Skoči na vsebino

Vodič: Uvoz avtomobila iz Nemčije

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
1534 odgovorov v temi
Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 296
  • Avtomobil: BMW department

Jaz imam vedno s seboj kar gotovino + par jurčkov rezerve.
Merilec laka vedno dobim kar pri avtohiši, kjer se zanimam za avto, od fizičnih oseb ne kupujem.

Moj predlog je preverjena avtohiša, po izkušnjah "turka" spoznaš že po telefonu. Pa tudi oni so večinoma ok, saj so gor mnogo strožji zakoni kot pri nas.

Drugače pa res dobro napisano, verjetno bo v pomoč marsikomu.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Nimesis
Nimesis

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 214

Glede prenosa denarja. Racuni so res loceni in tako pac ne mores v DE dvigovati direktno iz svojega racuna. Lahko se pa dogovoris z banko, da pac dolocen znesek dvignes v tuji izpostavi (oni denar nakazejo na nek poseben racun, kjer te caka). Ni pa to 100% preverjeno, sam sem skoraj ziher, da se da kej zment. Ce ne drugace se pa zmeni direktno z banko kjer bi dvignil denar. Njim nakazes denar ki te potem caka, dvignes ga pa z osebnim dokumentom.

Glede te opcije, sem se pred parimi meseci dodobra pozanimal pri kar nekja bankah, katere so tudi v Nem., a pri vseh je bil odgovor negativen, razen če bi seveda že imel odprt račun v Nem.
Tako da sem tisto vsoto €€ lepo imel pri sebi.
Itak pa sem se od doma zapeljal direktno do prodajalca.

Glede mailov, res, pisal sem jih v anglescini. Sej kaksnega sem tudi dobil nazaj, toda to ni to, da nekam posiljas email pa ne ves ali bos kaj dobil nazaj ali ne. Veliko bolje je torej poklicat. Izjema je email ki sprasujes po VIN stevilki (se posebej ce si ze prej klical). Res pa je da bolj resni prodajalci vedno odpisejo, recimo kaksen uraden BMW prodajalec sploh. Pri njih tudi anglescina ni noben problem.

Se strinjam, glede klicanja. Jaz sem v večini vsem najprej pisal,(predvsem za VIN št. in pa tisto kar ni bilo, v sicer že v tako obsežnih oglasih, zavedeno). A tistega za katerega sem se dokončno odločil, sem jih nato dan pred samim prihodom, še tik pred zaprtjem poklical, ali je avto še tam, da se nebi zastonj zjutraj pripeljal gor.

Nizanje cene. Bolj bi rekel, da je odvisno od primera do primera in politike prodajalca. Tako, da tukaj splosnega pravila ni! Jaz sem kar konkretno zbil ceno od prodajane. Verjamem pa da za en zelo "likviden" model bo tako zmanjsanje ustrezno manjse.

Res je odvisno od primera do primera in pa predvsem od ponudbe in samega povpraševanja na trgu. Modeli, za katere je veliko povpraševanja (npr. 320d ali 525d) gredo ti v primeru da je cena ugodna hitro v promet.
Kolega, ki je šel 2x v Nem. po E90 320d, je 2x prišel praznih rok domov. 1x so mu ga tik pred nosom prodali, za drugega pa se je izkazalo, da je bil pošteno karamboliran in tudi ni ustrezal opisu, pa je v obeh primerih šlo za Niederlassungen Gebrauchtwagen.
Samo npr. moj pa se je začel prodajti v začetku poletja in se vse do oktobra ni prodal in v tem času je seveda prodajalec spustil tudi ceno, tako da po 5 mesecih, mi ni mogel kaj več spusiti.
Isto je bilo pri prejšnjem. Pa sem obakrat uporabil že prej omenjeno taktiko nakupa.

Hvala ti za vse komentarje, posebej je zanimivo tole glede garancije. Glede tega se je res potrebno ze prej pozanimati, tako glede prevzema avta, kot tudi pogojev garancije (ce se jo morda da uveljavlat kar na uradnem servisu v Sloveniji, to je super varianta).

Ja, ..glede garancije, pa naj bi to lahko uveljavljal kjer koli na pooblaščenem servisu. :ok
Prikaži več možnosti

trixter
trixter

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2

Pozdravljeni,

Sem nov na tem forum in se odlocam za nakup avtomobila iz Nemcije.
Prebrskal sem kar nekaj tem, pa mi zadeve se zmeraj niso najbolj jasne (prvic kupujem v tujini) :)

Torej, prosil bi, ce bi mi lahko kdo napisal konkretne podatke o dodatnih (fiksnih) stroskih glede na izbran avto. Rad bi ocenil "smiselnost" nakupa v tujini, zato me zanima koliko je se dodatnih stroskov. Avto bi kupil kot fizicna oseba.

Kopujem avto:

320d touring
moč: 120 kW/163 KS
Euro 4
Filter trdih delcev
Cena: 14500€

V naprej se vam zahvaljujem!

lp
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 836

Pozdravljeni,

Sem nov na tem forum in se odlocam za nakup avtomobila iz Nemcije.
Prebrskal sem kar nekaj tem, pa mi zadeve se zmeraj niso najbolj jasne (prvic kupujem v tujini) :)

Torej, prosil bi, ce bi mi lahko kdo napisal konkretne podatke o dodatnih (fiksnih) stroskih glede na izbran avto. Rad bi ocenil "smiselnost" nakupa v tujini, zato me zanima koliko je se dodatnih stroskov. Avto bi kupil kot fizicna oseba.

Kopujem avto:

320d touring
moč: 120 kW/163 KS
Euro 4
Filter trdih delcev
Cena: 14500€

V naprej se vam zahvaljujem!

lp

Hm, v prvem postu te teme imas napisano VSE kar rabis in ne rabis vedet.:ok2

Ampak takole na hitro stroski:

Seveda sam avto, potem pa:
-Zacasne tablice cca ->150€
-Homologacija cca ->100€
-DMV (+EKO prispevek, ki je pa minoren) ->IZRACUNAS
-Prva registracija (tablice), tehnicni, zavarovanje, cestnina ->Glej AMZS Izracune

V sam ekonomski racun ne pozabi dodati se ostale stroske, kot so pot, morebitna prenocitev ... Ceprav, vsaj zame, je najvecja postavka v tem "ekonomskem" izracunu faktor morebitnega "natega". Le-ta je v SLO veliko vecji kot v DE. Zato bi sel jaz v DE tudi po avto, ki bi me navidezno prisel drazje. Dolgorocno pa verjetno ne. Priporocam ti, da upostevas tudi to.

To je to. Kako si izracunas DMV, se pa nahaja Excel file v moje prvem postu te teme (preimenovati moras koncnico iz doc->xls).

Ti je zdaj jasno?

Urejal _peters_, 15.02.2011, 20:45.

Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 5 598
  • Avtomobil: 2x 12l/100km

WTF. 100 tem, pa eni še vedno ne znajo kalkulatorja sami v roko vzet. A kavo je treba tut skuhat?
Prikaži več možnosti

trixter
trixter

Začetnik

• Uporabnik

_peters_: Hvala za povzetek. Zadeve so mi naceloma jasne. Me je pa kar sokiral znesek DMV-ja. ;)
Se enkrat hvala!

lp
Prikaži več možnosti

DULE
DULE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 474

Še en podatek glede uvoza :

Ni rečeno da vas bo DMV prišel po vašem izračunu.

Primer:

Za vaš avto ste plačali 10000 EUR in s tem mislite da je vaša davčna osnova za izračun 10000 EUR .
Po podatkih DURS (eurotax) pa je vaš avto vreden 12000 , bo vaša davčna osnova 12000 EUR in ne fakturna vrednost 10000 .
Zato je pametno pred tem imeti podatke eurotax.

Uvoz karamboliranih vozil :

Osnova za izračun je cel avto.

Primer:
Za razbitino ste plačali 5000 EUR
Nepoškodovan avto je za DURS vreden 10000.
Pred pričetkom popravila se morate javiti na dursu da odprejo vaš zahtevek za DMV.
lahko vam pošljejo na dom inšpektorja ki bo laično ocenil da je avto res poškodovan.
Ker obstajao zgodbe celi avtomobili in pa fakture kot razbiti avtomobili.
Ko je vaš avto popravljen se vaš zahtevek za DMV zaključi.
Zaključi pa se sledeče.
Za vsa popravila morete imeti uradne račune (klepar ,ličar, deli...)
1.)
Za popravilo imete računov v vrednosti 2000 EUR
Za vas je davčna osnova 10000-2000 = 8000 EUR in ne 5000 EUR
2.)
Za popravilo imete računov v vrednosti 6000 EUR
10000-6000 = 4000 EUR
Za vas je davčna osnova po fakturi 5000

Pa da ne bo kdo nosil računov ki ne obstajajo v knjigah. Ker se bo slabo končalo za vas in za izdajatelja računa.
To še prav posebej rade povedo gospodične iz Dursa.

Lp

Urejal DULE, 16.02.2011, 11:44.

Prikaži več možnosti
    • Nimesis je všeč

bmw
bmw

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 5 598
  • Avtomobil: 2x 12l/100km

Ja, ker so ku*be.
Prikaži več možnosti

jay
jay

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 599
  • Avtomobil: /

Primer:

Za vaš avto ste plačali 10000 EUR in s tem mislite da je vaša davčna osnova za izračun 10000 EUR .
Po podatkih DURS (eurotax) pa je vaš avto vreden 12000 , bo vaša davčna osnova 12000 EUR in ne fakturna vrednost 10000 .

Primer:
Pred pričetkom popravila se morate javiti na dursu da odprejo vaš zahtevek za DMV.
lahko vam pošljejo na dom inšpektorja ki bo laično ocenil da je avto res poškodovan.
Zaključi pa se sledeče.
1.)
2.)
10000-6000 = 4000 EUR

Pa da ne bo kdo nosil računov ki ne obstajajo v knjigah. Ker se bo slabo končalo za vas in za izdajatelja računa.

Lp

To drži načeloma, ne pa povsem. Sploh prvi del v katerem omenjaš da vzamejo po eurotaxu, po lastni izkušnji ti povem da pri meni niso naredili tako, saj je bila osnova nižja oz. taka kot je bila napisana na pogodbi.
Prikaži več možnosti

DULE
DULE

BMW fanatik

• Uporabnik

Uradno je tako , vendar obstaja razlika od davčnega do davčnega urada.
ponavadi v bolj zabačenem uradu prideš boljš skozi kot pa na uradu kjer imajo dnevno na programu uvoz avtomobilov .

Urejal DULE, 16.02.2011, 17:13.

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 092
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

Primer:

Primer:
Zaključi pa se sledeče.
1.)
2.)
10000-6000 = 4000 EUR

Lp

kar se razbitih tice ni ravno tako,
ko ti pripeljes avto razbit javis na davcno da je avto razbit, kjer more biti v mejah normale (npr je razbit sipa in pa poraskan odbijač, vi imate pa zato na racunu recimo za 10k € vreden avto napisano 5k€ manj. nebo slo skozi.),
še bolje je da preden zacente z popravilom avta, le tega peljete na LPP (recimo) tam ga poslikajo in dajo strokovno (ce se temu lahko rece) mnenje o tem ce je razbitina dejansko vredna toliko kot je na računu. seveda obstajajo cake, da se uzame vn racunalnik za to in ono,.... in je potem dejansko mn vreden.
potem se lotite popravila, KJER NERABITE RAČUNOV!!!!!!! npr, ce si sam klepar in malo spoznas na mehaniko valda nebos sam sebi racunov pisov. pa tut ce avto sestavljas iz delov drugih darovalcev (ki si jih predhodno pripeljal domov za dele) in se bi lahko nastevali.

glavno je da oni na davčni ali se bolje na lpp vidijo avto pred in po popravulu in da racun kolikor toliko stima. dmw se potem obracuna od RAZBITINE (seveda ce stima cena, ce ne pol nastopi cenilec) in se nič ne odšteva od vrednosti eurotaxa. zadeva je preverjena ze večkratno in je cist fino:ok

p.s. celih avto se zaradi dmw ja se skoraj ne splaca vec dol vozit.:damn

Urejal PocesnkII, 17.02.2011, 18:17.

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Moje informacije in izkusnje glede odmere DMVja so pa take:

Ponavadi se uposteva cena na racunu. Ce pa referentka podvomi v ustreznost cene, mora iti avto na cenitev. Avto peljes k uradnemu cenilcu, on naredi oceno in potem to neses na davcno.

Tole kar si napisal @DULE je ena huda komplikacija. Si to morda ti sel osebno skozi kaj takega? Drugace temu ne verjamem.

Skratka iz tujine se splaca uvazati samo stare avte (ker so zelo malo vredni) ali pa zelo nove (k imajo ze "normalne" podatke o CO2, kljub konjenici). Nekje v sredini, ravno avti najbolj zanimivi za nakup, so pa dragi (se posebej to volja za mocnejse masine).
Prikaži več možnosti

DULE
DULE

BMW fanatik

• Uporabnik

kar se razbitih tice ni ravno tako,
ko ti pripeljes avto razbit javis na davcno da je avto razbit, kjer more biti v mejah normale (npr je razbit sipa in pa poraskan odbijač, vi imate pa zato na racunu recimo za 10k € vreden avto napisano 5k€ manj. nebo slo skozi.),
še bolje je da preden zacente z popravilom avta, le tega peljete na LPP (recimo) tam ga poslikajo in dajo strokovno (ce se temu lahko rece) mnenje o tem ce je razbitina dejansko vredna toliko kot je na računu. seveda obstajajo cake, da se uzame vn racunalnik za to in ono,.... in je potem dejansko mn vreden.
potem se lotite popravila, KJER NERABITE RAČUNOV!!!!!!! npr, ce si sam klepar in malo spoznas na mehaniko valda nebos sam sebi racunov pisov. pa tut ce avto sestavljas iz delov drugih darovalcev (ki si jih predhodno pripeljal domov za dele) in se bi lahko nastevali.

glavno je da oni na davčni ali se bolje na lpp vidijo avto pred in po popravulu in da racun kolikor toliko stima. dmw se potem obracuna od RAZBITINE (seveda ce stima cena, ce ne pol nastopi cenilec) in se nič ne odšteva od vrednosti eurotaxa. zadeva je preverjena ze večkratno in je cist fino:ok

p.s. celih avto se zaradi dmw ja se skoraj ne splaca vec dol vozit.:damn

Uradnih cenilcev DURS ne priznava. Vsaj tako je bilo pol leta nazaj.

Na katerem uradu si plačal DMV ? V Domžalah je na žalost tako kot sem opisal.

Urejal DULE, 17.02.2011, 19:32.

Prikaži več možnosti

-škili-
-škili-

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 737
  • Avtomobil: BMW 530 dAt

Ali mi lahko kdo prosim izračuna (avto+dmv+...) koliko bi me slednji avtomobili prišli v SLO,brez prevoza.

http://suchen.mobile...en&pageNumber=1

http://suchen.mobile...tateCar&lang=en

http://suchen.mobile...en&pageNumber=2
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 137
  • Avtomobil: avtomatik

Za 11k€: 2640€
Za 15k€: 3600€

Link: http://www.durs.gov....Izracun_DMV.xls

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik

:crazy

kamnik:crazy
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

V Domzalah. Potem je pa odvisno katera referentka te obdeluje.:ok2 :-D
Prikaži več možnosti

jaan111
jaan111

Začetnik

• Uporabnik
  • Avtomobil: Porsche Cayenne

Kaj si mislite o tem, da bi iz nemčije pripeljal nov model porsche cayenna kakšen takšen http://suchen.mobile...de&pageNumber=1

Urejal jaan111, 20.02.2011, 09:58.

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj si mislite o tem, da bi iz nemčije pripeljal nov model porsche cayenna kakšen takšen http://suchen.mobile...de&pageNumber=1

da bi te bila davčna zelo vesela:ok
Prikaži več možnosti

jaan111
jaan111

Začetnik

• Uporabnik
  • Avtomobil: Porsche Cayenne

da bi te bila davčna zelo vesela:ok

Haha, v to sploh ne dvomim. :ok2 Ampak kaj si mislite o avtomobilu ali je cena realna?
Prikaži več možnosti