Skoči na vsebino

Vodič: Uvoz avtomobila iz Nemčije

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
1562 odgovorov v temi
Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 563
  • Avtomobil: BMW logicno

Sami maharji ste tu gor, bi mi kdo pomagal pri registraciji električnega scooterja iz Kitajske tipa Citycooco , papirje nekako imam, upam, da vse, težava je bila, da nisem še tega naredil, da je prišel scooter po delni napaki mene , delni prodajalca , brez smernikov in stop luči in ja dobim te dele za nadgradnjo nekje po praznikih, potem bi pa poskusil to urediti. 

Če kdo kaj bolj pozna, bi bil hvaležen vsake pomoči, več na ZS,  jasno pa plačam vse. 

Gre pa za tako zadevo : 

https://sc02.alicdn....otorcycle-2.jpg

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 717
  • Avtomobil: BMW

Ja, za rdeče potrebuješ nemški IBAN- jst sem dal prodajalcu mislm da 18€, potem sem dobil pošto iz DE, da bojo iz tega IBANa trgali ta znesek.

Jaz sem pred leti dal svojo bančno kartico, slovenskega porekla, prepisali so iban in čez 3 tedne so trgali 24 eur. To je to. Nikoli niso omenjali nemškega ibana.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 938
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Sami maharji ste tu gor, bi mi kdo pomagal pri registraciji električnega scooterja iz Kitajske tipa Citycooco , papirje nekako imam, upam, da vse, težava je bila, da nisem še tega naredil, da je prišel scooter po delni napaki mene , delni prodajalca , brez smernikov in stop luči in ja dobim te dele za nadgradnjo nekje po praznikih, potem bi pa poskusil to urediti. 

Če kdo kaj bolj pozna, bi bil hvaležen vsake pomoči, več na ZS,  jasno pa plačam vse. 

Gre pa za tako zadevo : 

https://sc02.alicdn....otorcycle-2.jpg

A homologacijo v SLO misliš ti delat?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 147
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

Jaz sem pred leti dal svojo bančno kartico, slovenskega porekla, prepisali so iban in čez 3 tedne so trgali 24 eur. To je to. Nikoli niso omenjali nemškega ibana.

enako pri meni pred 2 letoma

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 404
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Meni isto lani, kartica od SKB. Trgali so čez kak mesec+ dobil obvestilo po pošti o višini zneska.

Prikaži več možnosti

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 048
  • Avtomobil: OOOO | \X/ | ⚡

Tudi meni, dobra tri leta nazaj.

Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 334
  • Avtomobil: BMW department

Zanimivo. Jaz sem morda vzel zoll dvakrat, vedno kratke ali kar kamijon, pa vedno nemski Iban.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 563
  • Avtomobil: BMW logicno

A homologacijo v SLO misliš ti delat?

Kot vem DA, imam pa COC in ostale EU certifikate. 

Prikaži več možnosti

narra
narra

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 691

Kako je pa z uvozom vozila, ki je pred tem že bil v SLO? Prim.: vozilo prodano v Italijo, tam je bil na novo uvožen in ga ool kupiš nazaj? Je potrebno kaj urejat oz se samo registrira, saj je davek že bil plačan pri novem v Slo.?
Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 593
  • Avtomobil: -

Kako je pa z uvozom vozila, ki je pred tem že bil v SLO? Prim.: vozilo prodano v Italijo, tam je bil na novo uvožen in ga ool kupiš nazaj? Je potrebno kaj urejat oz se samo registrira, saj je davek že bil plačan pri novem v Slo.?

Samo registrira se. Rabis pa dobre zivce, da to dopoves cloveku za salterjem in pa da cakas dokler oni to vse preverjajo :)

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 398
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Po pravilih lahko zahtevaš vračilo dela DMV, ko izvoziš avto.

V tem primeru, DMV ponovno plačaš, ko se avto vrne v SLO, saj je uvoz, kakor vsak drugi.

Zato sem malo skeptičen glede izjave, da ga samo registriraš... @narra, prosim pozanimaj se in napiši, saj je zelo zanimivo vprašanje.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik

No ja, v bistvu imas prav. Ko izvozis avto, lahko zahtevas povracilo alikvotnega deleza DMV. Ne vem vec tocno koliko je odbitka, ce se ne motim 20% letno. Ce je bil DMV vrnjen, ga seveda moras placati ponovno. Tukaj bi bilo zanimivo vedeti koliko - ce si ob izvozu dobil nazaj 40%, ali moras ob ponovnem uvozu placati 40% ali 100%? :)

Ce je bil avto izvozen brez vracila DMV, potem pa velja to kar sem napisal zgoraj - registracija brez posebnosti.

Urejal the_one, 07.11.2019, 10:35.

Prikaži več možnosti

narra
narra

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 691

Preverjeno: FURS-DMV

Kakega povračila celega polovičnega DMVja ni..baje pa se ga ponovno v SLO normalno registrira brez dodatnega DMVja, ker je že v bazi not.
Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik

Povracilo delnega DMV-ja je mozno. Ampak kot receno do dolocenega zneska v dolocenem casovnem obdobju. In ce se ne motim tudi sele nekaj let. Je pa mozno.

Tako da, kot ze napisano, ima Leo prav - je za preveriti na konkretnem primeru, drugace ne mores 100% izkljuciti moznosti dodatnih stroskov :)

Prikaži več možnosti

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 308
  • Avtomobil: F30 LCI

Odvisno od avta, kubature, konjaže, pa ne pozabit, da za rdeče export table potrebujete veljavni IBAN nemški račun. Ker davek za cestnino pride naknadno in se trga z računa. Eni si to mastno zaračunajo, kao ne vemo koliko bo stalo, pa ti cukne tudi 100 eur za nekaj kar je lahko na koncu samo 13. Če je možnost, naredite kurz zeit, pa pred tem online zavarovanje, ker je skoraj pol ceneje pa je. 5 dni je pa valjda dovolj da pridete do Slo. Sicer, kao čez Avstrijo ne smeš, ampak še v življenju me noben ni ustavil niti nisem slišal, da koga niso spustili. Je pa danes strošek praktično isti kot če naročiš prevoz, samo da se ti ni treba vozit in ne zgubljaš časa. Res pa je tudi, da ne vidiš avta pred nakupom. V tem priemru velja trezna presoja nekoga ki se spozna.

Kje pa to piše?, Ko sem jaz lani avto uvažal, mi je teta na občini težila, da v SLO ne smem s temi 5-dnevnimi. Pa sem rekel, da grem do Spielfeld-a potem pa imam prevoz, pa je bila zadeva urejena :)

Nisem pa nikjer na nemških straneh zasledil, da bi bile za EU omejitve glede 5-dnevnih tablic, samo izven Eu naj ne bi veljale.

Pa na cesti iz Mb proti Hrvaški vidim kup uvoženih z rumenimi (5-dnevnimi) tablicami. 

Prikaži več možnosti

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Še članek (v Nemščini), če kdo hoče pa si naj prevede z GoogleTranslate:

Kurzzeitkennzeichen im Ausland

Die begrenzte Zulassung eines Fahrzeuges mit gelbem Nummernschild ist ein nationaler Verwaltungsakt. Um eine verbotene Fernzulassung zu vermeiden, sollte es nicht im Ausland verwendet werden. Es ist nicht zwingend gegeben, dass das Kurzzeitkennzeichen mit Fahrzeugschein als offizielles Dokument akzeptiert wird. Innerhalb der Europäischen Union gibt es allerdings eine Anerkennungspflicht des deutschen 5-Tages-Kennzeichen. Demnach ist die Verwendung innerhalb der EU zulässig. Darüber hinaus gibt es noch weitere Staaten, die das gelbe Kennzeichen tolerieren.
Länder außerhalb der EU, die das Kurzzeitkennzeichen akzeptieren:

• Bosnien
  • Iran
  • Mazedonien
  • Schweiz
  • Weißrussland

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 398
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Innerhalb der Europäischen Union gibt es allerdings eine Anerkennungspflicht des deutschen 5-Tages-Kennzeichen

Kje si to našel? bi bilo zanimivo najti pravno podlago, saj bi potemtakem morale v EU veljati tudi naše preizkušnje, kar bi močno olajšalo uvoz iz Italije, kjer so njihove preizkušnje neke vrste nedosegljive fatamorgane.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Spodaj je ta odstavek.

https://www.bussgeld...eitkennzeichen/

Prikaži več možnosti
    • zaxxon je všeč

gade
gade

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 784
  • Avtomobil: Toyota

Kaj pomeni v oglasu: auto ohne brief

Sem malo iskal, pa ne najdem pametnega odgovora. A je to samo za dele?

Prikaži več možnosti

corvette
corvette

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 434

Ko sem pred 3 leti uvažal sam, ni bilo nikjer nobenega problema s 5-dnevnimi rumenimi tablicami. Tudi med policijsko kontrolo ne, ko so me malo po prečkanju DE-AT meje ujeli na radar :)

Prikaži več možnosti