Skoči na vsebino

Poraba olja E91 325i

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
101 odgovorov v temi
Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 195
  • Avtomobil: BMW department

Problem porabe je sigurno največji pri 325i (pa OK. si rečem dokler je samo to)!!!!
BTW: to OLJE mi je predlagal SERVISER, ker sem mu pač zaupal problem in kaj me muči!!! (za enkrat mu še zaupam):ok2 Saj ne more škodovati ali pač????? Aja in ponavadi ti ga zmanjka ravno nekje na poti, (ko se ga NE DOBI ali je že ZAPRTO)!!!

Hvala za hitri odg. "več glav več ve":ok

Z starim oljem pa sem imel porabo približno tam 3500km - 1liter (servise in olja dotakam preventivno)
Na avtomobilu ne šparam (ga ljubiteljsko vzdržujem in negujem) mi ni vseeno, ker ga želim še nekaj časa imeti!!!:doh
Tisti, ki me poznajo vejo!!!
No pa lp. A. :wave

Mogoče ima pa avto več kilometrov kot misliš, da toliko pije, ker liter na 5000 je ogromno, sploh pa 10w60 niti pod razno ni primerno za tvoj voz.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 842
  • Avtomobil: 535 PS

Mogoče ima pa avto več kilometrov kot misliš, da toliko pije, ker liter na 5000 je ogromno, sploh pa 10w60 niti pod razno ni primerno za tvoj voz.

Hja, očitno je to specifika tega motorja, saj ga 3.0i v e9x ne popije niti približno tako veliko kot 2.5i.

Pri e46 motor M54 B30 tudi popije precej olja (odvisno od primerka do primerka, saj ga eni ne porabijo praktično nič, drugi pa cca. liter na 4-5k km, nekateri celo več), ne glede na prevožene km, pozna se tudi ali uporabljaš 5w-30 ali 5w-40, sicer pa 10w-60 nikakor ni primeren za "civilne"
e46, kakot tudi ne za "civilne" e9x. ;)

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 405
  • Avtomobil: e63 630iA LCI

Jaz sem s 330i naredil dobrih 13kkm ne počasne vožnje in nivo olja ni nič padel.

Ker je pod havbo MOTOR, v pravem pomenu besede!!!

LP :ok
"Smo več kot ekipa, smo več kot ljubitelji, smo velika družina, ki nas povezuje ljubezen do znamke BMW"
Prikaži več možnosti
    • Bavaria fan je všeč

Gajsa
Gajsa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 820
  • Avtomobil: F31 316d

325i (218PS) ima večjo specifično moč na 1l prostornine kot 330i (258PS).

My ex BMW's:
E36 320i cabrio, E39 530dAT ///, E46 318i, 323i, 323Ci (2x), 320iT, 325Ci :love , 320d, E81 118d, E90 318d, 325i, E92 320i ///, E91 318d (3x), 320d, E83 2.0dA, F20 118d

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

325i (218PS) ima večjo specifično moč na 1l prostornine kot 330i (258PS).

Kr tolaži se ... :hihi ... no, zato pa ima večjo porabo olja ... :ok2

Prikaži več možnosti
    • Gajsa je všeč

Gajsa
Gajsa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 820
  • Avtomobil: F31 316d

:-D
Normalno, dober stroj se mora mazati... :)

My ex BMW's:
E36 320i cabrio, E39 530dAT ///, E46 318i, 323i, 323Ci (2x), 320iT, 325Ci :love , 320d, E81 118d, E90 318d, 325i, E92 320i ///, E91 318d (3x), 320d, E83 2.0dA, F20 118d

Prikaži več možnosti
    • zigi je všeč

FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik

:-D
Normalno, dober stroj se mora mazati... :)

Pravilno si se izrazil, "dober stroj se mora mazat", ker je olje temu namenjeno.
Ponekod pa je olje namenjeno da izgoreva. :laugh

"Smo več kot ekipa, smo več kot ljubitelji, smo velika družina, ki nas povezuje ljubezen do znamke BMW"
Prikaži več možnosti

Strmac318
Strmac318

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 474
  • Avtomobil: Bmw ;)

Avto ima točno toliko km kot jih ima (117000)!!!! GARANTIRANO!!!!In na mnogih poooblaščenih SERVISIH so mi potrdili,da je to pač hiba 325i..

Zakaj konkretno ni dober 10W60 za mojga?Se dela škoda????:confused
(na servisu mi je rekel da bova edino tako preprečila tako veliko porabo olja) ???
Zato sem pristal na ta TEST!!!!
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 195
  • Avtomobil: BMW department

Poglej, jaz sem samo napial kaj mislim. Po navadi začnejo avti s precej kilometri piti olje. Meni je prav vseeno koliko tvoj avto pije olja, ker to mene ne košta nič.

Vsekakor je 10w60 popolnoma napačno olje za tvoj avto. IMHO. Naj ti kakšen drug strokovnjak s foruma za olja pove.

Kaj boš dal pa not pozimi, tudi 10w60? Kako boš pa to rešil?
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Avto ima točno toliko km kot jih ima (117000)!!!! GARANTIRANO!!!!In na mnogih poooblaščenih SERVISIH so mi potrdili,da je to pač hiba 325i..

Zakaj konkretno ni dober 10W60 za mojga?Se dela škoda????:confused
(na servisu mi je rekel da bova edino tako preprečila tako veliko porabo olja) ???
Zato sem pristal na ta TEST!!!!

http://www.turnermot...-m5-e63-m6.aspx

Ker je to olje primerno za M serijo ... :ok2

Prikaži več možnosti

Strmac318
Strmac318

BMW fanatik

• Uporabnik

http://www.turnermot...-m5-e63-m6.aspx

Ker je to olje primerno za M serijo ... :ok2

Je že dogovorjeno z mojstrom, ko se vrnem iz dopusta, da mi ga zmenja z 5W30 oz. 5W40... Je pa dejal, da brez panike in da ve kaj dela ni hodil zastonj na šolanje!!!
btw: O porabi vam pa tudi še sporočim ne glede na to ali bo prekomerna ali normalna! (morda bo vseeno komu v pomoč)!!!:ok
Prikaži več možnosti

vuko
vuko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 756
  • Avtomobil: E30

Jaz 5w30 nebi dajal v avto, ker to je "redkiš" od olja, sploh za poleti + da ti avto rad pije olje!

TWS nebi smel nič škodovati motorju, jaz bi ga vozil do zime in ga takrat zamenjal za zimski čas bolj primerno olje 5w40!

Urejal vuko, 26.04.2011, 13:37.

Prikaži več možnosti

merso
merso

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 95
  • Avtomobil: e70,e61525xd,e39,merc190

http://www.avto.net/....asp?ID=4757891 :-)
Prikaži več možnosti

tommy28
tommy28

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 000
  • Avtomobil: zacasni avto...

http://www.avto.net/....asp?ID=4757891 :-)

Po oglasu sodeč je to samo za kupit....
:laugh :laugh :laugh :crazy :crazy :crazy
Pa če tale nima obarvane vode z maloolja noter potem pa ne vem no....:ok2
Prikaži več možnosti
    • Bavaria fan je všeč

Asgard
Asgard

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 077
  • Avtomobil: BMW e92 335i JB4 stage 3

ti motorji imajo interval menjave olja na 40tkm. v teh 40 tkm je pač treba par krat vlit sveže olje zraven.... Med 1l na 7000km in 1l na 3000km. odvisno od načina vožnje in števila vžigov. je pa že vse na prvi stranei teme napisano, tak da se mi ne da še enkrat vsega pisat....:ok

pa vsem lastnikom, ki imajo pod haubo tak motor jim enako pije olje!!! meni tudi, pa mam 60tkm prevoženih in je motor v NULO!. Tak da ne paničarit, pa z nekimi ful kilometri prevoženimi strašit... Sprijaznit se s tem da pač pije ole, pa it na pivo!:drink

Pa ne neke kragarije o tem kaj je, pa kaj ni pravi motor začenjat ok @FLAT_eric???

LP! Tadej

Urejal Asgard, 27.04.2011, 21:21.

1. e36 316i____2. e46 328i____3. e92 325i M____4. e92 335i stage 3 M_____ 5 ???... :cool

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 636
  • Avtomobil: skunk :)

ti motorji imajo interval menjave olja na 40tkm.

Kje si pa našel številko 40kkm? 330i, ki je bil pri hiši je imel interval na 25kkm +/-.
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik

ti motorji imajo interval menjave olja na 40tkm. v teh 40 tkm je pač treba par krat vlit sveže olje zraven.... Med 1l na 7000km in 1l na 3000km. odvisno od načina vožnje in števila vžigov. je pa že vse na prvi stranei teme napisano, tak da se mi ne da še enkrat vsega pisat....:ok

pa vsem lastnikom, ki imajo pod haubo tak motor jim enako pije olje!!! meni tudi, pa mam 60tkm prevoženih in je motor v NULO!. Tak da ne paničarit, pa z nekimi ful kilometri prevoženimi strašit... Sprijaznit se s tem da pač pije ole, pa it na pivo!:drink

Pa ne neke kragarije o tem kaj je, pa kaj ni pravi motor začenjat ok @FLAT_eric???

LP! Tadej

Ammm samo malo jaz ne začenjam nikakršne "kregarije". Če pa si si ti tako razumel/vzel pa je to tvoj problem.

Sedaj se počutim, kakor da jaz ne smem izrazit svojega mnenja, kaj se meni zdi primeren/pravi motor? :confused

Ali sem ti jaz kriv, da imaš ti 325i??? Sem ti morda jaz postavtil motor pod pokrov motorja ali jaz vsiljeval, da kupi tak avto s takšnim motorjem? NE.

Dejstvo je, da DOBER motor (DOBER = mišljeno kot dobro zasnovan motor) ne pije olja, ne potresuje, ne kadi, zvezno vleče, popije malo bencina za svoje konje, itd…. Če se tukaj noter ne najdeš, in se potem takem počutiš prizadetega, ker sem jaz napisal, "Ker je pod havbo MOTOR, v pravem pomenu besede."
Potem rešitev išči drugje, recimo na bolhi imajo ogromno poceni olja. :skrbast

Ps. zanimivo, da kar nekaj uporabnikov ima 325i, denimo @Gajsa, @Strmac318, @fejstfnt, itn… pa ravno ti pleteš nekakšen navidezni spor. Čemu @Asgard?

Prikaži več možnosti

Strmac318
Strmac318

BMW fanatik

• Uporabnik

Po oglasu sodeč je to samo za kupit....
:laugh :laugh :laugh :crazy :crazy :crazy
Pa če tale nima obarvane vode z maloolja noter potem pa ne vem no....:ok2

Se strinjam in po možnosti še etikete prelimane.....

Kakšno imate pa mnenje in izkušnje o MOTORNAOLJA.com (tam je tudi ugodno)?!?!?!:confused
Prikaži več možnosti

merso
merso

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 95
  • Avtomobil: e70,e61525xd,e39,merc190

Se strinjam in po možnosti še etikete prelimane.....

Kakšno imate pa mnenje in izkušnje o MOTORNAOLJA.com (tam je tudi ugodno)?!?!?!:confused

hehehehhe jaz imam doma v kleti mali laboratorij in masine kjer izdelujem etikete in ebalazo na mesto olja pa vlijem kamilico in pomesam z jedilnim oljem ...:crazy
Prikaži več možnosti

Strmac318
Strmac318

BMW fanatik

• Uporabnik

hehehehhe jaz imam doma v kleti mali laboratorij in masine kjer izdelujem etikete in ebalazo na mesto olja pa vlijem kamilico in pomesam z jedilnim oljem ...:crazy

Tebi se zdi čudo mene pa so že opozorili s tem, da ta možnost obstaja in da lahko dobiš piz.... na mesto tapravega olja četudi je original zaprta zadeva!!!! Pa ti ne privoščim, da bi se nasral!!!
Prikaži več možnosti