Skoči na vsebino

Primerno olje za Z4 3.0?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
71 odgovorov v temi
Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 957
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Nizek nivo olja, oziroma ce ni to, je pa senzor fuc.
Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 209
  • Avtomobil: Bangle box

Nivo olja je milimeter pod maksimumom, tako da zaradi nivoja to ne bi smelo bit.

Se da senzor zamenjat doma oz. koliko je to stroškov?

Se lahko zaradi tega naredi še večja škoda? Če se mi bo enkrat na 50 ugasnitev prižgala me sicer ne moti.
I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Prikaži več možnosti

Mark89
Mark89

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 623
  • Avtomobil: E39 '01 530iT, MG ZR 115

Tole s lučko ob izklopu je bilo že predebatirano. Če je olja dovolj je olje preveč slabo in ga je treba zamenjat, men se je to dogajalo ko sem prevozil 13 do 14 kkm od menjave olja.

Za težave s senzorjem nivoja olja je pod nujno potrebno uporabit iskalnik:google
E46 320i 110 kW PFL TiAg 4 years, 7 months, 3 weeks now gone
E39 530iT ex iTA FL 430 fix it again tomorrow
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 269
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Da obudim temo, jaz še vedno uporablljam Castrola Edge prof tws 10w-60 (144kkm) in ko bo sledila menjava bo oznaka olja Edge Supercar. 

Urejal Taucher, 27.06.2018, 07:24.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 741
  • Avtomobil: BMW

Malo sem bral po spletnih forumih v DE in vsi sedaj uporabljajo Edge Supercar.

Naj bi bil dostojen naslednik TWS-a.

Ti to olje uporabljaš v M-u ali slučajno v 3.0i?

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 662
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Jaz tudi uporabljam 10w-60 v 3.0i. V bistvu ga je cel cas uporabljal prejsnji lastnik. Po zimi avto itak stoji in se Kokalj mi je predlagal, naj uporabljam kar to olje se naprej.
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 269
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

M54B30 razne predelave in posegi/blokada na 7200, na letni ravni zelo malo km, večina vožnja poletje/užitek obr. v rdeče polje, zime več ali manj parkiran-zelo malo skoraj da nič hladnih vžigov, skratka že kar nekaj let dobro olje ven zlivam, a ko je segret če me prime/to se pogost dogaja ;)  k tud malokrat se vsedem vanj, ga takrat prav nič ne šparam in mi dol visi za porabo. Z tankom cca. 54L naredim recimo 480-630 km, povprečje pod 10 (nič AC).

Danes popoldne mislim da bo idealno sonček ko pridem dam, streha dol, radio in ostalo na off, pa vrummm... :) saj bi bil verjetno tudi kak mobil motul 5-40, 5-50,... dobro olje, a pač sem se takrat tako odločil in na tem vztrajam.  Nimam pa namena nikogar prepričevati in preusmerjati glede izbire olja.  :ok   

Urejal Taucher, 27.06.2018, 14:20.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 741
  • Avtomobil: BMW

Samo vprašam.

Sam ga uporabljam v M-u in pri vlivanju je občutno gostejše od običajnega.

Nisem pa vedel, da se uporablja tudi v običajnih mašinah kot je 3.0i - namreč za te je predpisan drugi tip olja.

Ampak če je boljše za motor - zakaj ne?

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 844
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

V mojem Z4 3.0i je že nekaj let Shell Helix Ultra 5w40. Prejšnji lastnik je znal povedati, da je na servis porabil cca 0,5L olja (v 10k km). Avto je bil vseskozi servisiran pri Jurčak-u in ta mu je tudi priporočil to olje za ta motor. 

Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 378
  • Avtomobil: Z4

Poznavalci, dajte mi svetovati katero olje naj mu kupim in koliko litrov gre noter; 2005 2.2i 125kw.

Hvala za info. :)
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 743
  • Avtomobil: Nemški

Castrol 5w30 :ok2
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 415
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Samo vprašam.

Sam ga uporabljam v M-u in pri vlivanju je občutno gostejše od običajnega.

Nisem pa vedel, da se uporablja tudi v običajnih mašinah kot je 3.0i - namreč za te je predpisan drugi tip olja.

Ampak če je boljše za motor - zakaj ne?

Saj se ne uporablja in ni boljše, oni to počnejo na lastno pest. Uporaba takega olja v motorju ki ni navit je ne samo metanje denarja skozi okno, še celo motorju škoduje, pač odvisno od tega koliko se ga dejansko prižiga pozimi. Že to da avto pozimi stoji je za moje pojme neumno, avto se mora peljat. Kontradiktorno je da ljudje v motor nalivajo drago olje ker mislijo da je to dobro, posledično ga pa potem raje sploh ne prižgejo in celo zimo stoji. Uporaba olja gradacije 10W-60 je upravičena samo v primeru da se avto poleti ožema na polno, to pomeni da se vozi po pisti - v normalnem prometu ga ne rabiš, razen če si res, ampak RES norc. Če že kdo želi naredit tisto kar je najboljše za motor naj poleti in pozimi uporablja različna olja, pa še to se mi zdi nesmiselno, ker je v zadnjih desetletjih tehnologija toliko napredovala, da se dobijo olja, ki so primerna za vse leto. Takšno olje je recimo gradacije 5W-40. Menjava olja dvakrat letno je bila upravičena par desetletij nazaj, takrat res ni bilo celoletnega olja in si hočeš nočeš moral imet letno in zimsko, drugače ni šlo. Nikoli nisem razumel, ne razumem in ne bom razumel ljudi, ki imajo dostop do informacij, katere pojasnijo uporabo sodobne tehnologije in tega ne izkoristijo. Če kaj ne razumete vprašajte, ne mi pa prosim delat "reklame" za to da je koristno imet olje gradacije 10W-60 v avtu skozi vse leto, ker to ne drži!

Poznavalci, dajte mi svetovati katero olje naj mu kupim in koliko litrov gre noter; 2005 2.2i 125kw.

Po mojih izkušnjah Mobil ali Motul gradacije 5W-40, ti dve znamki se v bavarcih dobro obneseta.

Castrol 5w30 :ok2

lol

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • Warden in TaDe330 uporabnikom je všeč to sporočilo

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 378
  • Avtomobil: Z4

Jerry, hvala.
Prikaži več možnosti

g30540xd
g30540xd
  • Uporabnik
  • Sporočil: 105
  • Avtomobil: G30540XD

Shell ali bmw original olje.
Prikaži več možnosti
    • etore je všeč

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 188
  • Avtomobil: e39 530iM

motul x-cess 5-40, mobil 5-50 če ga kj teraš

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 415
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Jerry, hvala.

Ni za kaj.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 426
  • Avtomobil: star

Jaz bi tudi dal 5w30. 10wkarkoli odpade ker kot je jerry napisal ce ne uporabljas olja za to kar je namenjeno naredis vec skode kot koristi...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik

Naj dodam, da se vrjetno noben Z4 ne vozi pozimi in nima oz ce ze ima zelo malo hladnih vzigov.
Moj je cez zimo v podzemni garazi, pomoje temp okoli 8-10stopinj, parkrat pozimi zalaufam in se malo zapeljem gor pa dol..

Skratka naslednjic gre not 5w-50.
Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 188
  • Avtomobil: e39 530iM

Naj dodam, da se vrjetno noben Z4 ne vozi pozimi in nima oz ce ze ima zelo malo hladnih vzigov.
Moj je cez zimo v podzemni garazi, pomoje temp okoli 8-10stopinj, parkrat pozimi zalaufam in se malo zapeljem gor pa dol..

Skratka naslednjic gre not 5w-50.

Zakaj torej 5w potem? :) za poleti je dost 10,15,20w :D

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik

Pa ni sam poletje. Je tud 15 marc pa 15 november. Dns zjutraj je blo k sem se odpeljal mogoce 6stopinj.
V avtu je blo do sedaj 10w60 kar je za M, moj je 3.0 sej ga tu pa tam seveda rad prtisnem, sam sem rekel, da bom vseeno probal se s ksnim malo redkejsim.

Ja sej mogoce bi pa pustil 10w glede na stevilo hladnih vzigov.
Prikaži več možnosti