Skoči na vsebino

Škrtanje Z4

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
33 odgovorov v temi
Pero
Pero

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 15 672
  • Avtomobil: Fiat Ulysses

Mene tale zgodba vodi v prepričanje o počenem varu na prvi premi.

Obremenjevat lokalno posamezne dele preme ali s kladivcem potrkavat po elementih in poslušati frekvenčni odziv, morda se pa najde del, ki je "odletel". Razpoka je namreč nevidna, čeprav obstaja.

Seveda , ne gre izključiti tudi to.
Vendar kolikor vem, Z4 z razpokanimi zvari ni imel težav. Vsekakor pa je vse enkrat prvič.

Joco 70........dej me pokliči enkrat naslednji teden, pa boš prišel v delavnico kamor se bova zmenila, pa ti ga bom malce podrobneje pregledal. Z hardy šajbo sem podal samo enega od možnoh razlogov, če pa še pogledam (pa ne bom sam ampak bo še kak majster poleg pa ni vrag, da ne bomo bližje rešitvi)
Aja pa da ne boš mislil.........tu ne gre za nikakršno zaslužkarstvo. Gre zgolj za pomoč pri odpravi napake. Nič drugega.
Why getting mad?.......Get even :-D
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 560
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Seveda , ne gre izključiti tudi to.
Vendar kolikor vem, Z4 z razpokanimi zvari ni imel težav. Vsekakor pa je vse enkrat prvič.

Upam, da je Hardy zglob, saj je zadeva lažje rešljiva, pa še nikakor ne škodi imet novo na pogonskem kardanu.
Sem pa razpoko, ki jo omenjam čisto slučajno zasledil na zadnji premi od E39, ki sem jo dal v dele - menda tudi ta prema naj ne bi bila temu podvržena... zdaj je že zavarjeno :ok

Urejal Warden, 01.09.2011, 18:44.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24
  • Avtomobil: z4

Pero, hvala še enkrat res, :) če ti res ni odveč bi res lahko prišel do tebe, da mi rešiš ta problem (proti plačilu seveda) :))
Bom poskusu splanirat za naslednji teden, pa se javim, da vidiva kako imaš čas ;)
Prikaži več možnosti

Pero
Pero

Banned

• Izključen

Pero, hvala še enkrat res, :) če ti res ni odveč bi res lahko prišel do tebe, da mi rešiš ta problem (proti plačilu seveda) :))
Bom poskusu splanirat za naslednji teden, pa se javim, da vidiva kako imaš čas ;)

Velja
Vsekakor pa bom tudi, kot je Warden povedal, pregledal varjene spoje, v kakšnem stanju da so.
Prikaži več možnosti

M_power
M_power

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 019

Hardy zglob ropota tudi po ravnem ne sam na pločniku. :blackeye prej bo kak var ali kej na sami karoseriji.
A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.
Prikaži več možnosti

Pero
Pero

Banned

• Izključen

Hardy zglob ropota tudi po ravnem ne sam na pločniku. :blackeye prej bo kak var ali kej na sami karoseriji.

Hardy ne ropota po ravnem in ne ropota, ko dosežeš neko hitrost in jo vzdržuješ.
Če pa je temu tako, da hardy ropota tudi ko se voziš hitro oz, ko dosežežš neko hitrost sta samo 2 opciji.

1. (ne jemlji osebno power) ali mora biti človek totalno zagovedan glede tehnike in se dela, da ve kaj je hardy šajba in jo morda gleda in niti ne ve kaj gleda in posledično ne ve kako je uničena

2. Serviser pripoveduje pravljice o pošastih, ki živijo v njegovem žepu in vsak dan rabijo več denarja, seveda tako, da se težava z avtom ne odkrije. :-D :-D :-D

Imel sem milijavžent bumf, vem kako izgleda malo načeta hardy, kako izgleda še kar v redu načeta hardy, vem kako izgleda skoraj polom hardy in vem kako izgleda ko je samo še pol hardy-ja gor.

Simptomov je lahko milijon. Ti so morda fasal kak avto katere simptomi so v bistvu......samo še pol hardy šajbe.

kones koncev pa bomo avto dali na dvigalo in poizkušali pogruntat kaj je.

Urejal Pero, 02.09.2011, 22:15.

Prikaži več možnosti

soru81
soru81

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 636

Pozdravljena skupnost,

big problem z Z4 :jok. Ko grem na pločnik avto "škrta" kot da ima nekje en "luft". Pogledali pa smo že vse: amortizerje, zglobe, stabilizatorje, letev volana...jaz res ne vem kaj bi lahko bilo. Kaj je možno, da je samonosilna karoserija, ali kako druga fora? Škrta tam nekje pod pepelikom, kot da je pod armaturko, kot, da se nekaj premakne.

ideje welcome?

:ok2

Tezavo kot jo opisujes mi je zelo znana in preden karkoli drugega se menjas, probaj sledece. Zategni vijake na strutbaru, saj se lahko sami razrahljajo. In ce se, povzrocajo ravno take cricke "pod armaturko" kot pravis.
LP
URos
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

...kaj pa je to "strutbar" :ok2 a uni dve štangi zgori nad motorjem? :confused
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 691

...kaj pa je to "strutbar" :ok2 a uni dve štangi zgori nad motorjem? :confused

jp ali pa če imaš poleg tistih dveh, še od levega amortizerja do desnega eno "štango" :ok2

Urejal Taucher, 05.09.2011, 19:43.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

joco70
joco70

Začetnik

• Uporabnik

:) :) :) .....zadeva REŠENA ....strutbari odšraufani :) ....hvala Soru 81, Taucherju in Perotu, res hvala vsem :) ....sej skori ne morem verjet, da vsi "strokovnjaki" niso odkrili tako easy napake :( (in mi pri tem še mastno računali)...mah vse je dobro, kar se dobo konča ;)

Urejal joco70, 06.09.2011, 13:11.

Prikaži več možnosti

ak47kalasnik
ak47kalasnik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 291
  • Avtomobil: Audi 100, Z3, e30, e34

:) :) :) .....zadeva REŠENA ....strutbari odšraufani :) ....hvala Soru 81, Taucherju in Perotu, res hvala vsem :) ....sej skori ne morem verjet, da vsi "strokovnjaki" niso odkrili tako easy napake :( (in mi pri tem še mastno računali)...mah vse je dobro, kar se dobo konča ;)

Konec dober vse dobro, uzivaj v vetru in naj ti dobro sluzi, kar se pa tice "strokovnjakov" se mi pa zdi da jih je v nasi mali dezelici vedno vec.. ;)
Prikaži več možnosti

Pero
Pero

Banned

• Izključen

Kok kuel. Glavno, da je bilo samo to. Prva liga :-D
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 560
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Tezavo kot jo opisujes mi je zelo znana in preden karkoli drugega se menjas, probaj sledece. Zategni vijake na strutbaru, saj se lahko sami razrahljajo. In ce se, povzrocajo ravno take cricke "pod armaturko" kot pravis.

Odlična in prava diagnoza, bravo! :ok
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

soru81
soru81

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 636

Np. Je dober feeling, ko se zadeva tako obrne da prides tolk ceneje skoz kot je kazalo na zacetku, a ne? :laugh

Skoda edino, ker je ponavadi ravno obratno... :jok :)
LP
URos
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.