Skoči na vsebino

Predelava BMW-ja na plin

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
2548 odgovorov v temi
Chef
Chef

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 529

RedBull:
Predelava stane okoli 1000 evrov, ce vzames pa napravo z najnovejso tehnologijo te stane okoli 350k SIT, pri slednji varianti avto ne izgubi skoraj nic moci in poraba ostane nespremenjena(pri prvi opciji je kaksen liter vec mogoce). V vsakem primeru lahko po vgraditvi avtoplina se vedno uporabljas bencinski tank za gorivo, za spremembo goriva iz plina na bencin je dovolj samo klik na stikalu. Vec si lahko preberes na www.lovato.si :)

Glede plina in novih avtov se je marsikaj spremenilo, plin ni vec socialna varianta prevoza, se celo varnejsi je od bencinskega tanka. Kdor si kupi nov avto za 10+ mio. SIT in da notri avtoplin je pa -> bister :-D
Boljse avtoplin kot pa diesel, ostane bencinski zvok, bencinski obrati, ni turbine, ki bi se pokvarla, ni sob, ki bi se masile, ni slabe nafte, ki bi se je bal in najboljse - narava te ma rada.

Sem samo jaz tisti, ki mu gre na bruhanje, ko vidi kako prakticno novi avti (tudi drazji mercedesi in bemfle) puscajo za sabo crne oblake dima, ki je so vse prej kot zdravi? :crazy
Prikaži več možnosti

gorenc
gorenc

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 882

@bake: sploh ni vse v porabi. Sej čez par 10 let bomo itak vsi vozil sam še na plin oz. drugo alternativno gorivo (BMW CleanEnegy :laugh ), ker bo počasi zmanjkalo nafte (sploh če Kitajci množično navalijo na avtomobile) pa še v izpušnih plinih se bomo zadušil.

crnega zlata se dolgo ne bo zmanjkalo, niti vozili se se dolgo ne bomo v cem drugem kot priusih in podobnih zalostnih vozilih. naftni lobiji so pac sveta vladar :bangle
Prikaži več možnosti

citrobooster
citrobooster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 291
  • Avtomobil: BMW e46 318i & e36 318is

tole z plinom je zelo zanima zadeva. Imam kolega na faksu, ki me skos pregovarja, naj si zadevo bolj podrobno ogledam. Baje na hrvaškem to kr dost prakticirajo. V prvi vrsti mi je super to, da je stvar ČISTA! zdravo okolje. Kar se porabe tiče, je lahko tudi 100% večja od bencinske, je pa res, da je plin tudi za polovico cenejši od litra bencina (zlasti v CRO) in se baje predelava splača,ker se vseeno prišpara. Nekaj se zgubi na moči avtomobila (tko, da je treba bolj odločno dodajat plin :-D ) pač pospeški niso isti, je pa res, da se to reši z večjo mašino, torej vgradnja v 4.0 mašino ni tko mimo...
čez nekaj let se bomo vsi vozili čisteje :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW M PWR
BMW M PWR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 451
  • Avtomobil: BMW F30 - 318d

crnega zlata se dolgo ne bo zmanjkalo, niti vozili se se dolgo ne bomo v cem drugem kot priusih in podobnih zalostnih vozilih. naftni lobiji so pac sveta vladar :bangle

Odvisno koliko si star ampak upam si trditi, da se jaz oz. vsaj moji potomci v starosti ne bodo več vozil na bencin. Po najbolj črnogledih napovedih je nafte samo še za 30 let!
Aja, najbolj optimistične napovedi trdijo, da jo ne bo zmanjkalo še 100 let, kar pa je glede na človeško zgodovino precej malo.

Jure Griljc, predsednik BMW avto kluba Slovenije

F30 318d M Sport, b.j. 2017

Prikaži več možnosti

Bosi E39
Bosi E39

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 155
  • Avtomobil: Citroen Berlingo 1.6 HDI

Zanimiva zadeva plin,
za predelavo 1000 euro tudi ni svet

Zadnji tank sem mel porabo 15.1 l/100km, ne šparam ravno konjev, LMM še nekaj fu... :damn

Če bo čez leto dve dnar,pičim v Nemčijo po dobro opremljeno 540 E39 za ugodno ceno pa plin gor da vidim kak to špila

Zaj še ne gre - študent sem še uradno do konc leta :-D

Tek da zdaj mi stroški še ne dišijo tak,sploh ker sem menjal predkratkim motor v moji 520

Glede kupi si mali avto:Niti pod razno, raje peš hodim.
Udobje pa varnost ,filing 1.5t z 200konji ne menjam za nič :metalc

LP

Bosi
Life is too short not to!
Prikaži več možnosti

Kristjan
Kristjan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 226
  • Avtomobil: E91 320dA

ne zagovarjam plina kot dodatno vgradnjo . Preveč rizično ! Blo je že nešteto nesreč tudi z slabim izidom in za varnost je še vedno premalo poskrbljeno.
Prikaži več možnosti

Damac
Damac

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 229
  • Avtomobil: bmw

ne zagovarjam plina kot dodatno vgradnjo . Preveč rizično ! Blo je že nešteto nesreč tudi z slabim izidom in za varnost je še vedno premalo poskrbljeno.

Podrobno sem si ogledal ponudbo podjetja Lovato, ker me je tudi kolega prepričeval v to, vendar če pomislim da pri nesreči načne kako cevko ali kaj podobnega, vsi vemo, da do iskre pride zelo hitro potem si lahko predstavljate izid, to je moje mnenje.
V praksi se vžigajo avtomobili pri nesrečah z standardnimi gorivi kaj šele s plinom in nihče me ne bo prepričal da tudi če ima bomba 20% rezerve tudi pri zvitju ko zadnjega konca več ni dobiš to bombo na zadnji sedež to je dejstvo.
Ne bi pa navajal oceno kolega, ki ocenjuje škode na zavarovalnici in mi je govoril kako so vlekli volan golfa IV iz zadnjih sedežev potem ti pade tema na oči. Zazrite se raje v Vectro iz nedeljske nesreče pa tudi ni bil tako majhen avto.
Dejstvo je da ta pločevina, ko vsi govorijo koliko je varna nekako ni varna ko se vozi po cesti s hitrostjo....
Prikaži več možnosti

hope
hope

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 43

Isto je kot pri bencinu! Bencin naj bi bil večji problem :laugh
Prikaži več možnosti

Kristjan
Kristjan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 226
  • Avtomobil: E91 320dA

zakaj bi biu bencin večji problem ???
Prikaži več možnosti

citrobooster
citrobooster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 291
  • Avtomobil: BMW e46 318i & e36 318is

mislim, da bencin naj ne bi bil večji problem. bencin v primeru hujše nesreče samo steče v curku ali odkaplja v liniji (gravitacija) in dokler ne pride v neposrednji stik z ognjem, ne bo hudega. plin pa "uide" iz jeklenke na vse konce (nastane plinski oblak) in je neviden in kaj hitro pride v stik z iskrico ali ognejm. mene bi težko prepričali, da bi imel plinski tank v prtljažniku... :thumbsdown

Sicer pa zadevo podpiram do te mere, kot je skrb za boljše okolje, cena in alternativa (čeprav neobnovljiva)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

skis
skis

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 462
  • Avtomobil: F26 X4 M40i

po mojem bomo v naslednjih 50. letih deleznih tolikih sprememb, da se nam ne sanja. pa ne govorim o plinu... :deda

sem tako futuristicno razpolozen.
(upam, da bomo se dihal na kisk)
The Ultimate Driving Machine
Prikaži več možnosti

hope
hope

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 43

Baje so plinski tanki mnogo trši kot bencinski. In naj ne bi bilo možno uničit tanka pri nesreči.
Je pa res da izkušenj še nimam na srečo!!! :cool
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

citrobooster: ne govoriti kar nekaj na pamet. :wink

Ravno v tem naj bi bil štos plina, da če že gori, gori v usmerjenem plamenu.

Obenem imaš v primeru nesreče z bencinarjem ravno tako eno požarno stikalo, ki zapre dovod goriva in isto je narejeno pri napeljavi s plinom.

Mislim, pa da bi vse zelo zanimali kakšni orenk NCAP testi kakšnega avta s plinskim rezervoarjem v kufru. :ok2
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 785
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jest bi v tem primeru dal tank spodaj pod avto, tam kjer je drugače prostor za rezervo, vendar na zunanjo stran avta. Tank bi bil manjši, ampak z ene 200km bi pa blo.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik

To bi bilo za premislit o lokaciji (sam sem sicer imel v mislih 100l tank).

Varianta 1: daš ga čez cel prtljažnik, rabiš 'kvader' 1 m(2) površine in 10 cm v višino. Pomoje problematično, ker se ob vsakem trku prec udari tudi plinsko "bombo".

Varianta 2: daš ga tik ob steno zadnjih sedežev. Rabiš 0,5 m(2) površine in 20 v višino. Lahko bi ga naredil še višjega, da zasede manj površine. Fajn, ker imaš zadaj še meter pleha prtljažnika. Če pa eksplodira je toliko bližje zadnjim sedežem, in pol... :blackeye

Varianta 3: daš ga v plac za rezervno gumo, kar v notranjosti prtljažnika. Zdi se fajn kompromis - je nekje na sredini med zadnjim koncem in zadnjimi sedeži. Sledi pa vprašanje: a ni tam okoli (spodaj) tank za bencin? :)
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

si
si

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 114
  • Avtomobil: 2001 E39 525d

tank (rezervoar) za gorivo je ponavadi pod zadnjim sedežem. Tam ga je pač najtežje razsut v primeru nesreče. Glede na to, da imajo nekateri BMWji dva rezervoarja (npr. E39), bi mogoč enega ven vzel in dal plin not. Sam ideja. Drugam ga jaz že ne bi rinil. Sicer me pa to itak ne zanima ker moj zelo malo :drink
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik

Hja, pod zadnjim sedežem imam jst akumulator in še kar neki praznega prostora, sam direkt pod zic jst bombe nebi glih upal dat. :ok2

Lahko kdo kaj več pove o teh 2 rezervoarjih v e39? Kakšna je v bistvu funkcija tega, da sta 2?
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

si
si

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 114
  • Avtomobil: 2001 E39 525d

o funkciji glih ne bi vedel. levi pa desni tank sta. glede na to, da je na sredini kardan pa še kej, je blo tko verjetno lažje nardit. :ok
Prikaži več možnosti

der_Alte
der_Alte

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 72
  • Avtomobil: Lancia Thesis

Saj se dobijo "toroidni" rezervoarji, ki jih stlacis na mesto rezervnega kolesa. Okrog 70l prostornine imajo.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, samo tak rezervoar je potem 'samo' slabega pol metra oddaljen od roba zadnjega odbijača.... :crazy

Bogo: Glede na to, da je avtoplin priljubljen v Nemčiji - a obstajajo kakšni crash testi avtov s pogonom na avtoplin? Je poraba plina res večja 'samo' za 10%?
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti