Skoči na vsebino

Vodič: Uvoz avtomobila iz Nemčije

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
1568 odgovorov v temi
GregaR87
GregaR87

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 321
  • Avtomobil: E92 320d M-Optik

http://suchen.mobile...Car&tabNumber=1

kolko bi prišli stroški za ta avto približno z trgovcem sem že govoril in je reko da bi ga dal 23.500
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 413

Kalkulatorček za DMV pravi, da je davek za ta avto 5%. Od osnove 23.500€ dodaš 1.175€ ter vse malenkosti, ki so že bile povedane.

Na uč bi reku nekje 1500 do 2000 € na ceno avtomobila.
I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

GregaR87
GregaR87

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 321
  • Avtomobil: E92 320d M-Optik

meni zgleda avto super bratranec dela na bmw in ga gre jutri preverit in če bo vse vredu če ma še keri željo kaki avto dol pripelajt na mi piše ;)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

jay
jay

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 601
  • Avtomobil: /

V Domzalah. Potem je pa odvisno katera referentka te obdeluje.:ok2 :-D

Naj povem še mojo izkušnjo z uvozom iz Nemčije. Prejšnji ponedeljek sem šel na "ogled" Volvota V70 D5 (z denarjem za nakup seveda :-D) Razlog za tako dolgo pot (700km) je bil ta, da v slo nisem našel tak avto kot sem iskal, torej avtomatik manj kot 130kW, park senzorji, xsenon, ohranjenost, realni km, servisna in nezaleten... Po pogovoru s prodajalcem sem nekako dobil občutek, da mi je predstavil realno sliko avtomobila in sem mu kar zaupal.

Vožnja v Karlsruhe je bila kar dolga, 7 ur in še malo. Sledil je na hitro ogled vozila in testna vožnja, ki je dala potrditev da je z avtom vse ok. Pirc mi je posodil še merilec laka, ki je pokazal da je bila povsod še prva barva. (hvala pirc :ok) Pri ceni se ni dalo več pogajati, mi je pa prodajalec "častil" 5 dnevne preiskusne tablice za pot domov, ki sem jih dobil pol ure po plačilu in podpisu računa. Torej po dobri uri sem bil že na poti nazaj proti domu z novim vozilom, točno takim kot sem si ga želel nabavit. Med vožnjo sem se spoznal z vsemi podrobnostmi vozila in zame novimi "gadgeti". Prvi vtis je bil zelo pozitiven in tudi po dobrih 700km sem iz avta stopil brez bolečega hrbta. Bravo Volvo super sedeže ste namontirali v avto :mljask
Nato sem v sredo pri Španu dvignil izjavo o homologacijski ustreznosti za odmero davka, tu moram pohvalit fante, da so hitro in prijazno opravili svoje delo in mislim da so tudi med cenejšimi. V petek smo nesli papirje na davčno v domžale in so sporočili še isti dan koliko davka bo za plačati, v ponedeljek smo pa lahko že dvignili papirje. Obračunali so po ceni, ki je bila na računu in ne po eurotaxu, je pa res da tu ne sme biti prevelika razlika, sicer takoj pade eurotak osnova....
No in danes je vozilo že registrirano ter na cesti in sicer v 8 dneh po nabavi. Zahvalil bi se tudi vsem v tej temi, ki ste podrobno opisali svoje izkušnje, kar mi je bil v pomoč in vzpodbudo, da sem tudi sam pripeljal vozilo iz Nemčije. :metalc

Predvsem me je prepričal peters s svojo izkušnjo in izjavo

Skratka, zakaj je v naslovu omenjena tudi Nemčija? Zato, ker toplo svetujem, da svojega bodočega lepotca iščete predvsem v Nemčiji. Zakaj? Zato ker je tam največja izbira in preverljiva zgodovina avta. Potem pa obstaja še množica subjektivnih argumentov, kot so boljše ceste in na splošno boljša ohranjenost avtomobila, kot tudi bolj pedantno servisiranje avtomobila.

sam sem gledal avtomobile pri nas in v italiji, vendar sem bil po ogledu vedno zelo razočaran med tem kaj se prodaja in kaj se govori o vozilu po telefonu... tega je očitno v nemčiji res mnogo manj.

Če še kdo razmišlja, just go for it :ok
Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 880

Naj povem še mojo izkušnjo z uvozom iz Nemčije. Prejšnji ponedeljek sem šel na "ogled" Volvota V70 D5 (z denarjem za nakup seveda :-D) Razlog za tako dolgo pot (700km) je bil ta, da v slo nisem našel tak avto kot sem iskal, torej avtomatik manj kot 130kW, park senzorji, xsenon, ohranjenost, realni km, servisna in nezaleten... Po pogovoru s prodajalcem sem nekako dobil občutek, da mi je predstavil realno sliko avtomobila in sem mu kar zaupal.

Vožnja v Karlsruhe je bila kar dolga, 7 ur in še malo. Sledil je na hitro ogled vozila in testna vožnja, ki je dala potrditev da je z avtom vse ok. Pirc mi je posodil še merilec laka, ki je pokazal da je bila povsod še prva barva. (hvala pirc :ok) Pri ceni se ni dalo več pogajati, mi je pa prodajalec "častil" 5 dnevne preiskusne tablice za pot domov, ki sem jih dobil pol ure po plačilu in podpisu računa. Torej po dobri uri sem bil že na poti nazaj proti domu z novim vozilom, točno takim kot sem si ga želel nabavit. Med vožnjo sem se spoznal z vsemi podrobnostmi vozila in zame novimi "gadgeti". Prvi vtis je bil zelo pozitiven in tudi po dobrih 700km sem iz avta stopil brez bolečega hrbta. Bravo Volvo super sedeže ste namontirali v avto :mljask
Nato sem v sredo pri Španu dvignil izjavo o homologacijski ustreznosti za odmero davka, tu moram pohvalit fante, da so hitro in prijazno opravili svoje delo in mislim da so tudi med cenejšimi. V petek smo nesli papirje na davčno v domžale in so sporočili še isti dan koliko davka bo za plačati, v ponedeljek smo pa lahko že dvignili papirje. Obračunali so po ceni, ki je bila na računu in ne po eurotaxu, je pa res da tu ne sme biti prevelika razlika, sicer takoj pade eurotak osnova....
No in danes je vozilo že registrirano ter na cesti in sicer v 8 dneh po nabavi. Zahvalil bi se tudi vsem v tej temi, ki ste podrobno opisali svoje izkušnje, kar mi je bil v pomoč in vzpodbudo, da sem tudi sam pripeljal vozilo iz Nemčije. :metalc

Predvsem me je prepričal peters s svojo izkušnjo in izjavo
sam sem gledal avtomobile pri nas in v italiji, vendar sem bil po ogledu vedno zelo razočaran med tem kaj se prodaja in kaj se govori o vozilu po telefonu... tega je očitno v nemčiji res mnogo manj.

Če še kdo razmišlja, just go for it :ok

@jay: Super je bilo prebrati tvojo izkusnjo nakupa avta v Nemčiji.:ok Me veseli, da ti je pri tem pomagal tudi moj prispevek!:cool
Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 5 598
  • Avtomobil: 2x 12l/100km

Pa to ne morem verjet, zgleda da sem edini v SLO rabil en mesec, da sem registriral avto...samo davčno sem čakal 3 tedne, homologacijo pa en teden...
Prikaži več možnosti

MehMan
MehMan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 783
  • Avtomobil: -

Pa to ne morem verjet, zgleda da sem edini v SLO rabil en mesec, da sem registriral avto...samo davčno sem čakal 3 tedne, homologacijo pa en teden...

Mah, to sam zarad tega ker si črn.
1. Meh: Indifference;

ma. ko jebe.
Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen

še vedno svetlejši od tebe :laugh
Prikaži več možnosti

M5
M5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 608

Ali moram avto, ki je bil letos uvožen iz Nemčije, preden grem na odmero DMV, prej peljati še na odmero CO2, po katerem se potem obračuna DMV, ali jim na davkariji zadostujejo podatki o emisijah CO2, ki so vpisani v EC-CERTIFIATE OF CONFORMITY (EG-UBEREINSTIMMUNGSBESCHEINIGUNG) (ta certifikat je zraven nemške prometne in homologacijskega kartončka)?

Ali v Sloveniji sploh je kdo, ki je pooblaščen za merjenje emisij CO2?
Prikaži več možnosti

jay
jay

BMW fanatik

• Uporabnik

Ali moram avto, ki je bil letos uvožen iz Nemčije, preden grem na odmero DMV, prej peljati še na odmero CO2, po katerem se potem obračuna DMV, ali jim na davkariji zadostujejo podatki o emisijah CO2, ki so vpisani v EC-CERTIFIATE OF CONFORMITY (EG-UBEREINSTIMMUNGSBESCHEINIGUNG) (ta certifikat je zraven nemške prometne in homologacijskega kartončka)?

Ali v Sloveniji sploh je kdo, ki je pooblaščen za merjenje emisij CO2?

dej še enkrat preberi prvi post pa ti bo vse jasno

ja moraš it na homologacijo kjer ti izdajo potrdilo o emisijah, ampak to ni meritev...
Prikaži več možnosti

Gajsa
Gajsa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 822
  • Avtomobil: F31 316d

Je kdo, ki je nedolgo nazaj pripeljal avto iz Nemčije z rdečimi tablicami? Zanima me, koliko sedaj kaj stanejo 14 dnevne. So še okoli 150€? Vem da so cene od kraja do kraja različne.

My ex BMW's:
E36 320i cabrio, E39 530dAT ///, E46 318i, 323i, 323Ci (2x), 320iT, 325Ci :love , 320d, E81 118d, E90 318d, 325i, E92 320i ///, E91 318d (3x), 320d, E83 2.0dA, F20 118d

Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen

V Münchnu je bilo govora o 200€
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Gajsa je všeč

cirilfl
cirilfl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 101
  • Avtomobil: AMG

Hallo.

Sem v dilemi nakupa avta v Avstriji.
Gre za kabrioleta-opel kadett GSI 116km.

Cena je zelo ugodna,glede ocuvanosti po slikah je ok-
bomo videli cez vikend naprej.

Leta so tam-po Yugo cajtih bi glih koncal armijo-
manjka pa se nekaj do statusa starodobnika.

Se tole splaca uvozit sedaj-
pri nas so cene res dosti visje za kaj takega.

Hvala.
Prikaži več možnosti

jay
jay

BMW fanatik

• Uporabnik

Hallo.

Sem v dilemi nakupa avta v Avstriji.
Gre za kabrioleta-opel kadett GSI 116km.

Cena je zelo ugodna,glede ocuvanosti po slikah je ok-
bomo videli cez vikend naprej.

Leta so tam-po Yugo cajtih bi glih koncal armijo-
manjka pa se nekaj do statusa starodobnika.

Se tole splaca uvozit sedaj-
pri nas so cene res dosti visje za kaj takega.

Hvala.

preveri če ima nirmo EURO 2, sicer no go, razen če jo je dodatno naredil...
Prikaži več možnosti

FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 405
  • Avtomobil: e63 630iA LCI

Še vedno nobene "legalne goljufije" kako prelesičnit nov CO2 DMV? ;)

LP :ok
"Smo več kot ekipa, smo več kot ljubitelji, smo velika družina, ki nas povezuje ljubezen do znamke BMW"
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 134
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

dmw negre drugace kot stevilke premenat, nacim ddv gre na nacin xxy (legalne in uspesne firme):metalc.

p.s. razmislam na glas:
pripeljes eno kanto recimo 3.0d takoj na elektroniko kjer bi motor totalno zaprli (neke vrste blokada ala pri mopedih 35kw) pol pa dejanske izspuste IZMERIT za tvoj avto, in ne samo prepisat iz knjig.
kolk avto gre nima veze, le da se zavrti tja do 3k rpm (tolk se mi zdi, da ga vrtijo ko izpuste merijo) bi znali bit zanimivi rezultati. za probat je.:metalc
Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen

Ja seveda. Kolikokrat je bilo že rečeno, da ne merijo dejanskih izpustov, ampak pridobi podatek iz računalnika. Ti lahko štepaš gor blokade, kar koli hočeš, pa ti ne pomaga. Edina rešitev ti je, da označiš avto kot karamboliran/okvarjen in tako zmutiš za kakšnega stotaka/tisočaka.

Urejal bmw, 28.03.2011, 17:12.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 057
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Naštepaš tri otroke in kupiš avto z vsaj 5 sedeži. :ok2
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 057
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ali pa da nekdo ki jih je že, kupi avto katerega ti hočeš in ga ima v lasti vsaj 3 leta, preden ga tebi proda.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

G POWER
G POWER

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1

Lep pozdrav
Mene pa zanima katiri znesek avtomobila plačam v DE kot fizična oseba ,pa če je to bruto je treba pol še v SLO plačat 21% DMV

AUDI A4 2.0TDI
125 kW (170 PS)
CO2-Emissionen kombiniert: 154 g/km

15.450 EUR (Brutto)
12.983 EUR (Netto)

19,00% MwSt.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.