Skoči na vsebino

Mercedes od A - Ž

* * * - - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
2931 odgovorov v temi
simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 415
  • Avtomobil: BMW

Na S-u imam takšno zadnje steklo. Nima običajnih žičk za gretje zadnje šipe ampak mikro mrežo, kot volvo spredaj.

Mogoče je to, nisem se pa poglabljal.

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 613

4.4 do sto in 290 koncne je rezultat motorja z "bolj malo moci". Cela katastrofa od motorja, res je... :)

Dobrih 14 sekund 100-200 oz. 18.7s 0-200...to je tako kot sem napisal, ravno prebavljivo, da ne rečeš, da mu za vsak dan ne manjka moči. Ni pa usklajeno z videzom in zvokom...

lp,m

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 115
  • Avtomobil: F36 440i MPPSK

Torej gre za 53amg. Cls ali E klasa.
Ne bos verjel, v ponudbi je tudi 300d in 220d, tudi pri CLS ne samo pri E klasi.
Drugace pa nic cudnega da sta avtomobila tam tam, oba 3.0 turbo benz, s tem da je tvoj za klaso manjsi in lazji auto (sklepam da si bil z 440i po tvojih postih).
Razumel bi zacudenje ce bi bil z 420d ali recimo z 425d-430d, ceprav slednja cipana bi mu ze znala delat tezave, verjetno.

AMG gt 53, 4 door coupe..
Takšna makina..
https://youtu.be/kga2zGcHJZA

Mene bolj kot perfomanse na tem avtu motijo napisi. Včasih je bila npr. oznaka AMG 55 strah in trepet za non m za 7 let starega bavarca.
If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 120
  • Avtomobil: /

Dobrih 14 sekund 100-200 oz. 18.7s 0-200...to je tako kot sem napisal, ravno prebavljivo, da ne rečeš, da mu za vsak dan ne manjka moči. Ni pa usklajeno z videzom in zvokom...

lp,m

Videz je stvar opreme. GT se primerja s Panamero, ki ima na voljo se precej svohnejsi motor, v letih prej tudi dizle. Tko da po razponu je od 370-800 cist lepo umescen.

Sem pa v Istri videl tega spodaj, brez AMG opreme in je res eleganten avto. Ampak pri nas taksni niso popularni, le AMG oprema steje :)

Pripete slike za predogled

• 20220604_155406.jpg

Urejal neicheq, 25.06.2022, 07:17.

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 613

Videz je stvar opreme. GT se primerja s Panamero, ki ima na voljo se precej svohnejsi motor, v letih prej tudi dizle. Tko da po razponu je od 370-800 cist lepo umescen.
Sem pa v Istri videl tega spodaj, brez AMG opreme in je res eleganten avto. Ampak pri nas taksni niso popularni, le AMG oprema steje :)

Ce prav razumem, AMG GT53 je oznaka modela, ki pa se dobi z ali brez AMG opreme?

Meni je avto hud, kolega ima 63s mat crne barve, s karbon sedezi in je bombnik. Se mi pa zdi, da ni nobene potrebe po neki 53 verziji, tisto bi bilo lahko za CLS rezervirano... Je pa dosti lepsi amg gt kot CLS, predvsem zadaj.

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 415
  • Avtomobil: BMW

Dobro res je, ampak je tudi razlika v ceni kar huda.

Prikaži več možnosti

Kiba
Kiba
  • Uporabnik
  • Sporočil: 51

Ce prav razumem, AMG GT53 je oznaka modela, ki pa se dobi z ali brez AMG opreme?
Meni je avto hud, kolega ima 63s mat crne barve, s karbon sedezi in je bombnik. Se mi pa zdi, da ni nobene potrebe po neki 53 verziji, tisto bi bilo lahko za CLS rezervirano... Je pa dosti lepsi amg gt kot CLS, predvsem zadaj.

Ni mozno dobiti AMG GT, brez AMG opreme. Tako kot ne mores narociti npr M5 brez M opreme (odbijaci, sedezi itd..). Pri CLS je zgodba drugacna in je seveda lahko brez AMG line.

Drugace pa ja, mislil sem na govora o CLS. Tam je max 53amg, 63ke sploh ni. Tako da bi bilo realno da da je AMG GT na voljo le v "pravi AMG verziji, torej 63, glede na to da je tudi cenovno pozicioniran cca 40% visje kot CLS. Ni ravno logike da placas toliko vec za GT, dobis pa isti motor in zelo podobno karoserijo kot pri veliko cenejsem CLS.
Prikaži več možnosti

rok46
rok46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 992
  • Avtomobil: OOOO

GT 4 door so vsi z amg opremo. 43 in 53 izgledata enako, 63 pa je tisti pravi AMG, ki se razlikuje od teh dveh.
podpis
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 120
  • Avtomobil: /

Si ziher, da ni razlik? Kaj je potem GT zgoraj, zgleda popolnoma umirjen proti ostalimi.

Kolega je imel 43ko, s kitom od 53 in fiksnim spojlerjem, pa je zgledal spet cist drugace.

Urejal neicheq, 26.06.2022, 05:47.

Prikaži več možnosti

rok46
rok46

BMW fanatik

• Uporabnik

Zgoraj je 43 ali 53, kar se vidi po izpuhu, ker 63ka ima 4 kotne zakljucke izpuha in malce drugacen difuzor, prednj odbijac pa je malenkost drugacen, ne dosti. Zadnji fiksni spojler pa je mel 63ka edition 1 (ce se ne motim). Vsi ostali ravno tako enakega, ki se sam dvigne ob doloceni hitrosti.

Skratka podobnost je zelo velika, najvecja ocitna razlika so samo zakljucki izpuha.
podpis
Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 882
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

63 je oznaka za v8 biturbo. 53 in 43 so I6 (turbo+el. kompresor) oz V6 (biturbo) motorji. 63 ne moreš na cesti zamenjati za nič drugega. Medtem, ko 53 ali 43 brez problema lahko zamenjaš za klasično 220 z AMG paketom, če ne opaziš zdaj značke in okroglih izpuhov. E43 izgleda tako kot 95% ostalih E, ki se vozijo po cesti.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

rok46
rok46

BMW fanatik

• Uporabnik

Govora je o GT 4 door in ne o E klasi.
podpis
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.