Skoči na vsebino

Primerno olje za Z4 3.0?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
71 odgovorov v temi
Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 333
  • Avtomobil: Z4

Kaj pa olje 10w 40 za 2.2i motor in če bo avto vožen le od maja septembra, predvidoma? Ali je povsem zgrešena za ta motor? :)

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 017
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Kaj pa olje 10w 40 za 2.2i motor in če bo avto vožen le od maja septembra, predvidoma? Ali je povsem zgrešena za ta motor? :)

Mi lahko poveš, zakaj 10W-XX? Ti številka 5 ni všeč, ali kaj drugega? Resno vprašam, ne zajebavam.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Na faksu mi 5 res ni bila všeč, 10 pa niso bile posebej pogoste :)

Imam doma 5l kantico primernega proizvajalca in te gradacije, pa zato vprašam, če smem seveda. :)

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 386
  • Avtomobil: star

Sej 5L bo itak premalo
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Za M54 motor sta primerni specifikaciji BMW LL-01 ali LL-04. Na seznamu odobrenih olj po teh dveh specifikacijah ni niti enega 10W-X olja.

Verjetno je to z razlogom tako. Mislim, da ni edini faktor pri izbiri viskoznosti olja zunanja temperatura. Najbrž ima tudi motor, ki je bil mišljen da bo vozil na redkejše olje, manjše tolerance. Seveda ni nujno, da bi 10W-X olje res bilo slabo za motor, ampak ali je res vredno tvegat samo zato, ker že imaš 5l tega olja. Saj ni celo premoženje, če kupiš primerno olje.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 017
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Na faksu mi 5 res ni bila všeč, 10 pa niso bile posebej pogoste :)

Imam doma 5l kantico primernega proizvajalca in te gradacije, pa zato vprašam, če smem seveda. :)

Hehe :D

Jaz tega nebi zlil notri (izjemoma če imaš avto v podzemni garaži kot ga ima kolega forumaš, ali če si s Primorske), je škoda dročnikov za moje pojme, za motor pa tudi ni dobro če pozimi par mesecev stoji... ampak to je seveda moje mnenje ;)

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • Borut30 in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Vse jasno, hvala. :)

Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 079
  • Avtomobil: Z4 E85

Jaz tankam v mojega že odkar ga imam Mobil 1 Peak Life 5W-50 oz. zdaj po novem je Mobil 1 FS X1 5W-50. Zadovoljen in ne menjam za drugega. :) @Zelenc, drugače pa rabiš ca. 6,5 litra pri menjavi.

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Živjo Z kolegi!

Še malo in bom naredil prve kilometre s svojo 4-ko, pa ne Tomos izvedbe :)

Za 2.2i motor me zanima katero hladilno priporočate, katero zavorno olje ter katerega dati v menjalnik in pa tudi za diferencial me zanima?

Hvala za info in upam, da se v kratkem kaj srečamo, seveda zgoraj brez in v sončnem vremenu. :)

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Živjo Z kolegi!

Za 2.2i motor me zanima katero hladilno priporočate, katero zavorno olje ter katerega dati v menjalnik in pa tudi za diferencial me zanima?

Hvala za info in upam, da se v kratkem kaj srečamo, seveda zgoraj brez in v sončnem vremenu. :)

Hladilna zelena ali modra
Zavorna ATE
Menjalnik diff 75w90

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 175
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Živjo Z kolegi!

Moje mnenje: hladilna modra ali še rajši original, v menjalnik in diff pa ti priporočam samo strogo in le original, zakaj in kako niti ne bom komentiral ker je tega ogromno napisanega že tukaj gor. Cena pa ne bo bistveno različna glede na to kok in koliko katerega olja potrebuješ. Zavorno olje pa je lahko tudi ATE ali Textar ali kak druge znamke npr. Motul DOT 5.1

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Ok, grem že ju3 po nakupih. Hvala za odgovore! :)

Prikaži več možnosti