Skoči na vsebino

BMW M3 - 2014

* * * - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
2494 odgovorov v temi
Guleb
Guleb

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 244
  • Starost: 41
  • Avtomobil: F80

Moja primerjava "navaden" M3/4 proti Competition package M3/4:

Motor

CP ima po uradnih podatkih 15KM več po 5500 vrtljajih in enak navor, dyno je pokazal podobne rezultate: Standard_vs_ZCP.jpgV realnosti se teh 15 konjev ne občuti, saj ga redko kdaj stisneš čez 5500 vrtljajev. Direktna primerjava nad 150km/h bi najbrž pokazala nekaj prednosti, vendar je to premalo, da bi se občutilo. Ves navor je že pred tem območjem in turbo motorja načeloma ni potrebno zabijati v rdeče polje.

Je pa razlika v podajanju moči očitna. Navaden M3/4 je precej bolj brutalen, neotesan. Pri CP so očitno popravili SW in porezali špičke, podajanje plina je lepše, bolj predvidljivo. 

Zvok

CP ima drugačen SW in HW. Oba imata "Active Sound" preko zvočnikov, CP bolj preko zadnjih, navaden pa preko sprednjih zvočnikov. Laično; pri CP slišiš izpuh, pri navadnem pa motor. Active Sound se da tudi pri navadnem sprogramirat na CP, tako da je zvok podoben kot v CP; lepši, čistejši in bolj zadaj, brez tistega motečega "hrumenja motorja". Oboje je kot rečeno umeten zvok in se ga da povsem izklopiti.

CP ima malenkost drugačen izpušni lonec ter v ECU dodano brbotanje, ki ga ni mogoče sprogramirati v navadnem M3/4. Razlika je očitna; avto je z odprtimi izpuhi bolj zabaven, grgranje in pokanje je velik plus za CP. 

Podvozje

CP ima 20'', navaden pa opcijska 19'' platišča, bistvene razlike v trdoti podvozja ni čutiti. Oba imata nastavljivo podvozje (navaden opcijsko), ki pa v praksi ni prav različno med nastavitvami. Podobno kot pri motorju je CP presenetljivo bolj uglajen. Lepše pobira luknje, avto je bolj kompakten, manj nervozen. Očitno so si pri BMW vzeli k srcu kritike glede živčnosti navadnega M3/4 in so pri CP precej omilili podvozje. Čuti se sprememba v nastavitvah podvozja in tudi v podajanju navora na zunanje kolo. Tako pri vhodu v ovinek ni tistega nervoznega občutka, da se je avto do konca naslonil na zunanje zadnje kolo, pri gasu na izhodu iz ovinka pa tudi ni takojšnjega powerslida. Pri navadnem čutiš precej bolj živahen zadek,  CP je pri enaki hitrosti precej bolj miren, nevtralen. Pri navadnem malo pobožaš stopalko za plin in gre z lahkoto počez, CP potrebuje precej več prigovarjanja. Navaden M3/4 je bolj podoben 1M, CP pa M3V8. Nekje sem bral da je M3V8 brutalen; ne v primerjavi z F8x...

Kičpaket

CP ima malenkost bolj školjkaste sedeže s priročnimi hrbtnimi odprtinami, ki v vročih mesecih pripomorejo k malo boljšemu občutku. Navaden ima precej neizrazite bočne opore, pri obeh se na usnjenih sedežih voziš levo desno. Sedeži so meni največji minus pri obeh.

Ostalo je bolj kozmetične narave (varnostni pas, zunanji črn krom na ledvičkah, ob strani in na M3/4 znaku).

Mešanica obeh bi bil moj idealen fun car; agresivnost in brutalnost navadnega in zvok CP. To bi bil pravi "CP", navaden pa bi moral biti polikan, kot je sedaj CP. Govorim seveda iz lastnih opažanj, nekomu, ki se prvič vsede v CP, se mu le ta ne bo zdel polikan :)

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 167
  • Avtomobil: longboard

Marsikaj mi to razjasni...ko sem vozil na provizorični progi M3/M4, oba s CP, se mi je zdel avto zelo hiter ampak smooth, predvidljiv, idiot proof z vklopljeno elektroniko, zelo visoko postavljeno mejo in enormnim gripom na sprednji osi. Prehitri vstopi v ovinke, prehitro na gas iz ovinka, pozna zaviranja, kot da bi se poznala že od nekdaj...

Ko sem naslednjič vozil klasičen M4 po cesti, z aftermarket izpuhom in Bridegstone gumami, se mi je zdel avto neprimerno bolj neotesan, pa sem mislil, da je kombinacija zvoka,podlage in pa pnevmatik kriva za to...lahko, da je bilo zaradi tega vse skupaj še bolj očitno, ampak razlika se mi je zdela velika.

lp,m

lp,m

Urejal Nixxon, 30.11.2016, 20:02.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 59 457
  • Starost: 43
  • Avtomobil: E46 325i

Zanimiva barvna kombinacija. Pa še menjalnik je taprav uzel. :-D Kupec je iz Kanade, je pa vzel opcijo prevzema v BMW Weltu v Munchenu.

British Racing Green 6MT M3 at BMW Welt a few weeks ago. Cohiba Brown Individual leather and Ultimate Package. The wheels are rentals unfortunately as we were required to have winter tires on the car in November!

MJmDLxl.jpg

7RekxWW.jpg

7cZvmSQ.jpg

hy9qSIW.jpg

EyReSdY.jpg

7lXJQdQ.jpg

6UelPe6.jpg

EBfxvfv.jpg

Urejal Rottie, 16.12.2016, 20:18.

Objavljena slika
*** Danes je težko bit budala! Konkurenca je velika, pa še dokazovati se moraš večkrat na dan! ***
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 034
  • Starost: 31
  • Avtomobil: LPP Urbana

Ena najboljsih stvari je, da ima M v ponudbi rocni menjalnik :ok

Urejal bancnik, 16.12.2016, 21:29.

Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 355
  • Starost: 29
  • Avtomobil: s1000rr,e30 325i

Ena najboljsih stvari je, da ima M v ponudbi rocni menjalnik :ok

probaj dct pa pol povej :)

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

mico
mico

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 271
  • Avtomobil: E30

Dkg je res hudo dober menjalnik vendar bi sam verjetno še vedno izbral ročnega.

Ni pa več to menjalnik, ki ga ne bi hotel imeti. Na meni je pustil zelo dober vtis.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 59 457
  • Starost: 43
  • Avtomobil: E46 325i

Avtomatika je modna muha trenutno, četudi je hitrejši kot ročni ... ročni pa je tisti, ki bo čez leta v zbirateljskih primerkih. Ta trend se recimo sedaj kaže pri E60 M5 v USA, kjer so zaželeni predvsem primerki z ročnim menjalnikom med kupci.

Urejal Rottie, 17.12.2016, 13:39.

Objavljena slika
*** Danes je težko bit budala! Konkurenca je velika, pa še dokazovati se moraš večkrat na dan! ***
Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 199
  • Starost: 23
  • Avtomobil: '99 E36 Compact M-tech

http://suchen.mobile...93&pageNumber=2

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 889
  • Avtomobil: Honda

O fak kak je pa to grdo

Prikaži več možnosti

doni
doni

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 160
  • Starost: 24

zakaj grdo ? Avto je ža šov, oz. promocijo platišč in je pač point, da pade v oči... šajbe nebi rabil zatemnit drugače je pa lep

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 889
  • Avtomobil: Honda

Meni ta stil ne potegne, enostavo mi je grd, nepraktičen, rižotarski skratka. Vem pa da je dostim všeč...sej veš kako je z okusi vsak ma svoja, eni pa ga sploh nimajo :ok2

Prikaži več možnosti

sando
sando

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 776
  • Avtomobil: 5er

http://m-power.com/_...id=3627&lang=en
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 980
  • Avtomobil: 3er

eni se pa radi vozijo :)

če se ljubi komu printscreen preden prideta na avto.net...

http://suchen.mobile...46&pageNumber=1

Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 576
  • Starost: 42
  • Avtomobil: Honda FRV

Po mb se voZi lepa svetlo modra m3.lepa za popizdi....
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 59
  • Starost: 31
  • Avtomobil: E70

eni se pa radi vozijo :)

če se ljubi komu printscreen preden prideta na avto.net...

sta dosti predraga glede na prevožene,da bi to kdo uvažal

Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov