Skoči na vsebino

Škrtanje Z4

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
33 odgovorov v temi
joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24
  • Avtomobil: z4

Pozdravljena skupnost,

big problem z Z4 :jok. Ko grem na pločnik avto "škrta" kot da ima nekje en "luft". Pogledali pa smo že vse: amortizerje, zglobe, stabilizatorje, letev volana...jaz res ne vem kaj bi lahko bilo. Kaj je možno, da je samonosilna karoserija, ali kako druga fora? Škrta tam nekje pod pepelikom, kot da je pod armaturko, kot, da se nekaj premakne.

ideje welcome?

:ok2
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 71 187
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Kabrioleti imajo zaradi posebne (oslabljene) konstrukcije karoserije manjšo vzvojno trdnost karoserije, tako da je to normalno. To ni avto s katerim bi se lahko vozil čez robnike, če ga rabiš za ta namen si omisli terenca.
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 586
  • Avtomobil: Black Coupe

Točno tako.:ok

Tudi nama se astra cabrio kar fajn zvija, ko zapelješ čez kakšne čudne jame. Se prav v vzratnem ogledalu vidi, da se zadnja naslonjala malo po svoje premikajo...:laugh

Nič skrbet, je kar normalno:ok
Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?
Prikaži več možnosti

anzec
anzec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 119
  • Avtomobil: E39 - 523 - 1997

jao, kaki komentarji. Morda so res manj togi, ampak to je robnik. Tudi ce bi se mal zvijal, ne bi smel glih pokat. Če parkiraš na robniku ne rabis glih terenca no.... Pol pa vidiš polno terencev po mestih, ki še niso videli več od robnika, notri pa so večinoma taki, ki imajo največ za povedat v prid ekologiji.
Sem mogu komentirat, drugace pa nimam idej kaj bi bilo, se pa strinjam da to ni glih v ponos BMWju.
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

Ne bi ti bilo treba, samo kot si sam rekel, si mogel komentirat...

Glej, cabrio se pač zvija, saj se večino napetosti prenaša po podnu in pragovih cabria in zato je čisto normalno, da če s cabriotom zapelješ z enim kolesom na višji robnik, se bo avto upognil.

Ampak, to je vse še v tolerancah in ni s tem nič narobe.
Če pa kaj malo škrtne v kabini, pa to pride sčasoma.

Predlagam TEST lastniku.
Zapelji na robnik z odprto streho in poslušaj kaj se dogaja. Potem streho zapri in zapelji na isti robnik in zelo verjetno, ba škrtanje manj slišno, ali pa bo mogoče celo popolnoma izginilo.

V mojem primeru, ko se peljem v astri cabrio, lahko vidim v špeglu, da se zadnji vzglavniki premikajo malo po svoje za 2cm levo in desno!, pa nič ne škripa.
Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 660
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Je pa tudi res da se zvijajo predvsem navadni cabrii, roadsterji ne tolk. Predvsem zato, ker so navadni cabrii ponavadi izpeljanka ostalih verzij (recimo coupe) in je zadeva rešena bolj tako. Roadsterji pa so že razviti z namenom odprte strehe in so določene stvari lahko drugače rešene. Čeprav še vedno je manjko strehe tisti največji minus pri trdnosti.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

Predvsem je razlika v medosni razdalji.

Roadster ima krajšo in je zato lahko bolj tog, medtem ko pa so 4 sedežni cabrioleti daljši in zaradi tega podvrženi večjemu zvijanju.
Vsekakor pa je to v obeh primerih prisotno.
Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

Ma od zažetka to ni delalo :napaka. Če imam streho gor je čist ist, sem že poskusu. Ko pa ga na sevisu dvignejo in gledajo lufte je vse ok. Zanimivo je to na "škrtne" samo prvič ko grem na robnik pol pa ne več :crazy.... kot, da se nekaj premakne in potem z vožnjo spet leže na mesto.

Amortizerji nisi, zglobi, stabilizatorji tut ne.

Kaj bi lahko še to delalo? Ma ko štrkne štrkne prav fajn, prav poči. Me nervira že dva tedna :napaka na koncu bo ena banalna zadeva :damn Pojma nimam kaj bi lahk blo :crazy
Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 499
  • Avtomobil: E30 325i, ///M3 E36, ST

moj e36 cabrio se je zelo malo zvijal, tale bi se moral pa že zgoraj omenjeno še dosti manj zvijat, in to sigurno ni razlog pokanja, kaj bi bil pa tudi jaz ne vem :(

jaz sem z mojim lahko komot parkiral s tremi gumami na cesto in z eno prednjo recimo na visok robnik, pa so se vrata - streha še vedno normalno zapirala, tko da,..

Urejal Martin ///M, 01.09.2011, 12:16.

Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 464
  • Avtomobil: creative technologie

...mogoče ne bi bilo slabo, da prenehaš s parkiranjem na robnikih, dokler ne razčistiš problema...

Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

....ma jaz tudi mislim, da to ni normalno. Sicer Ok, da se avto zgunca po določenih kilometrih, ta moj jih ima 80k??? Pa tudi je to ipak BMW, pa nov stane vseeno 40-50k eur, pa ne more to tako pokat :confused

zvok prihaja tam okoli menjalnika, armaturke, spredaj nekje pri nogah, kaj pa vem:crazy kot, da pod obremenitvijo nekaj skoči-škrtne, ma se ne čuti niti na volanu niti nič
se mi bo čist strgal :crazy me mehaniki že postrani gledajo na servisu :napaka :laugh
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 464
  • Avtomobil: creative technologie

Zakaj pa na servisu ne priredite robnika in pač tam na mestu zapelješ gor, da se sliši pok... verjetno tam ima kdo več kot 3 razrede osnovne šole, da se kaj takega spomne ane.

Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

Zakaj pa na servisu ne priredite robnika in pač tam na mestu zapelješ gor, da se sliši pok... verjetno tam ima kdo več kot 3 razrede osnovne šole, da se kaj takega spomne ane.

To ni slaba ideja. Probaj to:ok

In ko bodo približno slišali kje poka, pa naj tam probajo s tisto "prisluškovalno" napravo poslušat, ki jo bi naj pravi mehaniki tudi imeli.

Urejal kroskris, 01.09.2011, 14:02.

Prikaži več možnosti

Pero
Pero

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 15 672
  • Avtomobil: Fiat Ulysses

A so Hardy obroč dobro pregledal?
Nekateri Z4 so imeli z Hardy šajbo že po 40.000 km take težave. To bi tudi razložilo grd zvok.
Why getting mad?.......Get even :-D
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 749

Razumem da je roadster ali cabrio, samo tudi novejši modeli se kar tako ne upogibajo in zvijajo kot nekateri mislite, saj imajo prekleto veliko ojačitev katere na prvi hip nit ni videti. Tako da sem prepričan da tudi če zajca zapelješ preko robnika, se ne bo zvijal niti 1 cm (če že ni bil zbit in je vse na svojem mestu)...

Kaj pa puše na koncu rok si pogledal? Amortizerje si dal izmeriti na testno mizo? Kaj pa sam nosilec motorja oz. da ti kje morda izpuh ne udarja v karoserijo ali sam menjalnik na obod? Volanski drog? In če tako jasno poka, bi se moral vzrok kaj hitro najti. :ok2

Ali robnik prirediti in mehanika dat v avto ali pa kolo dol in z "pajzli" testirat podvozje, iskati nekje napako, da se jo odkrije.

Urejal Taucher, 01.09.2011, 14:54.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

....prvič so bli na servisu vsi pametni=zglobi od rok-menjano
....drugič so bli malo manj pametni=stabilizatorji-menjano
....tretjič so že malo ugibali=amortizerji-menjano
....četrtič so ga trije "s pajzli" napenjali spodaj, pa menjalnik gledali, pa nosilce od motorja, pa od menjalnika, pa ležaje od amortizerjev tudi :)))
....petič sem jim ga pustil 3 dni, pa naj se malo furajo okoli, pa so ga na robik pelal in so pogruntali da: ko gre prvič na robnik zaškrta kot da se nekaj premakne (pol ne več), pol pa moraš naredit en krog, pa potem med vožnjo, da spet škrta (kot, da gre na mesto), da pol še enkrat zaškrta na robniku...in so me odslovili, da oni res ne vedo kaj je :) ha,ha,ha

Pero, kaj pa je ta Hardy šajba ;) ?

Sej še mal pa bom pol avta že menjal :)
Prikaži več možnosti

Pero
Pero

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 15 672
  • Avtomobil: Fiat Ulysses

hardy zglob je tole:
Objavljena slika

Pride pa namontirana spredaj med prirobnico menjalnika in prirobnico kardana.
Okoli teh puš, kjer so namontirani vijaki se pri nekaterih modelih guma obrabi in se natrga, ker so tam pač največje prenosne sile. Ko se to obrabi do te mere, se čuti najprej kak tak pok ker se cela stvar zamakne, med vožnjo je mir potem pa spet. Najbolj kritično je pri speljevanju in seveda vožnja navkreber in plezanje po robnikih. Počasno pazljivo plezanje je prava agonija za tale zglob. Zadeva košta v nemčiji 63 evrov, kle pa ne vem kolk je. Na sliki je hardy prav za tvojega.
Why getting mad?.......Get even :-D
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 569
  • Avtomobil: X3

Mene tale zgodba vodi v prepričanje o počenem varu na prvi premi.

Obremenjevat lokalno posamezne dele preme ali s kladivcem potrkavat po elementih in poslušati frekvenčni odziv, morda se pa najde del, ki je "odletel". Razpoka je namreč nevidna, čeprav obstaja.

Urejal Warden, 01.09.2011, 16:00.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 749

[QUOTE=joco70;....Sej še mal pa bom pol avta že menjal :)[/QUOTE]

Boš pa saj vesel ko boš celega zamenjal in se potem vozil nekaj let :ok2 saj pravim voziti čez robnik in poslušati kje pride zvok in začeti razdirati ter kot je že nekdo rekel gled na sklope varov in podobno. Srečno in čim manj paranih živcev :ok

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

Pero, ma veš, da bi po tvojem opisu znalo bit to...simptomi so čist isti kot ti praviš. Če je v nemčiji 63 eur, tut tuki ne more bit dosti dražje :) , sicer pa mi gre že skoraj za princip. Menjam in javim ;))))
Pa smo se še eno naučili :9 hvala Pero!!!
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.