Skoči na vsebino

BMW piknik Dolenjska 28. 5. 2011

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
362 odgovorov v temi
bmwziga
bmwziga

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 379
  • Avtomobil: 320dA

Leto je naokoli in Dolenjci smo se odločili, da bi radi naredili majski piknik za tradicionalen. Če pa želimo to doseči, je pač treba vsako leto lepo narediti piknik.

In da bo vse to res, smo se odločili, da ga letos izpeljemo v soboto, 28.05.2011 s pričetkom ob 14. uri. Prostor ostaja "tradicionalen", torej piknik plac v Podpečini. Enako kot lansko leto.

Glede hrane in pijače bo seveda tudi letos poskrbljeno, saj se že nekaj časa v ta namen veselo redi odojek, čevapi in ostala zelenjava pa je tudi še na nogah. Za ostale, ki ne jeste kmečkih sadežev, pa je naokoli nekaj še nepokošene trave. :hihi No, malo heca, za tiste bo seveda tudi kaj na zelenjavni osnovi. :ok

No pa če gremo bolj k podrobnostim, torej prostor in datum je znan:
28.05.2011 v Podpečini, štart ob 14. uri!!

Hrana - odojek, meso na žaru ter zelenjava (tudi na žaru)

Pijača - nekaj zastnojskega piva na začetku (kdor ga želi biti deležen, naj pohiti :hihi), potem pa si naprej pijačo plačuje vsak sam (pivo, sokovi in voda je po 1,5€):ok
Kot pa se za dolenjce spodobi, pa ne bo manjkal tudi cviček, katerega častimo mi.

Seveda pa čeprav bo dolenjski piknik, se ne bo samo jedlo in pilo, ampak se bo malce tudi "športalo". Možnosti so seveda igranje nogometa, odbojke na mivki in pa balinanje. Za to so urejeni prostori, seveda pa se da izpeljat tudi kak badminton, kolebnice, gumitwist,... (rekvizite prinesite s sabo)
Na voljo je tudi nekaj igral za najmljaše BMWjčke, kot je trampolin, tobogan, hiška,...

Glede prijav bi tudi letos lepo prosil, če lahko pošljete mail "PRIJAVA NA PIKNIK" na: BMWdolenjska@gmail.com , da se ve glede hrane, al nas bo 5 ali 10 tisoč :ok

Napišite pa seveda kake posebne želje glede hrane (vege) in pa koliko vas pride :ok

Še GPS koordinate, za tiste ki ste bolj tehnično nadarjeni: N45 53.956 E15 10.163.

Glede parkiranja ni problemov, je prostora dovolj, cesta do piknik placa je asfaltirana, tako da izgovorov glede tega ni! :hihi

Še par slik piknik placa:

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

"Kako nas najti" :ok2
---------------------------------------------------------------

Evo, pa še navodila, kako priti do Podpečine :ok

Kdor bo prišel iz smeri LJ naj zavije iz AC na izvozu Trebnje-Vzhod ...

Objavljena slika

... in nadaljuje po hitri cesti proti Novemu mestu. Po približno 2km je na desni strani majhno parkirišče, na katerega zavijete iz hitre ceste. (par metrov prej je na desni strani večje, makadamsko parkirišče. Tako za orientacijo, ker jih večino tega desnega sfali).
Parkirišče, na katerega morate zaviti.

Objavljena slika

Potem zavijete iz parkirišča na eno ožjo (asfaltirano) cesto, katera pelje proti hišam (Poljane pri Mirni Peči), kakih 50m od parkirišča pa je levo pod hitro cesto ozek podvoz. Ko pridete skozi podvoz, greste naravnost.

Objavljena slika

Objavljena slika

Potem peljete po lokalni cesti približno 4.9km skozi Ornuško vas, da prispete do križišča za Mokronog, Trebelno ter Štatemberk. Poleg stoji gasilni dom. Od tu naprej so tudi majhni leseni smerokazi "igrišče" , kateri kažejo za ta piknik prostor :ok

Objavljena slika

Tu nadaljujete pot naravnost čez Štatemberk, Roje pri Trebelnem in po približno 4.4km prispete na križišče "Španov most". Tu zavijete levo za Cikavo in po približno 1.8km prispete do piknik placa- Podepečina. :ok

Objavljena slika

Torej, od Petrola v Trebnjem do Podpečine je približno 18km :ok

Če pa kljubtemu zgrešite izvoz iz hitre ceste na Poljanah (parkirišče ;) ), pa nadaljujete po hitri cesti proti Novem mestu, izberete izvoz Novo mesto- Zahod, v križišču levo čez AC in potem naravnost za Trebelno (tudi G.Karteljevo). Ta pot je tudi za tiste, ki boste prišli iz NM :ok

Objavljena slika

Objavljena slika

Čez 1.2km zavijete desno in takoj nato levo (smer Trebelno).

Objavljena slika

Objavljena slika

Potem nadaljujete po glavni cesti skozi Karteljevo, po strmi cesti mimo vinogradov do vasi Brezje pri Trebelenem in prispete v dolino na razcep, kjer zavijete desno za Trebelno

Objavljena slika

in čez 400m prispete do Gasilskega doma na desni (križišče Mokronog, Trebelno ter Štatemberk), od koder nadaljujete naravnost za štatemberk. Ostalo enako kot iz smeri Trebnjega. :ok

Pa da podam še par besed iz smeri Mokronoga: V mokronogu zavijete za Trebelno, ko pridete do gradbišča ceste v Gornjem Mokronogu (Sveti Peter), zavijete levo (Šmarjeta, Velika strmica, posestvo Pule), potem pa čez nekje 300m desno v dolino (Cikava). Podpečina je 2km naprej v dolini.

Iz Smeri Dobruške vasi: Dobruška vas, Škocjan, Zbure, v proti Šmarjeti, takoj nato desno proti Klevevžu, mimo sadovnjakov, levo v hrib za Veliko strmico, če Veliko strmico, Mirno vas, potem pridete do križišča "Španov most" in tam zavijete desno. :ok

Upam da so navodila dost natančna, da ne bo kakega iskanja. Sicer pa če ne boste našli, vprašajte katerega koli domačina na tem območju za Podpečino oz. Španov most, oz. Roje. :ok

Še mapa, kje se Podpečina nahaja. :ok

Objavljena slika

POMEMBNO: NA PIKNIK PLACU NI GSM SIGNALA!!!!

Še nekaj utrinkov iz prejšnjih srečanj ...

http://webspace.prih..._Podpecine4.JPG

http://webspace.prih..._Podpecine1.JPG

http://webspace.prih..._Podpecine3.JPG

http://webspace.prih..._Podpecine2.JPG

Urejal Iztok Z., 06.05.2011, 23:56.

BMW.....ko razvada,postane navada
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 321
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

SUPERRRRR :ok2 :laugh :laugh :beer :beer :kronca
Prikaži več možnosti

romanno
romanno

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 831
  • Avtomobil: ČRN KARAVAN

Lepo!
Bom jst dns probla uredit vse glede placa.
LP
R
BMW....:drink
BMW Dolenjska.... :respect :beer:drunk
Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 480
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Končno, hvala bogu da so se Dolenjci spomnil da bi piknik naredili:drink :mljask :laugh
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

primoz
primoz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 088

JSt bi pa raj naredu v kakšni zidanici, ker je tam bolj domače. Drugih (nedolencev) ne bi vabil ker je vsako leto udeležba slabša. Pa tudi nas ne bo več kot 20 oseb. To je moje mnenje. Za tisti denar ki bi ga dali za prostor se pa mi najemo do vrh glave.
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 364
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

JSt bi pa raj naredu v kakšni zidanici, ker je tam bolj domače. Drugih (nedolencev) ne bi vabil ker je vsako leto udeležba slabša. Pa tudi nas ne bo več kot 20 oseb. To je moje mnenje. Za tisti denar ki bi ga dali za prostor se pa mi najemo do vrh glave.

V zidanico lahko gremo vsak teden. Tudi jaz sem vabil en teden nazaj pa je bila udeležba hudo slaba :crazy :crazy Zastavljeno je popolnamo lepo, dobro bi bilo če bi nas z udeležbo presenetili vsaj posavci pa kakšni ljubljančani ki so dosti blizu (da ne bo tam res spet samo 20 poznanih fac) pa lahko piknik prav lepo rata. :ok :ok

Če res ne bo nobenega pravega interesa se lahko še vedno naredi sprememba ampak jaz zaenkrat podpiram zastavljen plan :metalc :metalc

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 415
  • Avtomobil: E30

Tudi sam podpiram odločitev za Podpečino... Kak nogometni derbi aka El clasico (ki to še ni) Dolenjska:Zasavje :obrvi ali kaj podobnega, bi znal lepo popestriti dogajanje...

Urejal jetam, 02.05.2011, 21:26.

Prikaži več možnosti

KINGKONG
KINGKONG

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 485
  • Avtomobil: en kup skretov :)

V zidanico lahko gremo vsak teden. Tudi jaz sem vabil en teden nazaj pa je bila udeležba hudo slaba :crazy :crazy Zastavljeno je popolnamo lepo, dobro bi bilo če bi nas z udeležbo presenetili vsaj posavci pa kakšni ljubljančani ki so dosti blizu (da ne bo tam res spet samo 20 poznanih fac) pa lahko piknik prav lepo rata. :ok :ok

Če res ne bo nobenega pravega interesa se lahko še vedno naredi sprememba ampak jaz zaenkrat podpiram zastavljen plan :metalc :metalc

:laughsmo Ljubljančani že nekaj začeli z debato v tej smeri...:blabla :blabla :beer :cool

Urejal KINGKONG, 03.05.2011, 07:00.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

No da se boste prav zmenili :ok Pa se res malo preizkusimo v kakšnem nogometu ali odbojki.

Prostor je res super. Sicer bo žiga še sem objavil kaj več, drugače so pa slike prostora in navodila kako do tam v linku od herkulesa.

Urejal Iztok Z., 03.05.2011, 20:34.

Prikaži več možnosti

tinko1a
tinko1a

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 681
  • Avtomobil: E46 320d Touring

Fajn tole :)

Datum zapisan v koledar :)

sicer dajte zbrisat tist del poti, kjer je opisana pot če prideš po "stari avtocesti", ki je Hvala bogu ni več :-D

LP
M

Urejal tinko1a, 03.05.2011, 21:40.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala @iztok Z. da nam je uredil prvi post, da je vse kar je potrebno na začetku teme :ok

Sedaj imate vse potrebne podatke in se prijave lahko začnejo. Pa prosim ne vsi danes, da se gmail ne zruši pod težo vseh prijav :ok2 :)

P.S. Opazil sem še da ni napisano glede plačila. Čeprav bo kar nekaj hrane in pijače "sponzorske" čisto zastonj pač ne gre. Kakšno kilo mesa bo verjetno treba kupit, nekaj soka tudi, predvsem pa prostor na katerem je piknik ni zastonj. Tako da nekaj malega bo za plačat ampak pomoje najbolj fer da se določi na dan piknika ali kakšen dan prej ko se vidi kakšno bo število. V nobenem primeru pa cena ne bo presegala 10€ (nekako tako smo rekli na mini sestanku če ima pa kdo pripombe pa kar na plan z njimi) Ob zadostnem številu prijav bo cena občutnio nižja in že na nivoju dveh pirov v povprečni ljubljanski gostilni :ok2 :ok2

Urejal andrej777, 03.05.2011, 21:45.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 205
  • Avtomobil: BMW x

SUPERRRRR :ok2 :laugh :laugh :beer :beer :kronca

Si popolnoma zacelil "borbene rane" od lani :-D ... prinesem letos kaj močnejšega? :laugh

... sicer dajte zbrisat tist del poti, kjer je opisana pot če prideš po "stari avtocesti", ki je Hvala bogu ni več :-D

Sem popravil. A je zdaj tista stara AC čisto zaprta?

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 321
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Prnes :-D Upam, da sem si kaj zapomnil :laugh Čeprav sem to že enkrat prej naredil isto :napaka
Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik

Iztok Z.
Sem popravil. A je zdaj tista stara AC čisto zaprta

Zaprta je od Trebnjega proti NM ene par km.

Urejal Iztok Z., 04.05.2011, 12:50.

BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

bmwziga
bmwziga

BMW fanatik

• Uporabnik

Iztok, hvala k si uredil prvi post.....sicer še nisem gledal prijav na mailu, ampak tukaj slabo izgleda:jok

dajmo kar začet s prijavami:

bmwziga (2 osebi)
Prikaži več možnosti

Deedko
Deedko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 392
  • Avtomobil: E39 525d M

deedko (2 osebi)
Prikaži več možnosti

bmwziga
bmwziga

BMW fanatik

• Uporabnik

dajmo podpisovat se pa kopirat da bo na kupu.

bmwziga (2 osebi)
deedko (2 osebi)
Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik

Tako nekako, a bi šlo brez oklepaja?

bmwziga-2 osebi
deedko-2 osebi
lozinka-2 osebi

bmwziga
Iztok, hvala k si uredil prvi post.....

..in popravil datum:ok

Urejal lozinka, 04.05.2011, 18:28.

BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 205
  • Avtomobil: BMW x

Ni problem. Če bo še kaj mi sporočite ali pa kliknite prijavo sporočila Objavljena slika in opišite kakšno spremembo želite pa bo to popravil kakšen drug moderator, če mene ne bo gor :ok

Tisto z malim datumom je bila moja napaka :napaka med C/P ker sem bil bolj pozoren na velike napise, slike in opis poti, ker nisem bil siguren, če je pot po stari AC še možna ...
Do datuma piknika bomo že zložili tako, da bo prav :ok2

Spisek prijavljenih:

bmwziga -2 osebi
deedko -2 osebi
lozinka -2 osebi
IztokZ -2 osebi / 1 avto (mogoče vse x2) ... podmladek :-D

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

tinko1a
tinko1a

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 681
  • Avtomobil: E46 320d Touring

bmwziga -2 osebi
deedko -2 osebi
lozinka -2 osebi
IztokZ -2 osebi / 1 avto (mogoče vse x2) ... podmladek
tinko1a - 2 osebi / ena šoferka :-D
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.