Skoči na vsebino

Moj mlinček Škoda Octavia Combi

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
133 odgovorov v temi
Gajsa
Gajsa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 822
  • Avtomobil: F31 316d

Zanimivo bi bilo primerjati recimo Octavio 1.6 MPi in 1.2 TSi, obedve imata 105 PS.
Na eni strani "stara šola" atmosferskega motorja, na drugi trendovski "downsizing" kubikaže. Pa sem prepričan, da je 1,2 TSI bolj fleten za vozit in varčnejši.

My ex BMW's:
E36 320i cabrio, E39 530dAT ///, E46 318i, 323i, 323Ci (2x), 320iT, 325Ci :love , 320d, E81 118d, E90 318d, 325i, E92 320i ///, E91 318d (3x), 320d, E83 2.0dA, F20 118d

Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 374
  • Avtomobil: BMW ...

Octavia se tudi meni dopade in če bi iskal družinski avto v VW grupi, bi bil ta avto verjetno prvi izbor.
Prikaži več možnosti

tlikar2
tlikar2

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 483
  • Avtomobil: .

Dbola, lepa Octavia. Škode so mi čedalje bolj všeč, in sigurno bo še kdaj pri hiši. Trenutno je sicer ni.
Čedalje bolj me mika yeti (1,2 TSI DSG). Mislim, da bi kot drugi avto za cca. 10-15k km letno dobro opravljal funkcijo, pa še praktičen je.

Testnega Yeti-ja 1.4 tsi sem si zadnjič nahitro ogledal in avtek zelo zanimiv. Baje da je 1.2 v yetijo napram octaviji velika razlika. Yeti je le težji in večji zračni upor tako, da je baje 1.4 za yetija super.

Kot pa praviš za drugi avtek, je pa res bomba.
Prikaži več možnosti

tommy28
tommy28

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 000
  • Avtomobil: zacasni avto...

Testnega Yeti-ja 1.4 tsi sem si zadnjič nahitro ogledal in avtek zelo zanimiv. Baje da je 1.2 v yetijo napram octaviji velika razlika. Yeti je le težji in večji zračni upor tako, da je baje 1.4 za yetija super.

Kot pa praviš za drugi avtek, je pa res bomba.

Lej...1.2TSI na valjih pokaže brez kakršnih koli predelav-torej tovarniški...med 118 in 120 konji.
1.4TSI ima 122KM..

Vsak, ki je vozil 1.2TSI in 1.4TSI ne porajta razlike med njima....vsaj do 130km/h je ni!!!
Tudi tovarniški podatki....10,5 do 100km/h niso najbolj relevantni...do tja se pride v dobrih 9 sekundah...bolj točno 9,6sec....

Razlika je le v tem, da naj bi se 1.4 nekaj kvarili že kot novi...problem z nekim pritiskom goriva v flitru in odmična gred se nagaružno sliši...

Tega pri 1.2 ni...
1.6d so pa sploh problematični...nekaj lastnikov je celo dobilo nov motor pri 20.000km...se pravi takoj po 1. servisu je šlo vse v maloro...
Prikaži več možnosti

tlikar2
tlikar2

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 483
  • Avtomobil: .

Lej...1.2TSI na valjih pokaže brez kakršnih koli predelav-torej tovarniški...med 118 in 120 konji.
1.4TSI ima 122KM..

Vsak, ki je vozil 1.2TSI in 1.4TSI ne porajta razlike med njima....vsaj do 130km/h je ni!!!
Tudi tovarniški podatki....10,5 do 100km/h niso najbolj relevantni...do tja se pride v dobrih 9 sekundah...bolj točno 9,6sec....

Razlika je le v tem, da naj bi se 1.4 nekaj kvarili že kot novi...problem z nekim pritiskom goriva v flitru in odmična gred se nagaružno sliši...

Tega pri 1.2 ni...
1.6d so pa sploh problematični...nekaj lastnikov je celo dobilo nov motor pri 20.000km...se pravi takoj po 1. servisu je šlo vse v maloro...

Te informacije so mi pa zelo dobrodošle... Hvala!:ok
Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 780
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Nisem sicer vozil Octavie z tem motorjem, sem pa Golfa in sem bil več kot pozitivno presenečen. Štirje odrasli mandeljci v avtu, pa je čisto solidno vlekel v Ljubelj, po števcu je na AC prilezel do 200 km/h, porabe pa nisem meril. Absolutno veliko boljši motor kot star, 1,6 litrski atmosferc, ki res nikamor ni šel, poraba je bila pa kar 8l+.....
Ista zgodba par tednov nazaj, ko sem šel iz Lj v Opatijo in nazaj z Fabio Monte Carlo z istim motorjem, ampak ''samo'' 85 KM. Motorček zvezno vleče, poraba dobrih 7l (na AC ''dila''-skoraj 190 km/h), velikkkkkooooo boljši motor kot star 1,4l atmosferc z istoi konjažo. Meni se tale downsizening ne zdi tako bedast....Vsaj pri motorjih koncerna VW, z drugimi nimam izkušenj....
Prikaži več možnosti

Gajsa
Gajsa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 822
  • Avtomobil: F31 316d

Nisem sicer vozil Octavie z tem motorjem, sem pa Golfa in sem bil več kot pozitivno presenečen. Štirje odrasli mandeljci v avtu, pa je čisto solidno vlekel v Ljubelj, po števcu je na AC prilezel do 200 km/h, porabe pa nisem meril. Absolutno veliko boljši motor kot star, 1,6 litrski atmosferc, ki res nikamor ni šel, poraba je bila pa kar 8l+.....
Ista zgodba par tednov nazaj, ko sem šel iz Lj v Opatijo in nazaj z Fabio Monte Carlo z istim motorjem, ampak ''samo'' 85 KM. Motorček zvezno vleče, poraba dobrih 7l (na AC ''dila''-skoraj 190 km/h), velikkkkkooooo boljši motor kot star 1,4l atmosferc z istoi konjažo. Meni se tale downsizening ne zdi tako bedast....Vsaj pri motorjih koncerna VW, z drugimi nimam izkušenj....

Sam sicer še nisem peljal nobenega TSI-ja, ampak verjamem, da je v bistvu ta "downsizing" dejansko "upgrading":-D

My ex BMW's:
E36 320i cabrio, E39 530dAT ///, E46 318i, 323i, 323Ci (2x), 320iT, 325Ci :love , 320d, E81 118d, E90 318d, 325i, E92 320i ///, E91 318d (3x), 320d, E83 2.0dA, F20 118d

Prikaži več možnosti

Urko
Urko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 029
  • Avtomobil: E30 325 iAT, R 1100 GS

Men pa octavia nikakor ne sede.
Nimam nič proti njej, super avto, prostoren, uporaben.
Pelje se za moje pojme preveč vzdolžno kimavo (po moji oceni posledica previsov čez kolesa)

Dokler gledaš na avto kot prevozno sredstvo, je to TOP avto. Če pa želiš še kaj več, pa žal nima kaj več za ponudit. Zadnje dni sem imel nekaj voženj v Mežico (čez Jezersko) in sem šel prvič z Octavio, potem pa z 325. In ker mi ovinki ne pustijo ravnodušnega, je šlo malce hitreje. Ne moreš verjet kakšna razlika v vožni. Škoda mehka, gugajoča, v ovinkih ji nos grozno nese ven, TDI sicer lepo vleče iz nizkih, a za prehitevanja v klanec ni dovolj moči. V glavnem razočaranje iz driver's point of view.
Prikaži več možnosti
    • gerchy je všeč

ziggy
ziggy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 860
  • Avtomobil: škoda octavia

Tudi sam se pridružujem pohvalam, tako na račun motorja kot na račun octavie na splošno; Prejšnji vikend sem jo imel na testu (trenutno se za nakup zanima tast, v roku pol leta bo aktualno tudi zame) in priznam da je predvsem motor presegel moja pričakovanja; Sam sem sicer ljubitelj večjih atmosferskih bencinarjev, ker preprosto obožujem prožnost motorja vse od nizkih obratov, pa do višjih, preprosto sovražim pa turbo luknje zato sem že v štartu "neprijatelj" vsega kar smrdi po dizlu in mlinčku;V tem primeru gre sicer za bencinarja, ampak ko sem slišal Octavia 1.2TSI sem si rekel super, zdaj bojo že v srednji razred začeli tlačit te pof***** palične mešalnike:damn; Ampak motor me je res prijetno presenetil; Turbo luknja je komajda opazna (pri našem 1.4TDI Roomsterju moram prej gas naviti da sploh lahko speljem, sem se že dvakrat spravil v smrtno nevarnost zaradi teh jajc), porabe sicer nisem resetiral, ampak vem da je bil prva številka 6, ostalo me niti ne zanima,ker zame je poraba pač fiksni strošek (kolikor to že pač nanaese),in ga že v štartu lahko predvidiš, tako da tista nadrkavanja v decimalke so res smešna-raje mi dajte seznam izrednih stroškov na motorju, bomo hitro skorigirali faktor porabe:-D; Oblika avtomobila pa je sicer stvar okusa, meni je všečna, kakovost materialov v notranjosti je vsaj na prvi pogled/otip na ravni ostale VAG grupe, tako da za moj okus ima Octavia optimalno razmerje cena/kakovost, sploh trenutni Family paket je kar zadetek v polno; Sicer pa @dBola-lep avto si kupil, bom pa vesel še kakšnih podrobnejših podatkov o ceni servisov, morebitnih napak, v glavnem pooblaščam te za osebnega supertestnega voznika:-D :ok;
Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 365
  • Avtomobil: Audi S3

1.4TSI ima 122KM..

Tega pri 1.2 ni...

ko sem imel 1.4 tsi ja sem vozil tudi 1.2... pa je razlika. Za skakanje po mestu nobene razlike. Regionalka pa že pokaže prve znake. Moj tsi je imel zmerjenih 134konjev, po števcu je letel sneta sekira (220kmh- na digitalnem seveda), 1.4 tsi golf gre enako kot punto HGT.

1.6tdi problematičen? Še nobenega pri nas nismo menjali...
Prikaži več možnosti

Pero
Pero

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 15 672
  • Avtomobil: Fiat Ulysses

Sam sicer še nisem peljal nobenega TSI-ja, ampak verjamem, da je v bistvu ta "downsizing" dejansko "upgrading":-D

U stari......verjem mi.....ni :laugh
Why getting mad?.......Get even :-D
Prikaži več možnosti

tommy28
tommy28

BMW fanatik

• Uporabnik

ko sem imel 1.4 tsi ja sem vozil tudi 1.2... pa je razlika. Za skakanje po mestu nobene razlike. Regionalka pa že pokaže prve znake. Moj tsi je imel zmerjenih 134konjev, po števcu je letel sneta sekira (220kmh- na digitalnem seveda), 1.4 tsi golf gre enako kot punto HGT.

1.6tdi problematičen? Še nobenega pri nas nismo menjali...

No, pa sej a sem kej drugega napisal :)
Po mestu...in tja do 130km/h ni razlike...oziroma je...pa jo voznik ne opazi...tako minimalna je.
1.2 tsi ima zmerjenih 120KM na vlajih....konec koncev mi je pa čisto vseeno, samo za 1.2 gre hudičevo dobro...pa imel 100 ali 120 konj...
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Izključen
  • Sporočil: 77 574
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Pa kaj je zdaj to, vsi boste skodilake kupili? A to pomeni da ga moram se jaz, madona? :confused
Prikaži več možnosti

Gardener
Gardener

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 649
  • Avtomobil: g20 330i & e92 M3

samo za 1.2 gre hudičevo dobro...pa imel 100 ali 120 konj...

Za 1.2 ali za 1.xx... 1.2 NE gre hudičevo dobro in nikoli ne bo šel. Dej nehite fantazirat že enkrat.
1.2 je dovolj za po mestu, to je pa to.
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 975
  • Avtomobil: 523i

10.9 sekund do 100 in 191 kmh končne hitrosti v vozilu ranga Octavia...ja kaj bi pa ti še rad?

Par let nazaj si rabu za take performanse vsaj 1.8 motor, in vsaj 130 in več konj...
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

Kassari
Kassari

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 977

sam gre res dober

ROSES ARE GREY
VIOLETS ARE GREY
ROFL IM A DOG

Prikaži več možnosti

dBola
dBola

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 737
  • Avtomobil: Škoda Superb

1,2 TSI je res samo za po mestu. Zato gre BMW korak naprej z 1,3 i kusur tricilinderskim motorjem, ki pa bo tudi za LJ obvoznico...
Prikaži več možnosti
    • Gardener je všeč

tommy28
tommy28

BMW fanatik

• Uporabnik

1,2 TSI je res samo za po mestu. Zato gre BMW korak naprej z 1,3 i kusur tricilinderskim motorjem, ki pa bo tudi za LJ obvoznico...

Še dobro da je 1.2 tsi 4 cilindrski, vsaj ne dela kot sesalec....oziroma freza.
3 cilindri so tema....to mislim, da vemo vsi....in pa bmw ni bmw če nima vsaj 6 cilindrov....se motim???

V Golfu se ta motor čist dobro odziva...vserjetno bolje od težje Oktavije....
Prikaži več možnosti

tommy28
tommy28

BMW fanatik

• Uporabnik

Še clip od golfa z istim mlinčkom...

Še enkrat ponavljam...za 1.2 motor gre hudičevo dobro....
In to pod 10 sekund do 100

Urejal tommy28, 08.07.2011, 18:37.

Prikaži več možnosti
    • yani je všeč

tommy28
tommy28

BMW fanatik

• Uporabnik

Še glede prožnosti motorja....prestave so zeloo dolge...kot kak dizel...prestava se vleče in vleče...ga ne zmanjka kar tako...

Posnetek 3 prestave od 30km/h do 140km/h...

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.