Skoči na vsebino

Pomoč pri izbiri velikosti platišč

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
151 odgovorov v temi
echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 010

Torej, ker se nikakor ne morem odločiti, katero velikost platišč naj dam na svojo E30, rabim vaš nasvet. In sicer nevem ali bi dal gor 16 col ali 17 col.

Najraje bi dal gor 17 col in sicer če dam gor 17 col, potem pridejo v poštev samo ena - ALPINA 17 col od E34. Dobil sem par slik z E30-kami s temi platišči, ampak nobena ni za moj okus dovolj v pod zabita. Medtem ko vem, da se pri 16 col (nevem še katera bi izbral v primeru 16col, vsekakor ena z veliko roba, ampak sej to itak ni važno) da E30-ko dovolj zabiti v tla. Ampak pri 16 col me moti to, da izgledajo premajhna (platišča bodo še temna, tako da bodo optično izgledala še manjša), medtem ko lahko pri 17 col E30-ka izgleda pa že kot kočija, če ni dovolj znižan, česar pa nikakor nočem.

Torej, zanima me, koliko se da E30 znižat s 17 col platišči, da je še normalno uporabna za vožnjo? Avto ne bo daily driver, vendar mora vseeno biti primeren tudi da grem z njim v trgovino in nazaj, če se razumemo kaj hočem povedat. Predvsem pa mi je pomembno, da se gume nikjer ne bodo čohale, da mi jih ne bo nonstop zabijalo v blatnike na teh slovenskih cestah ter da lahko mirne duše priletim okoli ovinka, brez skrbi, da če bo ravno v ovinku kakšna luknja, da mi jih zabije v blatnik.

Aja, blatniki bodo povaljanji - torej poširjeni in platišča bodo prišla v vsakem primeru čimbolj do roba - ali z samim ET-jem platišč ali pa si bom pomagal z distančniki.

Torej rabim vaša mnenja, slike znižanih E30 s 17 col, .... na slikah najraje vidim, da ima MT paket (ni važno ali MT1 ali MT2, saj sta optično oba enako nizka).

Kakšni primeri od E30 M3 pa ne pridejo v poštev, ker tam vem da izgleda 17 col normalno.

:beer

Urejal echo, 30.01.2011, 14:09.

Prikaži več možnosti

KINGKONG
KINGKONG

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 485
  • Avtomobil: en kup skretov :)

70/60,9x16 et 15+5mm distančnika...gume 225/40/16
skret 068.jpg
to je max za vsakodnevno vožnjo,diagonalno (sam v avtu)čez tavisoke ležeče policaje, karter 8.5cm od tal, ne drsa niti z 5komadi v avtu....ampak z dobrim podvozjem ali dobrimi gevindami:ok
drugače pa tole vode ne boš odkril ,pri nižanju e30...če boš hotel skupek naštetega, ne bo poceni...

Pripete slike za predogled

• skret 060.jpg
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 735
  • Avtomobil: Assless beemer

17" pa čist na tla, pa nebo problemov kljub nižini.

Objavljena slika
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

KINGKONG
KINGKONG

BMW fanatik

• Uporabnik

:ok rešitev le dobre gevinde...
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik

Gewinde bodo, tako da to ni problem .... tista E30 na tvoji sliki mi je pa všeč Eddy, znižan izgleda OK, ampak a to res nikamor ne zabiva, niti pri obračanju ne? Pa še to, koliko je lahko pri 17 col 8,5 J največji ET spredaj, s tem da bodo blatniki poširjeni in da hočem nekako tako znižano kot na sliki ki jo je dal Eddy? A bi šlo ET -10?
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

:-D Na tem modrem zgoraj dvomim da se sploh sprednja kolesa da obračati. Kaj pa če bi dal 26" od mountain bikea gor?

Na majhnem avtu kot je E30 je 16" max, kar je več je smešnica in neuporabno.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik

Dej Azael ti rajš še malo napihni gume na tvojih 15col na E34 da bodo še večji baloni zgledal :ok2

Drugače pa slabo bereš .......
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj sem slabo prebral?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 735
  • Avtomobil: Assless beemer

:-D Na tem modrem zgoraj dvomim da se sploh sprednja kolesa da obračati. Kaj pa če bi dal 26" od mountain bikea gor?

Na majhnem avtu kot je E30 je 16" max, kar je več je smešnica in neuporabno.

S primerno trdim podvozjem tole na sliki sploh ni problem. Pod 16" ne gredo dovolj velike zavore pri meni, tako da je 17" must have.
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj sem slabo prebral?

Zato, ker sem napisal, da s 17 col lahko že izgleda kot kočija, česar nočem, zato ga je treba konkretno znižat, in da hočem kljub temu, da se ga toliko zniža, da se avto še zmeraj normalno vozi. Pa ne pozabi da sem omenil valjanje blatnikov.

Če se pa to ne bo dalo bom pa 16 col imel.

Imaš kakšne izkušnje s 17 col na E30 al kaj? Ker 17 col na E30 ni nobena redkost, edini problem so slovenske ceste in to s kakšnim namenom se avto uporablja. Jaz udobja v E30 ne iščem ....

Pa konkretno znižan E30 s 17 col izgleda majka, problem je kot rečeno vozne lastnosti, česar ne mislim žrtvovati za izgled.

18 col je pa preveč v vsakem primeru, to pa ja.
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 368

Meni so 17ke ok z MT2 paketom (ki ga čisto slučajno lahko dobiš pri meni :laugh), ker pragovi in odbijači vizuelno znižajo avto, tako da ne zgleda kot kočija. Na avto brez mt2, pa 17k nebi dajal. V primeru, da boš imel mt1, pa ti nebi znal svetovat.
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja to se strinjam, da 17 samo pod pogojem, da ima avto MT paket (ali pa seveda še boljše - M3), saj sem tudi napisal to v prvem postu ...

O ne, jaz bom oldschool, že imam MT1 :ok2
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne, saj sem dobro prebral. Predvsem gre za nek "hud" videz za vsako ceno.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne, to sploh ni res. Slabo bereš, spet :ok2
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 574
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

HAy!

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik

A to gre po vrsti 15, 16, 17 col?
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 574
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

....16,16,16....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 368

na zadnji sliki je 3d model :confused
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

....16,16,16....

lp

joda

In kaj točno si hotel povedat? Sej vem, da na 16 col se da E30ko dobro znižat, kar mimogrede te niso :-D, razen zadnje, ki je pa 3d in 17 col (ja, vem da so borbet, ki so v originalu 16 col ampak na sliki so 17 col)
Prikaži več možnosti

KINGKONG
KINGKONG

BMW fanatik

• Uporabnik

In kaj točno si hotel povedat? Sej vem, da na 16 col se da E30ko dobro znižat, kar mimogrede te niso :-D, razen zadnje, ki je pa 3d in 17 col (ja, vem da so borbet, ki so v originalu 16 col ampak na sliki so 17 col)

Borbet A so tudi "original" 17 col,sem jih imel,:ok2
Prikaži več možnosti