Skoči na vsebino

Homologacija platišč

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
128 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 823
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Mislim da so cene vse tam tam. Kot razlog ti pa lahko povem samo: welcome to Slovenia. :crazy

Mislim da je Gerchy enkrat pisal na to temo...
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 581
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Ma prav smešno je... trije tipi iz tehničnega so se vrteli okoli teh gum (215x40 R17) in platišč (platišča so original opel) in se resno spraševali, kako je možno, da so na tem avtu takšne gume? Kako smo jih sploh gor spravli?

Noben ni pomislil, da mogoče zato, ker so ORIGINAL!:crazy

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

mali
mali

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 464
  • Avtomobil: E46 320d 100kW, E30 316

:ok2

Bom izkoristil to temo za moje vprašanje....:)

Na tehničnem pregledu so na našem drugem avtu, opel astri cabrio, "ugotovili", da so feltne in gume prevelike, oziroma, niso vpisane v homologacijskem kartončku. Gre se za 17-tke.
Avto je bil uvožen iz nemčije in ima zaradi tega homologacijski kartonček.
Seveda sem dobil original izjavo od pooblaščenega prodajalca opel vozil v slo, na katerem imam črno na belem, da so točno te 17-tke dovoljene za ta avto.

Sedaj pa moje vprašanje:
Ker gre za tovarniško dovoljene dimenzije gum in platišč, zakaj moram to vpisat v homologacijski kartonček kot predelavo? Naj mi to nekdo objasni, ker jaz ne vidim logike v tem, da se nekaj, kar je tovarniško dovoljeno, smatra kot predelava!:confused

Ker v obstoječem homologacijskem kartončku manjka ta dimenzija gum, bi jaz rad samo, da se dopiše ta manjkajoča tovarniška dimenzija. Za kar me hočejo na LPP-ju upalit za 40€ in še to samo kot vpis predelave vozila.

Lahko to kje drugje uredim, da je vpisano med originalne dimenzije in da je bolj ugodno?

Živ

Napaka pri homologaciji v Slo. Če bi imel ža takrat to potrdilo, bi ti vpisali vse dovoljene dimenzije. Ostale naknadne zadeve so predelava... Ampak, ker ti tega niso povedali ob homolo... bodo sedaj še malo zaslužili.
Tako so meni obrazložili.

Lp
:confused...:besen...:zmeden... :goodidea...:serviser...:gogo...:avto

Vse se da, če človek hoče!!
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 086
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Lahko to kje drugje uredim, da je vpisano med originalne dimenzije in da je bolj ugodno?

Pojdi do ustanove, ki je ob uvozu izdala homologacijski karton, poleg prinesi še kopijo nemškega dokumenta in zahtevaj, da popravijo napako.

Nixxon ima dober spomin:
http://forum.bmwslo....87&postcount=28

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

Pojdi do ustanove, ki je ob uvozu izdala homologacijski karton, poleg prinesi še kopijo nemškega dokumenta in zahtevaj, da popravijo napako.

Hvala za predlog. Bom pozkusil uredit preko e-maila in telefona, ker če se morem zaradi tega vozit v MB (Štajerski Avto dom), je vseeno ali dam za bencin, ali za homolomo....

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Iz principa: za benz :-D pa še en lep roadtrip boš imel. :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

sales0
sales0

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 250
  • Avtomobil: 318 tds

No pa da še jaz malo izkoristim to temo, in sicer je na stvari sledeče.
Mam e36 touring 318tds-a in sem nabavil felne dotz brands hatch 8J-et20-17.
Problem nastane sedaj, iz firme dotz so mi poslali tuv za felne in pod proizvajalec lepo piše AEZ, in sem jim mail napisal nazaj kako to sedaj, ker mam felne DOTZ, pa so mi odgovorili, da ni panike, ker AEZ in DOTZ izdeluje ena in ista firma, ampak kako to sedaj našim homologacijskim pacientom dopovedati? Poleg tega pa me še zanima, a sploh moram avto peljat na homologacijo, če imam ta velik homologacijski kartonček, z vnešenimi dimenzijami od 185-65-15 pa do 245-40-17? Ker jaz bi rad nataknil gume 215-45-17, katere so že homologirane, edino felne niso vpisane.
Sem na internetu nekaj iskal, pa je polno tem, ampak nikjer pa ne zveš točnega podatka, ali se morajo dodatno homologirati felne ali feln ni treba ob predpostavki, da imaš vnešene te dimenzije gum.
Pa še nekaj, za moj tip avta so predpisane te felne kot et35, jaz pa imam felne z et20, in z 215-45-17 gumami tekalni profil gum ne štrli izpod blatnikov, štrli pa za kakšna slabega pol centimetra sama felna, ker sem nategnil gumo na felno.

Kaj sedaj storiti v mojem primeru?

Najlepša hvala vsem že v naprej za pomoč!

Aleš!

Urejal sales0, 18.03.2012, 17:22.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Kaj točno ti piše v kartončku? "Od 185-65-15 do 245-40-17" sigurno ne, vedno so navedene točne dimenzije in tiste imaš lahko uradno gor. Tako da če ti ne piše dimenzije 215/45-17, potem bi moral zadevo dat vpisat.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

sales0
sales0

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Piše mi ta dimenzija tudi, ampak me zanima, če je potrebno dodatno homologirati felne(platišča,feltne,kolesa,...)?

Hvala in lep pozdrav!

Aleš!
Prikaži več možnosti

milan_
milan_

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 173

Kaj imaš v kartončku poleg dimenzije pnevmatik napisano tudi širino platišča in ET?

lp,
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

Bom izkoristil to temo za moje vprašanje....:)

Na tehničnem pregledu so na našem drugem avtu, opel astri cabrio, "ugotovili", da so feltne in gume prevelike, oziroma, niso vpisane v homologacijskem kartončku. Gre se za 17-tke.
Avto je bil uvožen iz nemčije in ima zaradi tega homologacijski kartonček.
Seveda sem dobil original izjavo od pooblaščenega prodajalca opel vozil v slo, na katerem imam črno na belem, da so točno te 17-tke dovoljene za ta avto.

Sedaj pa moje vprašanje:
Ker gre za tovarniško dovoljene dimenzije gum in platišč, zakaj moram to vpisat v homologacijski kartonček kot predelavo? Naj mi to nekdo objasni, ker jaz ne vidim logike v tem, da se nekaj, kar je tovarniško dovoljeno, smatra kot predelava!:confused

Ker v obstoječem homologacijskem kartončku manjka ta dimenzija gum, bi jaz rad samo, da se dopiše ta manjkajoča tovarniška dimenzija. Za kar me hočejo na LPP-ju upalit za 40€ in še to samo kot vpis predelave vozila.

Ni šlo drugač, kot pa da smo homologirali tovarniške dimenzije gum in platišč in se skeširali za dodatnih 40€. Thats life....:ok

Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Meni je pri celi štali z našimi homologacijami največja enigma še vedno neverjetno nenatančna homologacija ob uvozu avtomobila iz tujine.

In sedaj ista enigma kot pri bivši E39. V homologaciji mi polovico dimenzij manjka.

In zakonsko gledano čarodejstvo, ko odprem vrata je jasno razvidno kaj je proizvajalec predvidel za ta avto. Ko pogledamo mojo homologacijo izgleda kot da je proizvajalec predvidel 3 vrste pnevmatik za moj avto.

Recimo v homologaciji imam 225/45 R17 vse 4. Na tablici od BMW na vratih imam med drugim tudi 225/45 R17 spredaj in 245/40 R17 zadaj, enak primer za 225/40 R18 vse 4 imam, nimam pa 225/40 R18 spredaj in 255/35 R18 zadaj.

Zdaj pa, kaj se zgodi če se bi jaz odločil zadaj nabiti 255/35 R18 pnevmatike? :confused

Po naši zakonodaji bi jih moral imeti vpisane v homologacijski kartonček. Pa jih nimam. Torej mi lahko napiše kazen. Po drugi strani, ti. "koncesije" za uvozne homologacije podeljuje ravno država, in je v bistvu za ne vpis kriv nekdo ki mu je država omogočila neko pridobitno dejavnost a le te ne opravlja vestno. Sam uvoznik nima kaj težit kakšne pnevmatike naj mu vpišejo, ker so le te jasno in vidno specificirane na originalni ploščici na vozilu.

In torej če bi imel nekdo višek časa in denarja, predvsem pa časa in se pritoži nad kazen 400EUR+ za nehomologirane pnevmatike (ki so v bistvu tovarniško predvidene), mora zadeva ne glede na togost in ozkoglednost sistema, že na prvi fazi EU sodišča padet.. Ali pa se motim?

In to ni primer le pri mojem avtu, je bilo tudi pri prejšnjem in pri večini ki so iz uvoza kjer se je uvozniku slatko malo "fučkalo" za vse skupaj, samo da se čimprej proda naprej, novi lastnik pa naj se ukvarja potem s homologacijami.. (Da se ne pogovarjamo, da sem videl že homologacijo od E39 iz uvoza v kateri so bile le ene 16ke noter homologirane - tiste na katerih je prišel očitno v državo)..

In kje je potem še večja drama, če hočeš od BMW ti mora uradni uvoznik izdati potrdilo, potem pa še enkrat plačaš na homologaciji, za nekaj kar je predvidela tovarna.

Hja no.. Sicer pa me nič več ne čudi odkar sem skoraj padel na tehničnem in praktično hočem nočem moral kupiti še slovensko prvo pomoč ker od novega Audija nemška ni bila dovolj dobra, od BMWja pa tudi ne (jap, obe sem imel s seboj), vse skupaj pa se je pospremilo s stavki v smeri da imamo višje standarde... :napaka

EDIT: Sem se spomnil še večje neumnosti, ki ji rečejo evidentiranje in ti pri prepisu zaračunajo da pogledajo tvojo osebno.. Hja vid je treba očitno plačati.

Urejal Pepsi, 19.03.2012, 17:32.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

sales0
sales0

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Kaj imaš v kartončku poleg dimenzije pnevmatik napisano tudi širino platišča in ET?

lp,

Ja piše še zraven et in koliko J je, pa coli so še navedeni, zato sklepam, da mi ni potrebno dodatno homologirati, ali pač?

L.p!

Aleš!
Prikaži več možnosti

milan_
milan_

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 173

Ja piše še zraven et in koliko J je, pa coli so še navedeni, zato sklepam, da mi ni potrebno dodatno homologirati, ali pač?

L.p!

Aleš!

Pa imajo te "nove" feltne tako širino in ET, ki je že navedeno v homologacijskem kartončku (pri izbrani dimenziji pnevmatike)? Če je temu tako, potem mislim, da nima smisla za homologacijo. Če pa te širine in ET še nimaš v kartončku, potem pa bi jaz dal homologirati.

V mojem kartončku so bile samo dimenzije pnevmatik + hitrostni razred, brez podane širine in ET platišča. Eno leto sem se vozil s pnevmatikami, ki so v kartončku, vendar z drugimi felgami (druga širina in ET). Letos pa sem dal zadevo homologirati, predvsem zaradi tega, ker sem se odločil za drugo dimenzijo pnevmatike, katere še nimam v kartončku.

lp, milan.
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

Po besedah gospoda, ki mi je razložil potek prve homologacije ob uvozu vozila iz tujine, to poteka tako, da oni enostavno vpišejo te podatke, ki jih prinese uvoznik oz. novi lastnik uvoženega vozila.

Oni očitno ne preverjajo podatkov iz baz podatkov proizvajalcev, ampak se zanesejo na to, kar jim ljudje prinesejo ob prvi homologaciji...:crazy

In ker je veliko ljudi šlampastih, se zgodi da sploh ne pridobijo vseh podatkov o dovoljenih pnevmatikah in platiščih, kar pomeni da je potem tudi vpis pomankljiv. Tega vpisa pa se potem več ne da popravljat, ampak se lahko uredi le dodatna homologacija, pa magari gre za tovarniške stvari...

Takle mamo.

Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik

Takle mamo.

Mene bolj zanima, glede na to da je na forumu miljon čudnih izkušenj če so že komu napisali kazen za tovarniško predpisano a ne homologirano dimenzijo. :ok2
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

Mene bolj zanima, glede na to da je na forumu miljon čudnih izkušenj če so že komu napisali kazen za tovarniško predpisano a ne homologirano dimenzijo. :ok2

Ziher se bo kdo našel! Policaje zanima samo homologacijski kartonček in nič drugega. Vse ostalo ni uradni dokument.

Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik

Ziher se bo kdo našel! Policaje zanima samo homologacijski kartonček in nič drugega. Vse ostalo ni uradni dokument.

Imamo kakšnega pravnika na forumu za take stvari? Ker tole vprašanje se je že večkrat pojavilo na mizi ob kakšni pijači ob kakšnih fahren freunden..:ok

Se mi zdi res dilematično "kdo lahko koga, če se koga nazaj zapiči v kdo"..

Urejal Pepsi, 19.03.2012, 20:00.

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 024
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO

Po besedah gospoda, ki mi je razložil potek prve homologacije ob uvozu vozila iz tujine, to poteka tako, da oni enostavno vpišejo te podatke, ki jih prinese uvoznik oz. novi lastnik uvoženega vozila.

Oni očitno ne preverjajo podatkov iz baz podatkov proizvajalcev, ampak se zanesejo na to, kar jim ljudje prinesejo ob prvi homologaciji...:crazy

In ker je veliko ljudi šlampastih, se zgodi da sploh ne pridobijo vseh podatkov o dovoljenih pnevmatikah in platiščih, kar pomeni da je potem tudi vpis pomankljiv. Tega vpisa pa se potem več ne da popravljat, ampak se lahko uredi le dodatna homologacija, pa magari gre za tovarniške stvari...

Takle mamo.

pa ti je ta gospod tudi povedal,da moraš tam pokazat original, kar pomeni nemško homologacijo Če smo že na BMW forumu), in le to potem prepišejo v našo homologacijo. Kaj misliš da se tiste glave v pisarnah trudijo same iskati podatke za homologacijo vozila ob uvozu .... malomorgen ... le prepišejo oz. še to ne
Šlamparija je le na strani naših birokratov

Urejal tratnika, 19.03.2012, 20:11.

Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

Neuradno se lahko voziš okolit tudi s samo izjavo o dovoljenih tovarniških pnevmatikah in platiščih, ampak potem pač moraš naletet na policaja dobre volje (na dolenjskem ne bo problem, ko ga imajo malo pod kapo...:laugh), in če ti bo policaj verjel glede tega, potem ok.:ok2

P.S.
Ja, original TUV je treba pokazat, ampak verjetno se da tudi malo na oko, če imaš veze...

Urejal kroskris, 19.03.2012, 20:32.

Prikaži več možnosti