Skoči na vsebino

Moj vozni park (LukaK)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
148 odgovorov v temi
LukaK
LukaK

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 289
  • Avtomobil: ST170, V70 T5, Spider V6

Ko sem jaz pred novim letom gledal zase, sta bila z razmakom 4x108 dva praktično identična kompleta na voljo, vzel sem tistega z boljšimi pnevmatikami...za 130€!

Tako da: Srečno pri iskanju, gotovo se bo kaj pojavilo 'online'! :ok
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 510
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jaz rabim razmak 4x100, ETja trenutno ne vem. Sem že gledal razne original od BMW E30, samo trenutno še nobenega za moj kriterij (beri: ceno :-D ).
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

alanq4
alanq4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 459
  • Avtomobil: 156 V6 in 166 2.4jtd

Cromaman-a je za kontaktirat kar se felten tiče http://www.looniticz.com/
Prikaži več možnosti

LukaK
LukaK

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Še en off-topic za Nixxona: :)
Na FAVDL forumu (ne vem, če so oglasi kot prosto dostopna tema, zato posredujem) prodaja uporabnik (smudlek) platišča BBS 14'' 4x100 razmak (sicer z VW pokrovčki, a to se da zamenjat), vendar s slabimi pnevmatikami za 100€!
Kontaktna številka: 070754198

LP. Luka
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Poznam Cromo (preko interneta samo zaenkrat) in njegove izdelke, ampak je zadeva over my budget za ta avto. Še da bi to naredil nisem siguren, ker je mišljeno da bi se avto čimprej zamenjal (čeprav trenutna situacija kaže da bo še nekaj časa ostal). Še sam ne vem kaj bi, po eni strani minimalno vanj vlagal (še posebej stvari ki niso nujne), po drugi strani pa ga naredil vsaj malenkost zanimivega (trenutno je tako povprečen da bolj nebi mogel biti, no vsaj srebrn ni :-D ).

Ma saj veste kaj mislim. :ok2
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 140
  • Avtomobil: 2x OOOO | \X/ | ⚡

Poznam Cromo (preko interneta samo zaenkrat) in njegove izdelke, ampak je zadeva over my budget za ta avto. Še da bi to naredil nisem siguren, ker je mišljeno da bi se avto čimprej zamenjal (čeprav trenutna situacija kaže da bo še nekaj časa ostal). Še sam ne vem kaj bi, po eni strani minimalno vanj vlagal (še posebej stvari ki niso nujne), po drugi strani pa ga naredil vsaj malenkost zanimivega (trenutno je tako povprečen da bolj nebi mogel biti, no vsaj srebrn ni :-D ).

Ma saj veste kaj mislim. :ok2

Pri Cromi se dobi tudi kaj neobnovljenega za zelo pameten denar (jaz sem pri njem vzel track day 18'').
Prikaži več možnosti

Churchill
Churchill

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 464
  • Avtomobil: ED35

Luka koliko pa približno pride tak poseg, da bi pobarval feltne na antracitno?

Nekaj študiram, da bi svoje 16" pihnil na temnejšo barvo..

Saj mene poznaš:)

Urejal Churchill, 02.02.2012, 11:25.

Stanislav komšija turio struju u žice, aj da turimo i mi u naše.......... žice:-D

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Napisal je da mu jih je delal Kavs iz Tolmina, to je naš (bivši) soforumaš Spidi, a.k.a. Fisher...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

LukaK
LukaK

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Luka koliko pa približno pride tak poseg, da bi pobarval feltne na antracitno?

Nekaj študiram, da bi svoje 16" pihnil na temnejšo barvo..

Saj mene poznaš:)

Ojla!

Se opravičujem, na drugem forumu sem ti pozabil odgovorit. :napaka
Za 16'' je bila cena za platišča, ki površinsko niso huje poškodovana, 140€. :ok

LP. Luka
Prikaži več možnosti

LukaK
LukaK

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Malce dvogam temo:

V času odkar sem se nazadnje javil sva z Golfom prevozila še par tisoč kilometrov, opravili smo redni servis na cca. 170.000km, in sicer
(Avto Batič Ajdovščina - najkrajša čakalna doba v okolici in primerljiv predračun z neuradnimi servisi):
- menjava olja (Shell Helix) in filtra olja
- menjava svečk
- menjava zavorne tekočine
- menjava gumic stabilizatorja spredaj
- menjava stabilizatorja spredaj
- menjava halogenske žarnice spredaj levo (opomba: ker je mehaniku med menjavo padla stara žarnica v žaromet in očitno
ni imel volje snemati odbijača ter žarometa, mi je grdo podrsal notranji del žarometa med poskusom odstranitve izpadle žarnice.
Ob prevzemu vozila sem napako omenil vodji servisa in ta teden je avto dobil nov original Bosch xenon žaromet spredaj levo - stroške krije Avto Batič).
- sanirala se je površinska rja na treh mestih (večinoma posledica letečih kamenčkov in slane zime)
- diagnostika (ni pokazala napak, kljub temu, da se mi je enkrat vmes za kratek čas prižgala lučka 'emisij' na armaturni plošči)

Golf je brez težav prestal tehnični pregled, podaljšal sem registracijo. :ok

Avto sem nedavno nagradil še s temeljitim 'spomladanskim' čiščenjem, tako zunaj kot znotraj (skupno cca. 6ur) ter ga nato zapeljal na krajši potep po Goriških Brdih. :)

Prilagam par slikic s potepa in z dneva čiščenja:

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

LP. Luka
Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 120
  • Avtomobil: e24 635csi

Tebe sem pa videl prejšno soboto v Ljubljani.. Na koncu ulce kjer je klinični :)

Barva je v živo fenomenalna!
Lep Golf
Prikaži več možnosti

LukaK
LukaK

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ja, sem verjetno res bil jaz. :)
Hvala za pozitivni komentar glede barve, tudi meni je postala zelo všeč.
Prikaži več možnosti

LukaK
LukaK

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Prejšnji teden opravljen redni servis na Focusu na cca. 76.000km (osmi redni servis, konec avgusta bo sedem polnih let lastništva):
- olje Motul 100% synthetic 5W30
- filter olja (original)
očiščen panelni K&N filter zraka
- mikrofilter
- diagnostika

V bistvu ne po protokolu servisiranja ne po pregledu vseh kontrolnih točk + dodatnih zadev, ki sem jih sam zahteval, ni bilo odkritih napak ali izrabljenega materiala.

Vse ostale potrošne zadeve (filter goriva, zavorna tekočina, čiščenje lopute zraka, menjava filtra zraka, svečke) so bile opravljene pred dobrim letom.
Edina zadeva, ki bo v kratkem potrebna menjave, je baterija, ki sem jo sicer januarja napolnil, ker je izdihnila, a dosega samo še 60% zmogljivosti na testerju.

S Focusom sva bila skupaj v Beogradu (službeno) v začetku aprila, 1300km brez težav, poraba pod 8l/100km s štirimi potniki in prtljago, brez navigacije v mestu.

Objavljena slika
Slika je s hrvaške avtoceste, približna lokacija Slavonski Brod.

Po povratku domov sem ga še zadnjič pred menjavo obutve slikal v zgodnjespomladanski okolici NG.

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Po menjavi platišč/pnevmatik in temeljitem čiščenju (za katerega bom, upam, našel čas še ta vikend), pa še kakšna 'letna' fotka.
Do takrat počiva v garaži.

Lep pozdrav.

Luka
Prikaži več možnosti

LukaK
LukaK

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Golf pa ne počiva, poleg tega, da se z njim redno vozim v službo, nas je (mene, moje dekle in najinega samojeda) peljal na kratek oddih v Dalmacijo,
kjer so nas pričakale prazne ceste, praktično nezasedene plaže in nizke cene nastanitve (v začetku maja).

To pomlad sem ga preobul v čisto nove Pirelli P7 Cinturato 225/45 R17 (DOT 12/12).
VR veselo prede naprej proti 180.000km

Objavljena slika
Začetek poti domov z Brača s pogledom na Bol.

Objavljena slika
Po spustu iz Like v Senj - lepa razgledna in razgibana cesta.

LP. Luka
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 37 646
  • Avtomobil: 159 TI, Bravo Sport

Prelep Golf. Na Focusu, pa črna havba osebno ne paše.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

LukaK
LukaK

BMW ljubitelj

• Uporabnik

OK, nekaj novosti je v mojem voznem parku! Morda bi prosil administratorja tega podforuma, da zamenja naslov teme v ''Moj vozni park (LukaK)'', ker bo tako lažje. =)

Zaradi potrebe po večjem avtu (naraščaja sicer še ni, so pa tu pes, kolesarjenje, občasno večje število potnikov in spanje v camp-u :) ),
ki mora biti zaradi vožnje v službo na relaciji Nova Gorica - Ljubljana tudi na prevoženi km čim bolj ugoden, sem od začetka leta po avto.net iskal 'šparovnega' karavana do 1500€ nakupne cene
in nazadnje od znanca v NG kupil 'francosko klasiko iz 90-ih', manjšo sestrico XM-a.

Tako da zdaj od konca maja vozim Citroen Xantia Break 1.8 16v SX. :-D
Avto je v zelo dobrem splošnem stanju (pregledan pri Mihold-u - Servis Arčon),
trenutno ima blizu 249.000km, je redno vzdrževan, poleg sem dobil še vlečno kljuko, strešne nosilce 8 x platišča+gume,
najpomembneje pa je, da je bil že pri prejšnjem lastniku predelan na LPG (sistem Landi Renzo), ki dela zelo lepo, strošek goriva na 100km pa je zadnjih 5000km med 7€ in 8€. :ok
In hidravlika je na naših cestah POEZIJA!

Prilagam nekaj slik (čiščenje ob nakupu, dopust na Korčuli, potepanje po Tolminskem - na zadnji sliki z mojo drago in Tajem, starim 8 let):

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Od pomladi je manjša novost tudi na naši stari Fiesti, pri kateri je bil sicer opravljen še en malo večji servis, tako da sedaj teče 'kot urca',
za 20-ti rojstni dan pa je dobila še platišča BBS RA 14'' (potrebna so bila samo čiščenja, nakupna cena s pnevmatikami pa je bila 120€):

Objavljena slika

Objavljena slika

Pri Focusu in Golfu zaenkrat ni novosti, bom pa napisal, ko se bo kaj dogajalo. :ok

LP vsem.

Luka
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Bo v redu naslov?

Drugače pa zanimiva Xantia. Daj naslednjič spusti avto do konca na tla, da vidimo do koliko gre za eno slikico. :)
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

LukaK
LukaK

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Naslov bo vsaj za nekaj časa v redu. :-D Hvala za hiter popravek!

Bom slikal en dan v 'stanced' varianti, sem sicer mislil počakat, da jo obujem v ena malo bolj lepa platišča, a sem žal še na lovu za njimi. :laugh
Prikaži več možnosti

robi 328i
robi 328i

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 014
  • Avtomobil: E30 M50B25.E30M60,E36,E46

Lep samojed:ok
Xsantia gre kr fajn na podn...jaz sem se učasih vozu z čist spuščeno al pa cist dvignjeno:-D
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bawaria4ever
bawaria4ever

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 234
  • Avtomobil: Ne vem

Lep samojed:ok
Xsantia gre kr fajn na podn...jaz sem se učasih vozu z čist spuščeno al pa cist dvignjeno:-D

In v obeh primerih je vožnja taka, da ti jetra fajn pretrese.:laugh
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.