Skoči na vsebino

Audi S5 (avto.net)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
134 odgovorov v temi
dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 069
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

http://www.avto.net/...=4913673&show=1

Počasi pogledujem za novim vozom in mi je ta padel v oči.

Pozna kdo?
Kilometri so verjetno realni :)

Bolj me zanima, glede na kilometre, če je zadeva smotrn nakup, v smislu kakih izrednih popravil, težav z motorjem...

Povprečno delam 10.000-15.000 km na leto, s tem, da bi tudi sedanji avto obdržal. Torej bi se kilometri Še razporedili med oba.
Cena se mi zdi ugodna.

BTW ne me pošiljat na Audi forum, ker tam ni velikega obiska, je pa tu gor tudi veliko Audi poznavalcev.
Prikaži več možnosti

imprezoo
imprezoo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 081
  • Avtomobil: Bmw

HUH kar lepo jim je cena padla.
its all about thrill....
Prikaži več možnosti

BANI BMW
BANI BMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 728
  • Avtomobil: E60 in great condition

Ja cena padla.... Če ima pa 195kkm. Normalno da je takšna cena. Drugače je pa cool avto tole. :ok
Objavljena slika
UŽITEK POZNA NESKONČNO MOŽNOSTI........:bmwBMW
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 909
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Ce mislis imet avto za vsak dan potem pripravi nekje 300-400€ mesecno za gorivo :ok Servisi so obupno dragi - jih pa naceloma ne bo veliko ce jih bos redno opravljal in pazil na vse hibe.

Je pa avto defenitivno zanimiv. Pojdi pogledat pa bos prec videl kako stvari stojijo. Bom pa tako rekel, da bi jaz za ta denar raje pogledal za kaksno lepo RS4 . Je pa zdej to stvar okusa. Ce ti je coupe bolj vsec.
LP Pirc
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Velike porabe sem vajen (trenutno okrog 12/100km) :), za gorivo pa gre pri meni tam 100-200 € na mesec, imam 3 km do službe. Večino kilometrov naredim prek vikenda, za uživanje.

Torej sami kilometri naj ne bi bili problem za ta motor, če prav razumem.
Sedanji avto servisiram pri izkušenem "VAG popoldancu"
Za A5 sem se že pred časom sam pri sebi odločil, tako da je to to, drugega niti ne gledam.

Urejal dylan_dog, 15.06.2011, 08:15.

Prikaži več možnosti

AJ
AJ

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 317

Velike porabe sem vajen (trenutno okrog 12/100km) :), za gorivo pa gre pri meni tam 100-200 € na mesec, imam 3 km do službe. Večino kilometrov naredim prek vikenda, za uživanje.

Za A5 sem se že pred časom sam pri sebi odločil, tako da je to to, drugega niti ne gledam.

H komu ga pa vozis na servis ce ni skrivnost...lahko na PS

lp
BMW=1A
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Sparovec :laugh :laugh :laugh. Pri tem vozilu/motorju pricakuj porabo 15l in naprej. V najboljsem primeru je ralacija nekaj manj kot 12l.

Kilometri pomojem niso problem. Je pa vseeno dobro pregledat zadevo. Problem je ker je toliko malo placa, da je treba za prakticno vsak malo vecji poseg motor vn jemat. :blackeye Tko da "popoldanc" pomojem ne bo najbolj vesel ko mu bos zverino dostavil na dvorisce :ok2 :laugh
LP Pirc
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

No saj vem da pri tem 4,2 V8 pogovarjamo o porabi 15+, ma se bo dalo preživeti, furam že 10 let avte, ki kurijo 10+ :)

Sicer pa je po moje ta osmak preverjena zadeva, v bistvu jih vgrajujejo že 20 let. Seveda je to modificiran motor z več elektronike ampak osnova je verjetno podobna kot v A8 letnik 1994.
In kakor malo spremljam kilometre teh motorjev gredo brez problema na 400.000-500.000 km.
In razmišljam dalje, če ne bi bil zanesljiv, ga ne bi vgrajevali v toliko modelov in toliko časa.

Malo sem se razpričal, ampak saj razumete, če je rabljen avto 30k€+ se mora človek dodobra pozanimati pred nakupom ;)

P.S.
Ta "popoldanec" ima v bistvu "full time ocupation job" in se ukvarja samo s tem.
Šraufa pa tud S in RS modele.
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 360
  • Avtomobil: /

Tole mora imet nor zvok, glede a to, da je že original norišnica, pa ne maram Audijev :).

LP,
PIC
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, Akrapovič je samo še jagoda na vrhu sadne kupe :)
Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 5 598
  • Avtomobil: 2x 12l/100km

Pri tem vozilu/motorju pricakuj porabo 15l in naprej. V najboljsem primeru je ralacija nekaj manj kot 12l.

Spet pretiravanje pri porabi(ki je sicer še najmanj pomemben podatek pri tem avtu, ampak vseeno).

S5

Anzahl Kraftstoff min Ø max
22 Benzin 11,15 13,69 15,92

http://www.spritmoni...=s5&powerunit=2

RS4:

9 Benzin 11,96 13,40 16,74

http://www.spritmoni...rs4&powerunit=2

Urejal bmw, 15.06.2011, 09:14.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem klical..., Nova sklopka pred kratkim, diski in ploščice pred 30.000 km, vožen dnevno na relaciji Kranj - Brežice (AC), motorček za xenon na desni luči za menjat, crknil pred kratikm. Drugače vse B.P.
Gume so na koncu, Akrapovoč kupljen samo zaradi zvoka, mislim, da je rekel, da je plačal 3800€ za auspuh. Zvok po njegovih besedah pa, da je NOR :)

Pri ceni bi se dalo še malo spogajat.
Je pa tako kot piše..., kilometri so taki kot piše - realni, temu primerna tudi cena.
V soboto sem zmenjen za ogled.
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 360
  • Avtomobil: /

Kupi! Pa pridemo poslušat v živo :).

LP,
PIC
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

Sem klical..., Nova sklopka pred kratkim, diski in ploščice pred 30.000 km, vožen dnevno na relaciji Kranj - Brežice (AC), motorček za xenon na desni luči za menjat, crknil pred kratikm. Drugače vse B.P.
Gume so na koncu, Akrapovoč kupljen samo zaradi zvoka, mislim, da je rekel, da je plačal 3800€ za auspuh. Zvok po njegovih besedah pa, da je NOR :)

Pri ceni bi se dalo še malo spogajat.
Je pa tako kot piše..., kilometri so taki kot piše - realni, temu primerna tudi cena.
V soboto sem zmenjen za ogled.

ZVOK dejansko je NOR, ker sem ga par mesecev nazaj poslušal na semaforju, ko je stal pred mano v Domžalah. Super stroj, noro. Kupi, če je vse ok. :metalc
LP
Austin

BMW Z3 - simply - purely medicinal. :)

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 143
  • Avtomobil: 523i

Ok glupo pitanje; ampak a ni to mal velik 30k eur za avto star 4 leta in 200k km v razredu a5

Mislim glede na to da za 30k eur dobis res ze marsikaj manj vozenega (Maserati 4200,Cayman,Boxter)
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Spet pretiravanje pri porabi(ki je sicer še najmanj pomemben podatek pri tem avtu, ampak vseeno).

S5

22 Benzin 11,15 13,69 15,92

http://www.spritmoni...=s5&powerunit=2

RS4:

9 Benzin 11,96 13,40 16,74

http://www.spritmoni...rs4&powerunit=2

Po cem to sklepas. Vem iz prakse ne z googla . Tako da mi lahko vrjames .
LP Pirc
Prikaži več možnosti

klobasa
klobasa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 040

Ok glupo pitanje; ampak a ni to mal velik 30k eur za avto star 4 leta in 200k km v razredu a5

Mislim glede na to da za 30k eur dobis res ze marsikaj manj vozenega (Maserati 4200,Cayman,Boxter)

...DKW še nov ne dela, kaj šele 200k km?!?! :ok2

lp
“If you want to lead you must know how to follow.” :ok
Prikaži več možnosti

klobasa
klobasa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 040

Po cem to sklepas. Vem iz prakse ne z googla . Tako da mi lahko vrjames .

...jaz ti verjamem...RS4 od 18l naprej, vsaj moje izkušnje so take...manj je res vožnja po jajcih... ;)

lp
“If you want to lead you must know how to follow.” :ok
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

No saj vem da pri tem 4,2 V8 pogovarjamo o porabi 15+, ma se bo dalo preživeti, furam že 10 let avte, ki kurijo 10+ :)

Sicer pa je po moje ta osmak preverjena zadeva, v bistvu jih vgrajujejo že 20 let. Seveda je to modificiran motor z več elektronike ampak osnova je verjetno podobna kot v A8 letnik 1994.
In kakor malo spremljam kilometre teh motorjev gredo brez problema na 400.000-500.000 km.
In razmišljam dalje, če ne bi bil zanesljiv, ga ne bi vgrajevali v toliko modelov in toliko časa.

Malo sem se razpričal, ampak saj razumete, če je rabljen avto 30k€+ se mora človek dodobra pozanimati pred nakupom ;)

P.S.
Ta "popoldanec" ima v bistvu "full time ocupation job" in se ukvarja samo s tem.
Šraufa pa tud S in RS modele.

Ni res. Stari motorji so bili na jermen. Ta (BBK) ima ketno in je ze tukej velika razlika. Ce so bili servisi redni in je lastnim pazil na nivo olja potem nimas naceloma kej skrbet .
LP Pirc
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz izto razmisljam. Jaz osebno bi posegel po RS4 . Sam ce mu je vsec pol nimas kej ...
LP Pirc
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.