Skoči na vsebino

Vodič: Uvoz avtomobila iz Nemčije

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
1534 odgovorov v temi
dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 336
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Aja jaz sem homologacijo izpustil, no če še to prištejem  - 485€, ampak sem pisal zgolj o stroških, da sem prišel gor in avto pripeljal domov.

Zanimivo brat te razčlenitve stroškov :)

Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 726
  • Avtomobil: F31 320d

Moja izkušnja iz lanskega leta.

Našel avto na mobile.de ki ga je prodajala avtohiša BMW iz v bližini Bodenseeja.

Poklical, se zmenil v angleščini za dodatne informacije in slike. Ker je bilo vse OK sem jim plačal 500€ are in šel naslednji teden z avtobusom/vlakom do tja. Pot me je koštala 25€ avtobus do Munchna in 20€ vlak od Munchna do Bodenseeja. Avtobus je štartal ob 9h zvečer, tja sem prišel malo pred 8h zjutraj. Vmes sem spal par ur v "delih" med prestopi.

Ko sem prišel na končno postajo sem poklical prodajalca in me je prišel iskat z avtomobilom, ter sva se odpeljala cca 2km stran do salona.

Tam smo še v živo pogledali avto, ker je bilo vse tako kot je bilo dogovorjeno je sledil še podpis pogodbe in plačilo.

Prodajalcu sem dal 250€ in kopije mojih dokumentov s katerimi je šel na upravno enoto in mi uredil izvozne tablice za 30 dni.

V vmesnem času sem jaz počakal v salonu, kjer so me postregli s kavo in "zajtrkom" (sendvič, sadje...).

Čez cca eno uro se je prodajalec vrnil z registriranim avtom, pomagal mi je še nastaviti jezik iz nemščine v angleščino, sledil je stisk roke in vožnja domov. Tank je bil napolnjen do vrha.

Vožnja domov je trajala cca 8ur in en postanek za kosilo v okolici Chiemseeja (15€). Sledil je še nakup avstrijske vinjete (~8€) in plačilo tunelov v avstriji (11+7€?). Prišel sem domov ob 19h zvečer.

Naslednji dan po službi sem peljal avto na homologacijo (100€), in potem vložil paprije na FURS. Čez dobrih 14dni sem dobil papirje s fursa, plačal DMV, in potem naslednji teden registriral avto v Slo.

Vseskupaj cca 500€+DMV in en dan dopusta.

Zanimiva izkušnja, ki bi jo z lahkoto ponovil, če bo treba.

Prikaži več možnosti
    • MG, zaxxon in snowlotus uporabnikom je všeč to sporočilo

Matevz156
Matevz156
  • Uporabnik
  • Sporočil: 128
  • Avtomobil: V V60&Giulietta,Z4 2.5

Pa koji qrac tebe briga koliko zaslužijo? Res mi gre ta slovenska folklora na živce. Zakaj bi moral kdorkoli, komurkoli polagat račune glede zaslužka?

Če bi si zaračunavali preveč, bi šli že u maloro, torej očitno štima storitev in cena le-te.

Zame so idealni, ker se nimam časa ukvarjati z iskanjem avta po tujini, v SLO najdeš pa 1% takih, ki nimajo zvrtenih kilometrov ali pa je cel kup zamolčanega. In ja, bit komot stane.

Caki malo , preberi si kaj sem napisal.

Rekel sem da naj ne pisejo da gre za par 100 EUR razlike in to sem povdaril.

Ce si pa ti tako nesposoben si pripeljati avto iz EU potem pa izvoli.

Prikaži več možnosti
    • joda je všeč

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Ti si tudi ugodno prišel skozi, pa vidim, da si ti tudi plačal manj kolikor je "oglaševano" za 30 dnevno registracijo.

Prikaži več možnosti

bimmer 5
bimmer 5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 814
  • Avtomobil: Bmw 528ia,VW Passat BMT

Dylan, :-D

kaj rabiš za Homologacijo? Fakturo in COC certifikat?

Ali pa še kaj druzga?

Bimmer 5 :cool

Stairway to heaven!
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja mislim, da je to vse, če se prav spomnim,

Prikaži več možnosti

7lucky
7lucky
  • Uporabnik
  • Sporočil: 7

Zdravo, ali je kaj drugače, če se uvaža avto iz Nizozemske?
Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 397
  • Avtomobil: F15

Popolnoma enako kot iz Nemčije.
Bodi pozoren, da dobiš oba dela prometnega dovoljenja. Deel I in deel II
Prikaži več možnosti
    • zaxxon in 7lucky uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 823
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Hja no, treba je preverit kako je z začasnimi tablicami. A se ni za Italijo, ki je tudi del EU, govorilo da jih je skoraj nemogoče dobiti?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

M 6
M 6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 603
  • Avtomobil: E46 320 dT

Letos uvozil 2 avta in je najboljša rešitev transport na kamionu.

Med 300 in 350 € strošek prevoza pa si brez skrbi.

A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Prikaži več možnosti
    • MG in jocker uporabnikom je všeč to sporočilo

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni je bila pa sama pot gor in dol zanimiva izkusnja. Ce bi mi bil to posel bi se seveda posluzeval kamionskega transporta.
Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 502
  • Avtomobil: ni moj:(

Jaz sem v zadnjem letu kolegom & žlahti pripeljal (oz., uredil in organiziral celoten postopek) cca 5 avtov. Večinoma BMW, Audi, VW, tudi Corvetta se je našla vmes:)

Na začetku sem šel 2X sam iskat... ampak sčasoma dobiš feeling s kom imaš opravka, po tel. & mailu se da vse dogovorit/preverit, tko da je najbolj udobno in poceni vzet kamionski prevoz (sploh, ker je večina zanimivih avtov bolj severno).

Ko bi le bila kakšna pot mimo visokega DMV za malo starejše & močnejše avte!
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

lol

https://www.index.hr...la/2125133.aspx
Prikaži več možnosti

narra
narra

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 667
  • Avtomobil: BMW

lol
https://www.index.hr...la/2125133.aspx

Ta je kralj...je pa res da ni vednon zgodba pozitivna...sam sem iskal specifiko in na koncu odšel samo na izlet v München, ker avto ni bil v takem stanju kot je bil oglaševan, druga dva se pa niti oglasla nista. Tak da na kako daljšo pot je bolje it prek posrednika.
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 977
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Daj prosim ne govorite o nekaj 100 EUR razlike, ker si za svoje delo zaracunavate 1200 EUR + DDV  + prevoz in DMV.

Napisite prosim po resnici koliko je vas zasluzek pri tem.

Ce pa pride kaj narobe pri avto pa tako ni vasa stvar, ima garancijo ali ne itd.

Drugace cisto super da obstaja taksna storitev, samo bodimo posteni in si priznajmo koliko to stane. Nimam nic proti tem ampak na zavajajte ljudi o nekaj 100 evrov razlike.

lp,Matevz

Caki malo , preberi si kaj sem napisal.

Rekel sem da naj ne pisejo da gre za par 100 EUR razlike in to sem povdaril.

Ce si pa ti tako nesposoben si pripeljati avto iz EU potem pa izvoli.

Res?

Ti si kvečjemu nesposoben prebrati za sabo in razumeti poste drugih. Avto bi si komot sam uvozil - v eni uri pridem do vseh potrebnih informacij - ampak NIMAM ČASA oz. čas, ki bi ga za to porabil, raje namenim svojim najbližjim in samemu sebi. Da ne štejem zraven drugih rizičnih faktorjev, ki z njihovo storitvijo odpadejo.

Nihče nobenega ne sili, da mora kakšno storitev plačati. Kdor ima čas se s tem ukvarjati, naj se, meni je vseeno.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti