Skoči na vsebino

Mizarstvo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
133 odgovorov v temi
Zvezdica
Zvezdica

Oplovka

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 984
  • Avtomobil: R1200R

Fotk še nimam, ker kuhinja še ni bila v uporabi :-) Imam pa v "prvem domu" Ikeino glanz kuhinjo, stara je 2 leti, res veliko veliko veliko uporabljana in nima napake. Samo moraš vedet, da Ikea uporablja folijo, ne lak in je zato s strani videt kakšen valček ali neravnino.
Čiščenje je bolj enostavno kot si misliš! Stelex in mehka krpa, recimo iz mikrofibre (ki jih mimogrede v Ikei dobiš zelo poceni) in voila... se sveti kot zrcalo! Velja za lak in za folijo.
Za ceno pa vprašaj uporabnika @cimpo!

LP, Z.
Objavljena slika
Nisem pleh picka, ker se sponzor za tako veliko rit še ni rodil. J.Lo.press :laugh
Prikaži več možnosti

Cimpo
Cimpo

King Of The Ring

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 710
  • Avtomobil: en kup starih kant

Če hočeš narediti, da bo visoki sijaj lak res sijal kot "špegu", ga moraš kar ornk spolirat:blackeye :-D

Seveda pa obstaja tudi ultrapas "visoki sijaj", je veliko boljši kot iveral in se kasneje uniči kot lakirana površina. Je pa več €€€

Vsekakor pa je kvaliteta odvisna od debeline denarnice in lastnikovih želja.:ok

V visoki sijaj sem se kar specjaliziral:) Sam sem si naredil vrata po stanovanu lakirana v visoki sijaj:) če koga res zanima, lahko pride pogledat kakšna je kvaliteta. S kuhinjo pa je enako.
ko se končni lak strojno spolira je tako gladek, da vibratorca z novim 320 brusnim papirjem po njem kar poplesava in ne zagrabi površine:)
Ko zamahne, iskra šine, šest jih pade, ko porine fant Slovenske domovine.
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Lih k ste mizarji, me zanima če delate tudi stvari izključno iz kovine? Bulthaup
varjante:

Objavljena slika

Se sploh kakšna stranka odloči ža "odprte " kuhinjske elemente?
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 143
  • Avtomobil: F10

Se sploh kakšna stranka odloči ža "odprte " kuhinjske elemente?

Js bi se, ker dajo prostoru globino, ampak kdo bo to vse pucal. Na začetku še gre, čez leto dve, da ne govorim 5 let je pa že štala, če nisi velik redoljub.
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Cimpo
Cimpo

King Of The Ring

• Uporabnik

Zanimiva varianta, vendar se z njo v praksi še nisem srečal.
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Js bi se, ker dajo prostoru globino, ampak kdo bo to vse pucal. Na začetku še gre, čez leto dve, da ne govorim 5 let je pa že štala, če nisi velik redoljub.

Dejansko je ljudi strah.... vsi z katerimi sem govoru in jim svetoval takšno rešitev so me pogledali najprej :confused potem ko malo skiciraš in razložiš pa dobiš odgovor: " ufff.... potem vse umažaš....sploh kam pa daš kozice in ostalo?"

Ta iz slike je res "esencialna"..... lahko jo malo zbanaliziraš v svoji praktičnosti, narediš malo bolj pravokotno, dodaš še kakšne element, mogoče nekaj stekla. Tako da zapolneš malo ta strah pred čistočo, čeprav sem mnenja, da je to za čistočo najboljša rešitev, še posebaj, če tak "pult" postavimo na sredino in mu dodamo še kuhalni del. Ni nobenih drugih površin za imazat kot samo ena.

Oki, konec nebuloze.
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 143
  • Avtomobil: F10

Dejansko je ljudi strah.... vsi z katerimi sem govoru in jim svetoval takšno rešitev so me pogledali najprej :confused potem ko malo skiciraš in razložiš pa dobiš odgovor: " ufff.... potem vse umažaš....sploh kam pa daš kozice in ostalo?"

Ta iz slike je res "esencialna"..... lahko jo malo zbanaliziraš v svoji praktičnosti, narediš malo bolj pravokotno, dodaš še kakšne element, mogoče nekaj stekla. Tako da zapolneš malo ta strah pred čistočo, čeprav sem mnenja, da je to za čistočo najboljša rešitev, še posebaj, če tak "pult" postavimo na sredino in mu dodamo še kuhalni del. Ni nobenih drugih površin za imazat kot samo ena.

Oki, konec nebuloze.

V mislih sem imel prah na krožnikih, posodi ki se dlje časa ne uporablja ;)
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

V mislih sem imel prah na krožnikih, posodi ki se dlje časa ne uporablja ;)

Sej to maš omaro samo za to :beer zadaj kjer se ne kuha.
Prikaži več možnosti

Cimpo
Cimpo

King Of The Ring

• Uporabnik

Piskre že nekam pospraviš. Mene bolj zanima, kaj se dogaja na zadnji strani otoka, sploh če imaš na njemu kuhalno ploščo kadar se kaj peče. Sicer kuhinje sam ne uporabljam ravno pogosto,vem pa, da je ponavadi stena za štedilnikom vsa pošpricana od olja in raznih hlapljivih substanc. Pri otoku pa vse pade na tla? ker napa tudi ne pobere vsega, sploh če imaš uno od Gaggenava, ki se dvigne iz pulta.
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 441
  • Avtomobil: Bmw

Kuhinjski otoki, so ponavadi zaprtega tipa, dobro pa zgleda če so oblikovani v šank. Šank varianta je tudi bolj praktična, saj gospodinji ne more nobeden gledat pod prste:)
Sam osebno nebi nikoli imel takle kuhinjski otok, kot je na sliki. Kovina v kombinaciji z lesom izgleda lepo, vendar če jo je preveč je že kičasto (vsaj za moj okus).
Najbolje si je izbrati trojno kombinacijo materialov ozr barv. Recimo meni je všeč taka kombinacija: pult kakšna "beš" barva ozr imitacija kamna (ultrapas), Robovi rdeči (hrast lužen), ličnice furnirane- rdeče ali pa v isti kombinaciji kot pult, ročaji+bela tehnika pa v kakšni mat-krom izvedbi.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Tu dejansko nape ni, ker je ogromen prostor ( rastava), dejansko sem videl skoraj isto zadevo ( ne vse elemente) v manjšem protoru, brez nape ( jaz je tudi ne uporabljam, namreč meni hrana diši :).

Objavljena slika
Objavljena slika

Pri nekaterih drugih proizvajalcih mi je pa še nekoliko lepše, čeprav elementi so vedno samo leseni, kjer imajo prav tako samo pult na dveh stranicah ( večji kot ta na slikah) iz katerega se podalša miza ki ima samo sve noge ali pa sam pult ki ima spodaj lepo spravljene stoličke in lahko serviraš hrano kar tam. Vse ostalo je pa za tvojim hrbtom, čeprav bi se dalo marsikaj inkorpororat v sam pult, vendar je izvedba potem veliko tražja saj je ideja bolj dodelana, izvedba zahtevnejša, več materialov itd.

Dan danes pa sploh nebo noben plačal take kuhinje.

Cimpo kaj pa stranke so vam kdaj naročile "vjugast pult"?

Urejal Dark Funeral, 13.01.2011, 10:28.

Prikaži več možnosti

Zvezdica
Zvezdica

Oplovka

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 984
  • Avtomobil: R1200R

@Dark: se mi šuperdopade kar si objavu! Js bi znala uporabit tako kuhinjo... mal je treba premislt, kam bi kaj dal, ker ni čisto ustaljeno, ampak mislim,da se bi dal navadit. Sploh ker je takooooo lepa!!! V svoji novi kuhnji recimo nimam visečih omar, ker se mi zdijo smrtno nevarne za gospodinjo in dokaj neuporabne.
Vijugast pult (in krive ličnice) v stilu Hudertwasser sem hotla met jaz, pa me je arhitekt zatrl :blackeye
Objavljena slika
Nisem pleh picka, ker se sponzor za tako veliko rit še ni rodil. J.Lo.press :laugh
Prikaži več možnosti

Beemer
Beemer

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 854

Meni pa tista kuhinja zgoraj ni všeč. Tisti otok sredi z operacijsko mizo (oz. še bolje, spominja me na mizo na katerega se je postavilo prasca gori, da se ga je zaklalo) mi izgleda precej neposrečeno. Verjamem, da so sedaj takšne modne smernice, ki so si jih zamislili random oblikovalci. Tale stil bo čez 10 let povsem zastarel ter "out". Jaz imam raje oldschool v bolj retro stilu. Da mi pride notranji oblikovalec s kakšno tako idejo na plano se ga takoj rešim.:ok2

Urejal Beemer, 13.01.2011, 19:44.

Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Meni pa tista kuhinja zgoraj ni všeč. Tisti otok sredi z operacijsko mizo (oz. še bolje, spominja me na mizo na katerega se je postavilo prasca gori, da se ga je zaklalo) mi izgleda precej neposrečeno. Verjamem, da so sedaj takšne modne smernice, ki so si jih zamislili random oblikovalci. Tale stil bo čez 10 let povsem zastarel ter "out". Jaz imam raje oldschool v bolj retro stilu. Da mi pride notranji oblikovalec s kakšno tako idejo na plano se ga takoj rešim.:ok2

Ja ker ti neveš da so to kuhinje kuhinj....random oblikovalci.

Očitno ste imeli super klavnico iz rosfreja :ok2

Vsekakor tebi ni všeč, vendar nemoreš sodit kaj e in ni po tem. Ja pač se ga rešiš.... sreča niso vsi taki oz. sreča da imajo si različne okuse :ok
Prikaži več možnosti

Beemer
Beemer

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 854

No tebi je to kuhinja kuhinj. Mene pa spominja na klavnico.:ok2 Ni vse zlato, kar pride izpod rok "oblikovalcev oblikovalcev":laugh
Seveda ne morem soditi kaj je "in". Vem pa kaj je meni "in" in ta "miza za prasca" zgoraj to sigurno zame ni.:)

Vsekakor stvar posameznika.

Urejal Beemer, 13.01.2011, 22:46.

Prikaži več možnosti
    • Plavi je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 441
  • Avtomobil: Bmw

Bom pogledal, če oče še hrani slike od tiste kuhinje, ki sva jo delala. Tam se vsaj vidi, kaj pomeni dizajn in kvaliteta. Zaokrožen "delni otok", jedilni kot narejen v šesterokotnik, notranji deli zaokroženi, miza ovalna, filunge v naslonu...
Ga bom jutri vprašal, če ima še slike:)
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 408

@Dark: se mi šuperdopade kar si objavu! Js bi znala uporabit tako kuhinjo... mal je treba premislt, kam bi kaj dal, ker ni čisto ustaljeno, ampak mislim,da se bi dal navadit. Sploh ker je takooooo lepa!!! V svoji novi kuhnji recimo nimam visečih omar, ker se mi zdijo smrtno nevarne za gospodinjo in dokaj neuporabne.
Vijugast pult (in krive ličnice) v stilu Hudertwasser sem hotla met jaz, pa me je arhitekt zatrl :blackeye

Ti si smrtno nevarna... Se bojiš da ti bo kaj na glavo padlo? Ali je smrtno nevarno to, da ko prah brišeš, da ne dosežeš vrha omare?:blabla :beer
I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Sorry o designu lahko razpravljamo iz vidika osebnih preferenc do onemoglosti.

Beemer ne pozna http://www.bulthaup.com/ in govori iz njegove perspektive.

To je sam vrh kuhinj po celem svetu in sedaj je kar klavnica, rndom designerji itd.

Kaj je res design polovični zaokrožen otok, G&D cucine ( dela otoke ki so celi zaokroženi- prejšnja kolekcija).

Potem je spet DADA http://www.dadaweb.it/azienda_en.php . Sploh to random designerji, se mi zdi malo bedasto, ker to niso kar neki levi ljudje.

Potem še ena random klavnica: http://www.schultede...terframe10.html

V glavnem vsak svoj okus. Ta klavna miza je bila zgolj kot primer, za uprašanje, če pri nas mizarji delajo tudi kuhinje iz kamna, plexija, rosfraja, stekla, kerock, okite, corian in ne samo iz lesa ( v kateri koli obliki).

Potem pa tudi dnevne sobe, spalnice, itd.

Nikjer ne rečem, da so kuhnje, slabe, grde ali karkoli negativnega, na forumu sem videl od forumašev mizarjev in ne mizarjev zelo lepe produkte, clasične zadeve, moderne zadeve, itd. :ok

Osebna preferenca: Zvezdica te popolnoma razumem ( zame niso nevarna) ampak mi tudi niso všeč. Ko pa ni protora, sej ga nimajo vsi na pretek so pa nepogrešljive.

Urejal Dark Funeral, 14.01.2011, 09:33.

Prikaži več možnosti

brezlj
brezlj

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14

Ok, zanimive so tele vaše debate in se bom vključil z nekoliko zamude, ampak men je tema ratala aktualna zdej. Drugač pa imam eno ključno vprašanje: Kako to, da vsi gledate izdelke samo popolnoma tujih proizvajalcev, slovenskih pa nič ne omenjate. A je fora velik boljša kvaliteta? Sam gledam namreč od Špaca mizarstvo ker se mi nekak zdi, da je kvaliteta mal boljša kokr kje v Lesnini ali pa HN oz. tam kjer je navaden štanc. Mate z mizarstvom Špac kake izkušnje, dobre ali slabe?
Prikaži več možnosti

manijak66
manijak66

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 427

Lesnina ipd je stran vržen denar, ker tam dobiš omaro iz 10mm debele iverne plošče, ki že sama omara komaj stoji, kaj šele polna. Poleg tega vodila za predale so ponavadi takšna kot 20 let nazaj (samo lesena palčka). Hrbet je tam tudi samo zato da nekaj je. Če boš kupoval za dalj časa kupi pohištvo po meri. Omara je normalno iz 18mm debele iverne plošče in saj normalno stoji. Kar se tiče predalov ima danes Blum toliko različnih vodil da imaš kaj za zbirat. Res da te bo na koncu 5x dražje prišlo kot v lesnini, ampak boš imel za 20 let mir.
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark. Professionals built the Titanic.
Prikaži več možnosti