Skoči na vsebino

Vodič: Uvoz avtomobila iz Nemčije

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1676 odgovorov v temi
eksotik
eksotik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 486
  • Avtomobil: Thesis, Ex E39 523, 530i

Pozdravljeni, dopuščam tudi možnost scam-a vendar me zanima:

1. Kupujem od fizicne osebe, ki je iz UK (British citizen), avto pa ima nemške dokumente (naj bi prej dela/bival v Nemčiji).

2. Kupec ponuja kamionski prevoz do SLO (plus preizkusne tablice?, čemu?). Na vprašanje ali je možen ogled avta je bil anytime.

3. Ali je na daljavo sploh mozen nakup, po pravilih bi moral prodajalec odjaviti vozilo v Nemčiji? In v kolikor že je ali je dovolj kupoprodajna pgodba brez overitve?

4. Kaj lahko preverim, če dobim VIN številko.

5. Nasvet, kako preveriti, da ni nateg? :)

Hvala za support.

Carpe diem with BMW
Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 052
  • Avtomobil: -

Ne razumem zakaj bi si kompliciral lajf? Vzames enak avto pri enem od normalnih prodajalcev, se zapeljes v DE, placas in odpeljes.
Ali pa vzames eno preverjeno firmo in ti ga oni pripeljejo.

Zakaj bi namesto tega odkrival neke nove nacine preko anglesko-nemskih turkov z nekimi hudo inovativnimi poslovnimi modeli ;)
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland in zaxxon uporabnikom je všeč to sporočilo

zaxxon
zaxxon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 848
  • Avtomobil: E60 530DA 2003, E70 40D

Tudi če ni scam, je lahko vir težav. V Nemčiji je dovolj ponudbe, da najdeš kaj pri trgovcu.

Zakaj bi se en anglež tako trudil z organizacijo, da proda vozilo v SLO. Lažje bi mu bilo nekaj spustiti ceno in avto prodati brez komplikacij.

Prikaži več možnosti

JaaN
JaaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 793
  • Avtomobil: E39-525i ///M

Pozdravljeni, dopuščam tudi možnost scam-a vendar me zanima:

1. Kupujem od fizicne osebe, ki je iz UK (British citizen), avto pa ima nemške dokumente (naj bi prej dela/bival v Nemčiji).
2. Kupec ponuja kamionski prevoz do SLO (plus preizkusne tablice?, čemu?). Na vprašanje ali je možen ogled avta je bil anytime.
3. Ali je na daljavo sploh mozen nakup, po pravilih bi moral prodajalec odjaviti vozilo v Nemčiji? In v kolikor že je ali je dovolj kupoprodajna pgodba brez overitve?
4. Kaj lahko preverim, če dobim VIN številko.
5. Nasvet, kako preveriti, da ni nateg? :)

Hvala za support.

A si že slišal za tiste maile ko upokojeni generali / vojaški veterani ne morejo do svojih milijonov priigranih na loteriji in so izbrali ravno tebe, da jim nakažeš nekaj eurov, da si omogočijo pot do dviga denarja...itd...itd.... :)
Prikaži več možnosti

eksotik
eksotik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 486
  • Avtomobil: Thesis, Ex E39 523, 530i

Ok, to da je možnost scama mi je jasno plus, da poznam razne zgodbice za naivneže ... zato pa me je zanimalo, kako preveriti in postopek ...

Omenjen avto, mi je všeč plus je dobra cena ... ampak z glavo skozi zid seveda ne mislim siliti ... :)

Carpe diem with BMW
Prikaži več možnosti

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 220
  • Avtomobil: F20 LCI

Ko sem js svojga kupoval je blo kr ene par takih ponudb, avti so vedno v super stanju, ful velik opreme, z mal prevoženimi, pa par jurjov cenej. Kok sem zadel? :-D Na mail ti odgovarja, na viber / whatsapp takoj, ampak na klic pa ne. Vedno je ista zgodba, da prodajajo ker so zdej v angliji, avto je še vedno v nemčiji in se ga ne splača gor furat. Napiš mu da ti pošle VIN, pa boš vidu da ne bo več odgovora al pa bo probu mutit da nima ker je avto v nemčiji. Sem razmišlu kaj je point in pomoje je cilj da mu ti nakažeš vnaprej nek del zneska da ti prišpara avto (al pa za postopek) pol se ti pa ne javlja več.

Scam scam scam, sam bejž stran od tega. 

Urejal dnjehen, 17.03.2021, 07:49.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in zaxxon uporabnikom je všeč to sporočilo

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 413
  • Avtomobil: avtomatik

Ko sem js svojga kupoval je blo kr ene par takih ponudb, avti so vedno v super stanju, ful velik opreme, z mal prevoženimi, pa par jurjov cenej. Kok sem zadel? :-D Na mail ti odgovarja, na viber / whatsapp takoj, ampak na klic pa ne. Vedno je ista zgodba, da prodajajo ker so zdej v angliji, avto je še vedno v nemčiji in se ga ne splača gor furat. Napiš mu da ti pošle VIN, pa boš vidu da ne bo več odgovora al pa bo probu mutit da nima ker je avto v nemčiji. Sem razmišlu kaj je point in pomoje je cilj da mu ti nakažeš vnaprej nek del zneska da ti prišpara avto (al pa za postopek) pol se ti pa ne javlja več.

Scam scam scam, sam bejž stran od tega. 

To se je lih nekaj dni nazaj spet pojavilo... Dobiš "fake" mail od AutoScout in v mailu 3-je ali 4-je avti da dol padeš. Klikneš na oglas, pa ne obstaja.

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Camilee
Camilee

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 116
  • Avtomobil: Ferdinand

Pozdravljeni forumaši,

Ima kdo izkušnje kako je z osebnim prihodom in nakupom vozila v nemčiji sedaj med Covid norišnico? Nebi rad v karanteno, tudi prespal nebi...je sploh kakšna opcija? 

Lp, Camilee
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 413
  • Avtomobil: avtomatik

Na mejah do danes niso kontrolirali ničesar - ne na SLO - A, ne na A - D. Nisem prepričan, ampak uradno najbrž moraš imeti neg. test na Covid. 

Kar se pa tiče samega nakupa je pa najboljše, da dvigneš telefon in pokličeš prodajalca. Najbrž nimajo vsi enakega režima. 

Pa pohiti, preden se zadeve spet zaostrijo ;).

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • zaxxon in Camilee uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 699
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Preveri če je še vedno kriza dobit probne tablice. Da ne bo na koncu avto moral tam ostat.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • Camilee je všeč

Camilee
Camilee

Novinec

• Uporabnik

Hvala obema za mnenje. Negativen test mora bit ja, bolj se bojim tiste 5 dnevne karantene. Bom poklical prodajalca, da tudi on sam pove kaj in kako ;) 

Lp, Camilee
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 491
  • Avtomobil: Nemški

Brez problema dobil tablice, preckal 2 meji, brez covid testov in kontrol oz. podobnih sitnosti.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Camilee uporabnikom je všeč to sporočilo

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 136
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Ni panike. Samo hiter test po AG metodi zadostuje, pa reces da gres po avto in da se vracas isti dan. Kaksna karantena za nekoga ki se ne misli zadrzevat v Nemciji?

Avstrijci ti bodo bolj tezili glede testa kot nemci. So se Nemci za zdaj malo bolj razumni pokazali.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Camilee je všeč

Camilee
Camilee

Novinec

• Uporabnik

Brez problema dobil tablice, preckal 2 meji, brez covid testov in kontrol oz. podobnih sitnosti.

Super, hvala!

Ni panike. Samo hiter test po AG metodi zadostuje, pa reces da gres po avto in da se vracas isti dan. Kaksna karantena za nekoga ki se ne misli zadrzevat v Nemciji?

Avstrijci ti bodo bolj tezili glede testa kot nemci. So se Nemci za zdaj malo bolj razumni pokazali.

Logika res narekuje, da nebi smelo bit problemov. Ampak z mojo srečo sem vedno pripravljen na vse :D Hvala za input! 

Lp, Camilee
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik

Bom tukaj vprasal, ker je dosti brana tema... :)

Nemci dajejo "Umweltbonus" ze nekaj casa tudi na rabljene avtomobile. 

Glej: https://www.bmwi.de/...ilitaet-03.html

oz.: https://www.bmwi.de/...icationFile&v=4

Ce torej pri trgovcu kupis <1 leto star avto z <15k km, si upravicen do dolocenega bonusa. Za hibride je to 3.750 EUR, za 100% elektriko 5.000 EUR (50% trgovec, 50% drzava). 

Ker nemci niso butasti, to seveda velja samo v primeru, da vozilo kupi nemski drzavljan. 

Zdaj pa nagradno vprasanje - ce se ta nemski drzavljan slucajno odloci avto po enem dnevu prodati naprej v tujino, a kdo ve kako je potem s to "Umweltprämie"? Je potrebno kaj vrniti, ali ne? Ima kdo konkretne izkusnje s tem postopkom?

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 781
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Bom tukaj vprasal, ker je dosti brana tema... :)

Nemci dajejo "Umweltbonus" ze nekaj casa tudi na rabljene avtomobile. 

Glej: https://www.bmwi.de/...ilitaet-03.html

oz.: https://www.bmwi.de/...icationFile&v=4

Ce torej pri trgovcu kupis <1 leto star avto z <15k km, si upravicen do dolocenega bonusa. Za hibride je to 3.750 EUR, za 100% elektriko 5.000 EUR (50% trgovec, 50% drzava). 

Ker nemci niso butasti, to seveda velja samo v primeru, da vozilo kupi nemski drzavljan. 

Zdaj pa nagradno vprasanje - ce se ta nemski drzavljan slucajno odloci avto po enem dnevu prodati naprej v tujino, a kdo ve kako je potem s to "Umweltprämie"? Je potrebno kaj vrniti, ali ne? Ima kdo konkretne izkusnje s tem postopkom?

Preglej pogoje teh umweltpremij... Sem prepričan, da je povezano z določenim časom lastništva...

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik

...si me prehitel, sem medtem nasel:

https://www.bafa.de/...icationFile&v=6

3.2 Checkliste junge Gebrauchtfahrzeuge

[...]

Das Fahrzeug muss im Inland mindestens sechs Monate auf die Antragstellerin/den Antragsteller zugelassen sein. Im Fall des Leasings erhöht sich die Mindesthaltedauer bei einer Leasingdauer von 12 Monaten bis einschließlich 23 Monaten auf 12 Monate und bei über 23 Monaten auf 24 Monate. Die Mindesthaltedauer muss zum Zeitpunkt der Antragstellung noch nicht erfüllt sein.

Skratka avto mora biti pol leta registriran na nemca. Plus v postev pridejo samo bivsi sluzbeni avtomobili od BMW AG (kar je vecina avtomobilov iz premium selection).

Verjetno se vseeno da s prodajalcem dogovoriti, da spustijo ceno za njihov del premije (1.875 EUR), ali pa vsaj za nek delez tega - konec koncev prisparajo, ce avta ne kupi nemec. Moram probati :) Celotne premije se pa ocitno ne bo dalo "po balkansko" pokasirati. Skoda...

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.