Skoči na vsebino

E30 325iX (ultimative car)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
511 odgovorov v temi
jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 415
  • Avtomobil: E30

Od kar je Primož kupil "ta stara jajca" se okoli njega stalno nekaj dogaja... Usoda mu je sicer znana (dinos), a kljub starosti in tehnični izrabljenosti določenih komponent ter lukenj v karoseriji še vedno zna pričarati nasmeh do ušes. Moram pa hkrati priznati, da me je omenjeni avto večkrat presenetil. Kam vse in po kakšnih poteh (traktorske vlake ipd.) nas je pripeljal (kljub vse preprekam, nam česa več od prednjega lip-a, ni uspelo poškodovati). Izgleda kot starček, ki dobro ve da bo kmalu vzel svoj konec, a hkrati uživa "življenje" do zadnjega in z njim tudi mi...

Zgodovina avta je zagotovo relativno pestra, saj na to kažejo tudi prenekatere bojne rane (varjeni stabrički strehe, popravila na odbijačih, prirejeno statovje desnih vrat:crazy+seveda E30 standardna mesta z rjavino), zagotovo najboljši segment pa predstavlja motorni sklop.

Na ogled postavljam nekaj fotografij in pa kratek filmček.

Objavljena slika
Avto je bil kupljen napol razstavljen, vendar smo ga zaradi izrednega dogodka (slike sledijo) sestavila nazaj (tapete, ureditev vseh svetil, mehanizmi za pomik stekel, ključavnica partljažnika, zadnja klop, konzole,...).

Objavljena slika

Objavljena slika

Ob razstavljanju airbox-a nas je pričakalo manjše presenečenje v obliki zapuščenega gnezda kakega manjšega glodalca. 5 KM prirastka v moči, potem ko sem filter očistil, nam ni ušlo :)
Objavljena slika

Objavljena slika

Domovanje (E30 pač mora biti pod streho):
Objavljena slika

Clip:

Komentarji dobrodošli...

Urejal jetam, 08.05.2011, 15:43.

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 435
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Link ne deluje, ampak verjetno si tole mislil?

http://www.youtube.c...u/0/ymFKbZCCCys
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik

Link ne deluje, ampak verjetno si tole mislil?

http://www.youtube.c...u/0/ymFKbZCCCys

Hvala, popravljeno!
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 311
  • Avtomobil: e61, r55

Zakon, avto končno dočakal svoj smisel, prej se je pa matral po cestah.

Kakšen imate potem plan z njim?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik

Edino kar mi je malo žal je to da ga nismo uspeli preiskusiti v kakšnem pravem snežnem terenu (max je bilo slabih 10 cm, kar je sicer bilo za vozilo obuto v letne gume kar pravi zalogaj)... Ko že govorimo o terenski vožnji, velja na tem mestu pohvaliti nemške inžinirje, kateri so dizajnirali sam karter in njegovo postavitev tako, da je kar se da dobro zaščiten. V kolikor bi tako vozili "klasično" 325i bi šel karter že najmanj 5x v prafaktorje...

Plani so (bom povedal v Primoževem imenu, saj je avto nenazadnje samo njegov) temeljita obnova motorja in vgradnja v FL 2-v avto (delalo se bo tudi na tem da se vgradijo čisto vsi za 325i specifični deli- CC, hladilnik olja, akumulator zadaj, števec, tank za gorivo,...)
Prikaži več možnosti
    • Logo je všeč

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 435
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

jetam: Ni problema. :ok

krt:

Usoda mu je sicer znana (dinos)

:frown
Prikaži več možnosti

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 813
  • Avtomobil: black

Zakon! Sem prav vesel, da je še vedno med živimi. :metalc

Čemu žalost?!? Ta avto res ni primeren za obnovo, idealen pa je za izživljanje in zabavo. :skrbast Jaz je nisem bil dosti deležen. Edino na test drive-u smo šli malce po polju. :laugh
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 058
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Midva z jetamom bi včeraj en travnik pokosila če bi se dalo kam rotacijsko kosilnico pripet. Pa ni krdana :ok2 Ali je bilo že dans zjutraj :confused saj ne vem :)

Urejal andrej777, 08.05.2011, 16:13.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 274
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Mislim, sploh ste nesramni:fight. Avto ste najprej podarilo pol sta ga kar odpeljala:frown :laugh :laugh :laugh.

Jst vas ne bom nikoli poklical na rojstni dan....:damn :blabla :blabla
:laugh :laugh :laugh :laugh :laugh :laugh :laugh
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 017

Plani so (bom povedal v Primoževem imenu, saj je avto nenazadnje samo njegov) temeljita obnova motorja in vgradnja v FL 2-v avto (delalo se bo tudi na tem da se vgradijo čisto vsi za 325i specifični deli- CC, hladilnik olja, akumulator zadaj, števec, tank za gorivo,...)

Kako boste pa motor predelali? oljna pumpa, ...? a nima primož še enega takega motorja iz E34?

Če pa primoža zanimajo kakšni original deli od 325i pogonskega sklopa (za kardan sva že na vezi), ki mu manjkajo, pa me lahko kontaktira, saj se zna zgoditi, da bi zadevo prodal po delih :ok
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 134

OT: zakaj je treba v čisto vsaki temi ponujat dele naprej (ne leti samo nate)? Počasi mi ni jasno - nekdo vpraša kako kaj rešit in kaj je vzrok, pol je pa kr takoj +4 "imam za prodat" a še sam ne ve kaj je narobe in kaj točno mora zamenjat

Urejal tomos, 09.05.2011, 15:05.

Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik

OT: zakaj je treba v čisto vsaki temi ponujat dele naprej (ne leti samo nate)? Počasi mi ni jasno - nekdo vpraša kako kaj rešit in kaj je vzrok, pol je pa kr takoj +4 "imam za prodat" a še sam ne ve kaj je narobe in kaj točno mora zamenjat

Mene sicer to pretirano ne moti, čeprav se da izvesti na bolj eleganten način (PS). Vidim pa da to počne kar dosti uporabnikov in tudi v oglasih drugih uporabnikov znajo določeni ponujati svoje stvari (v tem primeru se mi zdi smotrno prijaviti sporočilo moderatorjem, drugače se mi niti ne da težit)...

Echo, kolega. Delala se bo klasična predelava iX->i (karter, oljna črpalka, nosilci,...). Vsi potrebni deli, razen kardana za 325i (če ne bo druge se bo porabil kardan od 320i-seveda ustrezno predelan), so na kupu. Tako da za kardan se le zmenita.:ok
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik

Torej, zgodba se nadaljuje...

Soforumaš je v soboto je soforumaš praznoval svojih 30 let in poleg kakih 150 ljudi je povabil še dober ducat Dolenjskih BMW-jašev ki smo se družno zgrnili pred gaslskim domom v Gabrju (Podgurje center). Darilo je bilo povsem BMW-jaško, "uganko" pa je predstavljal avtomobilski ključ. Seveda smo na dvorišče s Primožem pripeljala nič drugega kot 325iX, kateri naj bi predstavljal glavno rojstnodnevno darilo. Smeha ni manjkalo, sploh ko sem pokazal navzočim vso obvezno in dodatno opremo (motorna žaga, žaga-amerikanka 170 cm, sekira, klini za naganjanje pri podiraju, 8 T vlečna vrv itd.) ter seveda kako se avto prižiga. Ključavnico so bogvekateri lastniki spravili v prerani grob tako da je trenutno potreben za vžig raven izvijač s katerim se doda kontakt, s povezavo pravih žic na stikalu vžiga pa se avto zažene. Vžiga iz prve in na mah, kot si imeli včasih navado zapisati novinarji Avtomagazina. Skratka, štos je uspel in tudi avto sva spravila nazaj na varno pod kozolec.

Opojnih substanc (cviček, da ne bo kakšne pomote) tam ni manjkalo (verjetno ne rabim posebej razlagati) in tako sem bojda našemu tihemu, prikritemu in zvestemu E30 fanu, @APS-u, izustil da se ga bo ob priliki peljalo na test drive z 325iX, kot sinonimom za pravo terensko vozilo.

Jaz sem na obljubo hitro pozabil (zakaj si lahko preberete v prvem stavku prejšnjega odstavka), a čeprav je omenjeni stric že precej čez puberteto, na to ni pozabil. Tako je danes takoj sledil post...

Sicer si mi pa samoinciativno obljubil predstavitev terenskih zmogljivosti
BMW E30 325iX. :ok
Kdaj bo to?

Prav dolgo se nisem dal prositi in tako sva ga s Primožem hipoma povabila naj se nama danes pridruži. Prav dosti ni manjkalo da bi na koncu vsi s povešenim nosom odšli proti domu, saj je bila najprej v planu menjava jermena alternator/vodna črpalka/glavna gred. A ker novega, ustreznih dimenzij, ni več mogoče kupiti (original seveda je možno), je bilo potem potrebno nekako spraviti v tire malo krajši jermen (namseto 10x965, 10x950). V drugem poiskusu je uspelo in tako se je zabava lahko pričela.

Skoraj 2 uri smo ganjali reveža po takšnih in drugačnih terenih, vmes umikali skale in podrta drevesa, podlagali veje da smo se lahko prebili preko ovir in na koncu šli proti domu verjetno samo zato ker se je prižgala oranžna lučka katera naznanja da gredo zaloge goriva proti koncu.

Stroj je ponovno presenetil, kaj naj rečem.

Naj bo dovolj pisanja. Prilagam nekaj fotografij in kratek kader ter seveda čakam da svoje povesta še današnja "sotrpina"...

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika
Aja, "Airbrush" na pokrovu motorja je bil namenjen slavljencu...

Kratek posnetek: KLIK
Prikaži več možnosti

tinko1a
tinko1a

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 677
  • Avtomobil: E46 320d Touring

A tle je moj "Tinko Wagen" :laugh

Vidva sta ga odtujila :fight :) no samo da vem kam ga pridem iskat :ok2

LP
M
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 058
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Norc :) Od naslednji epizodi še mene mal :wave :mobi

Da še enkrat bolj zares probam tole mrcino. Na fešti sem se kar fino nazaj držal ker še predobro vem da se takrat najraje naredi s r a n j e :damn :damn

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 274
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

jetam

...a čeprav je omenjeni stric že precej čez puberteto, na to ni pozabil.

:umruodsmeha :umruodsmeha :umruodsmeha :umruodsmeha
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 134

kaj ste slučajno videli kako radarsko kontrolo - se imam namen potikat po tisti delih :ok2
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 740
  • Avtomobil: Assless beemer

Đetman, tole pa moram probat v kratkem :-D
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik

A tle je moj "Tinko Wagen" :laugh

Vidva sta ga odtujila :fight :) no samo da vem kam ga pridem iskat :ok2

LP
M

Vidiš, če še koga, bi ravno tebe veljalo povabiti na testno vožnjo...

Komentar na odebeljeni del citata... Nič ne vem, ker nisem bil priseben:-D.

Norc :) Od naslednji epizodi še mene mal :wave :mobi

Da še enkrat bolj zares probam tole mrcino. Na fešti sem se kar fino nazaj držal ker še predobro vem da se takrat najraje naredi s r a n j e :damn :damn

Zdej, tako je... Avto oz. njegov motor je namen ohraniti pri življenju (kar seveda veš) in tovrstna početja so mu verjetno šteta, počasi pa tudi že zmanjkuje idej za neprevožene vlake in povezave nazaj na glavno makedamsko pot, ki poteka po pobočju Ljubna in hkrati predstavlja odrešilno bilko za pot nazaj v civilizacijo (danes se je nekajkrat šlo na blef in smo potem peš tekali naprej ter tipali za nadaljevanjem).
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik

Đetman, tole pa moram probat v kratkem :-D

Huda droga, ti povem... :-DPo eni strani res upam da se bo dotični primerek, do zime (oz. prvega resnega snega) spravil v prafaktorje (in srce šlo na obnovo), ker drugače...
Prikaži več možnosti