Skoči na vsebino

Pomoč - amortizerji ??

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
11 odgovorov v temi
Rado
Rado

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 018
  • Avtomobil: Mitsubishi ASX

Zdravo!
Danes ko sem menjal gume iz letnih na zimske, se mi je zgodilo to:
Ko sem zamenjal zadnjo levo gumo, mi je avto "obvisel" na desno (kakor,da bi bil malo dvignjen, za pribl. 2 cm), ni se hotel spustiti nazaj v normalen (raven) položaj. :confused .
Vzel sem dvigalko in šel na desno stran avta, dvignil zopet zadnji del
( kot da bom zamenjal zadnjo desno kolo) in med dvigovanjem in spuščanjem se je slišalo nekakšno "pokanje". Sedaj je vse OK (avto stoji ravno).
Mogoče kdo ve, kaj bi lahko to bilo? :frown
Lp
BMW = veselje v vožnji

Član KOS
Prikaži več možnosti

trygy
trygy

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 65

Nič naj te ne skrbi to se naredi ko dvigneš samo eno stran avta,ko ga spustiš nazaj se pa guma malo navre na notranjo stran avtomobila in izgleda kot da bi bilo kaj narobe, sam se po dveh metrih vožnje postavi nazaj tako kot mora bit.
LP
Prikaži več možnosti

Borut
Borut

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 491
  • Avtomobil: 528i in 316i

Naj te nič ne skrbi, to se dogaja skoraj vsem avtom. Ko ga dvigneš, se kolesa zarotirajo proti sredini centralne osi. Pokanje, kar si slišal, pa je bilo samo izravnavanje stabilizatorja, gume in ročne zavore. Zato je boljše včasih iti k vulkanizerju, ker ti dvigne cel avto. Ni pa nič narobe, ne se sekirat.

lp
Borut
Prikaži več možnosti

Rado
Rado

BMW fanatik

• Uporabnik

Zdravo!
Hvala za odgovore! :ok2 sedaj sem miren. Spomladi bom najbrž šel k vulkanizerju tudi jaz. :jezik .
Lp
BMW = veselje v vožnji

Član KOS
Prikaži več možnosti

LILE
LILE

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 106
  • Avtomobil: BMW 320i E46

Se ne strinjam, da bi čakal pri vulkanizerju. Kupi si dvigalko na 4 kolesih cca 25€ in gume ti bo v veselje zamenjat po nedeljskem kosilu.
LP Lile
Prikaži več možnosti

Rado
Rado

BMW fanatik

• Uporabnik

Zdravo Lile !
Najlepša hvala za idejo. :beer Vsi ljudje vse vedo !!! :-D :-D
Lp
BMW = veselje v vožnji

Član KOS
Prikaži več možnosti

Rado
Rado

BMW fanatik

• Uporabnik

Zdravo!
Ko sem sedaj imel malo "panike" ob premontiranju gum, sem potem pozabil vprašati.
Koliko približno stane zamenjava vseh 4 amortizerjev?? :confused
Ma kdo kakšne izkušnje s tem ? :frown
Lahko menjaš vsakega za sebe, po parih (spredaj - zadaj), ali moraš vse štiri ? :uh
Lp
BMW = veselje v vožnji

Član KOS
Prikaži več možnosti

udm
udm

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 207

kolikor je meni znano, se amortizerji menjavajo vedno v parih (ali oba spredaj, ali oba zadaj, ali pa vsi štirje).
Izjema je npr. pri novem avtu, kjer je en amortizer bil poškodovan (npr. udarec v robnik, jama na cesti), potem je dovoljeno menjat samo poškodovan amortizer.
Ne vem pa točne starosti, vsekakor pa ne smejo biti amortizerji starejši kot nekaj mesecev.

za cene pa povprašaj zastopnike, odvisno od tega, kakšno znamko amortizerjev boš izbral. Mislim, da ima Milan nekaj cenovno ugodnih variant.
Življenje je igra. Kdor se ne zna igrati, izpade...
Prikaži več možnosti

oitge
oitge

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 362
  • Avtomobil: E46 320ci

Recimo cene so bile lani pri Dolinarju ki prodaja MONROE amortizerje

Zadnji: 11KSit/kom +menjava cca. 5KSit/par
Sprednji: 23KSit/kom +menjava cca. 5KSit/par +5Ksit opt. nast. preme.

V Maribori pa jih prodaja Rudolf na gajevi.

Lp
oitge
Prikaži več možnosti

echt-bmw
echt-bmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 900
  • Avtomobil: MINI COOPER F56

Lep pozdrav vsem!
Ker sm tudi jst pred tem da menjam amortizerje(mam obcutek da so ze pri koncu...) me zanima ce kdo ve kako se obnesejo amortiz. MONROE
in ali mi jih sploh priporocate glede na to da mislim da jih bmw ne vgrajuje kot prvo vgradnjo.
Pri trgovcu so mi ponudili navadne plinske in tiste takoimenovane REFLEX(nekoc sensatrac) ki pa niso primerne za znizane avtomobile...
in zdaj nastopi moj problem jst mam avto( e36 coupe l.95') znizan z eibach vzmetmi nimam pa M podvozja.
Sm se pozanimal glede tega M-technic in izvedu da v bistvu to pomeni le trši in krajši plinski amortizerji in seveda nižje vzmeti.

zdej pa vprašanje: a mislite da če bi dal MONROE reflex verzija M-technic skupaj z mojimi vzmetmi eibach.... bi to šlo da nebi uniču (prebil) amortizerjev po par 100 km???

zanima me tudi če so sploh info. ki sm jih dobil glede M podvozja pravilne....

če ima pa kdo kako boljšo idejo (ampak za razumno ceno seveda) naj kr napiše.

za vse odgovore in pojasnila se vam zahvaljujem.
opravičujem se če je bilo o tem že prej kdaj kaj napisanega ampak sem dokaj nov na tej strani.
pa se enkrat lep pozdrav!
Prikaži več možnosti

udm
udm

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 207

ja, je pravilno glede M-podvozja. Seveda ponavadi zraven vzmeti in amortizerjev spadajo še trši (debelejši) stabilizator (spredaj, zadaj) in drugačno vpetje stabilizatorja (druga guma).
Pri nekaterih modelih tudi drugačne puše sprednjih vilic (konkretno za moj avto)........pri tvojem modelu tudi drugačni bumerangi,....pač odvisno od modela.

Če boš menjaval, vsekakor povprašaj za ceno originalnih amortizerjev in M verzije. Z Monroe osebno nobenih izkušenj.
Življenje je igra. Kdor se ne zna igrati, izpade...
Prikaži več možnosti

Stilus
Stilus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 791
  • Avtomobil: BMW 520d F10 SophistoGray

Kolikor vem, so pri Molku prodajali Monroe. Sem vprašal, kakšna je razlika med originalnimi in Monroe, pa so rekli, da razen v ceni, ni razlike. :)

Torej... :)

Lep pozdrav!
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.