Skoči na vsebino

VAG peskovnik

* * * - - 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
5748 odgovorov v temi
Igor31
Igor31

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 96
  • Avtomobil: MB

Pa še ena stvar je, 1.6 se mi zdi malo glasnejši (pa ne zaradi pomanjkanja 6. prestave ampak tudi na mestu). 

Na tvojemu mestu bi se odločil za najboljšo ponudbo - glede na to da verjetno gledaš rabljene? 

Drugače pa Passat. Vozil sem že vse VAGovce v temu rangu, Leona, (e)Golfa, Octavio, Passata. Vse 1.6 in 2.0. Razen A3 še nisem (ki ima enako postavitev motorja in platformo)  :)

Če bi izbiral hatchbacka pa Leona FR. 

Zakaj Passat? Ceno imata z Octavio skoraj že izenačeno, kvaliteta notranjosti in še marsičesa je na višjem nivoju + zvočna izoliranost, luči, širina v notranjosti,... Je pa Octavia bolj agilna (gokart) v ovinkih. Ena izmed stvari, ki je v Octaviji nemorem prebavljati je pa tista kljuka na vratih. Izgleda tako cheap, kot da so namenoma naredili tako.

Glede motorja bi vzel 2.0 150 (sploh zato, ker si imel v mislih 1.6, verjetno ti bo že teh 150 vrh glave). Menda (sodeč po prebranem in kar sem slišal) je tudi bolj zanesljiv od 184/190 verzije. Sam še nisem imel nobene okvare.

Priporočam pa, da greš zadeve stestirati v živo. Pri 1.6 boš verjetno presenečen, kako dobro gre za svoje konje do prve tromestne cifre, potem pa mrtvo  :)

Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 151
  • Avtomobil: kwatro

Mal sem pomagal kolegu kupovat avto in ti 3 so mi najbolj pasal, men osebno a4 zmaga, v bistvu mi je ravno prav velik, všeč mi je natlačenost in kvaliteta oz občutek kvalitete.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 262
  • Avtomobil: OOOO

@jerch... misliš da vibrira hauba kot da jo bo odpihnil veter? Vem za to, tile novi megani so šrot od avtomobila da ni večjega. Nametano vse skupaj da ni avtomobilu podobno, zanimivo da nobeden od teh novinarčkov ne omeni da je kvaliteta izdelave porazna. Da o original razštelani optiki ne govorim, avto žere gume po notranji strani pa se sploh ne da odpravit tega... Groza.

Tocno to sem imel v mislih.
Ocitno sem jst edini, ki sem to opazil- imamo namrec 3 iste v firmi in za dva vem da jim vibrirajo haube od 140 dalje. Ce pa gres v zavetrje kaksnega SUVa pri tej hitrosti in pride do turbolenc pa niso samo vibracije ampak nihljaji :)

Lufti na vseh avtih so tako porazni, da prav nobenemu od stirih ne bi verjel da so avti v prvi barvi. Vrata, haube so od novih razstelani bolj kot katerikoli avto popravljen od mojega licarja/kleparja.
Sramota od avta.

Zavora ima recimo pri dveh tudi 1cm lufta levo-desno...
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 262
  • Avtomobil: OOOO

Ne trese se havba kar tako, saj je ‘sluzben’.
Pot do Brna in nazaj, 4 nalozeni, nazaj na poti smo se se dodatno nalozili z pirom, klima celo pot laufala, pokurili nafte za cca 55 litrov. Nikjer nismo bili ne zadnji in ne prvi, dinamicna voznja. Pa ni bila to edina pot na taksen nacin, sem vmes odvozil se Dunaj, Milano, Sarajevo, Hvar ipd ipd... skratka ti mlincki so hvalezni.

2.0tdi z DSG ima 2100/o pri 145, kar je zame za vecino drzav, ki jih omenjas (razen ponoci) potovalna hitrost. S tako voznjo imam spokojno tisino in nikoli visjo porabo kot mlincek, ki se vrti na 2800/o.
Hitrost ki jo omenjam je merjena z gps, ker megane je laznjivec btw :) in poraba ob taki hitrosti z mlinckom je ob bistveno vecji glasnosti, navijanju po vsakem zmanjsevanju hitrosti enaka. Zame, ki sem 98% na AC ni prednosti z mlinckom. Bi rabil kar precej zmanjsati apetite na AC..
Prikaži več možnosti

drdamian
drdamian

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 199
  • Avtomobil: Vw B8 BiTDI 4motion 240

Nič. Torej ., da sem pa tja ostane nekaj za gušt. 

Zdej pa še eno neumno vprašanje.  :laugh

Passat 2.0 exclusice karavan, ali Škodo Octavio RS karavan. Oba me mikata in to zelo. Ne rabim ravno kamijona, zato par litrov v prtljažniku tu ne pomeni veliko.
Če je šlo v kanto od trojke marsikaj noter, bi šlo tudi v Octavio.

No, mnenja? :ok2

Ajaj, zdej me boste po buči. Stami pa oba OK. Octacia sicer prihaja drugo leto nova. Menda.

Dovoli še meni neumno vprašanje - kaj je to Passat 2.0 exclusice karavan?
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 185
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Pardon.....kje sem našel ta exclusive :napaka ....mislu sem Highline.

Urejal veloce, 06.10.2019, 21:18.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 283

Nič. Torej ., da sem pa tja ostane nekaj za gušt. 

Zdej pa še eno neumno vprašanje.  :laugh

Passat 2.0 exclusice karavan, ali Škodo Octavio RS karavan. Oba me mikata in to zelo. Ne rabim ravno kamijona, zato par litrov v prtljažniku tu ne pomeni veliko.

Če je šlo v kanto od trojke marsikaj noter, bi šlo tudi v Octavio.

No, mnenja? :ok2

Ajaj, zdej me boste po buči. Stami pa oba OK. Octacia sicer prihaja drugo leto nova. Menda.

Passat gladko zmaga, nimaš kaj razmišljat. Škoda je res preveč seljačka, sicer idealen služben avto za biti dnevno Lj-Mb ampak za družinski oz osebni avto je pa od teh dveh absolutno boljši Passat.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 987
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Ko smo že pri Passatih. Kdaj je dobil 2.0 TDI pri 150 konjski različici ad blue? Gledam letnike 2016 in večina ga nima, eni pa.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

drdamian
drdamian

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 199
  • Avtomobil: Vw B8 BiTDI 4motion 240

Če razmišljaš o RS... zakaj ne preveriš še biturbo passata? Kolikor gledam že za 20 jurjev dobiš lepe primerke....

Urejal drdamian, 07.10.2019, 05:10.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 370
  • Avtomobil: Bmw

Pobje, eno vprasanje.
Audi a3 l2004 je zacela ventilacija tulit kot zavijanje vetra , kot burja na primorskem okoli vogala. Ce se pa vklopi klima, tuljenje poneha. Pri izklopljeni klimi pa tuli pri vseh stopnjah pihanja..
Ali ima to razlicna ventilatorja in se en poslavlja ali je kaj drugega?
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 823
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Glede na to da gre za Golf4/A3/Leon generacije, bi rekel da ne. Jaz sem že menjal ventilator na svojem Golfu, pa nisem opazil da bi imela klima svojega, niti ne vem zakaj bi. A si preveril kaj če obrneš pihanje npr. iz glave v noge ipd., če je kaj razlike? Mogoče še preveri pri filtru, ali pa če tuli tudi ko daš na notranje kroženje.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 370
  • Avtomobil: Bmw

Glede na to da gre za Golf4/A3/Leon generacije, bi rekel da ne. Jaz sem že menjal ventilator na svojem Golfu, pa nisem opazil da bi imela klima svojega, niti ne vem zakaj bi. A si preveril kaj če obrneš pihanje npr. iz glave v noge ipd., če je kaj razlike? Mogoče še preveri pri filtru, ali pa če tuli tudi ko daš na notranje kroženje.

Hmm, nisem noc probaval, je pa pihalo v sipo. Avto uporablja moja, jaz ga ne vozim.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 491
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

Zdravo.

Na passatu bi moral menjati silene na srednijh rokah. Sicer avto redno servisiram na pooblaščencu, ampak mi ne diši 280€ cena za menjavo kompletnih rok, ker so fuč samo gumice.

Obstaja kak majster, ki bi mi sprešal nove silene notri? Na BMW mi je to delal Shumi, za folcvagne pa pojma nimam kdo bi to naredil (LJ ali okolica).

Sem se dogovoril kar na AC Kondorju, da mi menjajo sprednje roke, en kolesni ležaj in komplet zavore spredaj (diski in ploščice). Sicer ne najcenejših, 670€ vse skupaj, imam pa 2 leti garancije na vse in nadomestno vozilo za čas servisa.Sem ugotovil, da se mi ne da hecati z raznoraznimi polovičarji za 150€ prihranka, pa še avto potrebujem vsak dan, tako da je nadomestno vozilo definitivno plus.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 185
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

A kdo pozna tega prodajalca? Brata zanima tale Passat. A tole je sploh CR?

https://www.avto.net...asp?id=14481217

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

clinton
clinton

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 410
  • Avtomobil: BMW 1, 3, TTNY=?

Ta letnik passata je prvi dobil CR motor v VAG skupini.
Pa sej v oglasu piše cr...
Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 502
  • Avtomobil: ni moj:(

Da je CR veš po temu, da ima plastični motorni pokrov zamaknjena rebra (PD ima ravna). Odličen avto za to ceno.

Drugače, winner za 2k po vprašanju price/performance/uporabnost/stroški vzdrževanja:

https://www.avto.net...asp?id=14653658

ARL 150 PS izvedenka 1.9 TDI motorja (kovani bati, itd.) v dokaj lahki karoseriji, komot trolaš razne moderne 2.0 F11 in podobne ali pa 3.0 diesel SUV-e, če ni bil razbit tudi rjavel ne bo (pocinkana karoserija), pri normalni vožnji je realna poraba 5l/100 km (še ni DPF-ja, itd.)... :)
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti
    • bvogri, rokxy in lukecklukec uporabnikom je všeč to sporočilo

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 977
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Da je CR veš po temu, da ima plastični motorni pokrov zamaknjena rebra (PD ima ravna). Odličen avto za to ceno.

Drugače, winner za 2k po vprašanju price/performance/uporabnost/stroški vzdrževanja:

https://www.avto.net...asp?id=14653658

ARL 150 PS izvedenka 1.9 TDI motorja (kovani bati, itd.) v dokaj lahki karoseriji, komot trolaš razne moderne 2.0 F11 in podobne ali pa 3.0 diesel SUV-e, če ni bil razbit tudi rjavel ne bo (pocinkana karoserija), pri normalni vožnji je realna poraba 5l/100 km (še ni DPF-ja, itd.)... :)

Nisem vedel, da so ta motor tudi v toledota grajevali. Sem mislil, da so bili samo Leoni Sport/Top Sport/FR s tem motorjem. Tole je odličen nakup, če je bil avto redno vzdrževan. Zadeva noro leti, s čipom si pa na 180-190KM, čeprav je že teh 150 vrh glave.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 972
  • Avtomobil: traktor

Nisem vedel, da so ta motor tudi v toledota grajevali. Sem mislil, da so bili samo Leoni Sport/Top Sport/FR s tem motorjem. Tole je odličen nakup, če je bil avto redno vzdrževan. Zadeva noro leti, s čipom si pa na 180-190KM, čeprav je že teh 150 vrh glave.

to se meni ble top mašine tele PD.   je pa res, da tudi dimna zavesa ni bila skromna :D

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 977
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

to se meni ble top mašine tele PD.   je pa res, da tudi dimna zavesa ni bila skromna :D

Če je bil vzdrževan, kot se zagre, potem ni dimne zavese. Razen pri čipanih.

Pač ti motorji še niso bili obremenjeni z Greto.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 502
  • Avtomobil: ni moj:(

Nobene dimne zavese ni bilo, če je bil vzdrževan (oz., tudi čipan v mejah normale).
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti