Skoči na vsebino

E30 tezave

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
5 odgovorov v temi
nikola 318i
nikola 318i

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36

Pozdravljeni vsi ljubitelji bmwejev. Po mukotrpnem ponovnem log-inu:) sem uspel priti na forum.

Prosim ce mi lahko kdo pove informacije glede naslednjih tezav:

Pokvarilo se mi je stikalo ki vklaplja luci za vzvratno voznjo, kje se nahaja, kako se zamenja oziroma ali ga lahko sam zamenjam?

Drugo vprasanje pa je vezano na problem, ki verjetno pesti veliko lastnikov E30 in sicer "luft" v prestavni rocici. Koliko priblizno stane na servisu odprava tega prostega hoda oziroma "zasponanje" prestavne rocice in kaj je pravzaprav vzrok tega problema, kajti z leti sem opazil da se je pri enem prijatelju stanje tako poslabsalo da je recimo ko je pretikal v rikverc kar premikal celo sredinsko konzolo skupaj z rocico od menjalnika. Hvala lepa za odgovore vnaprej.
Prikaži več možnosti

Tinkara
Tinkara

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 499
  • Avtomobil: BMW serije 3 coupe

Kar se tiče težav s stikalom za lučjo ali z avtoelektriko in avtoelektroniko nasploh, ti toplo priporočam prijaznega eksperta iz Podutika: g. Erjavec, tel. 01-518-1251.

Glede problema v zvezi s prestavno ročico, pa za ceno popravila pokliči na čimveč uradnih servisov in primerjaj njihove odgovore, potem pa se pozanimaj še pri g. Podlesniku (za tega pa nimam številke, je pa nekje pri Domžalah).

Sicer pa, vprašaš lahko tudi g. Erjavca, kje bi lahko ta problem čimceneje odpravil. Možakar rad svetuje tudi, če ne gre le za avtoelektriko.
Dedicated to BMWs.
Prikaži več možnosti

udm
udm

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 207

stikalo se nahaja na ohišju menjalnika. Avto moraš postaviti na kanal, da prideš do njega, lahko ga sam menjaš, nič kompliciranega.
Glede prestavne ročice pa bi bilo treba najprej videti zadevo. Najverjetneje je plastični zglob. Vsekakor do kakšnega strokovnjaka za BMWje, da pogleda.
Lahko je tudi prekinjen kontaktna žici za stikalo, ni nujno, da je ravno samo stikalo. Je pa stikalo poceni zadeva.
Življenje je igra. Kdor se ne zna igrati, izpade...
Prikaži več možnosti

dejo
dejo

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 81
  • Avtomobil: e36_316i

zadeva vzame 5min dela...na mojem E36 sem menjal...cena 1599 sit na Integri.
Prikaži več možnosti

udm
udm

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 207

ja, sem hotel napisat, da če znaš menjat žarnico, znaš tudi to stikalo, pa sem se bal, da me bo kdo imel za zmešanega :crazy
Življenje je igra. Kdor se ne zna igrati, izpade...
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 177
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Drugo vprasanje pa je vezano na problem, ki verjetno pesti veliko lastnikov E30 in sicer "luft" v prestavni rocici. Koliko priblizno stane na servisu odprava tega prostega hoda oziroma "zasponanje" prestavne rocice in kaj je pravzaprav vzrok tega problema, kajti z leti sem opazil da se je pri enem prijatelju stanje tako poslabsalo da je recimo ko je pretikal v rikverc kar premikal celo sredinsko konzolo skupaj z rocico od menjalnika. Hvala lepa za odgovore vnaprej.

Ja, zelo malo je e30-tk, ki ne bi imele te tezave.Zadevo se da popraviti na precej enostaven nacin. Se najtezja stvar je ta, da moras na zalost dol vzeti menjalnik,da prides do tistih vzvodov (mislim, da se od vrha ne da). Vzvodi niso nic kompliciranega, tako,da ni panike.Po vsej verjetnosti je napaka samo ena in sicer se izrabi ena plasticna pusa.(zadevo mi je tezko razlagat, ampak, ko imas zadevo enkrat v roki, ves zakaj gre :) ). Tisto puso ti naj naredi en, ki ima doma struznico (ni vrag, da enga ne poznas, ki jo ima) in sicer naj bo iz lezajne plastike (precej trda, ampak dobre drsne lastnosti).Pa se to: novo puso je najbolse, ce se v ohisje prilepi; luknjo v pusi se na struznici zvrta malo manjso, kot je os ki pride vanjo (0.2mm). Sele, ko puso prilepis v ohisje,se luknjo v njej naredi na tocno mero - najbolse s povrtalom.
Ja slisi se veliko dela, ampak je vse skupaj pol ure dela + odmontaza in montaza menjalnika. Po tem postopku je bila popravljena moja prestavna rocica (dve leti nazaj, pa je se vedno taka, kot mora biti).
Aja , se nekaj :-D preveri se plasticen obrocek, ki drzi polkroglo prestavne rocice - ta se vidi ce v kabini odstranis usnjeni del prestavne rocke - ce se rocica premika gor-dol je zanic (pri meni je bil) in ga je pametno zamenjat.
Vsi skupni stroski so zelo majhni, samo enega moras dobit, ki ima dvigalo ,za odmontazo menjalnika ( ko mas enkrat vse dol, je pametno pregledati sklopko in lezaj in ce je kaj na meji dobrega se tisto pomenjaj ali pa samo podmazi tisto, kar se sme :-D )

Uf ,sm se pa razpisal :ok . Upam ,da ti bo v pomoc.
Ajd!
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.