Skoči na vsebino

Potek uvoza motorja iz Italije

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
36 odgovorov v temi
BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 197
  • Avtomobil: 3er

Koliko si kdo vzame, če mi ga pripelje iz ITA + uredi prepis in papirje tam? (dmv+homol. tukaj lahko sam)

Lokacija cca. 30km od Genove.

Če kdo hodi spotoma in ima prostor sem pripravljen plačat do nekje toliko kot me samega pride cestnina+gorivo+hrana...

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 199
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Kaj lahko nekdo pove kaj sedaj leta 2016 vse potrebuješ za uvoz motorja?

Ter kakšne cene vsaj okvirne?

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Bieffe
Bieffe

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45
  • Avtomobil: P 207 HDi BMW R 1200 RT

Kaj lahko nekdo pove kaj sedaj leta 2016 vse potrebuješ za uvoz motorja?

Ter kakšne cene vsaj okvirne?

Cene izveš na Moto.it, Subito.it ali Duerotte.it. Sem v fazi uvažanja motorja, potrebuješ CMR dokument (ga ima vsak špediter), prepis oz." Demolizzione per espatria" kar je nadomestek za našo kupoprodajno, to urediš na ACI v Italiji. Vsaj jaz sem toliko potreboval, lp.

Prikaži več možnosti

jackson
jackson

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 731

Mogoce kdo ve kako je z uvozom vozila iz USA oz Kanade, ce si ze lastnik tega tam? 

Prikaži več možnosti

mr.b
mr.b

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 220
  • Avtomobil: bmw

Pozdravljeni,

če kdo uvaža motorje iz Italije oz. pozna koga, ki bi mi pripeljal motor v Slovenijo in uredil papirje za uvoz, mi naj prosim sporoči kontakt na PS.

Hvala. 

Prikaži več možnosti

Bieffe
Bieffe

Začetnik

• Uporabnik

Motofortuna Nova Gorica, 040808889.

Prikaži več možnosti

jakabmwdrei
jakabmwdrei

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 284
  • Avtomobil: BMW

Če kdo potrebuje storitve uvoza motocikla iz Italije, me lahko kontaktira.

Več info na PM.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

gorgh
gorgh

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 183

Ve kdo če morda obstaja kakšna starostna omejitev za uvoz motocikla? V mojem primeru gre za 2004 letnik SS motor iz Italije...pa nikjer ne najdem ničesar.

Hvala!

Urejal gorgh, 06.09.2016, 11:35.

www.allco-aluminij.si

Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 477
  • Avtomobil: ni moj:(

V Italiji sem koncno nasel motor, katerega sem dolgo iskal. Gre bolj kot ne za eksotiko (superbike homologacijska specialka iz preloma stoletja), koncno se je pojavil v stanju, kot ga iscem (100% originalen).

Prodajalec je fizicna oseba in ni najbolj vesc postopkov, ki so potrebni za prenos lastnistva motorja na osebo,ki ni iz Italije.

Sicer me to ne skrbi... vendar mi zatrjuje, da je za prenos lastnistva na osebo ki ni iz Italije, potreben tudi izpolnjen CMR prevozni dokument.

A mogoce kdo kaj ve ali ima mogoce izkusnje glede tega? Iskat ga bom sel sam v lastni reziji, nebi rad prisel v Rim in ugotovil,

da ga ne morem isti dan odpeljat domov na prikolici :)

Urejal Eagle46, 02.07.2018, 10:20.

:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

fantastic five
fantastic five

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 540

Ima mogoče gdo iskušnje z uvozom motornega kolesa iz Hrvaške?
Kakšni so kaj stroški?
Gre se za kawasaki zx10r 2005l.
A se mogoče gdo na forumu ukvarja z uvozom motornih koles?
Prikaži več možnosti

gorgh
gorgh

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 183

Jst sem svojega uvozil iz ITA novembra 2016....
Kupil sem ga v lastni reziji od pravne osebe, vendar samo kot posrednika, motor je bil v casu nakupa se vedno pod lastnistvom fizicne osebe.

CMR dokument potrebuje prodajalec izkljucno zato, da on lahko motor dokoncno odjavi iz prometa in vrne tablico (tablic tam ne vracajo ob poteku zavarovanja/registracije, in je vezana na motor dokler ne gre na unicenje ali v tujino). Potrjen/podpidan CMR dokument je pac potrdilo, da je motor zapustil ITA in je potreben za odjavo.

Seveda se to nardi to tam na mestu, podpises in gre lastnik na odjavo, tko kot pri nas, s tem papirjem in podatki o novem lastniku - kupoprodajna pogodba.

Od prodajalca dobis:
Motor
Orig odjavljeno prometno dovoljenje
Racun oz. V tvojem primeru orig izvod podpisane pogodbe (naj bo overjena pri notarju).

S tem gres na homologacije pri nas naprej pa ni vec nobena znanost (sej tud sam uvoz motorja ni).

www.allco-aluminij.si

Prikaži več možnosti
    • miha84 je všeč

Mrtn
Mrtn
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4
  • Avtomobil: R850R

Od prodajalca dobis:
Motor
Orig odjavljeno prometno dovoljenje
Racun oz. V tvojem primeru orig izvod podpisane pogodbe (naj bo overjena pri notarju).

Overitev pogodbe pri notarju naj ne bi bila nujna. Tako mi je osebno zatrdil možakar, na LPP tehničnih pregledih, ki dela homologacije, preden sem šel po motor v Italijo. V petek sem že dal v postopek homologacije, najprej emisije. Brez težav. V Ponedeljek oddam zadeve na furs, upam, da tudi brez težav...

Prikaži več možnosti

Bieffe
Bieffe

Začetnik

• Uporabnik

Overitev pogodbe pri notarju naj ne bi bila nujna. Tako mi je osebno zatrdil možakar, na LPP tehničnih pregledih, ki dela homologacije, preden sem šel po motor v Italijo. V petek sem že dal v postopek homologacije, najprej emisije. Brez težav. V Ponedeljek oddam zadeve na furs, upam, da tudi brez težav...

Tudi jaz sem uvozil motor iz Italije, kupoprodajna ni bila overjena, pri registraciji in furs-u brez problemov.

Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 299
  • Avtomobil: Caravelle

Prvic se podajam po motor v Italijo, pa bi prej rad se enkrat preveril. Je tole 100% res, da ne rabis overjene kupoprodajne pogodbe?

Slisal sem, da je prepis v Italiji zelo drag. Da se placa nek davek na odjavo? Kako torej, najceneje iz zanesljivo priti cez? Kupil bi motor, od fizicne osebe. 

Vem, da rabim odjavljeno prometno, homologacijo in original kupoprodajne pogodbe. Kje slednjo dobim? Na tehnicnih, kot pri nas? Se pravi tam, kjer se bo motor odjavil? 

Prikaži več možnosti

Bieffe
Bieffe

Začetnik

• Uporabnik

Prvic se podajam po motor v Italijo, pa bi prej rad se enkrat preveril. Je tole 100% res, da ne rabis overjene kupoprodajne pogodbe?

Slisal sem, da je prepis v Italiji zelo drag. Da se placa nek davek na odjavo? Kako torej, najceneje iz zanesljivo priti cez? Kupil bi motor, od fizicne osebe. 

Vem, da rabim odjavljeno prometno, homologacijo in original kupoprodajne pogodbe. Kje slednjo dobim? Na tehnicnih, kot pri nas? Se pravi tam, kjer se bo motor odjavil? 

Jaz overjene kupoprodajne nisem imel, sem jo celo sam napisal in podpisal doma. Jaz sem kupoval od fizične osebe preko preko moto trgovine, kjer je prejšnji lastnik menjal motor staro za novo, in mi je Italijan napisal kaj rabim: on odjavi motor in na prometno napišejo "demolizione per espatria", zatem sem na CMR dokument (dobiš ga pri vsakem špediterju) napisal vse kar je potrebno, posebej pomembno je bilo, da sem napisal svoj naslov v Slo, ker za Italijo je Slo "espatria", in osebni dokument. Stroški so bili 100 eur za vpis "demolizione" v prometno dovoljenje. Če rabiš še kakšno inf., pa na ZS.

PS: to je bilo leta 2016.

Urejal Bieffe, 17.01.2019, 15:08.

Prikaži več možnosti
    • miha84 je všeč

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 126
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

"esportazione" ;)

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Bieffe
Bieffe

Začetnik

• Uporabnik

"esportazione" ;)

Lahko, men je napisal "demolizione per espatrio".

Prikaži več možnosti