Skoči na vsebino

Predelava BMW-ja na plin

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
2549 odgovorov v temi
mico123456789
mico123456789

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 050
  • Avtomobil: MB W204

Kam se v letu 2018 pelje avto na vgradnjo plinske naprave? Iščem servis, kjer imajo zaposlene mehanike, ne mesarje. Ter se posvetijo vgradnji.
Kakšne izkušnje z vgradnjo plina v motor N62B44?

Moj foter je pred enim tednom dal vgradit plin v Celje, Tartarini. Kako se bo odnesel še ne morem komentirat, saj bo avto registriran spomladi, ker je cez zimo v garazi. Gre za bmw 650i (N62B48)

Urejal mico123456789, 22.01.2018, 20:34.

E46 318d / E91 320d / E46 330cd / E38 728i  / E63 650i 

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 297
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Moj foter je pred enim tednom dal vgradit plin v Celje, Tartarini. Kako se bo odnesel še ne morem komentirat, saj bo avto registriran spomladi, ker je cez zimo v garazi. Gre za bmw 650i (N62B48)

Dela ali ste morali kaj nazaj voziti nastavljati?

Cena? Če ni skrivnost.

Urejal blackberet, 22.01.2018, 21:00.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 220

Kam se v letu 2018 pelje avto na vgradnjo plinske naprave? Iščem servis, kjer imajo zaposlene mehanike, ne mesarje. Ter se posvetijo vgradnji.
Kakšne izkušnje z vgradnjo plina v motor N62B44?

Prins pa nikamor drugam
Prikaži več možnosti

alesh
alesh

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 227
  • Avtomobil: E46 323Ci

Pozdravljeni,

Foter razmišlja, da bi svojega bencinca predelal na plin in je dobil ponudbo od zgorj omenjene firme Tartarini.

Pozna kdo, kakšne izkušnje?

Cena 1500€.

Lp,

Aleš

Boyski(HR-Popičan) ,jaz peljem letos v kratkem še dva avta mogoče celo tri. :ok2

A lahko kak kontakt?

Kateri sistem vgrajuje? Kako je s homologacijo?

Lp,

Aleš

Prikaži več možnosti

Matej85
Matej85
  • Uporabnik
  • Sporočil: 64

Na mojem se je ugotovilo da je uparjalnik fuč, vgrajen leta 2014. Strošek z vsemi cevki, testi je do 200 evrov

Sam sem mislil, da pa to mora zdržat vsaj kakih 8 let.+++

Sam uparjalnik je 80, set pa 35 evrov.

Težave so lahko pri obnovi, ker lahko da ne bo ok, tko da menjava v lasti režiji.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Na mojem se je ugotovilo da je uparjalnik fuč, vgrajen leta 2014. Strošek z vsemi cevki, testi je do 200 evrov

Sam sem mislil, da pa to mora zdržat vsaj kakih 8 let.+++

Sam uparjalnik je 80, set pa 35 evrov.

Težave so lahko pri obnovi, ker lahko da ne bo ok, tko da menjava v lasti režiji.

Saj zdrži samo tebi pač ni. Itak pa voziš na plin tako da če bi ga na vsakih 5let zamenjal si še vedno prišparal.

Bolj kot leta so važni kilometri, koliko si jih naredil v 5ih letih?

Urejal blackberet, 08.05.2019, 20:47.

Prikaži več možnosti

Matej85
Matej85
  • Uporabnik

130.000km je prejšnji lastnik naredil.

Težko vrjamem, da je uparjalnik fuč, ker mi plin še zmeraj dela, ne vem pa zakaj se avtomatsko ne vklopi ob kontaktu.

Pač 1x na ene 50-100km ga ven vrže.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

130.000km je prejšnji lastnik naredil.

Težko vrjamem, da je uparjalnik fuč, ker mi plin še zmeraj dela, ne vem pa zakaj se avtomatsko ne vklopi ob kontaktu.

Pač 1x na ene 50-100km ga ven vrže.

Zato ,ker je treba peljati plin nastaviti oz. pregeldati nekomu kateri ve kaj dela. 

Prikaži več možnosti

Matej85
Matej85
  • Uporabnik

Uf, raje ne, prejšnjega sem dve leti rihtal, ugotavljal kaj bi blo narobe, mehaniki so gledal avto, prklapljal.....na koncu sem ga sam popravu. Je bil tud na plin

Urejal Matej85, 09.05.2019, 08:19.

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 432
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Jaz sem imel ogromno vse mogočih in nemogočih težav. Na koncu je Hribar iz Dola pri Lj zrihtal in je plin deloval v nulo cca 200.000 km, ko je imel avto bližnje srečanje tretje vrste...

Prikaži več možnosti

Matej85
Matej85
  • Uporabnik

Kakšne težave?

Plinskih sistemov je 50+, potem imaš pa še za vsak sisteme neke XX možne nastavitve. Tako mi je en serviser rekel, da imaš potem kar 500 različnih zadev.

Saj vem, da se trudijo reševat težave, ampak žal ljudje se s tem nimajo časa ukvarjat.

Če me kdo vpraša za plin, pa kak dela, se mu raje samo nasmehnem...lahko bo super delal 150.000km, lahko pa ne....če blo res vse tko super bi se plinski avti prodajal kot Trojanski krofi za pusta.

Urejal Matej85, 09.05.2019, 09:05.

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 432
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Cukanje, velika poraba, (ne)preklapljanje, metanje iz sistema... ni da ni.

Težava plinskih sistemov pri nas je, da imata prevlado na trgu Plinex in G1, kakovost vgradnje pri njih je pa na psu. Ni tako pomembno kateri sistem daš noter ampak kako je vgrajen in kako nastavljen. In tu je težava, ker natančnih monterjev z dovolj znanja pri nas preprosto ni.

Poglej recimo srbijo in bolgarijo (v državah z nižjo kupno močjo je občutljivost na cene goriva večja - šwaba bo kupil NOVEGA dizla). Avtov na plin je več kot dizlov!

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Kakšne težave?
Plinskih sistemov je 50+, potem imaš pa še za vsak sisteme neke XX možne nastavitve. Tako mi je en serviser rekel, da imaš potem kar 500 različnih zadev.
Saj vem, da se trudijo reševat težave, ampak žal ljudje se s tem nimajo časa ukvarjat.

Če me kdo vpraša za plin, pa kak dela, se mu raje samo nasmehnem...lahko bo super delal 150.000km, lahko pa ne....če blo res vse tko super bi se plinski avti prodajal kot Trojanski krofi za pusta.

Ma daj ne pljuvaj. Pelji vgradit/nastavljati plin k nekomu kateri se zastopi v zadevo pa bo. Jaz imam serviserja na HR 180km stran in vgrajen plin v mislim da 5 avtov.
Samo.je treba pljunit pare na sunce in zadevo zrihtati ne pa gledat kako bi sam nekaj caral za 35€ in kako je 200€ predrago.

Urejal blackberet, 09.05.2019, 10:26.

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

Matej85
Matej85
  • Uporabnik

Cukanje, velika poraba, (ne)preklapljanje, metanje iz sistema... ni da ni.

Men cuka nič, nikol, poraba je nizka, preklopi se zgodi pri 35°C, torej dober km, metanje iz sistema tu pa imam težave, recimo po 50-100km ga vrže ven, prtisnem gumb in dela naprej. Pa avtomatski preklop mi trenutno ne dela.

Ostalih opažanj, težav nimam.

Prikaži več možnosti

Matej85
Matej85
  • Uporabnik

S tem si vse povedal, voziš avto na HR.

Kot vidiš je tukaj SLO in naši plinski mojstri.

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 470
  • Avtomobil: Z4

Jaz ne hodim na HR in sem zadovoljen z mojstri iz SIGAS-a. :)

Na podlagi več kot 10-letnih izkušenj z vožnjo na avtoplin, si upam trdit, da če je bil izbran primeren sistem za konkretno vozilo in zmontirano s strani usposobljenega monterja (in da je avto normalno delujoč že prej na bencinu), bo vožnja neproblematična, predvsem pa zeeeelo ugodna. Kot se radi pohvalimo, precej cenejša od primerljivo zmogljivega smrdljivca. :)

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

Matej85
Matej85
  • Uporabnik

Če bi mi plin za*ebaval do te mere, da obupaš bi vse skupaj prodal in kupil sam dizla ali varčnega bencinarja.

Ampak tega nočem, plin je meni zakon zadeva, zato pa tipkam v tej temi, da se zadeva poskusi rešit. Pač zaenkrat nisem še našel plinskega mojstra, ki bi zadevo zrihtal zaradi občasnega izklopa plina med vožnjo. In ne ni problem gnar 100 še gre, ampak 200 da dam pa potem ne bo odpravlo težave ali bo še kak dodaten strošek.

Ko se dve leti vozim takega veselja do vožnej prej 15 let nisem imel, pred plinom sem non stop varčeval na gorivu.

Urejal Matej85, 09.05.2019, 11:58.

Prikaži več možnosti

Matej85
Matej85
  • Uporabnik

Po 200km vožnje je skoz deloval na plin, mogoče je zgolj naključje ali pa, včeraj sem spucal vse kontakte in avto tud steral.

Prikaži več možnosti

Big_Al
Big_Al

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 213
  • Avtomobil: E39 523i LPG

Pozdravljeni.

Imam vgrajen G-1 Kit 6 Impulse in bi želel da se po skoraj 10ih letih uporabe opravi diagnostika za kontrolo pravilnega delovanja. Kateri servis ima ustrezno opremo za G-1 sisteme?

Lep dan še naprej, Big_Al.

Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 220

Pozdravljeni.

Imam vgrajen G-1 Kit 6 Impulse in bi želel da se po skoraj 10ih letih uporabe opravi diagnostika za kontrolo pravilnega delovanja. Kateri servis ima ustrezno opremo za G-1 sisteme?

Lep dan še naprej, Big_Al.

http://www.avtoplin-gen1.si/o-podjetju

Tu vprašaj. 

Prikaži več možnosti
    • Big_Al je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.