Skoči na vsebino

VAG peskovnik

* * * - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
3717 odgovorov v temi
ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 571
  • Avtomobil: BMW f45 1.5

Saj tudi VW prodaja 1.0 litrski turbobencinski motor. 1.0 TSI 110ps :)

Od facelifta Golfa 7 naprej je 1.0TSI tudi v njem.

Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 410
  • Starost: 39

Saj tudi VW prodaja 1.0 litrski turbobencinski motor. 1.0 TSI 110ps :)

Od facelifta Golfa 7 naprej je 1.0TSI tudi v njem.

Tudi Opel Astra in Hyundai i30 obstajata z 1.0 motorjem.

Verjetno so se za test tako odločili, ker so po moči in ceni dokaj blizu... Honda je celo z 1.0 motorjem dražja od Hyundaya 1.4 in Opla 1.4

:bmw I :mznak FAN

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 588
  • Starost: 38
  • Avtomobil: Auto emocion

Vsaj AMS testira avtomobile s podobno močjo. 1.5 TSI je zaenkrat samo s 150KM, prihaja pa tudi s 130KM. Ampak zaenkrat je pač 150KM in ker ima Honda samo 1.0 s 130KM in 1.5 s 180KM, je bližje primerjavi prvi.

So pa zeznili, kje se proizvaja Hyundai i30 - napisali so v SLOVENSKIH Nošovicah  :laugh  Seveda so slovaške  :-D

Se je pa ponovno potrdilo da je ta qrčev downsize-ing ena bedarija. 1.0 v Hondi porabi več, kot 1.5 v Golfu, ob neprimerno slabših performansih. Testna poraba vseh skupaj pa ni prav nič posebnega.

Urejal rockson, 16.07.2017, 03:34.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 901
  • Starost: 37
  • Avtomobil: prdalica

Večkrat povedano a folk_ovcke noče razumeti, da mali turbo motorji niso nič posebnega ne v porabi, ne v performansih še manj pa v zanesljivosti.
Mazdin novi atmosferski motor 2.0 nabije vse te tri v vseh podstavkah. Za šalo. Ucitno samo v mazdi vedo kaj je prav in kaj ne. Raja pa bo že spregledala...enkrat

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 33 623
  • Starost: 42
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Sej a niso že napisali, da kao downsizeing nima prihodnosti? Itak, da je 2.0 atmosferc bullet proof zadeva in gre lepo.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 198
  • Starost: 45
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Večkrat povedano a folk_ovcke noče razumeti, da mali turbo motorji niso nič posebnega ne v porabi, ne v performansih še manj pa v zanesljivosti.
Mazdin novi atmosferski motor 2.0 nabije vse te tri v vseh podstavkah. Za šalo. Ucitno samo v mazdi vedo kaj je prav in kaj ne. Raja pa bo že spregledala...enkrat

Sem vozil ta ''čudežni 2.0'' motor v Mazdi CX2 (120 KM). Nič čudežnega nisem doživel oz.da bi rekel da je v vsakodnevni vožnji boljši od VW-jevih TSI-jev. Res da ima solidno zalogo navora že od 1.500 obratov, če se ti ne mudi lahko zelo zgodaj prestavljaš, pa tudi poraba pri normalni vožnji res ne preseže 6,5-7l. Ampak, vse to zna tudi TSI :laugh  :laugh S tem da Mazdo nima smisla vrteti nad 4.500, ker samo še nekaj ''melje''. S tem nočem kritizirati tega motorja, v primerjavi z generacijo ali dvema starejšimi N/A motorji je odličen, da bi te pa ''sezulo'', pa ni....

Sej a niso že napisali, da kao downsizeing nima prihodnosti? Itak, da je 2.0 atmosferc bullet proof zadeva in gre lepo.

Do popolno električnih avtomobilov je to edina prihodnost...pa če ti (nam) je prav ali pa ne....za ljubitelje velikih N/A motorjev se bo treba preseliti na Kubo :-D  :-D

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 503
  • Avtomobil: F45

Prosim ne Mazde omenjati...sem peljal novo 6 facelift 150hp dizel, avtomatik, lepo opremljen...in se ne spomnim, kdaj sem peljal slabši nov avto...

lp,M

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 901
  • Starost: 37
  • Avtomobil: prdalica

Še enkrat...mazda je bila samo kot omemba. Želel sem povedati da solidne porabe, moči in emisij ne potrebuješ 1.12347ccm ter 38 turbin, ampak je pazi to "povsem dovolj" 2.0 atmosferski motor pri katerem si brez skrbi in ni NIČ prikrajsan pri ničemer v primerjavi z mlincki.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 503
  • Avtomobil: F45

Še enkrat...mazda je bila samo kot omemba. Želel sem povedati da solidne porabe, moči in emisij ne potrebuješ 1.12347ccm ter 38 turbin, ampak je pazi to "povsem dovolj" 2.0 atmosferski motor pri katerem si brez skrbi in ni NIČ prikrajsan pri ničemer v primerjavi z mlincki.

Razen to, da nikamor ne gre nova mazda 6 s 165hp atmosfercem?  In da bi bila raketa proti temu z 1.6 turbo mlinčkom s 165hp?

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 51 722
  • Starost: 38
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Do popolno električnih avtomobilov je to edina prihodnost...pa če ti (nam) je prav ali pa ne....za ljubitelje velikih N/A motorjev se bo treba preseliti na Kubo :-D  :-D

Sej če se ti kolca po pretežkih avtih z Ladinimi motorji se jih da dobit bližje. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Churchill
Churchill

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 326
  • Starost: 31
  • Avtomobil: ED35

Povprašam tukaj, preden grem v akcijo.

Ali lahko na svojega Golfiča mk6 nataknem platišča širine 8Jx17 ET 35?

Serijske, ki jih imam gor imajo so 7.5Jx18 ET51.

Namanjša dimenzija, ki jo imam zapisno v homologacijskem kartončku za zimske gume je 6Jx17 ET 48.5 oz. za 19'' celo 8J ET45.

Torej... Bo 8J ET35 preveč ven gledalo na zimskih?

Urejal Churchill, 25.07.2017, 13:26.

Stanislav komšija turio struju u žice, aj da turimo i mi u naše.......... žice:-D

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 662
  • Avtomobil: OOOO

Gledalo bo tocno 1cm vec ven kot je homologirana 19".
1cm bi avto moral prebavit... se nisem videl takega ki nebi. Ce ne pa das odpilit 2-3mm ;)
Prikaži več možnosti

Churchill
Churchill

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj to je problem, ker ne vem kako zgleda 19''.

Moja serijska 18'' ET51 se mi zdi da ima še dovolj lufta.

Brat ima na Cupri 265 zimiski komplet 17'' ET35 in je precej na robu.

Iščem nekaj za zimo..

Original roba ima nerealne cene, zato pogledujem za kakšne OZ-jke, ki pa imajo večinoma ET35..

Stanislav komšija turio struju u žice, aj da turimo i mi u naše.......... žice:-D

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 089
  • Starost: 30
  • Avtomobil: Bmw

Saj to je problem, ker ne vem kako zgleda 19''.

Moja serijska 18'' ET51 se mi zdi da ima še dovolj lufta.

Brat ima na Cupri 265 zimiski komplet 17'' ET35 in je precej na robu.

Iščem nekaj za zimo..
Original roba ima nerealne cene, zato pogledujem za kakšne OZ-jke, ki pa imajo večinoma ET35..

Zakaj pa me probas bratove feltne gor nataknit, pa boš takoj vedel kako bi ugledalo?
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Churchill
Churchill

BMW fanatik

• Uporabnik

Bi... pa jih ima na hrambi pri vulaknizerju, ki je trenutno na dopustu :)

Bomo verjetno do konca naslednjega tedna tud to resili najverjetneje...

Prikaži več možnosti

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 580

8x17 ET35 bo na MK6 gledalo spredaj konkretno čez rob blatnika, zadaj nekoliko manj ampak še vedno čez. 

Prikaži več možnosti

Churchill
Churchill

BMW fanatik

• Uporabnik

Se mi je zdelo, da bo šlo to težko gor...

Hvala!

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 034
  • Starost: 25
  • Avtomobil: AUDI A6 3.0TDI

H

Urejal BMW4everafter, 31.07.2017, 06:34.

1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325CiC, 2007 e92 325Ci, 2006 Volvo S60 D5, 2004 Mazda RX-8 Revolution, 2005 AUDI A6 3.0TDI :drink:crazy
Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov