Skoči na vsebino

VAG peskovnik

* * * - - 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
5452 odgovorov v temi
Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 457
  • Avtomobil: ni moj:(

Jaz ko sem še imel privat avto, nikoli nisem vzel zavarovanja z 1% odbitno franšizo.

Ne vidim smisla, da imaš odbitno franšizo, saj je doplačilo pri full kako za brez odbitne franšize v pravilu manjše, kot je višina soudeležbe, če imaš 1% odbitne franšize?

Nazadnje sem za novega Passata (MPC cca 43.000 €) plačal full kasko (agentu sem reku all in & brez odbitne) cca 850,00 € kolikor se spomnem (se mi je zdelo dober deal).
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 126
  • Avtomobil: BMW & Audi

Parking, stekla itd ni odbitne. Vse ok torej.

Logično da ni, saj v tem primeru nihče ne bi tega posebej doplačeval saj ima vse to pokrito že v kasku. Drži, 1% če ti povzročiš nesrečo, saj temu je v osnovi namenjen kasko? :) 

Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz ko sem še imel privat avto, nikoli nisem vzel zavarovanja z 1% odbitno franšizo.

Ne vidim smisla, da imaš odbitno franšizo, saj je doplačilo pri full kako za brez odbitne franšize v pravilu manjše, kot je višina soudeležbe, če imaš 1% odbitne franšize?

Nazadnje sem za novega Passata (MPC cca 43.000 €) plačal full kasko (agentu sem reku all in & brez odbitne) cca 850,00 € kolikor se spomnem (se mi je zdelo dober deal).

Odbitno franšizo pač vzameš če si v primeru nesreče pripravljen avtombil sam popravljati oz. veš da ga boš dal privatniku in ti tisti 0,5% ali 1% "utopi" v fakturi torej da se ti ne pozna. Če pa si prepričan da boš popravljal na pooblaščencu kjer bo račun nabijačina pa razkiraš in vzameš to franšizo. Konec koncev 1% lepo sklesti premijo. 

Glede premije pa čist odvisno kaj si imel še zraven kaska.

Urejal AvtoFun, 30.07.2019, 09:48.

Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 723
  • Avtomobil: Citroen c5

1% odbitne franšize je super, še boljš je pa 0%.. sam k ponavadi na 0% težje dobiš tzok komercialnega popusta kot na 1% :) še posebej če gr eza dražje variante .. men so naračunali mace čez 950€ za full kasko za A5 sportbacka z mocjem cca 60k€... premijski razred 6...

Prikaži več možnosti
    • AvtoFun je všeč

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja 1% je ravno tista zlata sredina... 0,5% ti ne zbije toliko premije, 1% pa je že OK... Če pomislim kdaj sem nazadnje uveljavljal kasko se ne spomnim pa ga imam od nekdaj... Edino kar je... Če bi lahko kot delno kombinacijo zavaroval krajo in vandalizem jaz osebno kaska ne bi imel. 

Urejal AvtoFun, 30.07.2019, 12:45.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 018
  • Avtomobil: Bmw

Fantje eno vprasanje...
Od fotrove partnerice sin je 14 dni nazaj kupil l2007 passata 1.9tdi karavan.
Vceraj se je pripeljal domov, ko se je spet zelel odpeljat, mu avto ni več vžgal (verglal v prazno), danes smo ga poskusili ozivit s start sprejem in je po dolgem prosjacenju le zalaufal. Vendar pa se izza masine sajasto ven kadi, nato se je zacel se nek cuden prizvok, tako da smo raje ugasnili vse skupaj.
Kaj mislite, da bi lahko bilo narobe? Ce bi bil izpusni kolektor pocen, bi moral avto se vedno normalno vzgat...
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 968
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Mater si me nasmejal, s start sprejem ste sredi poletja vžigali avtomobil... Kaj ste mislili da ima Briggs & Stratton motor noter??  :ok2  :crazy  :metalc  :ok

Prikaži več možnosti
    • Gambit in luta uporabnikom je všeč to sporočilo

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 018
  • Avtomobil: Bmw

Mater si me nasmejal, s start sprejem ste sredi poletja vžigali avtomobil... Kaj ste mislili da ima Briggs & Stratton motor noter??  :ok2  :crazy  :metalc  :ok

Nisem ga jaz. Niti se nisem vtikal kaj dosti zraven, samo opozoril sem na sajast predel za masino in ko so ga vzgali se je crno kadilo izza masine
V primeru, ko imam problem s svojim bmwjem, poklicem @schumija
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 395
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

LOL
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 962

Briggs straton dela v nulo ne ga zalit :-)

Jest bi stavil da je jermen preskocil. Javi ko zves kaj je blo
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 950
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Bože mili, kaj so pogruntali: https://www.zurnal24...-en-avto-332532

Se pravi, iz normalnega SUV-ja so naredili mikro SUV s pogonom na sprednja kolesa, potem so ga pa spremenili v kabriča z mehko streho. To je pa res useless na kubik. Pa kdo bo to kupil

Prikaži več možnosti

clinton
clinton

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 390
  • Avtomobil: BMW 1, 3, TTNY=?

Nič novga, Suzuki je mel to pred četrt stoletja...
https://en.wikipedia...iki/Suzuki_X-90

https://youtu.be/hXFowypfo8s

Urejal clinton, 15.08.2019, 18:10.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 962

Men je bil najboljsi murano kabrio, sam jih nazalost niso v evropi prodajali. Men se zdi tak koncept zakon. S takim avtom itak ne bos dirkal, tko da lahko uzivas v voznji zgoraj brez ko na izi kruzas.
Prikaži več možnosti