Skoči na vsebino

VAG peskovnik

* * * - - 8 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
7335 odgovorov v temi
5rG
5rG

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 335
  • Avtomobil: Golf VII TSI DSG

A nista za VW Shell in Aral najbolj primerna olja?

Sta bila ja, zdej je že nekaj časa Castrol - vsaj tako na servisu pravijo...

Prikaži več možnosti

orim84
orim84
  • Uporabnik
  • Sporočil: 18

Ma dejte no ga srat. Če na pokrovčku piše Castrol, to ne pomeni da je to olje najbolj primerno in pika. Servis itak mora zagovarjat Castrol. Zakaj je tako? Pač včasih je bil Aral tisti, ki je sponzoriral pokrovčke za olje, za zameno so dobili free reklamo, zdaj je pa pač Castrol in to je vsa umetnost.
Sam gonim že leta Motul ali Mobil 1. 7ka ima 185 konj pa naredil z njo že cca 120kkm ( trenutno stanje na števcu je 216.000km), pa nisem rabil doliti nikoli niti malo olja. Mi pa pade od servisa do servisa na polovico šibke( med max in min) ampak jst avto teram kr dobr. Se še spomnim k so mehankarji govoril za VW PD obvezno Arala, če ne bojo šobe šle ahahaa. Neverjetno.

Lp,
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 514
  • Avtomobil: OOOO

VAG znalci; pri BMWju sem bil izjemno zadovoljen z Bimmercode aplikacijo. Preprosta aplikacija za kodiranje uporabnih stvari, s kaksnimi youtube tutoriali in expertmode se je dalo pa tudi kaj bolj resnega urediti.
Kaj podobnega imamo pri VAG, konkretno za 2018 A4/A5?
Hvala!
Prikaži več možnosti

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 165

https://obdeleven.com/en/

Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 206
  • Avtomobil: Rog

Ma dejte no ga srat. Če na pokrovčku piše Castrol, to ne pomeni da je to olje najbolj primerno in pika. Servis itak mora zagovarjat Castrol. Zakaj je tako? Pač včasih je bil Aral tisti, ki je sponzoriral pokrovčke za olje, za zameno so dobili free reklamo, zdaj je pa pač Castrol in to je vsa umetnost.
Sam gonim že leta Motul ali Mobil 1. 7ka ima 185 konj pa naredil z njo že cca 120kkm ( trenutno stanje na števcu je 216.000km), pa nisem rabil doliti nikoli niti malo olja. Mi pa pade od servisa do servisa na polovico šibke( med max in min) ampak jst avto teram kr dobr. Se še spomnim k so mehankarji govoril za VW PD obvezno Arala, če ne bojo šobe šle ahahaa. Neverjetno.
Lp,

Če smem vprašati, kateri avto pa je 1.7 185 konjev?
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

https://obdeleven.com/en/

Hvala!
Je to bolj v diagnostiko usmerjeno ali ima tudi ze za amaterje preddefinirane bomboncke za vklopit? Ker roko na srce me diagnostika niti ne zanima, bolj vklop dodatnih funkcij itd.
Prikaži več možnosti

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik

Omogoca enostaven vklop featurjev.

Mislim da je adapter cca 35€, aplikacija je brezplacna, samo moras placat za vsak vklop/izklop. 

Lahko kupis tocke ali pa gledas reklame, potem jih pa uporabis za vklop/izklop featurjev.

Najboljse ce dobis koga da ze ima adapter, potem mu das par € pa ti vklopi stvari.

Prikaži več možnosti

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 305
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

Če smem vprašati, kateri avto pa je 1.7 185 konjev?

Mobil 1

7ka je pa mišljen Golf 7. Najbrž 2.0 TDI.

Prikaži več možnosti
    • urban je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 919
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

V skupini Team VW Slovenija, lastniki GTD-jev poročajo o porabi olja 2-5 litrov na 15.000km. Tisti, ki uporabljajo Motul olje imajo tam proti 5, najmanj naj bi popilo Castrol olja.

Waaas? To ni niti malo normalno. 2,5l???

Je pa res, da so zaceli pri nas sedaj filat na servisu 0W-30, namesto 5W-30.

Spilo mi ga je cisto isto kot prej 5W-30. Vendar sem iz mojih osebnih prepricanj o zasciti motorja, posegel nazaj pp 5W-30, posebej kk so mi v nemciji pogledali prometno in rekli da je pri njih se vedno samo 5W-30 priporoceno za ta motor.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Omogoca enostaven vklop featurjev.
Mislim da je adapter cca 35€, aplikacija je brezplacna, samo moras placat za vsak vklop/izklop. 
Lahko kupis tocke ali pa gledas reklame, potem jih pa uporabis za vklop/izklop featurjev.

Najboljse ce dobis koga da ze ima adapter, potem mu das par € pa ti vklopi stvari.

Hvala!
Vse ok (kot bimmercode), dokler nisi napisal tisto glede tock :)
Je tako dobra stvar, da se mi ima smisel s tem ukvarjat? Ceprav po drugi strani sem se pa v dvojko coupe ravno ene 4x zakopal vklapljat funkcije, ni da bi clovek mel vsak dan to drkat..
Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 573
  • Avtomobil: F15

si vzel potem S4?

Prikaži več možnosti

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik

Hvala!
Vse ok (kot bimmercode), dokler nisi napisal tisto glede tock :)
Je tako dobra stvar, da se mi ima smisel s tem ukvarjat? Ceprav po drugi strani sem se pa v dvojko coupe ravno ene 4x zakopal vklapljat funkcije, ni da bi clovek mel vsak dan to drkat..

Dost enostavna stvar za uporabo. Lepo pise kaj je funkcionalnost in si jo potem vklopis. Takoj naredi se backup, ce se kaj pokvari.

Ja sem si vklopil, da se sovoznikovo ogledalo obrne dol, ko dam v R. Da mi pri klimi na AUTO kaze stopnjo moci, s katero piha, pa se par malenkosti. Vse skupaj ne vem ce je bilo za 2 kavici stroska.

Omogoca tudi programiranje stvari, ki si jih naknadno vgradil. Recimo led zadnje luci, ali pa kaksne nove senzorje. Je kar dolg seznam opcij. PRO verzija pa omogoca se long coding.

Prikaži več možnosti
    • SILVEKK in Jerch_ uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

si vzel potem S4?

Ne. S5, sportback :)
Najel v bistvu, dobim cez slab mesec..

S4 zal nisem najdel po kriterijih: 1.lastnik (ch avto), 1.barva, sport diff, tovarniska gar in opcija prevzema lizinga.

Dost enostavna stvar za uporabo. Lepo pise kaj je funkcionalnost in si jo potem vklopis. Takoj naredi se backup, ce se kaj pokvari.
Ja sem si vklopil, da se sovoznikovo ogledalo obrne dol, ko dam v R. Da mi pri klimi na AUTO kaze stopnjo moci, s katero piha, pa se par malenkosti. Vse skupaj ne vem ce je bilo za 2 kavici stroska.

Omogoca tudi programiranje stvari, ki si jih naknadno vgradil. Recimo led zadnje luci, ali pa kaksne nove senzorje. Je kar dolg seznam opcij. PRO verzija pa omogoca se long coding.

Kupljeno :)

Urejal Jerch_, 03.07.2020, 16:42.

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 919
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Da ne bos zdaj tipicen svicar, tam po omejitvah tu pa na polno ;)

Malo heca ampak izhajam iz resnicnosti.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Da ne bos zdaj tipicen svicar, tam po omejitvah tu pa na polno ;)
Malo heca ampak izhajam iz resnicnosti.

:)
Nimam dalec do nemcije, ne bo treba v slo.
Ce pa ga cez dobro leto odkupim, ko bo dopolnil 4 leta, se bom pa sigurno pridruzil sodelavcem, ki hodijo nekam blizu v Francijo na stezo..

Se eno vprasanje, ali to programiranje- za funkcije- vpliva kaj na garancijo?
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 555
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Dober izbor. Aktualni SB A5 je ful lep.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Dober izbor. Aktualni SB A5 je ful lep.

Precej bolj svez je meni osebno izgled, sploh spredaj. Prostora kot v karavanu, ce se ne nalaga nad rolo seveda.
Voznja ni nic posebnega, dokler nisem vozil takega z zaporo diff-a.

Evo revcka:

20200627_211803.jpg
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd, Bavaria fan, dylan_dog in 2 ostalim je všeč

orim84
orim84
  • Uporabnik
  • Sporočil: 18

Takle je pa olje v ročnem 6.gang vw menjalniku. Od zdaj naprej menjam vsakih 100 jurju. Je prepocen, da ne bi.

Pripete slike za predogled

• IMG_20200704_101005.jpg
  • IMG_20200704_101311.jpg
Prikaži več možnosti

RapidWabbit
RapidWabbit

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 39
  • Avtomobil: Golf mk7

Audi Drive Select je enako DCC pri VW ali je bolj "a gimmick"?

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 654
  • Avtomobil: A6 1.8 TFSI

Na katerem Audiju imaš to? DCC = dynamic chasis control in gre za spremembo na vzmetenju (v praksi je to manj efektivno kot zračno vzmetenje). Drive select pa ponavadi pomeni da prilagajaš poleg tega tudi obnašanje motorja in menjalnika, pa še kaj, vendar mora avto imeti določeno opremo da pač vplica. Se pravi, avtomat, zračno vzmetenje, itn. 

Urejal U2ros, 06.07.2020, 09:10.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.