Skoči na vsebino

Svamz-certifikat

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
20 odgovorov v temi
andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 561
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Imam par vprašanj glede pridobitve certifikata, zadnjič sem se pogovarjal s kolegom in mi je povedal sledeče in sicer:

Cena za ogled in certifikat starodobnika pri Svamz je cca 750€, keš na roke in brez vsakršnega potrdila, je to običajna praksa?
Druga zadeva, znanec je pri isti zvezi dobil certifikat za fičkota za 200€, spet brez računa....
Mene pa zanima, če kdo ve, če se da za M3 letnik 1993 proti plačilu dobiti certifikat, saj je 750€ veliko, samo se mi povrne že v prvem letu....?

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 209
  • Avtomobil: Rdeča raketa

M3jk je preveč da bi spadal pod "ogrožene vrste", let za starodobnika mu pa še krepko manjka.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja saj to vem, samo sem slišal, da tam to ni toliko važno, važni so €...., pa me zanima, če ima kdo kako tako izkušnjo...., bi precej prihranil...:-D

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 683
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Imam par vprašanj glede pridobitve certifikata, zadnjič sem se pogovarjal s kolegom in mi je povedal sledeče in sicer:

Cena za ogled in certifikat starodobnika pri Svamz je cca 750€, keš na roke in brez vsakršnega potrdila, je to običajna praksa?
Druga zadeva, znanec je pri isti zvezi dobil certifikat za fičkota za 200€, spet brez računa....
Mene pa zanima, če kdo ve, če se da za M3 letnik 1993 proti plačilu dobiti certifikat, saj je 750€ veliko, samo se mi povrne že v prvem letu....?

Si pa mal smesen. 1993 ni pod nobenim pogojem starodobnik. 750€ jim dejansko placas za "uslugo", da ti grejo na roke in ti omogocijo ugodnosti .

Cena je zato taka, da se ne bi nasli vsi mozni patroni in to na veliko izkoriscali. Ce bi bilo po mojem bi za 93 letnik zaracunal min. 2000€ .
Pa popust bos lahko koristil samo za zavarovanje. Cestnino bos moral placat v celoti.

Ce hoces (iz-)koristit ugodnosti bos pac moral placat .

Pogoji so drugace 25let starosti oz. izjemoma 20 let ce gre za maloserijsko proizvodnjo oz. redek model. Pa se to bo v kratkem slo na 30let.
LP Pirc
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik

Pirc, seveda vem, da 1993 letnik ni starodobnik......, samo zanimalo me je, če se kljub temu da kaj uredit......

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 683
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Pirc, seveda vem, da 1993 letnik ni starodobnik......, samo zanimalo me je, če se kljub temu da kaj uredit......

Temu se na kratko lahko rece tudi izkoriscanje . Izjemoma se to tolerira in lahko opravici ce je to namenjeno vozilu, ki je redko , se uporablja kot drugi avto in letno ne naredi vec kot npr. 1000-2000km .

Prav zaradi tega se ti certifikati ukinjajo in izgubljajo svoj pomen. Danes velja kot status le se vpis "starodobik" v homologacijski kartoncek.

Urejal Pirc, 21.05.2011, 12:25.

LP Pirc
Prikaži več možnosti

tii
tii

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 063

V Sloveniji sta dve zvezi. SVS in SVAMZ. Cenik zveze SVS in pravila za pridobitev izkaznice so objavljena na spletni strani: http://www.zveza-svs...enik/cenik.html
Če ima kdo kakšno drugačno izkušnjo z zvezo SVS, naj se javi...

LP Tii

PS: Zveza SVS je edina zveza starodobnikov ki ima v SLO status uradnega zastopnika organizacije FIVA v Republiki Sloveniji z oznako ANF – Autorité Nationale FIVA.
Ob nakupu gum dobite še avto!
Prikaži več možnosti

bezerk
bezerk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 103
  • Avtomobil: avto

še en fukač, ki bi se na stroške drugih vozil in freeloadal, tako da bi stvari "uredil"
Prodaj M3, kupi fičota 75 letnik, pa si "SVAMZ-iraj"
Prikaži več možnosti
    • Eddy in jukk uporabnikom je všeč to sporočilo

pikecbikec
pikecbikec

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 156
  • Avtomobil: BMW E61-525d, Golf 1 Gti

Za tiste, ki si boste urejali certifikate je zaenkrat je starostna meja 25 let. Sicer je v novem Zakonu o vozilih opredeljeno starodobno vozilo kot vozilo starejše od 30 let, ampak še ta zakon predvideva prehodno obdobje do 31.12.2013.
Je pa res bolje, da se pozanimate o ostalih pogojih na zvezi, pri kateri si boste urejali certifikat.
Lp
Prikaži več možnosti

Skiny
Skiny

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 905
  • Avtomobil: F11 525dx; R 1100 RT

V Sloveniji sta dve zvezi. SVS in SVAMZ. Cenik zveze SVS in pravila za pridobitev izkaznice so objavljena na spletni strani: http://www.zveza-svs...enik/cenik.html
Če ima kdo kakšno drugačno izkušnjo z zvezo SVS, naj se javi...

LP Tii

PS: Zveza SVS je edina zveza starodobnikov ki ima v SLO status uradnega zastopnika organizacije FIVA v Republiki Sloveniji z oznako ANF – Autorité Nationale FIVA.

Čeprav nisem ravno insider starodobniške scene pri nas, me zelo veseli, da ima SVAMZ končno dostojno konkurenco. Človek, ki stoji v ozadju SVAMZ (njegova trenutna uradna funkcija v SVAMZ je očitno "Generalni sekretar z vsemi pooblastili" :laugh), se mi je ob pred leti ob pregledu za pridobitev certifikata starodobnika R65 mojega očeta vtisnil v spomin kot eden najbolj nadutih in neprofesionalnih ljudi, kar sem jih imel v življenju priložnost srečati. O podrobnostih tule na forumu ne bom, informacijo o plačilih brez izdanega veljavnega računa pa lahko za primer mojega očeta potrdim. Na žalost pa zgodbe tu še zdaleč ni bilo konec...

Sicer pa si lahko vsakdo že na osnovi pravil za pridobitev in veljavnost certifikata ustvari mnenje, v katerem grmu pri SVAMZ tiči zajec:

http://svamz.com/cer...arodobna-vozila

LP, Skiny

p.s.: Nimam navade takole pljuvati po konkretnih osebah, a me vsakič ko se spomnim omenjenih dogodkov tako pogreje, da je tudi tokrat malo odprlo varnostni ventil...
Prikaži več možnosti

tii
tii

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 063

Na žalost pa zgodbe tu še zdaleč ni bilo konec...

Če ni skrivnost, deli zgodbo z nami, mogoče komu ohraniš kak siv las (če je taka zgodba seveda:))...

lp tii
Ob nakupu gum dobite še avto!
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik

še en fukač, ki bi se na stroške drugih vozil in freeloadal, tako da bi stvari "uredil"
Prodaj M3, kupi fičota 75 letnik, pa si "SVAMZ-iraj"

Hm, hm, tole sprašujem izključno zato ker sem glede SVAMZ slišal marsikaj in sem povprašal, fukač sem pa res ja, si me dobro ocenil....:)

Si morda pomsilil, da je namen odprtja teme drugačen kot se zdi na prvi pogled?:cool

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 939
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Ja "gospod Grom" zna fino zgrmeti če kaj ni tako kot si je on zamislil. Tudi jaz sem kakšne dve leti nazaj ob klicu da preklicujem članstvo dobil tak odziv kot da sem bil tajni agent ki želi zapustiti svojo agencijo :crazy Sledila je pridiga kako sem prepozen, da bom moral plačati nevemkakšno vsoto za preklic, kaj se grem...itd. nakonc me je tako razpizdil da sem prekinil, napisal dopis, zapakiral certifikat v koverto in poslal priporočeno. V dopisu pa lepo napisano da če imam kakšne neporavnane obveznosti naj me obvestijo pismeno in da prosim za račun. In seveda vse tiho je bilo. :laugh

Pravtako vsako leto ob prevzemu članske izkaznice nikjer ni nobenega računa. Me res zanima koliko je kaj uradnji prihodek od članarin na SVAMZ-u :fight :fight :-D

Pač mal podomače je tole :crazy

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Mezek
Mezek

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 229
  • Avtomobil: E31 Bombnik

Mene pa zanima je bila opcija da si lahko pridobil certifikat Youngtimer za 20 let staro vozilo
Konkretno me zanima za mojo 8-ico ki pa mislim da je kr redko vozilo v Sloveniji
Hvala za odgovor, če ve kdo kaj več
Objavljena slika
.....................................ALL EYEZ ON ME...................................
.........................................ČLAN KOS........................................
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri Gromu po moje da je opcija, seveda z nekaj €.....

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

mapetpun
mapetpun

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 167
  • Avtomobil: 2002 e39 525dA touring

Si izposojam tole staro temo....

Imam avto l. 84, za katerega bi rad pridobil certifikat starodobnika. Da imamo SVAMZS in SVS vem... Pri katerih je to bolje urejat oz. bi bilo ceneje? Ceniki so bolj tko tko, si ne moreš kaj dosti pomagat ker je še potem ta del z pregledom vozila s strani pooblaščene osebe, strošek tega pregleda ni seveda nikjer naveden...

Ima kdo kak kontakt, oz. je tu na forumu kdo ki bi mi to lahko pomagal uredit?

Hvala

Prikaži več možnosti

naroz
naroz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 230

Ga. Nataša SVAMZ Vransko, menda je ok .... tel št. najdeš na njihovi strani.

Prikaži več možnosti

mic70
mic70

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 43
  • Avtomobil: BMW E39

Natasa svamz...041 989 191
Dolocene dneve ima pisarno tud v Lj. Nikol nobenga problema..prijazna..
Prikaži več možnosti

palica
palica

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24
  • Avtomobil: Touran TDI

Vem da je težko pa vseeno vprašam.

Ali lahko kdo zrihta certifikat za e36 letnik 1998??? :confused

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 824
  • Avtomobil: študentski

Vem da je težko pa vseeno vprašam.

Ali lahko kdo zrihta certifikat za e36 letnik 1998??? :confused

NE!

In zakaj bi ti sploh ga če tvojemu avtu manjka še 9 let do oldtimerja?  Že za 25let(predhodni certifikat) mora biti avto nekaj posebnega da ga dobiš.

Urejal blackberet, 11.01.2019, 01:02.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • ŽigecBMW525 je všeč