Skoči na vsebino

Bosch Aerotwin brisalci

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
736 odgovorov v temi
robicivava
robicivava

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 897
  • Avtomobil: Audi Q7 V8 , 525d

Za E39 aerotwin ne obstajajo. Bosch ima neko alternativo, s katero pa nisem bil zadovoljen. Pred časom sem v Merkurju kupil nek brusilec za gumo na brisalcih in rezultat je bil, da so brisalci po "brušenju" brisali kot novi.

Tudi v Trgoavtu imajo ta brusilec. Brisavce pa po 65Eur za par.Brusilec sem kupil in se je obnesel super.Tastare brisalce sem pobrusil in so sedaj kot novi.:ok2
Prikaži več možnosti

E30
E30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 254
  • Avtomobil: BMW

Kje se da kupit rain-x? Bi preizkusil zadevo.

MARINO d.o.o.

Ja sem zamenjal samo metlice - oziroma mi jih je Uroš :ok
Član KOS

Objavljena slika

Vozimo VSAJ po omejitvah, če po predpisih nočemo/moremo ....
Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827

Imaš kak link, sliko kakko to izgleda, si res ne predstavljam ???

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Artificial
Artificial

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 55

Kriv si sam, da se to dogaja, za kaj več pa beri tu moj post :

http://forum.bmwslo....ght=rain&page=3

:ok

Kaj tocno sem si sam kriv? Meni se ne blescijo druge luci, se mi ne paca po steklu, ... Na dva avta sem enako nanesel, na enem je vredu, na tem pa ostaja voda gor - majhne vodne kaplice.

Bom kar nove metlice kupil pa upam, da bo :)
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Kaj tocno sem si sam kriv? Meni se ne blescijo druge luci, se mi ne paca po steklu, ... Na dva avta sem enako nanesel, na enem je vredu, na tem pa ostaja voda gor - majhne vodne kaplice.

Bom kar nove metlice kupil pa upam, da bo :)

Odvisno tudi od količine vode in od hitrosti, ni vse samo slab nanos!:ok
Prikaži več možnosti

_skyline_
_skyline_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 525
  • Avtomobil: E39 523iA

jaz osebno odkar imam rainx malodane sploh ne uporabljam brisalcev. Bolj kot dežuje bolj odteka :) uporabljam jih samo vsake 2min če prši.

Nekaj podobnega ali celo isto zadevo mi je @csf namazal na steklo. Res odlična zadeva. Kot napisano, brisalcev pri 60+km/h sploh več ne potrebuješ. Drži pa premaz zelo dolgo:ok
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 085

Odvisno tudi od količine vode in od hitrosti, ni vse samo slab nanos!:ok

Samo saj male kapljice ostajajo gor a ne motijo, preveč vidljivosti, drugo pa je, če se razliva .

Sam sem že dvema namazal, ki sta trdila, da se mavrica dela, pa je mavrica izginila po pravilnem nanosu. :ok
Prikaži več možnosti

Mundas
Mundas

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 432
  • Avtomobil: STI

Ko že toliko omenjate ta rainx, kako pa je z mrčesom? Se ga kaj lažje odstrani? Ali je isti pes in je treba potem po odstranjevanju mrčesa, spet še to na novo pacati po šipi?
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Samo saj male kapljice ostajajo gor a ne motijo, preveč vidljivosti, drugo pa je, če se razliva .

Sam sem že dvema namazal, ki sta trdila, da se mavrica dela, pa je mavrica izginila po pravilnem nanosu. :ok

Nisem še slišal ali videl mavrice zaradi teh prepatatov. Samo čas si moreš vzet. Če ša res "zguliš" pa ti traja ta zadeva kar precej časa.

OK priznam, sem eko frendly in perem avto samo na dežju, vendar stekla imam čista tudi, če avto zgleda, da se je vrnil in sahare :laugh, bref ajax, scanza fatiche, cif, pa poljubno dodajanje..... alkohol tisti ta rdeč...... to očistim, ma ko sem ga 1x res dobro namazal na vetrobransko, lahko rečem, da po vsem čiščenju se še vedno malo pozna.
Prikaži več možnosti

lastnight
lastnight

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 200
  • Avtomobil: BMW 328i

Samo original brisalci su okej. Nič drugo nebi gledal.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 405
  • Avtomobil: e63 630iA LCI

Novi bosch brisalci za e39 se že dobijo za cca 28€ /par - vse ostalo so previsoke marže!!!

Kje? :comp

Na pooblaščenem BOSCH servisu Puconja - MB. ;)

http://www.puconja.si

P.s upam da še akcija traja. Vsaj naj bi do razprodaje zalog.

LP :ok
"Smo več kot ekipa, smo več kot ljubitelji, smo velika družina, ki nas povezuje ljubezen do znamke BMW"
Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 5 598
  • Avtomobil: 2x 12l/100km

Kaj pa od kake druge serije ne paše gor? Ali pa da bi se skombiniralo, ker kolikor sem opazil so povsod sedaj aerotwini gor, govorim za nove serije.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 405
  • Avtomobil: e63 630iA LCI

Kaj pa od kake druge serije ne paše gor? Ali pa da bi se skombiniralo, ker kolikor sem opazil so povsod sedaj aerotwini gor, govorim za nove serije.

Da se, samo še moreš rokice od brisalcev menjat (železne). Zame je to neracionalna rešitev.

LP :ok
"Smo več kot ekipa, smo več kot ljubitelji, smo velika družina, ki nas povezuje ljubezen do znamke BMW"
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 278
  • Avtomobil: F10

Uf, kar neki postov...
Torej najboljsa opcija so original od bmw? Ali kot pravi mihabmw239 Bosch 539? (ali gre celo za isto stvar?)
Kaj pa menjava samo gumic vs. menjava celih brisalcev?

Jaz vedno kupim samo gumice na pooblaščenem in jih zamenjam. Cca. 5 minut dela z vsem skupaj. Cena nazadnje lani: mislim da 12 al 14 € :ok2, zakaj bi že menjal cele brisalce, če je samo en del izrabljen?

Urejal Plavi, 11.05.2011, 22:36.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 5 598
  • Avtomobil: 2x 12l/100km

13€+DDV je ena gumica, imam v roki račun, menjal lani.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mundas
Mundas

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 432
  • Avtomobil: STI

Jaz vedno kupim samo gumice na pooblaščenem in jih zamenjam. Cca. 5 minut dela z vsem skupaj. Cena nazadnje lani: mislim da 12 al 14 € :ok2, zakaj bi že menjal cele brisalce, če je samo en del izrabljen?

Če je taka cena potem sploh nevem zakaj bi komplicirali :ok2 Jaz bom šel kar lepo na servis po original zadevo, pa je stvar rešena :ok2
Prikaži več možnosti

boosey
boosey

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 490
  • Avtomobil: E30 325is

Samo saj male kapljice ostajajo gor a ne motijo, preveč vidljivosti, drugo pa je, če se razliva . Sam sem že dvema namazal, ki sta trdila, da se mavrica dela, pa je mavrica izginila po pravilnem nanosu. :ok

Nobene mavrice ni. Majhne kapljice ostanejo gor, vendar ne motijo ker se ne razlijejo po steklu pač pa obdržijo kapljično obliko. To pomeni, da dejansko vidiš normalno skozi kapljice. Brez premaza pa se voda "zalepi" na steklo in popači vidno polje kar pa zna postati zelo nevarno.

Pravilen nanos zgleda tako da prvo šipo temeljito operemo in razmastimo (kakšen ajax z alkoholom al pa stelex). Po čiščenju šipo fajn zdrgneš z mikrofiber krpo da se čuti da je gladkejša. Po tem pa se nanese rainx. Jaz ga nanesem tako, da ga polijem po šipi in potem krožim po polovici vetrobrana dokler ne razmažem vse tekočine. Potem nardim še drugo polovico in počakam cca 5min. Vseskupaj ponovim (tudi nanos rainxa) in počakam 10min. Vzamem čisto mikrovlaknasto krpo in drgnem dokler mi roka ne odpade :) Lise na šipi se morajo videt - zginejo po prvem dežju.

Ko že toliko omenjate ta rainx, kako pa je z mrčesom? Se ga kaj lažje odstrani? Ali je isti pes in je treba potem po odstranjevanju mrčesa, spet še to na novo pacati po šipi?

Zaenkrat sem z tisto grobo gobo na omv dobil dol mrčes, potem pa samo "zalil" šipo z vodo in je bla čista+suha. Se pa s časom zdrgne tudi premaz dol.
Zato uporabljam čim manj brisalcev, ker dejansko zdrmajo premaz, nardijo pa itak nič :-D

Aja, najbolj srečen sem bil da mam ta premaz ko so ble tiste poplave in sem se peljal KR - MB. Tolk vode na cesti da je bil tisti hudo neprijeten splash po celem avtu praktično neizogiben. Verjetno vsak pozna tisto dolgo sekundo ki jo potrebujejo brisalci da obrišejo vetrobransko, med tem ko voziš praktično na pamet? No s tem je vodo vrglo gladko čez. Nasmešek ko hamburger ti rečem.

Urejal boosey, 12.05.2011, 06:55.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 806
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

pri RainX (sodelavec je pred leti namazal šipo službenega avta) me je pa zelo motilo "potovanje" kapljic navzgor po šipi

vidljivost ni bila problem, ampak sem od tistega "prometa" pred očmi kar norel :blackeye

zadeva je ok, ampak za mene žal ni :frown

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Tej preparati so super, ko si sam na cesti ponoči in nimaš nobenega, ki bi ti prišel nasproti, sploh ne rabiš uklopit brisalcev, če pa kdo pripelje nasproti je pa prava psihadelika za oči :blackeye

Urejal Dark Funeral, 12.05.2011, 08:08.

Prikaži več možnosti

boosey
boosey

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 490
  • Avtomobil: E30 325is

hehe, mene pa bolj motijo brisalci ... zanimivo :D
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.