Skoči na vsebino

Homologacija platišč

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
128 odgovorov v temi
_M_power
_M_power

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 106
  • Avtomobil: BMW E60

...prosim za pomoč...kje dobit homoligacijski papir za platišča Ronal BMW style 32, za mojega E46.

Hvala,
Lp Igor
Prikaži več možnosti

MehMan
MehMan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 757
  • Avtomobil: -

Homoligacijski? U pizda, tega pa težko dobiš. Nekaj jih je na avto.netu homoligiralo zadevo, nekateri so celo homuligirali ampak kolikor sem se z njimi menil so morali precej hoditi k lokalnemu vraču in nekaj govora je bilo o žrtovanju devic zato sem hitro preusmeril temo na posiljevanje klovnov. Večini se je prikazal nasmešek na obrazu in so mi začeli dajati nasvete kje se jih najlažje dobi.

Urejal MehMan, 10.01.2011, 19:57.

1. Meh: Indifference;

ma. ko jebe.
Prikaži več možnosti
    • Martini Racing in user_x uporabnikom je všeč to sporočilo

_M_power
_M_power

Novinec

• Uporabnik

Dobra pomoč :/
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 666
  • Avtomobil: skunk :)

Če pa traparije sprašuješ:ok

Prvo je homologacija in ne homoligacija.

Original platišč ti ni potrebno homologirati. Drugače imaš pa v homologacijskem kartončku napisane dimenzije pnevmatik katere lahko bp daš na svojo E46.

Style 32 imaš pa lahko v 15" ali pa 20" - katere imaš pa ti pa bog si ga vedi...
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

_M_power
_M_power

Novinec

• Uporabnik

ja mi je jasno..v homoligacijskem mam do 17" ...kupleno pa 18" brez računa..in to mene zanima zaj..

Urejal _M_power, 10.01.2011, 20:30.

Prikaži več možnosti

Crispo
Crispo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 908
  • Avtomobil: S max

ja..v homoligacijskem mam do 17" ...kupleno pa 18" brez računa..in to mene zanima zaj..

Potem imaš dve možnosti:
1.Pri pooblaščenem prodajalcu BMW vozil zahtevat izpisek dovoljenih dimenzij za tvoj avtomobil in jih s tem papirjem vpisat v homologacijski kartonček;

2.Od urednega zastopnika za tvoja platišča zahtevat TUV za tvoje vozilo in jih s tem papirjem vpisat v homologacijski kartonček.

LP!

P.S.:
3.Če imaš certifikat od tvojega avtomobila,greš z njim na enoto,ki se ukvarja z homologacijami in zahtevaš,da ti dopišejo vse manjkajoče dimenzije.(tako sem storil jaz,je pa bilo treba kar nekaj prepričevanja)!
Prikaži več možnosti

matjazs
matjazs

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 103
  • Avtomobil: Bmw E60 530d

ja mi je jasno..v homoligacijskem mam do 17" ...kupleno pa 18" brez računa..in to mene zanima zaj..

Eni še kar vztrajajo.:) :) :crazy
Prikaži več možnosti

_M_power
_M_power

Novinec

• Uporabnik

Eni še kar vztrajajo.:) :) :crazy

:eek
Prikaži več možnosti

_M_power
_M_power

Novinec

• Uporabnik

Potem imaš dve možnosti:
1.Pri pooblaščenem prodajalcu BMW vozil zahtevat izpisek dovoljenih dimenzij za tvoj avtomobil in jih s tem papirjem vpisat v homologacijski kartonček;

2.Od urednega zastopnika za tvoja platišča zahtevat TUV za tvoje vozilo in jih s tem papirjem vpisat v homologacijski kartonček.

LP!

P.S.:
3.Če imaš certifikat od tvojega avtomobila,greš z njim na enoto,ki se ukvarja z homologacijami in zahtevaš,da ti dopišejo vse manjkajoče dimenzije.(tako sem storil jaz,je pa bilo treba kar nekaj prepričevanja)!

..no hvala..to me je zanimalo kaj naret za večje dimenzije..hvala
Prikaži več možnosti

Crispo
Crispo

BMW fanatik

• Uporabnik

..no hvala..to me je zanimalo kaj naret za večje dimenzije..hvala

Ni kaj...:ok
Zdaj pa idi homologirat,pozabi na homoligacije!:laugh

LP!

Urejal Crispo, 10.01.2011, 20:45.

Prikaži več možnosti

mali
mali

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 464
  • Avtomobil: E46 320d 100kW, E30 316

Živ

Pa ne se kar zagnat v homologacijo, prvo preveri ET, širino platišč. Ker če ni po reglcih, boš imel lahko probleme na sami homologaciji! Jaz sem moral pred možičkom odvit platišče dol, da je prepisal dimenzije platišča, potem je šele bilo dovolj za postopek izvest. No v prvem primeru, mi ni niti pogledal avta.:laugh

Lp
:confused...:besen...:zmeden... :goodidea...:serviser...:gogo...:avto

Vse se da, če človek hoče!!
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 632
  • Avtomobil: Rdeča raketa

No, platišče ki fizično ne paše na določen model avta, niti nima TUV za tisti model avta. Skombinirat in upat najboljše se pa da marsikaj.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Mark89
Mark89

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 620
  • Avtomobil: E39 '01 530iT, MG ZR 115

Meni so na avto krka glede homologacije gledali samo dimenzije gum, pa firbčni so bili če so res 8J široka platišča (z odgovorom da so bili zadovoljni). Sicer so 18 col platišča predvidena tudi na E46 (saj se gre za ta primerek?), samo dimenzije gum morajo biti taprave (pa ne smejo izpod blatnikov gledati).
Prikaži več možnosti

Crispo
Crispo

BMW fanatik

• Uporabnik

... Sicer so 18 col platišča predvidena tudi na E46...

Predvidena so ja,samo vpisana v homologacijsem kartončku so bolj poredko.

LP!
Prikaži več možnosti

SMAJL
SMAJL

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 377
  • Avtomobil: Z3 2.8

Kako da pride do tega da niso vpisane vse dimenzije v homologacijski kartonček? Jaz imam ravno zdaj ta problem, ker ni vpisanih vseh dimenzij v kartončku... Ker niso ob izdaji kartončka vpisali vseh dimenzij, moram jaz zdaj plačevati bmwju in potem še lppju, da mi vpišejo vse dimenzije, ki bi morale biti vpisane že ob prvi izdaji kartončka? Meni so to zdi blesavo, ali obstaja kakšna drugačna rešitev?
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Eno vprašanje... Bom izkoristil kar to temo..

Avto sveže uvožen iz Nemčije. Narejen "german styling", in platišča štrlijo ven. Avto se je 3 leta vozil po nemčiji bp, ker ima dokumente, pri nas pa se utegne zaplesti. Na uvozno homologacijo je šel z navadnimi radkapami, rad pa bi porihtal tudi to (v Kopru moraš za uvoz iti na eno ali drugo firmo, medtem ko za predelave hodijo iz LPP dol v KP na tretjo firmo).

Platišča so na vsaki strani par cm ven izpod blatnikov (pač na rob, sej vemo kako to izgleda), ampak avto nima klasičnega TUVa, pač pa TUV, ki ima tiste odsevne znakce (original) in je v bistvu certifikat, 3 strani z podatki kot iz optike, platišči in vsem živim... Na njem je izpisano kot nekakšen test oziroma potrdilo, da ima ta avto lahko točno ta platišča s temi pnevmatikami, da ni nevaren za na cesto in tudi koliko štrlijo ven zadaj in koliko spredaj (predvidevam da to pomeni cel kup številk, lično vsaka sekcija v svoji vrstici :laugh). Certifikat je zaradi specifike tega da štrli vse skupaj malček ven izpod blatnikov celo tako natančen da so z njim prišle predpisane točno določene znamke in tipi pnevmatik. Torej kot bi homologiral , platišča, dimenzijo, in tudi kakšne pnevmatike (točno po znamkah in modelih) so dovoljene tako nameščene.

V Nemčiji s tem ni težav, me pa zanima ali bom lahko to homologiral pri nas (ker ne bi rad težav s policijo čeprav je narejen praktično A-Test v nemčiji in dvomim da je pod standardi) ali naj se sprijaznim in zamenjam platišča?

Urejal Pepsi, 10.02.2011, 21:02.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

propeler
propeler

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 301

Če še nisi naredil homologacije, ga pripelji in boš imel vse urejeno, kar je zdaj na avtu, vpisali ti bodo še original dimenzije pnevmatik.

K meni pa moraš pripeljati zato, ker mi pridejo na dom.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 632
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Vprašaj Tonija kako je s tem. Če ti pa Propeler vse to zrihta pa toliko bolje.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

janih
janih

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 180
  • Avtomobil: e36 320icabrio, hostar

zakaj ste me ven vrgl:confused :confused, sej sem sam za Alpinke vprašal:confused :confused
vedno z vami janih:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 579
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Bom izkoristil to temo za moje vprašanje....:)

Na tehničnem pregledu so na našem drugem avtu, opel astri cabrio, "ugotovili", da so feltne in gume prevelike, oziroma, niso vpisane v homologacijskem kartončku. Gre se za 17-tke.
Avto je bil uvožen iz nemčije in ima zaradi tega homologacijski kartonček.
Seveda sem dobil original izjavo od pooblaščenega prodajalca opel vozil v slo, na katerem imam črno na belem, da so točno te 17-tke dovoljene za ta avto.

Sedaj pa moje vprašanje:
Ker gre za tovarniško dovoljene dimenzije gum in platišč, zakaj moram to vpisat v homologacijski kartonček kot predelavo? Naj mi to nekdo objasni, ker jaz ne vidim logike v tem, da se nekaj, kar je tovarniško dovoljeno, smatra kot predelava!:confused

Ker v obstoječem homologacijskem kartončku manjka ta dimenzija gum, bi jaz rad samo, da se dopiše ta manjkajoča tovarniška dimenzija. Za kar me hočejo na LPP-ju upalit za 40€ in še to samo kot vpis predelave vozila.

Lahko to kje drugje uredim, da je vpisano med originalne dimenzije in da je bolj ugodno?

Urejal kroskris, 16.03.2012, 11:00.

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti