Skoči na vsebino

Motorna kosa (na laks)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
79 odgovorov v temi
BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 336
  • Avtomobil: 525tds Touring

Jaz sem takrat kupil 2 najboljšo kosilnico od Stihl-a FS-220 in moram povedati da gre super še zdaj. Daš trikraki nož za košenje krme ali pa čiščenje roba gozda (do 2-3cm debelo), polavtomatsko glavo za žimo in to je to :-D

Crknila je edino 1x cinšpula :blackeye

Sicer pa že skoraj 20 let dobro služi na 48 arski parceli :)

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 962
  • Avtomobil: avtomatik

Drugi teden grem v trgovino še na praktični ogled in mogoče celo na preizkus. Nahrbtne kose imajo tudi. Pol pa samo še izberem firmo pa gremo v šoping.
LP A.

Da ne bom samo drugim težil da je fino, če dobi vsaka tema na koncu epilog :skrbast...
Evo ti ga na:
Sem preizkusil kar nekaj modelov :ok. Na koncu sem se odločil za husqvarno 253RJ, 2,3kW. Danes ali jutri grem iskat in če bo tam okoli 1. maja kaj vremena (brez dežja), me čaka prvi test :metalc.

Pa še nekaj: ugotovil sem, da so mi v eni trgovini svetovali narobe. Za v breg pridejo bolj v poštev kose z J ročajem (nekaj postov nazaj sem napisal ravno obratno :napaka). Fizično preizkušeno in argumentirano z dobrimi argumenti s strani prodajalca :ok. Pohvale Trgovini in servisu Založnik. Super so.

LP A.

Urejal Andy04, 21.04.2011, 10:55.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Gardener
Gardener

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 649
  • Avtomobil: g20 330i & e92 M3

Andy :-D upam da imaš majhno brežino.. drugače boš s tem J ročajem znorel. :ok2 Pred leti sem kosil brežine na CČN zalog.. Recimo da so brežine bile visoke 7m in dolge 300m. Takih brežin je bilo 10. Povsod je bilo ~65% naklona.
No, kakorkoli, nitka z J ročajem, oziroma tvoja izbira bi rekel, da je za max 150m2 travnatih površin. Za kar je več je pa nepremerljivo boljši:
Objavljena slika Ko imaš priopeto na pasu se tako zbalansira teža, da z rokami samo na rahlo krmiliš in gre super. V klanec gor in navzdol...
No, za profi je (vsaj takrat) bil STIHL nepremerjlivo boljši, ker so dosti lažje od husq.. Husq je pa še vedno pojem za motorke :)

Urejal Gardener, 21.04.2011, 14:25.

Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Mater :skrbast 100 ljudi 100 čudi. Do zdaj so kosili s koso z J ročajem. Sem bil že prepričan, da bom vzel tako z "rogovi", ampak po preizkusu...
Tole z J ročajem se ravno tako obesi na pas oz. oprtnik :cool.

Bomo vidli, kako bo. Če bom znorel, bom vsekakor sporočil - če bom še lahko :hihi.

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • Gardener je všeč

Gardener
Gardener

BMW fanatik

• Uporabnik

In, kako se obnese kosa Andy? :)
Prikaži več možnosti
    • Andy04 je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

1. test odlično, 1. košnja se mi je pa malo zavlekla :frown. Na vrsto pride v četrtek :ok.
Bom poročal.

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • Gardener je všeč

OG Blaž
OG Blaž

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 858
  • Avtomobil: Civic

Če ima kdo za prodat oz. pozna koga, ki bi prodal kosilnico na nitko, ki jo ne potrebuje več za ceno okoli 50€, ne rabim kaj močnega samo da dela za cca. 200 kvadratov okol hiše bi se priporočal za kaksen ZS

Hvala in Lp, Blaž
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

In, kako se obnese kosa Andy? :)

Evo mene in moje poročilo... ;)
Lepo po vrsti:
1. Kosil sem efektivno 5 ur, pa mi ni uspelo vsega pokosit. Na koncu se mi je mudilo domov, poleg tega mi je zmanjkalo bencina (mešanice) - pokuril sem 5l :eek.
2. Izbira ročaja: izkazalo se je, da sem naredil pravilno, ko sem izbral koso z J ročajem :ok. Ne predstavljam si niti pod razno, kako bi kosil s koso z "rogovi". Nahrbtna bi bila sigurno tudi OK, je pa dejstvo, da na tehtnici (če primerjamo s trenutno) pokaže okvirno 50%.
3. Dušenje vibracij: zelo zadovoljen. Po vsakem praznem tanku sem si privoščil 5 min pavze. V prvih treh minutah sem čutil rahlo mravljinčaste prste, pol pa nič več.
4. Okretnost: neverjetna :cool. Za udobno košnjo je potrebno pravilno nastaviti oprtnik ;). Tudi če kosa ni vpeta nanj, je teža odlično razporejena.
5. Moč (3KM): za malo večjo travo ravno prava. Kosi tudi enkrat ni zmanjkalo moči, pa je nisem šparal.
6. Poraba: se mi je zdela pa dokaj visoka. Je res, da trava ni bila majhna in da trije konji (pa še oni, ki je za koso, samo ne bencina :hihi) tudi kar nekaj popijejo, pa vseeno... Če pa zraven prištejem še dejstvo, da sem se tudi sam malo uvajal... Ajde :ok2 - ni take krize. Bom naslednjič videl, kako bo.

Sicer piše tudi v navodilih, pa vseeno: zelo priporočam uporabo zaščitnih sredstev. Pod nujno zaščitna očala (ali nekaj podobnega), zelo priporočljivo tudi nekaj za čez/v ušesa (čepki, glušniki) :).

LP A.

Urejal Andy04, 16.05.2011, 08:13.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Gardener
Gardener

BMW fanatik

• Uporabnik

Super, da si zadovoljen :ok

Če bi bližje živela, bi ti posodil par kos z "rogovi", da bi primerjal :-D

No, za zaščito je najbolje kupiti:

Objavljena slika

ker očala ne prikrijejo celega obraza, nitka pa lahko "izstreli" kamenčke z visoko hitrostjo. Tudi "vizirji" z mrežo (kao original) so zanič, ker se delci odkošene trave zažrejo med mrežo in je nemogoče očistiti.. Tu pa plastiko samo splakneš...
Mi imamo podobne, kot na sliki...
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Super, da si zadovoljen :ok
Če bi bližje živela, bi ti posodil par kos z "rogovi", da bi primerjal :-D

Sej nisva tolk narazen :ok.

No, za zaščito je najbolje kupiti:
ker očala ne prikrijejo celega obraza, nitka pa lahko "izstreli" kamenčke z visoko hitrostjo. Tudi "vizirji" z mrežo (kao original) so zanič, ker se delci odkošene trave zažrejo med mrežo in je nemogoče očistiti.. Tu pa plastiko samo splakneš...
Mi imamo podobne, kot na sliki...

:ok
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

intejk
intejk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 693
  • Avtomobil: Z900

Pozdravljeni, nisem nasel teme o nitnih kosilnicah. Kupujemo nahrbtno kosilnico, ki jo bo poleg mene lahko uporabljala tudi zena in se kdo drug. Torej nekaj v spodnjem cenovnem rangu do 200 - 300 eur, pa ne pretezko, kosilo se bo do nekaj 100m2 v bregu. 

Kaj priporocate?

Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 652

Husqvarna / Honda

I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 475

nahrptne nisem imel in nimam izkusenj.
Imel/imam pa alko (20let, 2xcingspula crknila zaradi pregretja), alpina (3 leta) in ene 20-30 let staro kawasaki, ki je najmocnejsa.
Z vsemi brendi nimam pripomb.
100m2 ni dosti, to ti bo vsaka spilala, glej da bo vsaj 1,2kw, kar je manj, je igrackanje.
Problem pri meni je, da prizgem in na max gasu najmanj ena ura, pri visoki travi, ki se ovije okoli osi, kar mater za mene in nitkarco.
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 934
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Mel že vse živo, zdele mam stihl in solo nahrbtno in stihl fs36 letnik 1991. Odkar sem to dobil od tasta samo še s to kosim. Na papirju najslabša v praksi pa najbolša od vseh kar se mene tiče. Lahka, nobenga jermena, sam primeš in kosiš.

Če bi novo kupoval stihl pa nič druzga. Že tako bom eno nabavil pomoje ker mi je 4mix mašina fascinantna. 4 taktn motor brez olja, na mešanco.

Mam pa en vrt ene 50x50m pa okol bajte, kar dost v resnici za laksarco.

Drgač nahrbtna je za cestarje pa nekoga k cel dan kosi, za okol hiše pa to je preveč in cel kup hendikepov je z nahrbtno. Med drugim rabiš cel kup prostora za pospravt jo ker je štorasta za znort.

Urejal voith, 23.04.2024, 21:06.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti
    • intejk je všeč

wertu
wertu

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 821
  • Avtomobil: Bmw e90

Pazi katero boš izbral glede pozicije držanja.
Če vzameš tisto ki sta obe roki poravnani je bol primerna za ravne terene.
Če pa vzameš tisto kjer je ena roka spredaj druga pa zadaj, je bol primerna za "hribe" ( lažje manevriraš).

Jaz bi svojo skoraj novo Stihl FS 261, zamenjal za takšno ki ima ročaje spredaj in zadaj.
Prikaži več možnosti
    • sash in intejk uporabnikom je všeč to sporočilo

intejk
intejk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 693
  • Avtomobil: Z900

Hvala za vse predloge.

Povrsine za kosnjo je lahko od par 100m2 do neomejeno, vendar celotnega travnika v klancu ne mislimo kosit, raje ga zmulcamo na vsakih par let, saj zaradi nagiba terena ni primerna za vecino kosilnic. Tako se bo uporabljala okoli stare domacije in dovoznih poti. Seveda se je budget takoj zvisal. Nagibam se h kawasakijevi, me pa skrbi teza, ce jo bo uporabljala zena:

https://trbanc.si/iz...j53e-ramda-pro/

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 510
  • Avtomobil: UFO

Ko boš kupoval mora obvezno iti še žena poleg če misli kosit, jaz naprimer ne morem kosit z nahrbtno ker je vsaka prevelika zame in posledično moram kosilni del z ročajem vlečt nazaj proti sebi kar premakne motor v skrajno levo pozicijo na hrbtu in se nato vse skupaj zategne in je nemogoče kosit. Visok sem 170cm.

Jaz imam za doma eno staro Mtechovo kupljeno v Merkurju za 250eur nekih 10 let nazaj, model z enojnim ročajem ter naramnico da mi lepo visi na boku. Kosim pa strme in izredno strme terene, tudi z derezami na gojzarjih.

The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • 525iX in intejk uporabnikom je všeč to sporočilo

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Pozdravljeni, nisem nasel teme o nitnih kosilnicah. Kupujemo nahrbtno kosilnico, ki jo bo poleg mene lahko uporabljala tudi zena in se kdo drug. Torej nekaj v spodnjem cenovnem rangu do 200 - 300 eur, pa ne pretezko, kosilo se bo do nekaj 100m2 v bregu. 

Kaj priporocate?

Slabo si iskal ;)

https://www.bmwslo.c...a-laks/?hl=kosa

LP A. 

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • intejk je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Še update z moje strani: 

Par let nazaj imel na preizkušnji nahrbtno koso https://zak-ljubljan...qvarna-553-rbx 

Lansko leto pa na testu baterijska Makita (v kombinaciji s cirkularjem, ne z nitko) https://www.masinca....kita-dur368lpt2

LP A. 

Član KOS
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 646
  • Avtomobil: C63

Jaz ne vidim smisla v baterijski kosi. So bencinske tako dovršene, da pride baterijska morda v poštev samo tam, kjer ne smeš ropotat.

Sam imam Husqvarnino 333R. ima mislim da 1.3KM in je popolnoma zadosti za nitko ter tisto trikrako klino za večjo travo. Imam še cirkular, pa ga tudi brez problema "pelje".

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2023. Vse pravice pridržane.