Skoči na vsebino

Homologacija platišč

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
128 odgovorov v temi
Toma
Toma

bivši nick bmwe38

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 907
  • Avtomobil: Mazda MX-5, BMW E91

Vpišejo ti dodatek k Z.1 kategoriji oz. dodatne dimenzije pnevmatik, čeprav si šel "homologirat" platišča. Rahlo čudno se sliši, ampak win situacija zate oz. vsako normalno osebo:beer

Vpisano imam tako:

Vgrajena platišča O.Z., tip: xxxxxx, velikost xxxxxxxx,
vgrajene pnevmatike 195/45 R16.

Nikjer ne piše da je to dodatek k Z.1.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 952
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ah damn, so ti vpisali tudi feltne. Nekaterim vpišejo samo nove dimenzije pnevmatik, potem pa lahko furaš katerokoli feltno iste colaže. :crazy
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Ah damn, so ti vpisali tudi feltne. Nekaterim vpišejo samo nove dimenzije pnevmatik, potem pa lahko furaš katerokoli feltno iste colaže. :crazy

Vpišejo ja, ampak naredi pa kopijo TUV-a in gre v arhiv ... če pride slučajno do izrednega tehničnega bodo točno vedeli za katere feltne je narejena homologacija in za katere ne.

Urejal Rottie, 20.09.2013, 11:17.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Toma
Toma

bivši nick bmwe38

• Uporabnik

Torej vsak komplet felten moreš na novo homologirat, kot sem si predstavljal :blackeye

Ok in sedaj naprimer kupim 15 col feltne, pa hočem homologirati dimenzijo 195/50 R15 (namesto že vpisane 185/55 R15), mi bodo spet to vpisali skupaj s feltnami in spet ne bom mogel voziti 195/50 R15 na drugem platišču?

Kako pa je potem npr, da kupim platišča 15 col in na njih ne gre že vpisana dimenzija (185/55 R15), ampak jo vseeno stlačim gor? Se ne moreš sklicevat na to, da je ta dimenzija že vpisana?

Kako pa je z german style izgledom gum, verjetno v TUV-u platišč ni dovoljena dimenzija, ki jo imajo nekateri gor ali pač?
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Torej vsak komplet felten moreš na novo homologirat, kot sem si predstavljal :blackeye

Ok in sedaj naprimer kupim 15 col feltne, pa hočem homologirati dimenzijo 195/50 R15 (namesto že vpisane 185/55 R15), mi bodo spet to vpisali skupaj s feltnami in spet ne bom mogel voziti 195/50 R15 na drugem platišču?

Kako pa je potem npr, da kupim platišča 15 col in na njih ne gre že vpisana dimenzija (185/55 R15), ampak jo vseeno stlačim gor? Se ne moreš sklicevat na to, da je ta dimenzija že vpisana?

Kako pa je z german style izgledom gum, verjetno v TUV-u platišč ni dovoljena dimenzija, ki jo imajo nekateri gor ali pač?

Dimenzije gum se le vpiše, tako da jih lahko načeloma daš na katerakoli platišča, ki jih imaš homologirana in da seveda guma normalno paše gor.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Toma
Toma

bivši nick bmwe38

• Uporabnik

Dimenzije gum se le vpiše, tako da jih lahko načeloma daš na katerakoli platišča, ki jih imaš homologirana in da seveda guma normalno paše gor.

V katerem primeru se vpiše le dimenzija gum, brez platišč?

V odebeljenem tektu praviš da more bit platišče homologirano, torej kot rečeno vsako platišče homologiraš, pa čeprav je dimenzija ustrezna? Razen v primeru da imaš originalna platišča, vsaj tako si jaz to predstavljam.

Npr. sedaj kupim od Clio RS-a feltne, ki so prav tako 16" in prav tako paše na njih 195/45 R16. Kako bi lahko jaz homologiral original feltne ali je to sploh možno?

Se opravičujem za svojo radovednost, samo me to malo moti, da je tako. Potem ne razumem tistih, ki imajo vsak teden druga platišča na avtomobilu, ali homologirajo vsako feltno posebej ali vozijo brez.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

V katerem primeru se vpiše le dimenzija gum, brez platišč?

V odebeljenem tektu praviš da more bit platišče homologirano, torej kot rečeno vsako platišče homologiraš, pa čeprav je dimenzija ustrezna? Razen v primeru da imaš originalna platišča, vsaj tako si jaz to predstavljam.

Npr. sedaj kupim od Clio RS-a feltne, ki so prav tako 16" in prav tako paše na njih 195/45 R16. Kako bi lahko jaz homologiral original feltne ali je to sploh možno?

Se opravičujem za svojo radovednost, samo me to malo moti, da je tako. Potem ne razumem tistih, ki imajo vsak teden druga platišča na avtomobilu, ali homologirajo vsako feltno posebej ali vozijo brez.

Predvidevam, da se pri gumi vpiše le dimenzija, ker so potrošni materjal in se modeli menjajo z leti. Feltne imaš pa vpisane dimenzije za original, če si dajal gor naknadno kaj neoriginalnega, pa moraš homologirati te feltne. Je pa v TUV tudi verjetno zavedeno katere dimenzije gume pašejo na te feltne za kateri model avta (nisem preverjal, se mi pa zdi to logično, ker drugače TUV za model avta ne bi bil smiselen, če bi lahko nataknil katerokoli dimenzijo gum gor).

Ne vem kako je pri Renaultu, ampak za BMW original feltne kontaktiraš uvoznika za BMW v SLO in ti on da izpisek oz. potrdilo kaj paše na tvoj avto.

Folk pač počne vse živo ... eni vse homologirajo in potem lahko izmenjujejo, eni se pač požvižgajo na vse in dajo gor kar jim paše, potem pa piz****, ko jih policaj štrafa za to.

Urejal Rottie, 20.09.2013, 11:54.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Toma
Toma

bivši nick bmwe38

• Uporabnik

Ok, verjetno je res to, da imam neoriginal feltne. Torej tudi če kupim neoriginal feltne pa dam gor že vpisano dimenzijo, bi moral še vedno homologirati platišče, saj ni original. Mislim da sem prišel do pravega zaključka. :-D

Bom pa enkrat vsa ta vprašanja malo posredoval na kakšno homologacijo, me prav zanima kaj oni pravijo. Samo jih morem preoblikovat, da bodo malo bolj razumljiva :-D

Urejal Toma, 20.09.2013, 12:02.

Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 287
  • Avtomobil: 525tds Touring

Ok, verjetno je res to, da imam neoriginal feltne. Torej tudi če kupim neoriginal feltne pa dam gor že vpisano dimenzijo, bi moral še vedno homologirati platišče, saj ni original. Mislim da sem prišel do pravega zaključka. :-D

Bom pa enkrat vsa ta vprašanja malo posredoval na kakšno homologacijo, me prav zanima kaj oni pravijo. Samo jih morem preoblikovat, da bodo malo bolj razumljiva :-D

Saj pa ti to piše v homologaciji da imaš homologirano XY platišče z XYZ dimenzijo gum. Če pa prineseš drugo platišče pa ga moraš tudi homologirati neglede na dimenzijo gume...

Original platišča so pa že homologirana...

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

Fort
Fort

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 440
  • Avtomobil: VW Passat

Živjo, imam eno vprašanje.
Na BMW F11 bi rad zmontiral original feltne style 350M deljenih dimenzij 245/45/18 in 275/40/18, ki so homologirana samo za F11 z M paketom. Na mojem avtu so pa na nalepki na stebričku in v homologacijskem kartončku vpisane dovoljene dimenzije za sprednjo in zadnjo os 245/45/18. Kakšen je postopek homologacije? Hvala!
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 387
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Pošlji mail na BMW Slovenija in vprašaj, če ti lahko izdajo potrdilo, da te dimenzije ustrezajo tvojemu avtu. Če lahko, jim boš nekaj plačal in s tem potrdilom potem greš do ene organizacije, ki vpisuje homologacije v kartončke in ti bodo dopisali to dimenzijo.

Če pa BMW Slovenije ne da potrdila, ker te dimenzije dejansko ne ustrezajo tvojemu avtu, lahko pa kupiš kakšna aftermarket platišča, ki imajo homologacijo za tvoj avto in te dimenzije, če se dobijo. Pa potem s papirji, ki jih dobiš zraven platišč greš vpisat to dimenzijo.

Potem je še ena nelegalna možnost, (ki se je jaz sicer nebi posluževal, dosti voznikov pa se je), da doma na računalniku malo "predelaš" homolgacijske papirje od kakšnih aftermarket platišč).

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 442
  • Avtomobil: prdalica

Na širino 9J brez težav spraviš gor 245 pnevmatiko. Homologirane imaš dimenzije pnevmatik, zato ne kompliciraj.

Urejal mihaing, 29.01.2017, 18:09.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

Fort
Fort

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 440
  • Avtomobil: VW Passat

Hvala za obrazložitev!...poskusil bom prvo možnost, če ne pa pač prodal platišča in kupil originalna ki ustrezajo avtu.
Čeprav ne razumem v čem je fora....u bistvu isti avto, pa na enem so lahko gor na drugem pa ne...
V kartončku je vpisana tudi dimenzija feltn in ET..
V kartončku je vpisana tudi dimenzija platišč in ET...
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 061
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Kako homologirati 17" platišča za E36 320i cabrio, ki ima v ITA prometni sicer vpisane samo 15" in 16"?

Rad bi vse pripravil in naenkrat uredil ob uvozu.

Dobil sem sicer seznam, kjer so tudi 17" predvidene čisto za vse modele: http://www.motor-tal...chmentId=449737

Help :-D

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 442
  • Avtomobil: prdalica

Na avtu jih imej in papirje za feltne. Tako ali tako gre avto čez celotni homologacijski postopek

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Gut... kdo mi posodi 17" za čas homologacije :-D

Avto je na skromnih Style 13 = 15" 

Lep klasičen videz :ok2

A papirnate rešitve ni?

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 952
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Papir vreden 100€? Sicer za letnik 1994 možno da jih tudi tam gor ne bo, to je bila bolj domena kasnejših letnikov (serijsko).
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

A se to potrdilo ne da dobiti iz Nemčije zastonj, če jim napišeš, da rabiš za homologacijo, naš BMW zastopnik pa hoče 100€ zanj? Meni se zdi to pač pretirana cena za en papir, ki ga rabijo le sprintat in poslat po pošti.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Bom počakal, da vidim avto in če ima nalepko, potem pa študiram naprej :-D

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Zakaj ga ne bi pustil na teh platiščih? ... zgleda prav super. Itak je oldi in mu pašejo feltne manjših col bolj kot neke velike.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.