko dobro in slabo, avta še nisem videl, tako da...

Če kdo pozna kaj takega, kar ustreza zgoraj opisanemu, in je oziroma bo naprodaj, se toplo priporočam!

OK, dalje z vprašanji. Na kaj je treba bit pozoren pri 997kah poleg pač tistih osnovnih in splošnih stvari.
Kje so "cake" teh avtov, kaj je treba prečekirat? Problematika?? Bral sem da so imele tudi 997ke probleme s tesnenjem motrja na semeringu glavne gredi in probleme z ležajem "vmesne" gredi motorja. A kdo ve kako je s tem in kakšni so simptomi, OK za semering mi je jasno...

Kje so kakšni domači maherji za porscheja, kamor bi se dalo zapeljati avto na pregled in kasneje tudi na kakšen začetni servis da se odpravijo vsi felerji? Kdo je tisti tip v stegnah, ki ima za ograjo en kup teh strojev?!?

No pa sem se razpisal, upam da mi bo znal kdo kaj (kakorkoli) pomagat... Vseeno je v igri kar zajeten kupček denarja in kar je še bolj pomembno, sanje iz otroštva :) :)

LP vsem in tnx vnaprej
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 72 018
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Pri porscheju zelo pazi od koga ga boš kupil in preveri ne le vse, ampak vsak drobec njegove zgodovine - z mikroskopom. Tudi jaz sem par let nazaj fantaziral o 911 996/997, a sem bil potem blazno razočaran nad konstrukcijskimi napakami teh modelov (zračno hlajeni 911 je bil proti tem jajcem bulletproof, žal pa je za vsakodnevno uporabo ta model preveč špartanski) in sem potem idejo opustil.

Osebno poznam oba prodajalca (no če smo natančni, prvega prodajalca in drugo firmo) in ti lahko povem da bi jaz izmed teh dveh ki si jih prilepil, izbral prvi avto. Zakaj? Ker je ta prodajalec fer in ničesar ne skriva, kar je pri takšnem nakupu zelo pomembno. Fantje iz MM avta delajo ravno obratno in od njih ne boš izvedel ničesar, čeprav se na vozilih iz njihove zaloge dostikrat lak niti še dobro posušil ni. Jasno je da bo najboljši verjetno kak tretji nakup, ampak toliko da boš približno vedel pri čem si... MM avta bi se jaz na podlagi mojih dosedanjih izkušenj raje izognil.
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Naj ti svetu kdo iz foruma ki si to znamko lasti...... ne se obračat na druge k nimajo / nimamo pojma, k takega avta nimamo. Vsekakor gre moj glas 997.
Prikaži več možnosti

DD-B
DD-B

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 763
  • Avtomobil: A6 3.0 TDI, BiTu

Vsekakor vzemi 997, če pa se že odločiš za 996 potem pa zadnji letniki ko so imeli rešen problem z motorji (mislim da je bil problematičen 5 valj)
Glede teh dveh ti na žalost ne morem nič svetovati ker jih ne poznam. Lahko pa ti iz prve roke povem, da se splača investirat v začetku in kupiti preverjeno vozilo, pa čeprav za kakšnega tisočaka dražje.
V kolikor imaš pri nakupi 911 samo kakkršen koli dvom pri ogledanem avtu potem prste stran, ker se lahko začno težave potencirati in potem stroški letijo v nebo.

Uspešen nakup in dobrodošel v klub 911.
Prikaži več možnosti

klobasa
klobasa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 040

Vsekakor vzemi 997, če pa se že odločiš za 996 potem pa zadnji letniki ko so imeli rešen problem z motorji (mislim da je bil problematičen 5 valj)
Glede teh dveh ti na žalost ne morem nič svetovati ker jih ne poznam. Lahko pa ti iz prve roke povem, da se splača investirat v začetku in kupiti preverjeno vozilo, pa čeprav za kakšnega tisočaka dražje.
V kolikor imaš pri nakupi 911 samo kakkršen koli dvom pri ogledanem avtu potem prste stran, ker se lahko začno težave potencirati in potem stroški letijo v nebo.

Uspešen nakup in dobrodošel v klub 911.

:ok

996 so bili "slabi" motorji 3.4!:jok

997 so tudi imeli določene težave tisti prvi letniki in sicer 3,8 motorji, torej S in 4S...ni pa se dogajalo nič strašnega, da bi te moralo skrbeti.:)

Tako kot so bili 993 jih ne bo nikoli več, dejstvo pa je da so neuničljivi motorji, vse skupaj pa je zjebala ekologija!:metalc

Kar se tiče 997 ti jaz svetujem izbiro S varijante in vsekakor ročnega menjalnika, sam triptronic v letnikih ki jih gledaš niso nek tehnološki presežek in imajo samo 5 prestav. Če ti uspe dobit kakšen "shift shorter" si zmagovalec.:ok

Drugače pa kot je napisal DD-B dobro se prej pozanimaj saj je veliko "nategov" sploh Ameriški so problematični! Bolje nekaj jurjev več v štartu kot jebanje kasneje.:ok

Omenjenih ne poznam, poznam predvsem tiste ki so v Porsche Klub-u, ta dva pa nista, tako da...recimo Simi je kupil TOP avto.:)

Kar se tiče samih serviserjev je načeloma Robi OK ( Savlje ) ko pa boš vozilo imel se mi javi na PS in ti povem več, kam, kdaj, zakaj...:ok2

Nekih hudih "cak" načeloma ni, je pa res treba pazit, saj je veliko pripeljanega razbitega in po tem popravljenega pod "kozolcem" po tem so pa težave tukaj.

Bom malo povprašal o takšnih željah in objavim v temi, če se kaj pametnega najde.:ok

lp

P.S. če k proračunu dodaš še kakšen € ti jaz prodam 4S :)

lp

Urejal klobasa, 07.01.2011, 10:51.

“If you want to lead you must know how to follow.” :ok
Prikaži več možnosti

klobasa
klobasa

BMW fanatik

• Uporabnik

...evo prva informacija...

911 Carrera 3.6 320PS, letnik 2006 ali 2007, 35.ooo km, kupljen v Sloveniji, prvi lastnik starejši možakar, rdeče barve, notranjost bež, ročni menjalnik. Cena okoli 5o.ooo €, slike dobim v prihodnjem tednu, avta ni na netu in ga verjetno ne bo. Če te zanima se javi....

lp
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 024
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Uh to more bit čist divja stvar, rdeča zunaj pa bež notri!!
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 946
  • Avtomobil: 535 PS

Hitra pomoč. :ok :-D

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 290
  • Avtomobil: Nemški

Pozdravljen. Malo težak cilj si si našel, za tako malo denarja dobiti 997, sploh S varianto, katero ti priporočam. Tudi ostali trgi, so daleč čez tvoj budget, saj so tu uvozne dajatve zelo drage. Svetujem ti, da malo spremljaš slo. trg, pa če se najde kaj dobrega samo uzemi. Tudi @klobasa, ti je dal dobro ponudbo, tako dobrega stanja carrere 997 4S danes teško najdeš. (mogoče se pa z njim zmenita za kakšno dobro ceno). Vsekakor če so ti sanje oblika 997 potem se odloči vsaj za navadno varianto, če pa si testiral S varianto boš potem kar malo razočaran. Vsekakor upam, da najdeš najbolše. LP
Prikaži več možnosti

SlasH
SlasH

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 321
  • Avtomobil: Avtobus:)

Zdravo,

A 996 so zelo problematični? Tole mi je padlo v uč:
http://www.avto.net/...=3813805&show=1

P.S.: Se opravičujem, da sem nekoliko off topic :)
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 125

;1529755']Zdravo,

A 996 so zelo problematični? Tole mi je padlo v uč:
http://www.avto.net/...=3813805&show=1

P.S.: Se opravičujem, da sem nekoliko off topic :)

Te naj bi bili problematični ja...to so prvi vodno hlajeni 911, probleme pa mislim, da so imeli z poddimenzioniranostjo nečesa, se ne spomnim več točno:ok
Prikaži več možnosti

klobasa
klobasa

BMW fanatik

• Uporabnik

...druga informacija....

2005-911 Carrera S, Slovenski, prvi lastnik, črne barve, 32.oookm, ročni menjalnik, okoli 52.ooo eur...če rabiš info, ti pošljem kontaktno osebo in telefon...:)

lp
Prikaži več možnosti

Beemer
Beemer

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 854

Jaz bi sigurno vzel 997, če je možnost. 996 je meni osebno najgrša 911ka
Prikaži več možnosti

klobasa
klobasa

BMW fanatik

• Uporabnik

Te naj bi bili problematični ja...to so prvi vodno hlajeni 911, probleme pa mislim, da so imeli z poddimenzioniranostjo nečesa, se ne spomnim več točno:ok

...res je bil je problem z mazljivostjo, ki pa je delovalo vse ok, če je bil avto vzdrževan tako kot je treba, če ne je posledično zelo trpela glavna gred in zaropotal je 5. celinder...:ok

lp
Prikaži več možnosti

klobasa
klobasa

BMW fanatik

• Uporabnik

...drugače je pa tale zelo dober, zbirateljski, res v odličnem stanju, zelo ljubiteljski, pravi lastnik...za ceno se da verjetno še nekaj naredit...

http://www.avto.net/...=4239201&show=1

...je pa res da presega proračun, sam je res pravi :ok

lp
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 964
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Tale je res čudovit. Tejle 993 so nasplošno bomba od avta.

Glede tega pa: a mu ne manjkajo še stranske razširitve da bi bil GT2, al je bil tisto kak GT2 RS?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

klobasa
klobasa

BMW fanatik

• Uporabnik

Tale je res čudovit. Tejle 993 so nasplošno bomba od avta.

Glede tega pa: a mu ne manjkajo še stranske razširitve da bi bil GT2, al je bil tisto kak GT2 RS?

...ja res bi moram bit še "malo" razširjen...:)

Bistvo tega avta je lastnik, ki ga res vozi zelo hitro in ljubiteljsko. Avto je narejen tako kot je treba, iskal ga je zelo dolgo in ko ga je našel ni okleval. Kupil je odličen primerek v Angliji in ga sam pripeljal v Slovenijo, kjer se je začel "igrat". Pri vsem tem mu je pomagal človek, ki je bil kar 20 let zaposlen v tovarni in bil eden od članov odprave na dirko Rally Paris-Dakar ko je Porsche tam nastopal z modelom 959. Vse skupaj pa so zaključili v Nemčiji kjer je optimiziran res na nivoju, tudi cenovnem. Bile so tudi želje po odklopu prednjega kardana, da bi bil gnan samo na zadnji par koles, samo je res močan in vožnja v slabem vremenu bi tudi za večkratnega Yugoslovanskega prvaka v Rally-ju bila prej muka kot užitek. :ok

...definitivno je vreden nakupa...tako za vozit kot zbirateljsko...

lp
Prikaži več možnosti

gogi86
gogi86

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 318

@klobasa poznaš mogoče tale avto?
http://www.avto.net/...=4285431&show=1

karamboliran, uvožen ali SLO, realni km, ohranjenost?
Prikaži več možnosti

Poslanec
Poslanec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 528
  • Avtomobil: M4,M3

...evo prva informacija...

911 Carrera 3.6 320PS, letnik 2006 ali 2007, 35.ooo km, kupljen v Sloveniji, prvi lastnik starejši možakar, rdeče barve, notranjost bež, ročni menjalnik. Cena okoli 5o.ooo €, slike dobim v prihodnjem tednu, avta ni na netu in ga verjetno ne bo. Če te zanima se javi....

lp

Ta je iz MB, brez xenona?
Prikaži več možnosti

klobasa
klobasa

BMW fanatik

• Uporabnik

@klobasa poznaš mogoče tale avto?
http://www.avto.net/...=4285431&show=1

karamboliran, uvožen ali SLO, realni km, ohranjenost?

...ne poznam...

lp
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.