Skoči na vsebino

Pojasnilo glede komfort sedežev

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
7 odgovorov v temi
Syus
Syus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 798
  • Avtomobil: E46/5

Ve kdo kje tiči zajec, da so komfort sedeži drugačni če za oblazinjene izbereš nappa usnje ali pa tisto bmw individual oblazinjenje?
Nikjer na netu nisem uspel najdit, da bi sploh kdo zasledil to oz da bi bilo razloženo:napaka

Upam, da se dobro na slikah da razločit strukturo sedežev in sploh pri tistem individual oblazinjenju je pozicija v sedežu po slikah sodeč veliko bolj pokončna oz hrbtni del veliko bol podpira po celi dolžini.

Pripete slike za predogled

• nappa.jpg
  • individual leder.jpg

Sonderausstattung:  209 SPERRDIFFERENTIAL 25% :3gears

Prikaži več možnosti

_Tom_
_Tom_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 932

Na sliki nappa.jpg niso komfort sedeži...
Prikaži več možnosti

Syus
Syus

BMW fanatik

• Uporabnik

sam sem lepo napisal, komfort zici so pri obeh opcijah bili obkljukani... so se pa sedeži spreminjali če si izbral nappa razširjeno usnje ali pa bmw individual usnje, in ravno to mi ne gre v glavo. so resnično dvojni različni komfort zici ali kaj

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 032
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Najbrž je sama konstrukcija sedeža enaka, razlika je najbrž v sami peni (je drugače oblikovana) ter seveda usnju ter načinu oziroma vzorcu šivanja.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Syus
Syus

BMW fanatik

• Uporabnik

no ravno to sem hotel slišat, da ni samo usnje boljše oz drugo ampak je tudi ublazinjenje še izpopolnjeno:)

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 032
  • Avtomobil: Rdeča raketa

To je moje predvidevanje. :ok Si pregledal ETK če so oznake blazin drugačne, če se sploh dobi gole.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Syus
Syus

BMW fanatik

• Uporabnik

spletni ETK je samo do 2009 nove 5ke še ni v njem. sem pogledal pri 7ki pa nisem nič konkretnega našel

Prikaži več možnosti

Syus
Syus

BMW fanatik

• Uporabnik

evo, moletko mi je posredoval izčrpen odgovor:

Zdravo.

Že sam opazil pred časom, da so v Sedmici Individual komfort sedeži oblikovani drugače od standardnih komfortnih sedežev (v usnju Dakota ali Nappa). So mi povedali, da je oblazinjenje drugačno zaradi večje ekskluzivnosti in še večjega komforta.

In enako je zdaj v Petici - čeprav le pri komfortnih Individual sedežih (ki so isti kot v Sedmici Individual!), medtem ko so običajni in športni Individual sedeži v Petici enaki standardnim izvedbam - le barva usnja je Individual barva. V Sedmici pa itak Individual sedeže dobiš le v komfort izvedbi, običajnih in športnih ni na voljo v Individual.

Pač so v Petico dali komfortne Individual sedeže iz Sedmice. Ostali dve varianti sedežev (standard in Sport) pa so le oblekli v usnje Individual barve.

Moje mnenje:

Če hočeš najboljši oprijem, vzami športne usnjene sedeže - ki so pač na voljo le v Dakota usnju, ne pa tudi v Nappa.

Če pa ciljaš na komfortne sedeže, pa imajo ne-Individual boljši oprijem kot komfortni Individual sedeži, a niso tako udobni. So pa Individual komfort sedeži precej bolj udobni od ne-Individual komfortnih, saj so vzeti iz Sedmice Individual.

Glede usnja: Dakota je pač bolj trpežno usnje in lažje za vzdrževat, Nappa je bolj udobno, a bolj občutljivo ter bolj zahtevno za vzdrževanje.

Če pa ciljaš na največje na udobje in ekskluzivnost - na račun slabšega oprijema - pa izberi Individual komfort sedeže.

Upam, da ti bo to kaj v pomoč. In se opravičujem za pozen odgovor.

Lp, Mojmir

Prikaži več možnosti