Skoči na vsebino

Moj mlinček Škoda Octavia Combi

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
132 odgovorov v temi
yani
yani

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 376

Sam imam 1.2 TSI v polotu :) narejenih imam 20000 kilometrov v dobrih pol leta in mašina dela odlično. Mašina kot sama je zelo dobra, kar jo dela odlično, je pa zelo posrečena kombinacija s 6 stopenjskim menjalnikom :ok avto vozim na manjših obratih kot pa prej dizla, pa še hitrejši sem :-D

Poraba:
v mestu 7-9,
relacije (90km/h) okrog 5,
na avtocesti (med 130 in 150) 6-9 :-D (odvisno kakšne volje sem...)
6. brzina dela čudeže :metalc

Povprečna poraba na tank pa je med 5.5 in 6.5 in je točno toliko kot sem pričakoval, ko sem kupoval avto.
Yani:zlobnipc
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 17 175
  • Avtomobil: skunk :)

Zajadrajte z VAG koncernem je druga tema:ok
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

tommy28
tommy28

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 000
  • Avtomobil: zacasni avto...

Zajadrajte z VAG koncernem je druga tema:ok

Ampak če dobro pogledaš je motor isti....v polotu, jetiju, fabiji, oktaviji, audi A1, A3, polo, golf, jetta itd....
Prikaži več možnosti

umavri
umavri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 544
  • Lokacija: In The Debt Union(EU), kjer vlada neizvoljena in neodstavljiva evropska komisija.
  • Avtomobil: BMW F11

Oblika mi je vsekakor všečna, stevec pa mi je naravnost za :barf, s tem mislim na raporejenost številk-postrani(/).
Če bi bil bolj na kratkem z €, bi vsekakor razmislil o nakupu.
No seveda ne z 1.2 motorjem.

Čestitke za novo pridobitev.

Urejal umavri, 02.10.2011, 01:50.

Objavljena slikaP.S. - za pravopisne napake ne odgovarjam:crazy
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 533

Meni se zdi Octavia dejansko naj avto za to ceno, solidno narejen, zgleda vščečno, pa tudi 4 letna garancija prvemu lastniku pomeni mir vsaj do njenega izteka, potem pa vzame novega in basta. Zato sploh nimam pomisleka proti malemu 1,2 turbaku. Cena je res ugodna, prav veliko prvi lastnik ne more izgubiti na vrednosti, ker avto že nov ni drag. Za vožnjo po omejitvah pa je vse, kar je več kot 1,2 povsem nepotrebno.
Prikaži več možnosti

Relanium
Relanium

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 169
  • Avtomobil: F3x

Dober avto, če se rabi prtljažnik se pač rabi, sam jaz oseebno nebi nikoli imel karavna, ker mi pač ne izgledajo vredu.
Dokler še pa nimam frocov, bom pa kr limuzino vozil.

BTW, zdaj ko maš tega, pogrešaš kaj e46? :-D
ker 1.2 TSI in pa 320d mora vrjetno bit kr razlika
Prikaži več možnosti

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 839

Manjša kot si misliš. Golf 1.2 TSI gre nekje enako kot e46 320d z 136 konji, preizkušeno večkrat v praksi. :-D
Prikaži več možnosti

tommy28
tommy28

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 000
  • Avtomobil: zacasni avto...

Manjša kot si misliš. Golf 1.2 TSI gre nekje enako kot e46 320d z 136 konji, preizkušeno večkrat v praksi. :-D

ALi pa Honda Civic 2.2 ccdti (al kaj je že) z 140km...me ne pusti za sabo do 120km/h...tudi preverjeno :) :)
Prikaži več možnosti

dBola
dBola

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 727
  • Avtomobil: Škoda Superb

So ti že odgovorili.

BMW pogrešam samo zaradi občutka med vožnjo. Pa ne da je Octavia slaba za vozit. BMW je pač BMW.
Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 517
  • Avtomobil: Bmw 330d, 530GT

Sposodil si bom temo za nasvet. Za službeno vozilo sem si omislil Octavio. Torej vozilo brez "duše" za vsakodnevno štancanje km. So tudi poti 500km+ v enem dnevu. Cilj je da cim manj obiskuje mehanike in manjša poraba. Kateri motor vzet? 1.6 TDI 105km ali 2.0 TDI 150km. Obvezno dsg.

Urejal hammanM5, 17.10.2021, 10:57.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 634
  • Avtomobil: 440i MPPSK & Touareg CR

Sposodil si bom temo za nasvet. Za službeno vozilo sem si omislil Octavio. Torej vozilo brez "duše" za vsakodnevno štancanje km. So tudi poti 500km+ v enem dnevu. Cilj je da cim manj obiskuje mehanike in manjša poraba. Kateri motor vzet? 1.6 TDI 105km ali 2.0 TDI 150km. Obvezno dsg.

Za 2.0 tdi sem slišal da je ima boljši DSG kot pa 1.6. Preveri!

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti
    • hammanM5 je všeč

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik

Za 2.0 tdi sem slišal da je ima boljši DSG kot pa 1.6. Preveri!

Načeloma se tudi sam vedno bolj nagibam k močnejši varianti. Pri potovalni hitrosti 150-160km/h verjetno niti ni velike razlike v porabi.
Prikaži več možnosti

krtinovec
krtinovec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 737
  • Avtomobil: e46, e60, e90, S1000R

Pozanimaj se tudi o izdobavnem roku vozila. Mi imamo za službo naročene že od julija letos 3 Octavie in je prišel izdobavni rok iz cca 6 mesecev na trenutno "nimamo pojma" - besede s strani Porsche Slovenija.

I did not tell half of what I saw, for I knew I would not be believed. Marco Polo, on his deathbed in 1324

Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik

Pozanimaj se tudi o izdobavnem roku vozila. Mi imamo za službo naročene že od julija letos 3 Octavie in je prišel izdobavni rok iz cca 6 mesecev na trenutno "nimamo pojma" - besede s strani Porsche Slovenija.

Ne bom nove, 3-5 let starosti. Nimam časa čakat :)
Prikaži več možnosti

krtinovec
krtinovec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 737
  • Avtomobil: e46, e60, e90, S1000R

A ok.  :)

I did not tell half of what I saw, for I knew I would not be believed. Marco Polo, on his deathbed in 1324

Prikaži več možnosti

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 813
  • Avtomobil: E61 530xd

2.0 tdi, 1.6 je prešvoh. Jih mamo mi tut službene in ko ga teraš (kar 1.6 tudi boš) itak pije isto kot 2.0.

Pije pa itak ko faracajg. Mi smo se štirje vozli v Srbijo, pa prtljaga pa polno elektronike pa ne vem če je pila več kot 6 (2.0 ročni).

Za moje pojme eden najboljših avtov za štepanje kilometrov kar lah kupiš v tem rangu.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in hammanM5 uporabnikom je všeč to sporočilo

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik

2.0 tdi, 1.6 je prešvoh. Jih mamo mi tut službene in ko ga teraš (kar 1.6 tudi boš) itak pije isto kot 2.0.
Pije pa itak ko faracajg. Mi smo se štirje vozli v Srbijo, pa prtljaga pa polno elektronike pa ne vem če je pila več kot 6 (2.0 ročni).
Za moje pojme eden najboljših avtov za štepanje kilometrov kar lah kupiš v tem rangu.

Hvala za izkušnje. Motor je 150km ?
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 872
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Octavia 4 ima malo boljso zvocjo izolacijo kot 3. Tolko da se pozna. Ce clovek ni obcutljiv za to, je super avtoy recimo delavski, ko se vozis gor 1x do 2x mesecno. Za 500km dnevno..hm. Ce se imas bolj na komot, kaj drugega. Prisparas zivcev in ostalrga.

Recimo E39 je za 30% tisja noter kot Octavia. Vsaj.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik

Octavia 4 ima malo boljso zvocjo izolacijo kot 3. Tolko da se pozna. Ce clovek ni obcutljiv za to, je super avtoy recimo delavski, ko se vozis gor 1x do 2x mesecno. Za 500km dnevno..hm. Ce se imas bolj na komot, kaj drugega. Prisparas zivcev in ostalrga.
Recimo E39 je za 30% tisja noter kot Octavia. Vsaj.

Ne bo vsakodnevno 500km+. Večinoma po Slo, se pa zgodi kakšna pot v Beograd, Budimpešto, Sarajevo, Milano itd..odvisno kje imam projekt. Recimo drug teden na Poljsko bom vzel kr GT-ja, tako da imam izhod v sili :)

Urejal hammanM5, 17.10.2021, 15:08.

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 379

Ne bo vsakodnevno 500km+. Večinoma po Slo, se pa zgodi kakšna pot v Beograd, Budimpešto, Sarajevo, Milano itd..odvisno kje imam projekt. Recimo drug teden na Poljsko bom vzel kr GT-ja, tako da imam izhod v sili :)

Al pa ce imas kr GT-ja za vse :)
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.