Skoči na vsebino

Škrtanje pri prestavljanju

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
3 odgovorov v temi
007
007

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 160

LP, imam 528i in ročni menjalnik. Zadnjič, ko sem vozil s spuščenimi stekli ob ograji, sem pri prestavljanju iz 1. v 2. in iz 2. v 3. slišal tak kovinski zvok, ko sem spustil sklopko, sliši se kot da nekaj udari ravno takrat ,ko zagrabi sklopka, in to tudi če spuščam sklopko počasi. Pri zaprtih šipah se ta zvok ne sliši... Zunaj se res sliši ob prestavljanju kot da je avto čisto razštelan... Ima pa 12000 prevoženih.

Tudi če spustim plin v nižjih prestavah in ga nekaj sekund kasneje dodam, se sliši tak bump zvok in avto kar cukne ko začne pospeševat.

Ali mi lahko kdo pove, če je to normalno? Kaj bi lahko bil vzrok?
Prikaži več možnosti

Johnny
Johnny

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 297
  • Avtomobil: BMW e61 525xd

Zna biti hardi zglob zanič.
Prikaži več možnosti

007
007

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 160

aha, raje vprašam, da dam kakšen napotek, sj so me na servisu odslovili, češ da je na testni vožnji vse normalno. Torej zna biti hardi zglob, če je pri spuščanju sklopke tako škrtanje... Aja pa tudi ko držim sklopko in prestavim prestavo se že tam sliši takšno rožljanje pri odprtem oknu... Je to tudi to?

Če pa res po polžje spuščam sklopko, pa ni tega zvoka, ampak to pa ne moreš tako počasi vedno spuščat... Hmm...
Prikaži več možnosti

Syus
Syus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 798
  • Avtomobil: E46/5

Dokler imaš garancijo vztrajaj, magari pojdi na drug servis, pri vseh lahko uveljavljaš garancijo. Nenazadnje ti ostane še BMW Slovenija:ok

Sonderausstattung:  209 SPERRDIFFERENTIAL 25% :3gears

Prikaži več možnosti