Skoči na vsebino

BMW M3 - 2014

* * * - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
2780 odgovorov v temi
sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 342
  • Avtomobil: UFO

Zelo. Jaz sem natankal 95 oktanski bencin lani na Hrvaškem ko sem se vračal, niso imeli 100 na črpalki in je bilo tako kot bi mu 40% moči pobral. Tako da M3 spraviš na nivo 325i
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

coffa06
coffa06

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 849
  • Avtomobil: F82 ACS

Zal zgoraj napisanem tezko verjamem. Kajti kolikor sem zasledil iz pisanega v postih ima tvoj M4 upgrade tuning modul in ti navedeni podatki so od nekega drugega avta oz. Jih navaja trgovec ki te module prodaja.

Nimas meritve tvojega avta pred in po instalaciji tega tuning modula. Vsi vemo da je najbolj pomemben prirastek razlika prej in po tuningu.

In potem so tu se sfejkane meritve na valjih. Nekaterim serijski M4 pokaze tudi 460km in potem.s tuningom samo softwerom dobijo 520 ven. In seveda se objavi iz 431km na 520km. Nerealno.Samo za reklamo in prodajo.

In pa moj primer. Imam ga.kupil sem ga ze s tuningom na 500km. Smo te dni delali nov tuning pokazalo je dobrih 480km. Zmontirali downpipe brez katov. Pokazalo je 501km. In ponovno prilahodili softwer vec poiskusov na valjih vec kot 517.6km ni slo. Res je da so te dni temperature previsoke bile kljub ventilatorjem. In da bi pri 15stopinjah bilo na valjih 5km vec.
Ampak kaj hocem reci imamo 517.6km iz 480 s popravljenim tuningom in downpipeji. Se pravi na ze tunan avto ki naj bi jih imel 500km smo pridobili 37.6km. In ja imamo 517.6 in ne 537.6km.
To hocem reci vsak avto je zgodba zase. In brez ustrezne meritve pred posegom in po posegu je moc motorja na papirju relavantna.

Casovno od 100do200kmh nimam meritev. Maximalna hitrost (pred ponovnim tuningom) tudi nimam natancne ker nisem uspel se peljati vec kot 280km je zmanjkalo prostora.bivsi lastnik pravi da je sel 300kmh v Nemciji. S 37km viska bi moralo se malo vec.
Priznam je pa res da je kaki M4 z manj moci hitrejsi kot moj kajti imam kabrioleta f83 in je navkljub keramiki cca 200kg tezji od kupejev.

Saj sem napisal na sklopki. Max. moč motorja je izmerjena na 494,19 čeprav se oglašuje na 510, ampak kot si napisal je faktorjev, ki vplivajo zelo veliko. Nenazadnje je celo zmerjena serijska 429,82 pred posegom in ne 432. Razlika med prej in potem je 64,37 PS. 

Urejal coffa06, 24.06.2019, 15:07.

Prikaži več možnosti

BOCKY
BOCKY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 723
  • Avtomobil: E93,0000,F500,..

Coffa06 kalorkoli razlika je dovolj velika da je avto zivalski ;)
Ze serijski tunan pa se bolj.

Probaj dpje menjati. Cca 400eur pa so vrhunski. Avto poka k da je vojna zadej.sploh ce je elektronka tko narejena .
Prikaži več možnosti

coffa06
coffa06

BMW fanatik

• Uporabnik

Bocky a misliš downpipe? Kako je potem z elektroniko? A se lučka prižiga? Moj ima X-pipe menjan, poka pa že sedaj živalsko, me slišijo km, dva daleč.

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 523
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Bocky a misliš downpipe? Kako je potem z elektroniko? A se lučka prižiga? Moj ima X-pipe menjan, poka pa že sedaj živalsko, me slišijo km, dva daleč.

Pri DP je potrebno paziti, da je usklajen z IC in mapo. Predstavljaj si kozarec, ki ima eno luknjo na vrhu skozi katero dovajaš vodo in eno spodaj, skozi katero teče voda ven. Če povečaš zgornjo luknjo (menjaš samo IC), imaš ozko grlo spodaj, ker ne moreš presežka vode spraviti ven in obratno. Zato, je treba najti pravi IC in pravi DP, glede na to kaj je na avtu narejeno. 

Če ima AC Schnitzer v ponudbi IC in DP, je tisto najboljša izbira.

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 159
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Zelo. Jaz sem natankal 95 oktanski bencin lani na Hrvaškem ko sem se vračal, niso imeli 100 na črpalki in je bilo tako kot bi mu 40% moči pobral. Tako da M3 spraviš na nivo 325i

A ti veš, da ima 95 oktanski bencin višjo energijsko vrednost kot 100? Če bi čutil razliko med njima, bi lahko bila samo razlika v tem , da bi 95 če ne bi ustrezal motorju prehitro detoniral zaradi oktanskega števila. Vse ostalo pa ni res kar si napisal.

Razlika je bila verjetno zaradi sestave, tam kjer je več etanola je energijska vrednost še zmanjšana.

Urejal berni, 26.06.2019, 13:14.

Prikaži več možnosti
    • sash in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 342
  • Avtomobil: UFO

Ja jaz sem razmišljal v čem je razlika, prva opcija je da je zaradi klenkanja prišlo do zamaknitve vžiga ali je bila pa slaba kvaliteta bencina, vsekakor si ne upam naliti 95 oktanskega niti pri nas da bi preveril v čem je fora.
Mogoče ima kdo več izkušenj s tem. Ker pri 323, 325 ter 328 ni razlike karkoli tankam.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

Mike82
Mike82

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 64
  • Avtomobil: Alfa Romeo

Pri DP je potrebno paziti, da je usklajen z IC in mapo. Predstavljaj si kozarec, ki ima eno luknjo na vrhu skozi katero dovajaš vodo in eno spodaj, skozi katero teče voda ven. Če povečaš zgornjo luknjo (menjaš samo IC), imaš ozko grlo spodaj, ker ne moreš presežka vode spraviti ven in obratno. Zato, je treba najti pravi IC in pravi DP, glede na to kaj je na avtu narejeno. 

Če ima AC Schnitzer v ponudbi IC in DP, je tisto najboljša izbira.

Mislim, da ni neke strašne razlike med proizvajalci. Vse downpipe cevi so reducirane iz 3" na 2,5", kolikor je premer na mid-pipe-u. Edina razlika je v končni izdelavi (barvane, gole, vsebijejo pleteni del ali ne)

No, druga razlika je seveda cena. Lahko vzameš dp za 2k ali pa za 600€ - razlike v air-flow-u bodo zanemarljive.

Prikaži več možnosti

BOCKY
BOCKY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 723
  • Avtomobil: E93,0000,F500,..

Ja dpje mas celo kitajcke za 200eur sam.uprasljive. jaz sem gledal pri svojih da imajo gibljive rebre vmes, da ne bo vsak tresljaj se na trubini prenesel da.vsajalo ublazi. Seveda je treba softwer prilagoditi ze zaradi lambde in napake.

Pa ni fajn lih pred tehnicnem menjati dpje.

U sport plus je norisnica u efficient pa ni omembe vredna razlika v glasnosti.
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 976
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Tale je čisto nov, so pa dali tudi oglas zanj in kot vidite kakšna je polna cena in za kok se oglašuje v oglasu ;)

https://www.avto.net...asp?id=14411177

pa še eden M, ki je pri njih že nekaj časa in še ni pravega kupca zanj. 

https://www.avto.net...asp?id=14075171

letna izguba tržne vrednosti vozila cca. 18k  :crazy ;)  drugo leto bodo že po 40   :)

Urejal Taucher, 18.07.2019, 12:48.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

g30540xd
g30540xd
  • Uporabnik
  • Sporočil: 105
  • Avtomobil: G30540XD

Tale je čisto nov, so pa dali tudi oglas zanj in kot vidite kakšna je polna cena in za kok se oglašuje v oglasu ;)

letna izguba tržne vrednosti vozila cca. 18k  :crazy  ;)  drugo leto bodo že po 40   :)

No tale siv m3 se je prijatelj zanimal resno je bil baje razbit totalno. Ne razumem kako lahko postavijo tako ceno za popolno razbit avto, baje je bil totalka...

Skratka siva m3 tudi 50.000 eur ni vredna...

Prikaži več možnosti

demo8
demo8

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 197
  • Avtomobil: Deutsch Oktett

Kako klavrno izgledajo sedeži v belem... :crazy

Urejal demo8, 18.07.2019, 14:18.

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 523
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Mislim, da ni neke strašne razlike med proizvajalci. Vse downpipe cevi so reducirane iz 3" na 2,5", kolikor je premer na mid-pipe-u. Edina razlika je v končni izdelavi (barvane, gole, vsebijejo pleteni del ali ne)

No, druga razlika je seveda cena. Lahko vzameš dp za 2k ali pa za 600€ - razlike v air-flow-u bodo zanemarljive.

Idealno je custom DP brez katalizatorja, potem pa katalizator ločeno za njim, od HJS 200cel, velikost po potrebi oz. izračunu.

Prikaži več možnosti

coffa06
coffa06

BMW fanatik

• Uporabnik

letna izguba tržne vrednosti vozila cca. 18k  :crazy ;)  drugo leto bodo že po 40   :)

Brezveze, da tako pišeš. Sivega veš zakaj za toliko prodajajo in je poceni za tak letnik. Če ne bi imel take zgodovine, bi bil dražji. In ne, ne bodo po 40k drugo leto, bodo pa pod 50 in kaj se je tu za čudit? Vedno je bilo tako, a je bilo kdaj drugače? Cene gredo dol in dražji je avto večji znesek je % padca. Je pa v SLO že ogromno prepognjenih. Veliko se jih stotalka pri nas, dosti se jih uvozi iz USA, vem za firmo, ki jih totalke uvozi, popravi in proda in na cestah je že nekaj takih.
Sedeži pa res zgledajo ubogo, nasploh notranjost izgleda ubogo brez razširjenega usnja.
Prikaži več možnosti

Mike82
Mike82

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 64
  • Avtomobil: Alfa Romeo

Idealno v kakšnem smislu?

Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 228
  • Avtomobil: BMW department

morda pozna kdo ta avto, se kaj ve o njem:
https://www.avto.net...asp?id=14305585
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 453
  • Avtomobil: kombi

Da kupiš avto za 50k, ki je bil totalka in sploh veš ne tega, tole je nightmare.

Prikaži več možnosti

mico
mico

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 480
  • Avtomobil: E30

morda pozna kdo ta avto, se kaj ve o njem:
https://www.avto.net...asp?id=14305585

Vse drži kar piše.
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 431
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Bolano hud avto in meni najhujsa barva tale mineral grey.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 168
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Bil točno tak zadnjič pri nas v vasi na obisku... HR tablice

:mljask

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti