Skoči na vsebino

Renault Espace

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
194 odgovorov v temi
leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 808

Renault Espace ni avto s katerim boš naredil brezskrbnik 20 tkm v kratkem času. Vzemi raje staro toyoto corola ali kakšen podoben jajček, če ne rabiš ravno spalnika.
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 291
  • Avtomobil: 225xe

Jajček že mam doma. Sem naredil spomladi skoraj 7000km z ds3 na roadtripu. Saj se da, ampak to ni to.

Rabim točno to kar si napisal, spalnik :) Imam v planu nekaj malega predelav, ki bodo enoprostorca spremenile v en tak "light" avtodom. Postelja, TV, prostor za računalnik, 220v elektrika, gretje itd.
Prikaži več možnosti

jurek
jurek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 532
  • Avtomobil: s čričkom

Za kakšnim T4 pa nebi gledal?
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem že gledal. 2 problema ima tale VW. Prvi je cena, drugi so pa švoh motorji. Sicer se dobi 2.5TDI 150hp, ampak tisti so predragi za moj budget. Tak t4 kot bi ga jaz imel pride cca 20k. Poleg tega so mi enoprostorci bolj všeč, zgledajo bolj podobni osebnim avtomobilom.

Urejal iKst, 23.08.2011, 23:43.

Prikaži več možnosti

DOKTOR
DOKTOR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 782

.. pri VW T4 imaš motorizacijo (2,8 l V6 - 204 "konjev"), ki presega »konjenico« v modelu Espace. V veliko primerih gre za različico "Business", ki je namenjena potovanjem kot jih sam pričakuješ : hitrim in udobnim potovanjem zahtevnejših potnikov, ki imajo v poglavju udobje med drugim na voljo od gretja sedežev do »multimedija igrač«.

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

V T4 je sicer je širok izbor agregatov – bencinarjev in dizlov. Če te poraba ne zanima je bolje govorit o bencinarjih – ponudba bencinskih agregatov je od 67 do 204 »konjev«. So sicer bolj redki, imajo pa zanimive cene – napram dizelskim agregatom.

To sicer velja, če pogledamo izven T4, za praktično vso ponudbo, ki te zanima.

Se je pa treba pri takem proračunu zavedat : malo denarja, malo muzike. Najti zanesljivo vozilo s takrim proračunom je kar zahtevno, saj so večino »bonusa« zanesljivosti izkoristili lastniki pred teboj. Osebno bi gledal na eni strani dobro ohranjena vozila, na drugi pa množična, takšna ki jih še (množično) srečaš na cesti – upanje, da se v primeru okvare, težav .. na poti najde hitra, prevsem pa poceni rešitev za odpravo napake.

Glede enoprostorec : kombi, ker te moti izgled kombijev. Večina znancev, ki tako kot nameravaš ti, potujejo po EU že leta in leta, imajo kombije z dizelsko motorizacijo. Najdeš primere, ko gre za čisto navaden »tovorni« (brez stekel) – povišan, podaljšan kombi. Tovorni del notranjosti ima prirejen in ločen na »garažo« za motor + »rekvizite« ter bivalni del. Ima pa lastnik takšen življenjski slog, da v prostem času veliko potuje – zato kupi novega, potuje z njim nekaj let, ga proda in kupi novega.
Prikaži več možnosti

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 024
  • Avtomobil: black

Vzami Hondo Shuttle. Totalno neproblematičen enoprostorec, smo imeli 2 pri hiši, z nobenim nikakršnjih težav. :ok Sicer so samo mlinčki z 110kW na voljo ampak je čisto dovolj za kruzat. Prostora v avtu več kot dovolj, opreme tudi (klima, el. šibedah, tempomat,...)
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

DOKTOR, tnx za izčrpne informacije. Kot sem napisal, T4 mi je zelo všeč, sploh takšnega, kot je na slikah se nebi branil. Ampak žal izven mojega budgeta. Do cca 10k bi se še stegnil, ampak to je za komplet s predelavami, temeljitim pregledom in servisom itd.

Raje bi kupil malo cenejšo osnovo, pa malo več vložil v servis in še kakšen dodatek.

tonchy, shuttle se mi zdi precej nizek, pa tudi izbire ni ravno veliko. 110kw je pa načeloma čisto dovolj za udobno kruzanje.
Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 295
  • Avtomobil: 525tds Touring

Šefov 2.0d ima povprečno porabo 11,2-11,5 litrov...

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 5 598
  • Avtomobil: 2x 12l/100km

Ka pa tole:

http://www.avto.net/...=4906778&show=1 ?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Dizel ne pride v poštev pod nobenim pogojem. Pa niti mi ni ravno všeč ta model. Prejšnji je dosti bolj kul.
Prikaži več možnosti

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 024
  • Avtomobil: black

Izbira je žal pri nas res slaba ja, nekako te avti neradi menjajo lastnike, oziroma jih lastniki vozijo do konca. :ok2
Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 857
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

Mene Espace še vedno vleče, zato malce dvigujem temo, če se najde kakšen lastnik vmes :)
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 40 942
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Po vsem prebranem na Renault forumu ti odsvetujem kakršen koli Renault dizel.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem tudi sam zavil malo na R forum, ampak nobenega pametnega/konkretnega odgovora :blackeye

Govoril s kolegom vozi 2,2 dci v laguni že 4to leto, bp, edino servise dela na 10k

Očitno izjeme potrjujejo pravilo :-D

Priznam pa da bi se lažje odločil za nakup, če si nebi lastil e39 :ok2
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

Nejko
Nejko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 432
  • Avtomobil: e21; 323i in Francoz

Po vsem prebranem na Renault forumu ti odsvetujem kakršen koli Renault dizel.

ah daj no...
Jaz sem imel dva. Oba pregovorno problematična. Z 1,9 dci sem naredil slabih 100000.... z pregovorno še slabšim 2,2dci pa cca. 35000 na dobrih 100000 podlage. Vse je v pravilnem vzdrževanju... In spet me ima, da bi kupil Espacea in spet bi (zaradi zelo ugodne cene) vzel avtomatika 2,2dci... Večji problem, kot motor zna biti podvozje, ki ga slovenske ceste zelo hitro uničijo.
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 337

Renault Espace ni avto s katerim boš naredil brezskrbnik 20 tkm v kratkem času. Vzemi raje staro toyoto corola ali kakšen podoben jajček, če ne rabiš ravno spalnika.

Bravo brihta,najbolje da vzame fiat seicento.:crazy

Urejal yamasaki, 29.08.2011, 19:16.

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik

Grem jutri gledat enega 2,2 :laugh
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

Nejko
Nejko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 432
  • Avtomobil: e21; 323i in Francoz

Grem jutri gledat enega 2,2 :laugh

srečno...sporoči....
drugače pa, trg Espaceov spremljam kar redno....lahko mi pošljel na PM link do oglasa pa ti morda povem kaj več o avtu....
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 928
  • Avtomobil: F30 335i F15 X5 30D

če kupiš 2,2 dci. ti iz srca priporočam da menjaj ojnične ležaje... ko oz če to narediš boš furu lahko tudi 150KKM brezskrbno ob predpostavki da menjavaš olje na 15kkm
Prikaži več možnosti

Goran_82
Goran_82

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 358
  • Avtomobil: E46 323i

Mene Espace še vedno vleče, zato malce dvigujem temo, če se najde kakšen lastnik vmes :)

Mislim, da ima moja sestra v kratkem namen prodat Espacea 2.0 Dci...mislim da je 2007 letnik, prva lastnica, črne barve, delno usnje, nikoli karamboliran. Kilometrov okoli 100.000 ali celo nekaj manj.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.