Skoči na vsebino

Moj mlinček Škoda Octavia Combi

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
127 odgovorov v temi
dBola
dBola

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 724
  • Avtomobil: Škoda Superb

Evo naj še jaz predstavim svoj avto. Po dobrem presmisleku (in po prevoženih 1000 testnih kilometrih v vseh pogojih :ok2) sem se odločil za 1.2 TSI (105KM) motor(ček), ki pa zelo dobro opravlja svoje delo.

To je sicer moja 5. Octavia in 4. v Combi varianti. Do sedaj so bile vse s podporo turbine. 1.8T 150KM, 1.8T 180KM, 2.0T 245 RSR-jevih KM, 2.0TDI 175 RSR-jevih KM. No turbo no fun pravijo :ok2.

Za razliko v ceni med motorjem 1.2 TSI in 1.6 TDI sem si avto opremil s precej opreme in še je ostalo za kakšne pol leta goriva :ok2.

Poleg serijske opreme je v avtu še:
- AFS ksenon
- Senzor za dež in samozatemnitveno notranje ogledalo
- Climatronic
- gretje sedežev
- dodatno tonirana stekla + el. pomik zadaj
- parkirni senzorji
- strešne letve v srebrni barvi
- avtoradio Bolero s 6x CD menjalcem in čitalcem SD kartic...

Trenutna izračunana poraba znaša 6,7 l/100km, z originalnimi 16" platišči pa je znašala pol litra manj :ok2. Najnižja poraba relacija Velenje-Krško 5,2l/100km, krog LJ-NG-Vršič-Jesenice-Gorenja vas-Velenje pa kljub tiščanju po AC nazaj skromnih 6,8l/100km.
Po števcu in po ravnem prileze skoraj do 200km/h, po GPS je to 196, uradno pa naj bi avto šel 191. Pospeški so solidni 10,9 s do 100. Pošten je tudi navor in sicer 175Nm/1550-4100 o/min.

Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika

Skratka z avtomobilom sem zelo zadovoljen. Ravno prav udoben, izredno lepo vodljiv in vsaj meni na oko všečen. Prtljažnik je ogromen (580l) otroški voziček se kar zgubi v njem :ok2
Prikaži več možnosti
    • Avtomotosport je všeč

tiff2
tiff2

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 78
  • Avtomobil: bmw

Fini avto.

Octavia je res tudi mene navdušila, sicer bi verjetno sam vzel 2,0 TDI s 110KM in 6 prestavami...je pa res, da 1,2 TSIja še nisem probal.

Sicer pa barva in oprema tvoje Octavije zgleda super...no spet osebno bi mel raj original feltne ;)
Prikaži več možnosti

TurboMan
TurboMan

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 076

lepa, o tem motorju sem pa tudi slišal same pohvale.
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 17 166
  • Avtomobil: skunk :)

Sem pa mislil, da voziš Superba:zmeden

Zanimiv čeh, z nenormalno velikim prtljažnikom:eek Navdušil me je pa tudi 90KM TDI (avto mislim, da je letnik 2003), kater je tak šparovček, da nemoreš verjeti. Dober paket za sedaj ne več tako ugodno ceno, kot včasih.

Srečno vožnjo:ok
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 340
  • Avtomobil: BMW E21 327i E36 323ti

sej ko se pa vidmo v celju pa kr mimo...

c-c-c-c-c-c

:)
Prikaži več možnosti

dBola
dBola

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem pa mislil, da voziš Superba:zmeden

Nč več, superb je našel februarja novega lastnika. http://imageshack.us...afija0032v.jpg/

Superb mi je ugajal v vseh pogledih, samo sem si zaželel malo spremembe + klestenje stroškov (Superb mi je pil kljub TDI 7 litrov +, pač davek na 1650kg suhe teže in 70% mestne vožnje), zavarovanje je sedaj skoraj polovico cenejše (premium kasko + ao s 50% prej 1100€, sedaj 600€) in ob mojih prevoženih 15.000 na leto, je računica jasna. :ok

Nekaj pa je pridodal tudi naraščaj :navijacica, pač lažje je stvari metat v karavana :ok2

Je pa na wishlist dodan Superb Combi, samo seznam je sedaj za par let zapečaten :laugh
Prikaži več možnosti

dBola
dBola

BMW fanatik

• Uporabnik

sej ko se pa vidmo v celju pa kr mimo...

c-c-c-c-c-c

:)

Hmmm :confused V Celju nisem bil že lep cajt, nazadnje ko sem bil sem bil pa tako raztreščen, da nisem videl prst pred nosom.

Sicer moram priti do tebe v kratkem na posvet + nosim tist six pack od lani že :laugh Dej mi pošlj cifro na private...
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 201
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

soliden avto edin mal skeptično se mi obrv dviguje nad številko 1.2 :)
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 730
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

@voith-jst sm bil :eek že nad kolegovo 1.6tdi. Kaj za vr... dela ta motor v takem avtu:laugh je pa kolega super zadovoljen:ok

@dBola-zelo všečen avto, veliko varnih in užitkov polnih kilometrov (seveda do takrat ko boš spet menjal:-D) aja, dej poslikej motorni prostor, seveda brez plastične maske:laugh :ok2

Urejal saso24, 07.07.2011, 14:23.

Prikaži več možnosti

hejhoj
hejhoj

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 388

Lep avto ampak taksne hvalnice 1.2 tsi ni treba peti. Imam VW Polo s to masino. Prvic, elektronska blokada hitrosti je pri 190kmh in drugic, natanko taksno relacijo sem opravil zadnjic s tem, da je bil start in cilj v Kamniku in sem fejst pazil na porabo kot tudi hitrost na AC ni presegla 110kmh in sem komaj prisel na 6.9/100km. Ti imas pa kar nekaj vec AC in tam avto kar lepo pije.. Ne vem, meni je motor (nacin podajanja moci) po 23k prevozenih vedno manj vsec in mi je zal, da nisem vzel 1.6tdija.
Prikaži več možnosti

hejhoj
hejhoj

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 388

Plasticne maske motor nima :)
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 730
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Plasticne maske motor nima :)

Pol bo imel pa fotograf manj dela:3no
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 909
  • Avtomobil: Karjola

Men pa octavia nikakor ne sede.
Nimam nič proti njej, super avto, prostoren, uporaben.
Pelje se za moje pojme preveč vzdolžno kimavo (po moji oceni posledica previsov čez kolesa), predvsem pa mi zaradi majhnosti (165cm) nikakor ne pašejo sedeži. Sedalni del mi je predolg, in vedno ko stisnem sklopko mečkam sedež, kar je precej moteče. Hrbtni del mi je tudi povsem narobe ukrivljen (tako kot v Corolli ki jo trenutno vozim).
Drgač pa je tudi zame tole dober nakup glede na ceno.
Kolk te je pa pršla tvoja?

Urejal bizdam, 07.07.2011, 15:19.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

dBola
dBola

BMW fanatik

• Uporabnik

@ hejhoj - tudi mene v fabiji/polotu ta motor ni prepričal. Poraba je bila takšna, ker je bila panoramska vožnja in smo vozili v koloni 60-80 km/h. Ko smo prispeli v NG je bila poraba 6,2l (vmes celo 5,8l) na vrhu Vršiča 8,8l. Izbral sem 1.2 TSI ker je 1.6 klasika žalost. Za dizle mi enostavno dol visi (vsak dan 3 km v službo in nazaj, pa še tu avto vmes 2x ugasnem), za 1.4TSI (če smo že tu, raje 1.8TSI) pa pošteno povedano nisem pripravljen toliko odšteti. :ok

@ saso24 - sicer ni moja avtorska pa vseeno http://data.motor-ta...-2-tsi-5756.jpg

@ bizdam - jaz teh problemov s sedeži nimam (185cm /100kg), je pa res razlika med prejšnjim Superbom, ki ima fotelje - se mi pošteno kolca po njih:frown. Jaz imam v sprednjih sedežih ledveno oporo, sedi se super - imam pač rad dobro podprto hrbtenico. MPC za tak avto s to opremo je 19.281€, je bila pa neka akcija in to, tako da dobrega jurja manj. :ok2

Urejal dBola, 07.07.2011, 16:35.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 832
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

soliden avto edin mal skeptično se mi obrv dviguje nad številko 1.2 :)

Zanimivo, da tudi meni številka 1.2 izgleda majhna, napram tako velikemu avtomobilu :-D Verjamem pa, da je za nekoga to dovolj.

Drugače pa so tele nove Octavie precej všečne za oko :ok
Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 280
  • Avtomobil: Audi S3

1.2 tfsi mene 100% prepriča... v golfu me je, v A3 prav tako... je pa res, da je potrebno razumeti, da se s takim avtom ne tiši. In če si stvari daš na izi, je življenje prav prijetno. Meni je 2.0tdi v golfu 5 kuril nekje 6,5l, golf tsi (sicer 122 konjski) pa 7,2... trenutni lastnik mojega golfa pa podira rekorde v porabi z povprečno 5l... ne vem pa kakšne zastoje dela... je pa res da so teli mlinčki resnično požrešni če se jih začne čez 3500 obratov gonit... da pa ne bo kdo v zrak skaku... avto ima tako dolg menjalnik, kot ga nima kakšen 3.0 bencinar... mislim da moj 330i ni imel tako dolgega menjalnika.

pa srečno vožnjo dBola... ;)
Prikaži več možnosti

dBola
dBola

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo Mitja ve kako stojijo stvari. Pač človek iz branže :ok2

Če od motorja ne pričakuješ ne vem kaj, potem si prijetno presenečen.

Sam priznam da sem bil zelo v dvomih, sploh ker me je že 1.6 motor pustil hladnega, potem pa sem se vsedel v 1.2 TSI in razlika je kot noč in dan.

Družinski avto z poceni vzdrževanjem in majhno porabo skratka. V štirih letih me bo redno vzdrževanje stalo ca.500€. Mogoče še kak komplet gum in to je to. :-D

Za tiščanje in ostale vragolije je vedno drugi avto doma. :ok2
Prikaži več možnosti

tommy28
tommy28

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 000
  • Avtomobil: zacasni avto...

Lep avto ampak taksne hvalnice 1.2 tsi ni treba peti. Imam VW Polo s to masino. Prvic, elektronska blokada hitrosti je pri 190kmh in drugic, natanko taksno relacijo sem opravil zadnjic s tem, da je bil start in cilj v Kamniku in sem fejst pazil na porabo kot tudi hitrost na AC ni presegla 110kmh in sem komaj prisel na 6.9/100km. Ti imas pa kar nekaj vec AC in tam avto kar lepo pije.. Ne vem, meni je motor (nacin podajanja moci) po 23k prevozenih vedno manj vsec in mi je zal, da nisem vzel 1.6tdija.

Ne vem kaj ti delaš z tem svojim avtom...
Jaz imam ta motor v Golfu VI. Highline...
Skopna poraba za 4000 kilometrov je nekje 5,7 litra....dnevno ko se vozim na šiht...20% mesto...80% AC je poraba 5,5 s tem, da ga vozim v 6. prestavi okoli 120km/h...
Če uporabiš tempomat prištej kar takoj 1 liter dodatnega goriva...

Pozna se mu regionalna cesta, kjer pade poraba tudi pod 5 litrov...sem imel tudi 4,7 litra na 100 prevoženega...

Po mestu zna bit tudi 7 litrov poraba...samo to je treba vedeti, da je mesto ljubljana..ne pa kak Ljutomer, kjer ni 1 semaforja..šteje se pa za mesto...pač Ljubljana...konice prometa...10 kilomerov narediš v 30 minutah itd...
Prikaži več možnosti

tlikar2
tlikar2

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 483
  • Avtomobil: .

Pred 3 meseci je brat kupoval avto in jaz ves pameten mu težim naj ne kupi 1.2 tsi na octavi-ji... sploh pa še sedel nisem v njem kaj šele peljal. Nato smo mu našli megana 1.6., ki itak ne gre nikamor. V glavnem želim povedat, da nas je takoj odbila nizka kubikaža in visoki km, kao navit motor, ki bo prej kot slej šel rakom žvižgat. Pozanimali se nismo pa nič kako in zakaj takšne mašine.

Sedaj pa kupujem jaz in po vsej vrjetnosti bo tsi :-D

Urejal tlikar2, 07.07.2011, 20:55.

Prikaži več možnosti

Gajsa
Gajsa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 822
  • Avtomobil: F31 316d

Dbola, lepa Octavia. Škode so mi čedalje bolj všeč, in sigurno bo še kdaj pri hiši. Trenutno je sicer ni.
Čedalje bolj me mika yeti (1,2 TSI DSG). Mislim, da bi kot drugi avto za cca. 10-15k km letno dobro opravljal funkcijo, pa še praktičen je.

My ex BMW's:
E36 320i cabrio, E39 530dAT ///, E46 318i, 323i, 323Ci (2x), 320iT, 325Ci :love , 320d, E81 118d, E90 318d, 325i, E92 320i ///, E91 318d (3x), 320d, E83 2.0dA, F20 118d

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.