Skoči na vsebino

VAG peskovnik

* * * - - 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
5452 odgovorov v temi
prešeren
prešeren

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 37
  • Avtomobil: silver snail

Ko sem letos kupil avto (italijanski), sem na slovenskem uradnem servisu dobil izpisek elektronske servisne knjige le z datumi in prevoženimi km ob določenem servisu. To, kar sem si že sam prej priskrbel iz ene preproste aplikacije na mobiju. Ostalih podatkov mi kao niso mogli posredovati zaradi varovanja osebnih podatkov. Pa samo vedeti sem hotel, a so jermene že menjali. Res katastrofa tole.
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 602
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Ne pametuj - vpogled v servisiranje STVARI nima prav nič skupnega z GDPR-jem ali čemerkoli drugim, kar bi veljalo za osebne podatke in bilo občutljive narave. Zato je POVSEM nepomembno ali je vpogled pooblaščen ali ne.

Podatki, vezani na osebo, pa so nekaj povsem drugega in zaradi le-teh obstaja regulativa.

Ne gledas to pravilno.

Karikiram: Kupis avto od privatne osebe, kjer ti zatrdi da vse stima in kaj je vse menjano. Ko ga kupis, se odlocis it probat preko vez pogledat noter v bazo podatkov. Ker Metko, ki dela na recepciji, servisiras vsak vikend, ti naredi uslugo. Dobis vpogled, skapiras da te je prodajalec nalagal kot malega otroka, se ti spipa, vzames _____ v roke in gasa do njega. Tam se zacne diskusija, tebi se se bolj spipa in naredis pi****. In ko si v postopku, verjami, da se bo drzavni nepravdni...pardon, preiskovalni aparat vtaknil v to, od kod ti te informacije. Kaj se bo zgodilo z Metko? Mogoce bo celo soudelezenka v zadevi, z dobrim odvetnikom bo zgubila samo sluzbo, ko se bo izvedlo, da je dostopala do podatkov od prejsnjega lastnika.

P.S.: Ponesrecenec, bontozil tebe in po nasvetu dobrega odvetnika se Metko.

To je samo ilustrativen prikaz, worst case scenarija, ko ze pravis da to ni pomembno.

Urejal MajoR, 23.07.2019, 16:00.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 126
  • Avtomobil: BMW & Audi

Karikiram: Kupis avto od privatne osebe, kjer ti zatrdi da vse stima in kaj je vse menjano.

Niti nisem dalje bral kaj si napisal ker že tukaj ne štima. Zakaj s privat osebo ne stopita do pooblaščenca kjer se naredi na željo LASTNIKA svež izpisek?

Prikaži več možnosti

Tattoo
Tattoo

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 432
  • Avtomobil: R5

Ne pametuj - vpogled v servisiranje STVARI nima prav nič skupnega z GDPR-jem ali čemerkoli drugim, kar bi veljalo za osebne podatke in bilo občutljive narave. Zato je POVSEM nepomembno ali je vpogled pooblaščen ali ne.

Podatki, vezani na osebo, pa so nekaj povsem drugega in zaradi le-teh obstaja regulativa.

Če stvari ne poznaš, bodi raje tiho ali pa najprej stvari preštudiraj, potem pa pametuj...ne pa da si aroganten, kot da si pojedel vso pamet sveta! :crazy

"There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games!" - Ernest Hemingway
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 860
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Ne gledas to pravilno.

Karikiram: Kupis avto od privatne osebe, kjer ti zatrdi da vse stima in kaj je vse menjano. Ko ga kupis, se odlocis it probat preko vez pogledat noter v bazo podatkov. Ker Metko, ki dela na recepciji, servisiras vsak vikend, ti naredi uslugo. Dobis vpogled, skapiras da te je prodajalec nalagal kot malega otroka, se ti spipa, vzames _____ v roke in gasa do njega. Tam se zacne diskusija, tebi se se bolj spipa in naredis pi****. In ko si v postopku, verjami, da se bo drzavni nepravdni...pardon, preiskovalni aparat vtaknil v to, od kod ti te informacije. Kaj se bo zgodilo z Metko? Mogoce bo celo soudelezenka v zadevi, z dobrim odvetnikom bo zgubila samo sluzbo, ko se bo izvedlo, da je dostopala do podatkov od prejsnjega lastnika.

P.S.: Ponesrecenec, bontozil tebe in po nasvetu dobrega odvetnika se Metko.

To je samo ilustrativen prikaz, worst case scenarija, ko ze pravis da to ni pomembno.

Narobe si razumel - govorim o tem, da podatki o servisiranju vozila sploh ne bi smeli pasti pod GDPR. Ne govorim jaz o nepooblaščenem vpogledu. Posledice le-tega so meni še kako jasne, saj sem v dveh podjetjih pripravljal pravilnike in vse procese povezane z vpeljavo le-teh.

Servisna zgodovina predmeta (avto namreč je predmet in ne živo bitje) je po kakšni logiki lahko predmet varovanja OSEBNIH podatkov (GDPR se namreč nanaša izrecno na področje OSEBNIH podatkov)? Razumem, da ti ne dajo računov, ker so na njem podatki od lastnika vozila, niti jih ne rabim. Brez problema pa bi ti dali podatke o datumih, prevoženih kilometrih in zamenjanih delih oz. opravljenih storitvah.

Če stvari ne poznaš, bodi raje tiho ali pa najprej stvari preštudiraj, potem pa pametuj...ne pa da si aroganten, kot da si pojedel vso pamet sveta! :crazy

Res, kako pa ti veš, kaj jaz poznam in česa ne?

Ja, do ljudi, ki niti ne razmislijo o tem, kaj nekdo drug napiše (celo večkrat) in še kar svoje trajbajo dalje, sem aroganten. GDPR zelo dobro poznam, lahko da ga ti tudi bolje od mene, ne vem. Ampak zaenkrat nisi ne ti, ne kdorkoli drugi odgovoril na moje vprašanje - zakaj so podatki o servisiranju predmeta podvrženi GDPR-ju.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ma seveda. Poleg tega serviser avta pač NI nepooblaščena oseba, je še kako pooblaščena. In vpogled ne bi bil nedovoljen, ker je vanj privolil, oziroma ga zahteval, LASTNIK te stvari. Če jim prpa dela naj pa zahtevajo prej podpisano izjavo trenutnega lastnika, da ta vpogled zahteva.

A potem ko bom avto prodajal in bo kupec vprašal "a je bil kej zbit" nej se začnem o GDPRju dret in grozit s policijo?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 471
  • Avtomobil: new age e39

Neki sm bil pameten da mi je dolgcajt z avtom. Se vsedem naslednje jutro da grem po ribe pa vidim razpoko 20cm na sprednji sipi :ok2

Boljs da sm bil tiho. Ampak živel kasko
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 056
  • Avtomobil: B8

Boljs da sm bil tiho. Ampak živel kasko

Brez skrbi. Ti bojo "prilagodili" polico prihodnje leto ;) :-D

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 642
  • Avtomobil: skunk :)

https://avto.finance...i-za-Audijev-Q3  :puzzled

Audi-Q3-sportback-6--5d376d6215780.jpg

Urejal Bavaria fan, 24.07.2019, 11:07.

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 005
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

Meni je pomojem najlepši Q Audi, poleg Q8. Zadnji bok vleče malo na Urusa.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 471
  • Avtomobil: new age e39

Mah, placujem kasko ze od nekdaj. Se zmeri je bla samo cenejsa polica glede na prejsnje leto za isti avto.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 226
  • Avtomobil: OOOO

Zaradi ene pocene sipe pa ne bo tezav..
Jst sem jo imel poceno, najdrazjo v A4 pa se ob to ni noben obregnil. Bolj je tezava ko imas 3 skodne primere iz parkinga. Vemo zakaj :)
Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 693
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Ko sem letos kupil avto (italijanski), sem na slovenskem uradnem servisu dobil izpisek elektronske servisne knjige le z datumi in prevoženimi km ob določenem servisu. To, kar sem si že sam prej priskrbel iz ene preproste aplikacije na mobiju. Ostalih podatkov mi kao niso mogli posredovati zaradi varovanja osebnih podatkov. Pa samo vedeti sem hotel, a so jermene že menjali. Res katastrofa tole.

Isto se je zgodilo moji ženi ki je kupila uvoženo Opel Mokko....tako da niso sam VAG servisi taki.....

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 056
  • Avtomobil: B8

Zaradi ene pocene sipe pa ne bo tezav..
Jst sem jo imel poceno, najdrazjo v A4 pa se ob to ni noben obregnil. Bolj je tezava ko imas 3 skodne primere iz parkinga. Vemo zakaj :)

Drzi. Vendar bodo tudi avtomobilska zavarovanja scasoma drazja. Zakaj bi bila izjema ;)

Prikaži več možnosti

prešeren
prešeren

Začetnik

• Uporabnik

Isto se je zgodilo moji ženi ki je kupila uvoženo Opel Mokko....tako da niso sam VAG servisi taki.....

Sem bil pa danes na hrvaškem uradnem servisu (sem na dopustu in rešujemo eno težavo z avtom), pa mimogrede povprašam še pri njih. So mi brez težav takoj vse sprintali, poslali še na mail, tako da imam sedaj zabeleženo vse, kaj se je na servisne intervale dogajalo in menjalo. Seveda brez kakih osebnih podatkov prejšnjega lastnika in stroškov, ampak to me niti malo ne zanima.
Prikaži več možnosti
    • rockson je všeč

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 860
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

To ni vezano na znamko, temveč na direktivo GDPR. Očitno Hrvatje to bolj z levo roko upoštevajo, kot večino stvari. V tem primeru je to dobro  :ok

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

prešeren
prešeren

Začetnik

• Uporabnik

Hvala, problem je, ker sem ravno na dopustu na Hrvaškem. Doma se je to zgodilo cca 2-3x na mesec, tukaj je pa precej slabše, saj avto večinoma stoji. Danes je pedalo padlo do konca, potem mi ga je s pumpanjem nekako uspelo spravit nazaj in speljat. Sklopka je prijemala čisto na koncu. Se pa po recimo 5-10 minutah vožnje zadeva "popravi" in dela skoraj normalno. Vsekakor bom zamenjal cilindra. Mogoče kar tukaj blizu na Škoda servisu, saj imam še 14 dni do odhoda domov. Lp

Da podam še zaključek... avto sem za 2 dni pustil na pooblaščencu za Škodo v Zadru. Menjali so oba cilindra sklopke in sedaj je ok. Stare dele so mi vrnili, problem je bil v cilindru pri sklopki. Menjali smo oba, ker je tudi ta pri pedalu "malo masten". Lp
Prikaži več možnosti
    • rockson je všeč

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 987
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

A so ti fer racunal?
Prikaži več možnosti

prešeren
prešeren

Začetnik

• Uporabnik

Kaj pa vem, meni se zdi ok. Verjetno bi bilo pri mojemm mehaniku doma ceneje, ampak glede na situacijo sem zadovoljen in predvsem pomirjen☺. Sem bil pa prijetno presenečen nad odnosom. Neverjetno prijazni, ni bilo čutiti "še en turist s problemi". Sproti so me obveščali o poteku, klicali po 2x na dan, najprej so ugotovili, da cilinder pri pedalu pušča le malo in da lahko zamenjajo samo tega, pa vidimo kako bo. Sam sem se odločil za menjavo obeh. Če že odpravljajo napako, naj bo 100% ziher. Kar se je na koncu izkazalo za dobro, saj je spuščal tisti v menjalniku. Pripravili so mi predračune tako z originalnimi deli, kot ponaredki (odločil sem se za prve). So pa morali sneti menjalnik, dela kar precej, spotoma sem izvedel še, da je sklopka pri 200.000km še zelo dobra... na koncu dobrih 300€, pooblaščenec in z računom. Lp
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in damirkos1 uporabnikom je všeč to sporočilo

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 987
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Pomojem kar fer cena, ce ne druzga so bli pa vsaj prjazni
Prikaži več možnosti