Skoči na vsebino

AI Avto - izkušnje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
376 odgovorov v temi
M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Pozdravljeni
Jaz sem bil danes v ai avto, kjer sem hotel kupiti touareg 3.2 v6,letnik 2004, 139000 km, cena 10.950 eur, vsaj tako so oglaševali na netu.
Najprej sem se vsedel v avto in takoj opazil, da ima 150000 km in ne 139000 kot je rekel prodajalec in ko sem ga vprašal kako to je rekel, da se je pač zmotil in to ni taka reč se zpač zgodi. Nato sem jih rosil za prometno, da na podlagi št.prometne preverim zgodovino avta in že je rekel ,da je ne najde oziroma jo je pozabil nekje drugje in kaj jo sploh rabim. Ko sem mu pokazal da imam s seboj gotovino in da sem resen kupec,ki bom avto odpeljal še danes pa je prometno le našel, a žal bi bilo bolje, da je nebi (zanj). Poklical sem prijatelja, ki lahko preveri avto na podlag št.prometne in številke šasije in ugotovil, da je prva registracija 03.2003 in ne 01.2004 kot je rekel prodajalec in je tudi pisalo v oglasu. Ugotovil sem tudi, da je imel avto že 6 lastnikov in ne 2 kot so oglaševali, tako da bi bil jaz že 7 lastnik. Avto pa je bil odjavljen od prometa že 8 mesecev in ne direktno od lastnika kot je rekel prodajalec.
Glede pravih prevoženih km pa vam raje ne govorim.
Nato sem vprašal prodajalca, kako to da se podatki ne ujemajo, pa je cisto ponorel, da kaj ga zajebavam, da sploh nisem resen kupec in da naj raje potem kupim novega za 60000 eur in mi dal jasno vedeti da je bolje da se speljem, kar sem tudi naredil.
Moj nasvet pa je, da se AI AVTA raje izogibajte na daleč, ker poštenjaki sigurno niso.
( avto pa se še prodaja tako da lahko preverite resnicnost moje zgodbe )
Še vedno pa upam, da niso vsi prodajalci takšni

Kilometri so verjetno ostali tudi isti, pa lastništvo pravtako :laugh. Imaš link?
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 37 657
  • Avtomobil: 159 TI, Bravo Sport

Jah, če tako gledaš vsak avto, potem je kurc.:-D

Avto he za zapeljat do servisa, da ga fino pregledajo in če mu nič ne fali, je za vzet.

Keri prodajalec je pa poštenjak danes? S poštenostjo se pri avtih bore malo zasluži dan danes. Žal.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • Gardener je všeč

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 856
  • Avtomobil: Superb Sportline

http://www.avto.net/....asp?id=5445510

verjetno gre za tega, saj samo tega touarega prodajajo

piše pa letnik 2003, 1.reg 2004

Urejal Blindek, 19.12.2011, 21:09.

Prikaži več možnosti

krokar
krokar

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 592
  • Avtomobil: BMW 335CI, Jeep, Clio

Sam tudi ne morem dati posebej dobrih komentarjev!Ko sem resnično imel namen pri njih v dveh slučajih kupit vozilo(kljub določenim pomislekom glede verodostojnosti kilometrov), so me obravnavali kot kakega klošarja in sem se raje spokal ter šel drugam.K sreči je seveda izbira ogromna.
Prikaži več možnosti

-DIN-
-DIN-

Staro uporabniško ime: boogie

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 158
  • Avtomobil: Volvo V70

Jah, sej....vrjetn razmislajo tko kot mu je tudi povedal....pejd pa po novega za 6x vec dnarja. To mamo, kar mamo, jebe se nam.:-D
Prikaži več možnosti

*hawk*
*hawk*

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 394
  • Avtomobil: Marsikaj

Jah, sej....vrjetn razmislajo tko kot mu je tudi povedal....pejd pa po novega za 6x vec dnarja. To mamo, kar mamo, jebe se nam.:-D

Ampak sej,če živiš/jo od strank oz. od njihovega nakupa...pa se ja moraš lepše obnašat-vsaj en spoštljiv odnos mora biti.Razen,če jim ta "firma" služi le kot pralnica denarja pol je to druga muzika.
Prikaži več možnosti

Undisputed
Undisputed

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 784
  • Avtomobil: renault 5

Imajo ugodne cene, ce pa ni se pa da dobro zmenit, tako da vse prodajo...In ravno zato tak odnos, ve dobro da ce ga prvi ne bo uzel, ga bo pa drugi brez nepotrebnih vprasanj, kajti navsezadnje je pri 90% ljudi pomembna samo cena.:ok

In po neki strani ga cisto razumem, naj gre stranka kupit tistega za 60 tisoc, pa bo 1. lastnik pa s 0 km bo imel na stevcu...Ne mores pa pricakovat od vozila starega skoraj 10 let da bo pa nov...Lp

Urejal Undisputed, 19.12.2011, 23:21.

Prikaži več možnosti
    • V_power je všeč

supr
supr

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32

Kdo pa pričakuje da bo nov? Človek ga je vprašal zakaj polovica navedenih podatkov o vozilu ne štima in je kasiral nadiranje.
Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 171
  • Avtomobil: B8

Kdo pa pričakuje da bo nov? Človek ga je vprašal zakaj polovica navedenih podatkov o vozilu ne štima in je kasiral nadiranje.

Točno to sem hotel izpostaviti sam. Tu gre za načrtno zavajanje potencialnih strank! :ok
Prikaži več možnosti

DNKO
DNKO

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 678
  • Avtomobil: Vlak in kolo

Točno to sem hotel izpostaviti sam. Tu gre za načrtno zavajanje potencialnih strank! :ok

Glede na način poslovanja, bosta kmalu zaprla skupno poslovalnico. na dolgi rok v teh časih ne moreš poslovati na takšen način, kot to počneta.
Prikaži več možnosti

-DIN-
-DIN-

Staro uporabniško ime: boogie

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 158
  • Avtomobil: Volvo V70

Se cist strinjam....obup.
Prikaži več možnosti

tomy 131
tomy 131

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3
  • Avtomobil: bmw

Pozdravljeni
Pridobil sem tudi naslov internetne strani na kateri lahko vsakdo preveri osnovne podatke o vsakem vozilu potrebujete samo številko prometnega dovoljenja in registersko številko.
Mislim, da bi za to povezavo morali vedeti čisto vsi, pa bi bilo verjetno manj natega s strani prodajalcev.
Lep pozdrav
https://e-uprava.gov...a/emrvl.euprava
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 198
  • Avtomobil: prdalica

Pozdravljeni
Pridobil sem tudi naslov internetne strani na kateri lahko vsakdo preveri osnovne podatke o vsakem vozilu potrebujete samo številko prometnega dovoljenja in registersko številko.
Mislim, da bi za to povezavo morali vedeti čisto vsi, pa bi bilo verjetno manj natega s strani prodajalcev.
Lep pozdrav
https://e-uprava.gov...a/emrvl.euprava

In kaj naj bi tukaj zvedel pametnega? Izveš samo koliko lastnikov se je obrnilo v SLO, to pa je tudi vse.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 004
  • Avtomobil: vse po malem

Imajo ugodne cene, ce pa ni se pa da dobro zmenit, tako da vse prodajo...In ravno zato tak odnos, ve dobro da ce ga prvi ne bo uzel, ga bo pa drugi brez nepotrebnih vprasanj, kajti navsezadnje je pri 90% ljudi pomembna samo cena.:ok

In po neki strani ga cisto razumem, naj gre stranka kupit tistega za 60 tisoc, pa bo 1. lastnik pa s 0 km bo imel na stevcu...Ne mores pa pricakovat od vozila starega skoraj 10 let da bo pa nov...Lp

Jst sem podobnega mnenja.Če komentiram omenjenega tuarega je zadeva pač taka.10.000€ za tak denar moraš požret use tisto kar avto nosi za sabo (št.lastnikov,km,karamboliranost...)
Seveda vsi bi radi za ta denar tip top ampak to je mogoče samo v salonu.
Moje mnenje raje odpeljem tega za 9-10 tisoč kot pa baje bolšega za 20.000 in spet nevem kaj imam.
Kompliciraste zadeve brezveze.
Prikaži več možnosti
    • V_power je všeč

Dreamliner
Dreamliner

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 859
  • Avtomobil: E39, E90

Jst sem podobnega mnenja.Če komentiram omenjenega tuarega je zadeva pač taka.10.000€ za tak denar moraš požret use tisto kar avto nosi za sabo (št.lastnikov,km,karamboliranost...)
Seveda vsi bi radi za ta denar tip top ampak to je mogoče samo v salonu.
Moje mnenje raje odpeljem tega za 9-10 tisoč kot pa baje bolšega za 20.000 in spet nevem kaj imam.
Kompliciraste zadeve brezveze.

sorry, se pa ne strinjam, da moraš požret. lej, napiši, kaj je z avtom, ko ga prodajaš. če ima avto 6 lastnikov, naj jih ima 6. kot je nekdo napisal. avto se pogleda, če je cool, se ga kupi ne glede na lastnike.
zavajanje kupcev pač ni lepa manira. tudi kazniva je. zaradi mene ima lahko avto 200k km, 10 lastnikov. pomembno je, da ti prodajalec navede vsa dejstva vozila.
Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 004
  • Avtomobil: vse po malem

sorry, se pa ne strinjam, da moraš požret. lej, napiši, kaj je z avtom, ko ga prodajaš. če ima avto 6 lastnikov, naj jih ima 6. kot je nekdo napisal. avto se pogleda, če je cool, se ga kupi ne glede na lastnike.
zavajanje kupcev pač ni lepa manira. tudi kazniva je. zaradi mene ima lahko avto 200k km, 10 lastnikov. pomembno je, da ti prodajalec navede vsa dejstva vozila.

OK in zakaj preskakuješ oglase avtov,ki imajo 500.000 km.Pojdi in kupi.
Hotu sm samo povedat da za ta denar tuarega letnik 04,140km,drugi lastnik,nikoli karamboliran NI.
Če ti ni razvidno iz oglasa kaj lahko pričakuješ od avta se pa vozi okrog po sloveniji kot badak v upanju da boš našu tip top.:ok2
Prikaži več možnosti

m5 rules
m5 rules

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 113
  • Avtomobil: e60 530d M optik

2X:ok2
Prikaži več možnosti
    • V_power je všeč

supr
supr

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32

A vi slučajno podpirate vrtenje kilometrov in laganje strankam zato, ker se drugače taki avtomobili težko prodajo?
Prikaži več možnosti

tomy 131
tomy 131

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3
  • Avtomobil: bmw

Res ne vem zakaj se tako razburjate (razen če ste prijatli od ai avto), sej men je povsem jasno kaj dobiš za 10k in kaj za 20k, ampak zakaj se je treba lagat čist pri vseh podatkih.Ne moreš napisat v oglas da je avto od drugega lastnika če jih je zamenal že 6, pol rajši pusti tam prazni prostor, ali pa da je direktno od lastnika če ni, ali pa da ima 139000 km če pa se vsedeš v avto pa vidiš da jih ima 150000.
To je zavajanje kupcov pa lohka obračate kakor hočete.
Potem pa še vsa ta neprijaznost in žaljivke s strani prodajalca. Za vas (prijatelje ali lastnike ai avta) je to verjetno normalno. ZAME NI
Prikaži več možnosti

Dreamliner
Dreamliner

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 859
  • Avtomobil: E39, E90

OK in zakaj preskakuješ oglase avtov,ki imajo 500.000 km.Pojdi in kupi.
Hotu sm samo povedat da za ta denar tuarega letnik 04,140km,drugi lastnik,nikoli karamboliran NI.
Če ti ni razvidno iz oglasa kaj lahko pričakuješ od avta se pa vozi okrog po sloveniji kot badak v upanju da boš našu tip top.:ok2

ti res nisi dojel, kaj sem napisal a ne??? nihče ni rekel, da mora bit avto tip top. gre se zato, da kupca seznaniš z realnim stanjem artikla, ki ga prodajaš. kar pa v tem primeru (tuareg) tega ni bilo. ampak je bilo očitno zavajanje. navajanje podatkov, ki niso resnični

je bilo dovolj jasno napisano zdej?

sicer imaš pa tukaj omenjeni zakon, pa si preberi 5. člen (pa ostale tudi):

http://www.uradni-li...ontent?id=80751

Urejal Dreamliner, 20.12.2011, 19:14.

Prikaži več možnosti
    • Boris-84 je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.