Skoči na vsebino

Potek uvoza motorja iz Italije

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
32 odgovorov v temi
luxus
luxus

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2

Lep pozdrav, rad bi delil moje izkušnje in težave pri uvozu motorja iz Italije, ker sem na forumih sem prebral veliko napačnih informacij.

Motor sem našel na moto.it, nato sem šel z avtom na ogled. Po malo handlanja sva se z lastnikom dogovorila za ceno (BMWR1150R 2002 29,000km s kovčki za 4600EUR). Odpeljala sva se v lokalno agencijo, kjer je potrebno za pogodbo (pogodbo overijo oni sami - notar ni potreben) in ostale dokumnete (ACI in odjavljena prometna) plačati 140 EUR. Nažalost jim sistem ni deloval in razen pogodbe dokumentov na mesto nisem dobil.
Po vrnitvi v Slo sem organiziral prevoz (200EUR), motor je prispel v 3 dneh, dokumenti pa čez dobra dva tedna.
Z dokumenti in motorjem sem šel na LPP (edina lokacija za homologacije motorev v Lj., delajo do 15ih). Motor bi uradno moral peljati s prikolico, pa sem se v zgodnjih urah kar zapeljal. Začasne tablice baje pred homologacijo ni možno dobiti. Na homologaciji so motor poslikali in mi pobrali 100 EUR. Nasledji dan sem lahko dvignil dokument o izpustih motorja (oni samo prepišejo iz prometne - nič sami ne preverjajo ali merijo; edini merodajni dokument poleg prometne je COC (certificate of conformity), ki ga nisem imel in ga tudi nisem mogel dobiti od BMW Slovenija). Dokončno homologacijo zaključijo šele po plačilu DMV.
Z vsemi dokumenti (in kopijami) sem šel na Davčno 1, ker sem oddal obrazec z dokumenti. Vzeli so si 10dni, nato so me klicali naj pridem plačat. DMV je odvisen od moči motorja in pa predvsem od EVRO standarda (Euro 3 - +0%; Evro 2 - +5%, Evro 1 +10%). Sam sem plačal 13% nabavne cene!!! Potrdilo sem dobil čez 3 dni po pošti, ker jim računalnik ni delal.
Nato oddaš potrdilo na LPP, kjer ti pripravijo homologacijo do naslednjega dne.

To je zgodba do sedaj, čaka me še tehnični in registracija - upam da bo to šlo hitreje (motor je v garaži že 4 tedne).

Upam da pridejo moje iskušnje komu prav. Mene je predvsem presenetila stopnja DMV.

LP
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 222
  • Avtomobil: Caravelle

Lepo, da si z nami delil svojo izkusnjo. Sam sem bil tik pred nakupom motorja z Italije, pa sem zadnji trenutek nasel motor pri nas. Tudi sam sem bral razlicne zgodbe o uvozu iz tujine. Predvsem zoprno je, ker si birokracija vzame toliko casa :fight.

Si ti bo na koncu uvoz izplacal, glede na vse dodatne stroske do registracije in izgubljen cas?
Prikaži več možnosti

marcel_mastnak
marcel_mastnak

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 323
  • Avtomobil: BMW R 1100 S Boxer Cup

Uvozit se splača motor le če je tolk redek da se ga preprosto ne dobi al pa je zelo slaba izbira, al pa če ga kupiš pri nekom ki ga je pripeljal iz italije in ti on uredi papirje. Vse ostalo so hude muke po nepotrebnem.
Ni važn al auto, motor al pa pes. Nemc more bit!
Prikaži več možnosti

mguzzi
mguzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 38
  • Avtomobil: f10

Moje izkušnje: kupil GS-a od "strica", ki dela v Milanu, živi pa v Kopru;
- dokumenti: ACI (potrdilo o lastništvu), odjavljena prometna, račun
- začasna tablica, preskušnja (možnost vožnje tri dni): sem jo dobil na AMZS v Kopru, medtem ko mi je na tehničnih pregledih v Izoli ni hotel dati, ker baje ni homologacije: zanimivo, kako si razlagajo zakone
- motor pripeljal domov, sledi homologacija, pa vloga na davčno, čakal 5 dni, baje imajo čas 30 dni, da spišejo odločbo
- davek; plačal 3% (EURO3), vendar ne na ceno na računu, temveč po ceni motorja po Eurotax
- potrdilo poslal na homologacijo ter po skoraj mesecu dni uspel registrirati motor
- stroški skupaj do registracije: 350€ brez prevoza domov

Če bi moral na ogled motorja v Italijo ter dodaš še te stroške, zagotovo ni računice; poleg tega motorji na slikah izgledajo dosti lepše kot so dejansko in koj hitro se pelješ zaman.

Če že ponoviti zgodbo uvoza, bi bilo smiselno v zimskih mesecih, ko se ne mudi in ne spomladi, ko komaj čakaš na prvo sonce in fure.
Prikaži več možnosti

luxus
luxus

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2

Kljub vsemu se je splačalo. Edini podoben motor naprodaj v Sloveniji je imel 60,000km - torej 2x več. Skupaj z vsemi dodatnimi stroški je uvožen motor stal enako kot ta v Sloveniji.
Prikaži več možnosti

gmajnkek
gmajnkek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4

res da so dobra tri leta mimo odkar je kdo kaj napisal. Lih v razmislek... če se to nebi splačalo (mislim na uvoz iz ITA), nevem zakaj motoHit krško in ostalo še vedno uvažajo motorje.
Glede na DMV je pa lahko različno. Kolega je uvozo avto iz amerike in so ga hotli opalit po eurotaksu in je bla razlika v ceni (amerika in slo) precejšna. Na koncu je obveljala njegova, ko jim je uspel dopovedat, da dejansko stane avto tam tolko in da je dejansko za avto plačal precej manj kot v SLO. Itak davčna dela nekaj po svoje.
Prikaži več možnosti

marcel_mastnak
marcel_mastnak

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 323
  • Avtomobil: BMW R 1100 S Boxer Cup

res da so dobra tri leta mimo odkar je kdo kaj napisal. Lih v razmislek... če se to nebi splačalo (mislim na uvoz iz ITA), nevem zakaj motoHit krško in ostalo še vedno uvažajo motorje.
Glede na DMV je pa lahko različno. Kolega je uvozo avto iz amerike in so ga hotli opalit po eurotaksu in je bla razlika v ceni (amerika in slo) precejšna. Na koncu je obveljala njegova, ko jim je uspel dopovedat, da dejansko stane avto tam tolko in da je dejansko za avto plačal precej manj kot v SLO. Itak davčna dela nekaj po svoje.

Motohit in R-moto in podobni imajo napeljano verigo in uvažajo masovno kar je čist kaj druga kot individualni uvoz... Splača pa se kdaj kupit kak motor od njih, ne pa vedno. Js mam dobre izkušnje z drugim s prvim iz krškega pa ne glih.
Ni važn al auto, motor al pa pes. Nemc more bit!
Prikaži več možnosti

gmajnkek
gmajnkek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4

Eto zaj lahko napišem mojo varjanto... Pred nekje 3 tedni sem šel v Italijo po motor: Yamaha FZ1S, letnik 2009, 15.000km. Prodajalec je hoto 4.800€, ampak smo se zmenli za 4.600€ in da plača on odjavo vozila v Italiji. No potem smo šli skupaj na ACI (tipo AMZS), kjer je on plačal prepis (vse skupaj nekje 100€) in sem dobil odjavljeno italijansko prometno in potrdilo od ACI, da sem novi lastnik. No vmes sma mogla na ACIju napisat neko Italjansko kupoprodajno pogodbo, ki je ostala njim v celoti. Na koncu sma pri temu italjanu doma napisala še SLO kupoprodajno, lih zarad DMVja in vsega skupaj (Italjanu nisem dal nobnega izvoda).

Naslednji dan sem motor peljal na homologacijo in sem plačal slabih 100€. Dobil sem potrdilo katero sem skupaj z odjavljeno ITA prometno in papirjem od ACIja in slovensko kupoprodajno poslal na davčno v Sežano. Po 2 tednih sem dobil na e-mail položnico in sicer 5% vrednosti vozila po kupoprodajni pogodbi (200€). To sem plačal in potem še čakala 2 dni da sem dobil papirje domov po pošti.

In ja, se je splačalo it v ITA po motor, saj jih pri nas prodajajo za cca 1000+ € več kot pa so v ITA.
Prikaži več možnosti

diabolik
diabolik

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 91
  • Avtomobil: BMW r65

Iz vseh teh vaših izkušenj z uvozom motorja sklepam, da ta del naše javne uprave deluje proti nam-grešnikom, ki se radi vozimo z motorji. Mater, nas je g. Maister pred časom zajebal!
Prikaži več možnosti

rober
rober

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12
  • Avtomobil: BMW

A mi lahko prosim poveš če si to slovensko kupoprodajno pogodbo overil pri notarju in če si pri katerem ITA ali SLO
Prikaži več možnosti

jackson
jackson

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 729

A mi lahko prosim poveš če si to slovensko kupoprodajno pogodbo overil pri notarju in če si pri katerem ITA ali SLO

Ko sem jaz nazadnje uvazal motor iz Italije, sem na pogodbo nalepil samo MARCA DA BOLLO, ki jo dobis v trafiki in je bilo dovolj.

Mene pa zanima, ce kdo ve kje se lahko vidi kateri EURO je motor?
Prikaži več možnosti

rober
rober

Začetnik

• Uporabnik

Še moja izkušnja z uvozom BMW R1200R, ki sem ga našel na moto.it v Gorici. Na ACI uredili prometno (odjav iz prometa) cca 50EUR nato na občini v Gorici overili itlijansko kupoprodajno pogodbo cca 16 EUR. Vsa zadeva uredili v 2 urah brez zapletov. Prevoz motorja v Ljubljano in direkt na homologacijo na LPP 80 EUR. Naslednji dan dobil potrdilo o izpustih s katerim greš na davčno. Odmero za DMV čakal 28 dni, da so mi poslali plačilni nalog na katerem sledi šok novi dodatni davek za motorna vozila po novem zakonu o ravnoteženih financah. Tako da skupni davek po novem za motorna kolesa znaša 5% DMV + 5% po ZJUF, kar v mojem primeru zanaša 500EUR. Kljub povečanem davku se nakup še vedno splača saj so podobni motorji na Avto.net z manj opreme dražji v povprečju za 1500 EUR.
Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 733

Katero stran pa priporočate za ogled skuterjev v okolici trsta?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 733

Mogoče kdo ve kje je najboljše pogledati za skuterčke v Italiji?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

rober
rober

Začetnik

• Uporabnik

Jest sem mojga našel na moto.it, kjer lahko določiš v kateri pokrajini naj išče motorje
Prikaži več možnosti

jackson
jackson

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 729

subito.it
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik

Še moja izkušnja z uvozom BMW R1200R, ki sem ga našel na moto.it v Gorici. Na ACI uredili prometno (odjav iz prometa) cca 50EUR nato na občini v Gorici overili itlijansko kupoprodajno pogodbo cca 16 EUR. Vsa zadeva uredili v 2 urah brez zapletov. Prevoz motorja v Ljubljano in direkt na homologacijo na LPP 80 EUR. Naslednji dan dobil potrdilo o izpustih s katerim greš na davčno. Odmero za DMV čakal 28 dni, da so mi poslali plačilni nalog na katerem sledi šok novi dodatni davek za motorna vozila po novem zakonu o ravnoteženih financah. Tako da skupni davek po novem za motorna kolesa znaša 5% DMV + 5% po ZJUF, kar v mojem primeru zanaša 500EUR. Kljub povečanem davku se nakup še vedno splača saj so podobni motorji na Avto.net z manj opreme dražji v povprečju za 1500 EUR.

tole, kar je odebeljeno mi ni jasno :confused Kako so ti to naracunali? Je imel se kdo podobno izkusnjo v zadnjem casu?Sem si ze vse naracuna, (DMV, homologacija, stroski prevoza, ....), sedaj pa me je presenetil tale ZJUF :confused
Prikaži več možnosti

rober
rober

Začetnik

• Uporabnik

To je nov zakon za uravnoteženje javnih finac ki dolača ta 5% davek za motorna kolesa nad 1000 ccm pod 1000ccm pa tega davka ni
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik

Torej velja le za motorje nad 1000ccm? Neumno!

Kaj pa nek nov zakon s strani Italijanov, ki naj bi bil sprejet letos poleti, s katerim moras dokazovat da bos motor res registriral doma? Kaj ves o tem?
Prikaži več možnosti

rober
rober

Začetnik

• Uporabnik

Jest sem ga uvažal maja in tega zakona še ni bilo oziroma nisem dobil s strani Italijanskih oblasti nobene zahteve
Prikaži več možnosti