Skoči na vsebino

Prve težave z E87

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
11 odgovorov v temi
VDaGamma
VDaGamma

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7
  • Avtomobil: E87

Spoštovani uporabniki foruma,

Sem novopečeni lastnik rabljenega BMW 1 - E87, kupil sem ga dober teden dni nazaj in pojavile so se mi prve težave. Pri obeh dalinjskih ključih, ki sem jih prejel tipka za LOCK deluje in nedeluje, ni nekega pravila kdaj deluje in kdaj ne, lahko 10x deluje in potem neha pa čez čas ponovno začne delovati...
Dogaja se mi tudi da se nenapovedano luči od avtomobila samodejno prižgejo, ko je avto že ugasnen in nekaj časa miruje, tako se mi je zgodilo sinoči (mi je povedal sosed da se je avto ponoči svetil kot božična jelka), seveda se je zaradi tega izpraznil akumulator.

Avto sem v 8 dneh peljal na servis (prodajalec v avtohiši mi je dejal da je 8 dnevna garancija), kjer so avto priklopili na računalnik in ugotovili naslednje: Glede luči ni zaznal nobene napake in sklepal, da sem jih jaz pomotoma pustil prižgane (kako če se ugasnejo avtomatsko ko ugasneš avto?)
Za ključa pa je dejal da je eden pokvarjen in ne deluje pri drugem pa da je bila čisto prazna baterija in da so jo sedaj napolnili in bo moral normalno delovati. Po 2 urah vožnje ko sem prišel domov iz servisa ključ za LOCK ni več deloval - kako če naj bi bila baterija polna?

Seveda sem po kasnejšem razmisleku ugotovil, kako je bila baterija lahko prazna če pa za zaklep ključ VEDNO deluje (tudi tisti ki naj bi bil pokvarjen)...saj je moč signala za zaklep/odklep enaka...

Zanimivo je, da je pri obeh dalinjskih ključih tisti pomožni kovinski ključ, ki ga lahko izvlečeš iz plastičnega ohišja močno namazan z mastjo, kakor tudi ključavnica iz česar lahko sklepam da je že lastnik pred menoj imel probleme, zakaj bi drugače bila mast na ključih in ključavnici?

Tudi, ko sem avto prišel prvič pogledat v avtohišo, je bil akumulator prazen, prodajalec mi je zagotovil, da je star akumulator in bom ob nakupu dobil novega, katerega sem tudi dobil, vendar sedaj se mi zdi logično , da so se tudi tam luči prižgale samodejno in ga izpraznile...

Za kakršnokoli pomoč ali komentar, sem vam vnaprej zahvaljujem.
Lp Vasja
Prikaži več možnosti

Optimus Prime
Optimus Prime

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 1 254
  • Avtomobil: 1er - German Styling

Glede luči moreš imet nek stik pri licht modulu.

Ostalo pa je tombola pri kodiranju, ko je verjetno bil avto predolgo brez napajanja. Pri menjavi akumulatorja treba dat vedet avtu(kodirat) da je dobil novi akumulator...

V tej smeri nekako...
:bmw The Car, The Legend :bmw
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 929
  • Avtomobil: skunk :)

To, da je ključ masten je normalno - tako je tudi pri moji enki, pa je bila kupljena nova.

Luči se same ne smejo prižigati - torej moram biti kje kakšen stik ali kaj podobnega na el. napeljavi ali na kakšnem modulu.

Ključ se polni, ko je v reži. Tako, da deluje samo ena tipka mi je malo čudno, in močno dvomim, da je kriva baterija. Če je drug pokvarjen naj ti zrihtajo novega - edino, če so ti pred nakupom povedali, da ključ ne dela.

Priporočam ti, da avto zapelješ na pregled na pooblaščen servis in naj ga tam pregledajo. Pisno obvesti prodajalca (avtohišo) za napake in naj jih "pokrijejo".

Ne boj se uveljavljati svojih pravic. Boljše sedaj, kot pa kasneje na svoj račun.
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

VDaGamma
VDaGamma

Začetnik

• Uporabnik

Najprej hvala za hitro odzivnost.

Tudi jaz močno dvomim da je baterija, predvidevam, da je problem v sprejemniku v avtu, kateri se odziva na signal iz ključa...Pred nakupom mi je prodajalec povedal, da vse deluje vsa elektronika, za katero sem specialno vprašal, to za ključ mi je povedal po tednu dni serviser.

Avto je bil kupljen v Kranju pri Malgaju, kateri je pooblaščen prodajalec kakor tudi serviser in tja sem ga v petek tudi odplejal na pregled zaradi ključev in luči in vse informacije sem dobil direktno od njih.

Meniš, da je e-mail dovolj za pisno obvestilo?

Ali naj se zaplejem še na kak drug pooblaščen servis (npr. A-cosmos) in plačam pregled, da mi dajo še drugo mnenje?
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator

Jaz osebno bi se raje poslužil Cosmosa v LJ, kot Malgaja v KR. S slednjim sem imel bolj kot ne slabe izkušnje. Vendar, ker je bil avto kupljen pri njih naj ti ga oni zrihtajo, da se nebodo potem izgovarjali, da so na Cosmosu kaj zašuštrali.

Kupil si po njihovih besedah tip top avto, torej naj tak tudi bo. Vstrajaj pri tem!

Ali e-mail zadostuje pa ne vem. Mislim, da bi moral.
Prikaži več možnosti

bmw530d
bmw530d

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 110

Mene pa zanima sam kakšnega bmwja si kupil serija 1 e87. Motor, barva? Cena? Ker 14 dni nazaj sem jaz kupoval bmw 1 in pri Malgaju nisem našel nič pametnega zato sem se odločil in kupil, kar novega pri Makomi.
L.p.
Prikaži več možnosti

bolfenk
bolfenk

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 91
  • Avtomobil: E90 320i

Pelji ga tja, kjer si ga kupil. Za pisno obvestilo je sicer najbolje, da pošlješ priporočeno po pošti.

Kljub temu, da imajo očitno samo 8 dnevno garancijo, pa se lahko sklicuješ tudi na ZVPot - stvarna napaka - glej 37. člen, če je prodajalec pravna oseba in kupec fizična oseba.

37. člen
(1) Prodajalec mora potrošniku izročiti blago v skladu s pogodbo in odgovarja za stvarne in pravne napake svoje izpolnitve.

(2) Napaka je stvarna:

1. če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za njeno normalno rabo ali za promet;

...
37.a člen

(1) Potrošnik lahko uveljavlja svoje pravice iz naslova stvarne napake, če o napaki obvesti prodajalca v roku dveh mesecev od dneva, ko je bila napaka odkrita.

(2) Potrošnik mora v obvestilu o napaki natančneje opisati napako in prodajalcu omogočiti, da stvar pregleda.

(3) Obvestilo o napaki lahko potrošnik prodajalcu sporoči osebno, o čemer mu prodajalec mora izdati potrdilo, ali ga pošlje v prodajalno, kjer je bila stvar kupljena, ali pa zastopniku prodajalca, s katerim je sklenil pogodbo.

37.b člen

(1) Prodajalec ne odgovarja za stvarne napake na blagu, ki se pokažejo potem, ko mineta dve leti, odkar je bila stvar izročena.

(2) Če je predmet pogodbe med prodajalcem in potrošnikom rabljena stvar, ne odgovarja prodajalec za stvarne napake na blagu, ki se pokažejo potem, ko mine leto dni, odkar je bila stvar izročena.

(3) Šteje se, da je napaka na stvari obstajala že v času izročitve, če se pojavi v roku šest mesecev od izročitve.

37.c člen

(1) Potrošnik, ki je pravilno obvestil prodajalca o napaki, ima pravico od prodajalca zahtevati, da:
– odpravi napako na blagu ali
– vrne del plačanega zneska v sorazmerju z napako ali
– blago z napako zamenja z novim brezhibnim blagom ali
– vrne plačani znesek.

(2) V vsakem primeru ima potrošnik tudi pravico, da od prodajalca zahteva povrnitev škode, zlasti pa povračilo stroškov materiala, nadomestnih delov, dela, prenosa in prevoza izdelkov, ki nastanejo zaradi izpolnitve obveznosti iz prejšnjega odstavka tega člena.

(3) Pravice potrošnika iz prvega odstavka ugasnejo s potekom dveh let od dneva, ko je o stvarni napaki obvestil prodajalca.

37.č člen

(1) Z nobenim pogodbenim določilom ni mogoče omejiti ali izključiti prodajalčeve odgovornosti za stvarne napake, kot je določena s tem zakonom.

(2) Pogodbeno določilo, ki nasprotuje prejšnjemu odstavku, je nično.

Urejal bolfenk, 29.05.2011, 14:04.

Prikaži več možnosti

VDaGamma
VDaGamma

Začetnik

• Uporabnik

bmw530d: BMW 116i (116KM), barve temno sive, letnik 2005, ter prevoženih 58k km...Avto je bil na pogled/ohranjenost kot nov. Motor deluje BP, edino te težave imam z elektroniko, ki so se pojavile 2-3 dni po nakupu...

Optimus prime: Morebiti, so res pozabili kodirati v avtu, da je nov akumulator in je to težava za vse probleme...bom jih vprašal.

Bolfenk: hvala ti za tale izvleček zakona.

Bom se pozanimal pri Malgaju kaj je za storiti in sporočim, ako mi bo kaj uspelo...
Prikaži več možnosti

VDaGamma
VDaGamma

Začetnik

• Uporabnik

Včeraj sem dobil avto nazaj iz servisa, kjer so ga imeli dobre 2 dni...

Za luči nisem dobil jasnega odgovora, saj računalnik ni pokazal kje je napaka. So mi nadgradili software in ga opazovali in naj bi bilo vredu...Moram sedaj še sam opazovati nekaj dni, da vidim če je ok.

Za daljinsko zaklepanje, sem dobil "ganz" nov ključ, saj naj bi oba prejšnja "crknila" in se jih ne da popraviti. Čudno je to da odklepanje na obeh starih deluje samo zaklepanje ne...Vendar sedaj zaklepanje na novem deluje istočasno pa zaklepanje na starih ključih ne deluje, tako da očitno ni napaka na sprejemniku/računalniku avta.

Vse so mi naredili brezplačno v sklopu garancije na avto in so bili korektni.
Prikaži več možnosti

Frgazar
Frgazar

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 613
  • Avtomobil: BMW 318

BMW 116d E87_2011_110000 km.

Dvakrat do sedaj, v razmaku enega meseca se mi je zgodilo, kot da bi motor pri cca 60 km/h pri nizkih obratih za trenutek pocukal.

Obakrat sem potem namenoma avto spravil v višje obrate in ga hote priganjal in ni bilo ne sluha ne duha o kakršnihkoli težavah.

Se morda obeta resna težava, naključje ali..?

Avto vozim na kratke razdalje, vendar ga vsaj za trenutek, ko se mašina ogreje poženem preko 3500 obratov, da se malo "prediha".

Frgazar
Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 465
  • Avtomobil: F31

BMW 116d E87_2011_110000 km.

Dvakrat do sedaj, v razmaku enega meseca se mi je zgodilo, kot da bi motor pri cca 60 km/h pri nizkih obratih za trenutek pocukal.

Obakrat sem potem namenoma avto spravil v višje obrate in ga hote priganjal in ni bilo ne sluha ne duha o kakršnihkoli težavah.

Se morda obeta resna težava, naključje ali..?

Avto vozim na kratke razdalje, vendar ga vsaj za trenutek, ko se mašina ogreje poženem preko 3500 obratov, da se malo "prediha".

je to mogoče npr. zjutraj, ko je motor še hladen in ko so temperature ozračja nizke?

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator

Enaki siptomi pri meni na X1, kakšen mesec za tem odpovedal EGR ventil.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.