Skoči na vsebino

Predelava BMW-ja na plin

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
2548 odgovorov v temi
pavlez
pavlez

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5
  • Avtomobil: bmw 535i

Zanima me predelava BMW-a 530i l. 2003 na plin.Smiselnost ,zanima me vaša mnenja.
Prikaži več možnosti

bogo
bogo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 543
  • Avtomobil: 530i e39 316i e36 compact

Zanima me predelava BMW-a 530i l. 2003 na plin.Smiselnost ,zanima me vaša mnenja.

moji kolegi imajo vsi na plin. se zelo dobro obnasa. ce nebi imel dizelna bi ga dal tudi prerihtat....
Prikaži več možnosti

Damac
Damac

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 229
  • Avtomobil: bmw

Sem se že vozil v 560 sec predelanem na plin in moram rečt kar ok., vendar sam osebno sem skeptičen zaradi same varnosti.

Nekaj let nazaj se je v okolici Brnika vžgala renault laguna zaradi lažjega trka in zvitja malo pločevine spredaj, na zadnjih sedežih sta zgorela dva otroka, ki jih lasten oče ni mogel rešiti, vse naj bi se zgodilo v nekaj sekundah ko sta sprednja potnika stopila iz vozila po pričevanju sodelavke, ki živi tam blizu. Ogenj naj bi v trenutku zajel zadnji del vozila.
Nad tem dogodkom sem se zamislil tudi jaz. Čeprav pravijo, da je sedaj vse še bolj varno ampak kljub temu je moj sum v to predelavo prevelik, da bi se zanj odločil.
Ko bom videl simulacijo trka pri 50,60,80,100 vozila v oviro s tako napeljavo in polno jeklenko plina v prtljažniku potem mogoče do tedaj pa...
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Damac: :jok Pa je bila tista predelava doma narejena ali kako?

Sam sem razmišljal, da bi dal v e34 2.5 mašino (itak sta enaki), če bi bila pa potem poraba prevelika, bi naštimal plin... :crazy

Bom mal ugrabil topic:
Me pa zanima tole: 2.0 in 2.5 M50 motorja sta na zunaj enaka... Kako pa izgleda kontrola plinov na tehničnem? :laugh
Verjetno so emisije različne? Sta sicer e34 z 2.0 in 2.5 motorjem enaka (podvozje, zavore)?
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

Jure24
Jure24

Big Poppa

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 710
  • Avtomobil: roadsTTer

Bom mal ugrabil topic:
Me pa zanima tole: 2.0 in 2.5 M50 motorja sta na zunaj enaka... Kako pa izgleda kontrola plinov na tehničnem? :laugh
Verjetno so emisije različne? Sta sicer e34 z 2.0 in 2.5 motorjem enaka (podvozje, zavore)?

Daj za tole raje novo temo odpri,mene tud to zanima.Pa da enkrat pridemo na čisto s tem. :cool
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik

Nov topic o engine swapu odprt :)
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 164
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Sem se že vozil v 560 sec predelanem na plin in moram rečt kar ok., vendar sam osebno sem skeptičen zaradi same varnosti.

Nekaj let nazaj se je v okolici Brnika vžgala renault laguna zaradi lažjega trka in zvitja malo pločevine spredaj, na zadnjih sedežih sta zgorela dva otroka, ki jih lasten oče ni mogel rešiti, vse naj bi se zgodilo v nekaj sekundah ko sta sprednja potnika stopila iz vozila po pričevanju sodelavke, ki živi tam blizu. Ogenj naj bi v trenutku zajel zadnji del vozila.
Nad tem dogodkom sem se zamislil tudi jaz. Čeprav pravijo, da je sedaj vse še bolj varno ampak kljub temu je moj sum v to predelavo prevelik, da bi se zanj odločil.
Ko bom videl simulacijo trka pri 50,60,80,100 vozila v oviro s tako napeljavo in polno jeklenko plina v prtljažniku potem mogoče do tedaj pa...

NIKOLI!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prav zaradi varnosti!
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

bake
bake

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 138

Jah varnost zna biti problem kot prvo.

Kot drugo mi je pa naravnost smesno, da clovek kupi Audi A8 in ga vozi na plin (kot dokaz http://www.avto.net/...s.asp?id=382019 )
Isto mnenje imam za BMW serijo 5, letnik 2003 ki je omenjen v prvem postu. Ce ze imas tak avto ki je vreden +- 5 milijonov imej obraz pa ga tudi tankaj.
Drugace pa naceloma nisem proti tem vgradnjam, samo v taksna nova vozila se pa tega res ne spodobi vgrajevati.

Moje mnenje.

Lp
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik

Moje mnenje pa je, da se s tabo, bake, ne morem strinjati. Če ne drugega pol cenejši "bencin" ni nepomembna zadeva.

Če jaz vsaj toliko razmišljam o predelavi na plin, da se o stvari pozanimam, me še ni treba priti iskat z DamjanDocom.

Čeprav bi nekateri Clio_1.2 fahrerji to (ob svojih kričanjih, da 2.0 mora žret vsaj 30l in da, če imam bmwja, se nimam pa čist kaj usajati o bencinu) radi videli. Ja, pa jade :crazy

Back_to_topic: ima kdo na forumu avto predelan na plin?
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

bake
bake

Novinec

• Uporabnik

Jaz pravim da je plin cisto uredu zadeva. Nimam nic proti.

Ampak ce ze kupis limuzino ki je skoraj nova in das za njo 5 milijonov, potem pa das v njo vgraditi plinsko napravo, v tem primeru si pa zamene bedak. Da bos ja prisparal tistih par sto evrov letno. :napaka

Ce se ti toliko spara da bos to vgrajeval v taksno limuzino, priporocam da raje kupis nov Polo (da ne bom rekel Dacia Logan). Ga bos poceni tankal in vzdrzeval, pa se par milijonov prisparal.
Ker mi je tega BMW kar zal in se mi smili da bo dobil taksnega lastnika... :rolleyes
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik

bake: hja, vse je odvisno od števila prevoženih kilometrov :ok2
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 050
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

A kaj zdej če daš 5 miljonov za vato si že bogataš?? Dandanes je veliko ljudi ki si privošči avtomobile 10 miljonov+ pa niso glih neki bogataši.

Pa tut nekaj 100 evrov letno se pozna in si lahko za tist dnar že polovico zavarovanja plačaš. Če bi ljudje tako razmišljal tut tist ki bi bil bogat nebi bil dolgo.

Tako kot nekateri govorijo za X5-ko. Če že da 15 miljonov za avto naj 4.4 bencinarja kupi pa kaj če žre čez 15l. :crazy :crazy :crazy :crazy
Prikaži več možnosti

BMW M PWR
BMW M PWR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 451
  • Avtomobil: BMW F30 - 318d

Jst tut tako mislim, da tisti ki da vgradit zadevo vsekakor NI bedak. Pač, če je možnost, zakaj se ne bi vozil ceneje. Plus, da niti ne začnemo debate o onesnaževanju okolja, ki ga pri plinu praktično ni. In ponavadi tisti, ki si kupijo avto nad 10mio vedo kako težko je zaslužiti toliko denarja na pošten način. Poznam par ljudi, ki imajo kar nekaj 10mio premoženja in cenijo vsak tolar. Tisti, ki pa so si denar "prislužili" s nečednimi posli pa razsipavajo, kot bi bilo vse njihovo.

Če bi bilo pri nas več črpalk s plinom bi mogoče še razmišljal o tem, tako pa zaenkrat ni interesa :laugh

Jure Griljc, predsednik BMW avto kluba Slovenije

F30 318d M Sport, b.j. 2017

Prikaži več možnosti

bake
bake

Novinec

• Uporabnik

@andrej777: Ta primerjava glede X5 je pa popolnoma neumesna.
Primerjava diesel-benzin ni enako kot benzin-plin.
Tudi jaz ne bi kupil 540i, ce se lahko cisto super vozim z 525d.
Pa ne recem, tudi poraba je pomomben faktor.
Ne mi pa primerjati zadeve s plinom, ker je potreben tudi poseg v avto.
Pa se nekaj.
Ce mi pripeljes eno osebo ki je kupila avto za 10 mil, in vanj vgradila plin, bom kupil tebi in njemu novo petico, samo barvo si izberita. :laugh Obljubim.

Ce ze kdo razmislja o plinu, naj raje potem razmisli o tem da pac kupi sibkejsi avto (npr.520d namesto 530i) in bo imel tudi porabo manjso, registracijo...

Sori ampak fantje men se zdi neumno, da grem v trgovino, kupim nov mercedes E 500 (pa recimo da ta stane 10 mil, ko ste ze omenjali to ceno) in ga potem predelam na plin... :crazy
Potem pac raje kupim E 220 CDI in bom ceneje prisem skozi, pa se poraba bo mala. Sem zbanaliziral malo da se ne bo kdo obesil na izjavo in na cene.

Da ponovim, meni se zdi plin cisto v redu, imam dosti sorodnikov v Srbiji ki se ga posluzujejo. Ampak zadeve nihce ne gre vgrajevati v taksne avtomobile. Pac pa v nizje razrede, kar se mi zdi super in prav.
Pa imajo kar se plina v avtomobilih tice kar nekaj let vec izkusenj kot v Sloveniji. Mislim da bi se posteno nasmejali, ko bi jim povedal da sem kupil BMW, letnk 2003 za vec kot 20.000 Eu in vanj vgradil plin. :rofl

Lp

:wave
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik

Dajmo še kakšno reči o varnosti... Če ima zadeva homologacija, je ta narejena na osnovi testov TUV. Pozna kdo kakšne konkretne crash teste?

bake, že v osnovi si zgrešil s tole primerjavo z dizlom. :)

Ne boš verjel, so ljudje, ki dizelskega brundanja ne marajo; tudi zaradi tega, ker je dizel STRUPEN in POVZROČA RAKA.
Z uporabo plina se zmanjšajo emisije toplogrednih plinov, dušikovih oksidov itd.

Izjava, da se ti tak BMW smili, je pa, sorry, smešna. :laugh Zakaj že? Meni se bolj smilijo avti, ki jih šraufajo nesposobneži, ali pa taki, ki jih ljudje vozijo samo na svete cajte, ker šparajo bencin :laugh

Obenem pa je plin še za 50% cenejši od eurosuper 95.

Kaj sploh še ostane velikim? :ok2
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 785
  • Avtomobil: Rdeča raketa

bake: tut včasih nisi vidu dizla v BMWjevih coupejjih, danes se tut to dogaja. In zakaj naj nebi imel 4.0 bencinarja pa plin? Itak lahko preklapljaš, pa če ti zapaše moči preklopiš na benz in je to to.

In dizl-benz je popolnoma enako kot benz-plin. Tista boga predelavica pa tut ni tolk velka stvar.

Osebno bi mel raje močnejši motor s predelavo na plin kot šibkejši motor.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

BMW M PWR
BMW M PWR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 451
  • Avtomobil: BMW F30 - 318d

@bake: sploh ni vse v porabi. Sej čez par 10 let bomo itak vsi vozil sam še na plin oz. drugo alternativno gorivo (BMW CleanEnegy :laugh ), ker bo počasi zmanjkalo nafte (sploh če Kitajci množično navalijo na avtomobile) pa še v izpušnih plinih se bomo zadušil.

Jure Griljc, predsednik BMW avto kluba Slovenije

F30 318d M Sport, b.j. 2017

Prikaži več možnosti

clarion
clarion

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 736

@bake: sploh ni vse v porabi. Sej čez par 10 let bomo itak vsi vozil sam še na plin oz. drugo alternativno gorivo (BMW CleanEnegy :laugh ), ker bo počasi zmanjkalo nafte (sploh če Kitajci množično navalijo na avtomobile) pa še v izpušnih plinih se bomo zadušil.

Zdaj je poceni, ker je tega malo, ne se bat, ko bo tega velik, bo plin najdražji ! Tako dela država.

Nekaj me zanima, ali ima avto na plin enake hitrosti, pospeške ?
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik

Pospeški so do neke mere slabši. Govori so nekako o 10%.
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

RedBull
RedBull

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 94
  • Avtomobil: BMW F10 525d

hmm... in kaj ta predelava pomeni za motor ? kaj je sploh treba na motorju vse naredit,
da se lahko le tega vozi na plin ? V kaksnem cenovnem rangu je taksna predelava ?
Prikaži več možnosti