Skoči na vsebino

Uradno: Nova serija 1 (F20: 5-vratni model)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
783 odgovorov v temi
tjemec
tjemec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 465
  • Avtomobil: E30 318i, E36 323ti M

Najbolj so glasni vedno tisti, ki vozijo 12-20 let stare kante... :ok

Ironično ;)

Res je, da sta stari kanti od 12-25 let, ampak sta vseeno lepši od nove enke. :ok

Objavljena slika

Je pa še veliko lepših starih in manj starih kant.

Lp, Tomaž

Urejal tjemec, 04.06.2011, 13:12.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • BMWfreak je všeč

Moletko
Moletko

BMW spy

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 341
  • Avtomobil: BMW

Poglejte, za firmo je pomemben le odziv (potencialnih) kupcev tega modela. Kaj si o avtu misli nekdo, ki ga ne namerava kupit, je irelevantno! A dandanašnja družba (po veliki zaslugi interneta) pač omogoča izražanje mnenj o tem in onem, čeprav se nas stvari sploh ne tičejo.

Vse to kričanje na forumih - sploh s strani ljudi, ki jim avto na njihovem trgu sploh ne bo namenjen - je povsem nepomembno. Odziv na forumih nikoli ni vplival na prodajo - ker se ljudje ne odločajo za nakup na podlagi forumskih mnenj o osebnih okusih. Na forumu dobiš informacije o zanesljivosti avtomobila in o skritih napakah in nefunkcionalnostih oz kakih pozitivnih "bonbončkih" , ki so očem na prvi in prvi preizkus ali pogled skriti. To je potem potencialen dodaten faktor pri odločitvi za nakup, ne pa mnenje o obliki.

Tudi za X1 se je govorilo po forumih, da je ogaben, čuden itd - pa se avto prodaja, da morajo na nekatrih trgih celo ponudbo omejevat. Tudi za E87 so bili prvi internetni odzivi ob predstavitvi izrazito negativni!

Dečki, mnenje na forumih ni reprezentativno in firma se tega zaveda.

In F20 ni tako kontroverzen in neposrečen, kot si mislite.

Vseeno pa tudi mene jezi, da se marketing oddelek ne potrudi malo bolj pri snemanju osnovnega promocijskega materiala. Ker nekatere slike so res čudne. :crazyV tem aspektu BMW še vedno močno šepa!

Urejal Moletko, 04.06.2011, 13:21.

Prikaži več možnosti

Andrius
Andrius

VT avanTurist™

• Moderator
  • Sporočil: 1 405
  • Avtomobil: F31 330xd dizl jetra

http://f20.1addicts....f20/f20--32.jpg
http://f20.1addicts..../f20/f20--7.jpg
:umruodsmeha
Večina BMW-jev ima v vzvratnem ogledalu jasno sporočilo v stilu (olepšana verzija):
"Move over slow person ..."
(krepki tekst nadomesti s poljubno kletvico v angleškem jeziku)

Pri temu je dodatno sporočilo še: "... and stop laughing at me!"

Notranjost z rdečimi detajli pa :mljask.
Prikaži več možnosti

Tomzl
Tomzl

www.bmwslo.com

• Administrator
  • Sporočil: 8 670

Nihče ni trdil, da mnenja na forumih vplivajo na odločitve kupcev, so pa dober pokazatelj splošnega odziva. Če je več kot 3/4 ljudem online avto grd, težko verjamem, da bo ostalim lep.

Lahko pa zagovarjaš tezo, da design ne vpliva na prodajo, ampak si to zanikal v preteklosti, ko si omenil, da je BMW moral ponujati višje popuste za modele, ki jih ljudje niso dobro sprejeli (design).

Napovedujem, da bo facelift korenito spremenil prednji konec. Počakajmo do takrat. Lahko se motim. :)

Float like a Cadillac, sting like a Bimmer :)

Prikaži več možnosti

Moletko
Moletko

BMW spy

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 341
  • Avtomobil: BMW

Za visoke popuste na določenih trgih ni bil kriv le dizajn, ampak tudi druge stvari: štorast iDrive, slaba kakovost materialov v notranjosti, nezanesljivost elektronike itd.

So pa v tej generaciji dizajn bolj spolirali, da ne bi slučajno bil morebiten odbijajoč faktor na nekaterih trgih - zato je sedaj spet bolj univerzalno sprejemljiv.

Kaj je komu všeč in kaj ne ... V to se ne spuščam. Trdim pa, da odziv na forumih ne vpliva na prodajo: X1 se prodaja brez visokih popustov, pa so prav tako vsi tulili, kako ogaben in čuden je njegov dizajn.

Jaz bom zdaj dal mir, ko pride pa vsaj video ven -ali pa ko si boste avto ogledali v živo - potem bom pa z veseljem opazoval posipanje mnogih s pepelom.

Če sem se kaj v življenju naučil, je to, da ne reagiram na prvo žogo. Ker marsikdaj je prvi vtis povsem zgrešen. Ugrizni se v jezik, počakaj, premisli, preveri še 1x, poišči dodatne informacije ... in potem šele ... Zaletavanja nikoli nisem imel rad. :ok
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 332
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Meni pa ni tako napačen - edino kar je res obupnega na tem avtu je prednji odbijač... In v nečem ima Moletko popolnoma prav - ko sem na forumu videl X1 sem rekel da je čista katastrofa. Ko sem ga videl v živo in dobil za en dan v roke, sem postal nad njim popolnoma navdušen!
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 999
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Ampak včasih smo cedili sline že pri slikah in se v živo še dodatno navdušili. Po teh slikah sodeč me na predstavitev niti ne mika ... :-D

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Tomzl
Tomzl

www.bmwslo.com

• Administrator

Kaj je komu všeč in kaj ne ... V to se ne spuščam. Trdim pa, da odziv na forumih ne vpliva na prodajo: X1 se prodaja brez visokih popustov, pa so prav tako vsi tulili, kako ogaben in čuden je njegov dizajn.

V strahu, da me zapušča spomin, sem šel poiskat odzive za X1 in začuda so bili večinoma pozitivni. Res je bil odziv bolj mlačen kot npr. pri F10, ampak daleč od tega, kar se dogaja pri F20, kjer se nasmejiš ob komentarjih.

Pri F20 se več ali manj vsi strinjajo, da je prednji del grd. Čudne luči in preveč pleha med lučmi in ledvičkami. Res škoda, ker je avto obetal in preostali deli avtomobila niso napačni. Če se ne motim, je tudi prvi BMW s smerniki v stranskih ogledalih.

Zanimivo kako že manjša sprememba luči na spodnji animaciji popravi izgled prednjega dela.
http://f20.1addicts....=1&d=1307144514

Nova BMW-jeva kampanja? :)
Objavljena slika

Prikaži več možnosti
    • gasparri je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 097
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Tako nekako, ja! zdej pa se bodo pojavili modeli, ki ne vidijo mimo propelerja, pa če tudi gre na pedala.
:umruodsmeha
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

BMW120i
BMW120i

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 162
  • Avtomobil: BMW G01 X3 xDrive30d

Zelo zanimiv. Všečen, drugačen.

DrawingArt - Award Winning Design Studio!

www.drawingart.co

Prikaži več možnosti

215709
215709

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1
  • Avtomobil: /

men zgleda sprednji del ko en hrček hah.. drgače pa me bolj zanima kakšen bo coupe zgledal če ga bojo nardil :D
Prikaži več možnosti

lugi
lugi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20

men je hüd :metalc
Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 857

Press release z vsemi podatki...

Pripete datoteke

:bmw   I :mznak FAN                                                              

BMW :mznak  - WHERE TOO MUCH IS JUST RIGHT

Prikaži več možnosti

Mattie
Mattie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 438

okej..? Ker nablojen shizofrenik je risal tale avto, in kok vodilnih so "napili" ,da so podpisali in potrdili design ?? BMW-What The Fucking Hell !?

Zdajšnja enka zgleda v primerjavi s tem skropucalom, Marilyn Monroe, pa tudi ni nek višek oblikovalstva...pač neka banjica na kolesih, ki rabi velike feltne in M paket, da zgleda prebavljivo namenjena šik mamicam...na tem mestu bi se zahvalil @Bavaria fanu, da me je prepeljal z njegovo belo "banjico". :skrbast

Ne resno, avto zgleda kot en fakin zadrogiranc z MPDjem - Multiple Personality Disorder - jem.

Marketing wtf?? Designerji bi se mogli bolj potrudit in Designerji bi mogli naredit tak avto, da sploh ne bi rabili faking marketinga, ker bi si ga vsi želeli, prokleta jajca...
BMW se začne s serijo 3 in 6-valjnikom, tako je bilo in tako vedno BO, dokler ne bo faking 3-cilindrcev s 5-imi turbinami :napaka :crazy

In vsak model je mehkejši od prejšnjega in še več neke ameriške non-driver related šare...u kurac! Niti malo mi ni všeč, kam pluje BMW.

It's OFFICIAL: BMW gre u kurac...no ni čist nujno, lahko da bi jim tudi tukaj spodletelo...:crazy

BMW - Blind My Wife
oz. MWB - My Wife is Blind

:napaka

PS: kar naenkrat smo ugotovili, da bangle pa le ni tako švoh, ane?
BMW bi moral začet "ubijati za bangla"...dokler je še cajt. Ker tole ni za nikamor...še faking KIA in Hyundai delata lepše avtomobile...:napaka

PS2: ni bilo napisano na prvo žogo...to skropucalo gledam že od jutra in lej si ga lej, še vedno je grd.
Če bi napisal na prvo žogo, bi bil najbrž banan-as in hitro v toplicah.

Vse je enkrat prvič. :-D

@tomzl

Mi je zelo všeč (tvoja?) modifikacija, ampak potem bi vsi spet planili po BMWju da...to je pa skopirano od 5 GT luči. :-D Je jeba zadovoljit BMW kupce :hihi
/tomzl

PS3: Sem oldschool fan in newschool fan...všeč mi je E30, všeč mi je E64 - všeč mi je E9, všeč mi je F01 itd...

Kar naj se še malo pomatrajo. Še malo pa bo res tisti pregovor, če bi nataknil BMW emblem na kanto za smeti, bi jo še vseeno kupovali. Vsakega sranja nam pač BMW ne bo poturil. Potem bi pa začeli , ja veste je iz aluminija in dodatki carbona..je za 28,783 % lažja od drugih kant..., ma U KURAC.. A JE KANTA AL JE FAKIN SPEJSŠATL.... Ne mi tle prodajat.... Marketing ima preveč besede v svetu in zato gre svet v kurac. :ok

Resno, zadržujem se že od jutra...mogel sem razliti jezo in deliti mnenje.

Glede posta, pa Love it or Hate it...mnenja sprejemam na PS, ampak samo konstruktivna:ok Če ne veš kaj ta beseda pomeni, mi ne piši. Simple.

lp Mattie :ok

Urejal Mattie, 05.06.2011, 00:23.

"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe."
Nikola Tesla
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 726
  • Avtomobil: Assless beemer

Ampak včasih smo cedili sline že pri slikah in se v živo še dodatno navdušili. Po teh slikah sodeč me na predstavitev niti ne mika ... :-D

LOL!
Tomzl tud, LOL!
Mattie: SUPER LOL!

Moletko: tud če bo sam driftal ovinke, po linijah v moji glavi (prenešeno z modrim zobom), če bo imel črnko na desnem sedežu z velikim oprsjem.....(you get the drift...), bo še zmeri HORIFIC! :ok2

EDIT: Im game za F01, F10, E90 Lci, tud Z4 je čudovit, tok, da nebom obtožen slabega okusa

Urejal Eddy, 05.06.2011, 02:15.

Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

Tomzl
Tomzl

www.bmwslo.com

• Administrator

Video primerjava stare in nove enke.

Prikaži več možnosti

Optimus Prime
Optimus Prime

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 1 254
  • Avtomobil: 1er - German Styling

In vedno lepša je, sam navadit se bo treba :ok

Jaz pa komaj čakam da pride v prodajo, da dobim original sharka :laugh
:bmw The Car, The Legend :bmw
Prikaži več možnosti

jukk
jukk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 196
  • Avtomobil: E90 LCI 318iA

Stranska linija je men noro dobra, taprava za hatcha :ok

Pripete slike za predogled

• urban19.jpg

Urejal jukk, 05.06.2011, 11:46.

Prikaži več možnosti

SlasH
SlasH

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 321
  • Avtomobil: Avtobus:)

Mešani občutki.
Notranjost mi deluje OK. Zunanjost pa nekoliko neskladno. Bo treba počakati na "živi" primerek in podati dokončno sodbo.

Sem ravno v fazi kupovanja avtomobila v tem razredu in se nagibam k Giulietti. Bom pa morda vseeno počakal še na tole..
Prikaži več možnosti

jukk
jukk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 196
  • Avtomobil: E90 LCI 318iA

Jaz ji dajem še eno priložnost, če ji slučajno fotografije res delajo tako krivico, tudi 5er GT sem ob slikah kozlal, v živo je pa čisto druga zgodba...
Prikaži več možnosti