Skoči na vsebino

K/I: Pnevmatski udarni vijačnik

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
25 odgovorov v temi
Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 420
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Pozdravljeni!

Kupim, oziroma spotoma iščem informacije za dober in cenovno ugoden pnevmatski vijačnik.
Za interdiskontovo ponudbo vem in tudi to kar je na forumu sem prebrskal.

Želje so povsem enostavne:

- Mora biti uporaben za domače šravfanje platišč in kakšnega bolj "nemško" zategnjenega in zarjavelega vijaka. Recimo 600Nm, lahko več.

- Zaželjeno je da je kakšen nastavek zraven, ker se mi ne daje še 50€+ za kitajske nastavke, ki na koncu ne bodo preživeli moči vijačnika. :-D

- Lahko je rabljen ali nov. Po pravici povedano sem malo klical po trgovinah- Forch, ipd in nikjer teh stvari nimajo na zalogi da bi se dalo kaj "prijet in pogledat s prsti." :laugh Tako da sem v težavah ker ne vem kaj kupit. Nekaj sem gledal Rodcraft, CP... pa pojma nimam. Kar se pri njih naroči gre po navadi direktno do stranke in je zame problem, ker ni neke "izložbe" da bi si stvari malo ogledal.

Aja... naj bo pol cole, če nima kakšnih nastavkov, da lahko porabim te, ki jih že imam... če ne pa lahko tudi tri-četrtino, pa bom šel na reducirnik.

Še najpomembnejša stvar... Cena.
Kaj pa vem... Interdiskontov komplet, ki naj bi bil 576nM z nastavki je nekje 56€.
Kolikor sem sam gledal, bi moralo biti nekje 100€ dovolj za kakšno primerno rabljeno bolj solidno reč?
Opazil sem celo nove ki ustrezajo kriterijem, od CP. Kaj pa vem.
Za uporabo parkrat mesečno ne bi spet zapravil preveč. :)

Lahko podate ponudbo v temo, zs.

Zelo vesel pa bom tudi vsakršnega nasveta, saj se tele stvari res ne da kupit "za ovinkom" in nimam nobenih izkušenj.

Hvala in lep dan!

Urejal Nixxon, 22.09.2011, 07:34.

Prikaži več možnosti

dalenc
dalenc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 693
  • Avtomobil: BMW

lep pozdrav octopus lahko ti povem da interdiskontova pištola je samo za v vitrino in se lahko hvališ da jo imaš
jaz sem jo kupil pred kratkim in nisem skoraj nič šraufal mogoče imam tudi premajhen kompresor.odločil sem se za baterijski vijačnik 1/2 cole 600 NM ti povem bomba
traktorska prikolica ni bila šraufana sigurno 10 let pa je odšraufal od avta pa bres problemov z lahkoto.cena 300E gotovina na črno z garancijo,če pa hočeš sprobat pnevmatsko ti jo posodim če ti bo všeč ti jo dam za polovično ceno.L.P.
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 693
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Kontaktiraj Marcela: 031741384 on dila zdej neke take zadeve. Roba je zanimiva in res poceni :ok
LP Pirc
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

dalenc: Kakšen kompresor pa imaš? Ker se tudi sam bojim, da bo 50 litrov kmalu premalo... največ pa nafila na 9,5 bar (kao 10)
si kupil prav tisto dražjo verzijo? Ker obstajata dve:

Mene zanima tale:
Objavljena slika

Pirc: to je uporabnik "metatron" (nekaj takega)?
Bom poklical ob priliki, hvala! :)

Zadnje tedene sem bil zaposlen pa nisem kaj preveč brskal...
Dobil sem ponudbo za tole reč od Forcha- kdo jo za njih dela ne vem na pamet.
Skratka naj bi bila 900nm, in ima namesto "kladivc" lamele... kako te zadeve točno delujejo v princip ne vem.
http://www.foerch.si...e3-f152645ca35b

Skratka precej lična zadeva, ki naj bi bila po neki akcijski ceni 160+ddv, tam nekje.
Ampak se mi zdi malo preveč za hobi rabo?
Oziroma me je še bolj strah da je ne bom znal izkoristit- glede na kompresor in potrebe uporabe?
+ ni ravno najcenejša- je pa ugodna glede na to, kar naj bi ponujala.:)

Kaka ideja, predlog?
Pozna kdo koga, ki je potnik pri Forchu, da uredi kako ugodnost- še ena malo dražja reč mi je všeč poelg tega? :laugh
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 415
  • Avtomobil: E30

Sam imam ravno omenjeno Interdiskont-ovo (črna, 576 Nm) in lahko rečem da do sedaj je bilo res malo vijakov oz. matic, katerih ni odtegnila (vijačim predvsem pri premenjavi koles in pa vse mogoče E30 zadeve). Nekaj primerov bolj "zategnjenih" in uspešno odtegnjenih: matice polosovin na zadnjih rokah, matica na prednjem pestu (nastavek 36), matica na vhodni prirobnici differenciala (vse omenjene zadeve so tovarniško privite na nekje 200 Nm+-, od takrat pa večinoma nedotaknjene).
V kolikor me spomin ne vara, si takšno pištolo lasti @racer80, kateri mi je zadevo tudi priporočil.

Vsekakor pa je 50 l kompresor komaj dovolj za kakšno bolj resno delo, saj je zadeva "požrešna",... Kot slabo lastnost te pištole lahko omenim še veliko težo (imam izkušnje s podobno močno Rodcraftovo pištolo, katera ima pol manjšo težo in seveda bistveno bolj ergonomski ročaj-pri malo daljšem rokovanju se to že precej pozna), precejšnja glasnost, nastavitev jakosti preko vrtljivega gumba je bolj "lari fari" (sam imam stalno na max.). A za ta denar je to to.

Urejal jetam, 03.10.2011, 08:18.

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 069
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

tudi sam imam za rezervo interdiskontovo pistolo, zelo pomembno je da se nastavi delovni tlak, pri čemer NE velja več tlaka večja moč. ko se nastavi pravilen tlak in zagotovi zadosten kompresor (sam imam nekje 300l z pretokom 500l) zadeva deluje. za večje momenjte (pri kamijonih) sem si kupu se rockrfatovo pistolo z losen momentom 1800Nm!!! in pa zateznim 1500Nm tu pa ni milosti:metalc pistola me je prisla na ebayu z postnino 300€

p.s. je pa teška za popi......:napaka
Prikaži več možnosti

DonAndrino
DonAndrino

Detroit power

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 703
  • Avtomobil: Detroit Power

Hobotnica- cena ne laže. Kar se Id toolsa tiče, nikakor ne kupuj pri nas, ker imajo svinjske cene, če jo želiš, ti jo lahko dobodem po neto ceni pri mojem dobavitelju (Dortmund), lahko greš pa v Merkur in kupiš (mislim da rodcraft) za okoli 200€, je pa v osnovi identična zadeva z drugim logotipom. Aja, pod 900/1000Nm ne glej:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 262
  • Avtomobil: Mystic blau oil guzzler

Bom kar tole temo ponucal; torej imel bi udarni vijačnik, po možnosti baterijskega, vendar spet ne bi zapravil nekega premoženja, ker bo le za hobi uporabo...

Mnenja, priporočila?

Bolje imet parkinsonovo in pol špricerja polit kot alzheimerjevo pa pozabit spit
Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik

malo gledam bolho pa me zanima če ima kdo takle hoferjev primerek doma...cena je kar zgledna za hofer izdelek...ima kdo info koliko bi naj bila taka zadeva nova?

http://www.bolha.com...udarni vijačnik

Bolje imet parkinsonovo in pol špricerja polit kot alzheimerjevo pa pozabit spit
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 976
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

malo gledam bolho pa me zanima če ima kdo takle hoferjev primerek doma...cena je kar zgledna za hofer izdelek...ima kdo info koliko bi naj bila taka zadeva nova?

http://www.bolha.com...udarni vijačnik

Mislim da je bila nekje med 80-120€ nova, vem pa za to ker sem lani jeseni zamudil akcijo.  :napaka

Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik

A res? Ne spomnem se te akcije, pa naceloma kr spremljam ta orodja od hoferja ker v osnovi niso slaba, vsekakor boljsa kot od lidla...
Je pa smesno ce res prodaja toliko drazje kot je sicer nov bil...

Urejal QPE, 30.04.2019, 07:46.

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 613
  • Avtomobil: MINI karavan s polžekom

A res? Ne spomnem se te akcije, pa naceloma kr spremljam ta orodja od hoferja ker v osnovi niso slaba, vsekakor boljsa kot od lidla...
Je pa smesno ce res prodaja toliko drazje kot je sicer nov bil...

Sicer DE, ampak za referenco iz arhiva:

https://weltderangeb...17-erhaeltlich/

• Preis: 89,99€

Urejal Kirn, 30.04.2019, 09:18.

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 980
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Nečak jo je kupil in jo ma samo še za okras. Ne odvije več koles ali pa kaj podobnega
Makita dtw 285 bo taprava opcija. Jo imam in je to edina opcija od "cenejših"
Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik

Sicer DE, ampak za referenco iz arhiva:

https://weltderangeb...17-erhaeltlich/

Ne se jebat?  :eek  :crazy  Tale je pol res biser da hoče zdej kr dvakratnik cene  :crazy

Nečak jo je kupil in jo ma samo še za okras. Ne odvije več koles ali pa kaj podobnega
Makita dtw 285 bo taprava opcija. Jo imam in je to edina opcija od "cenejših"

Aha, hvala za dve koristne informacije torej...sem pa nekako vedel da mi ene 200€ ne gine za tovrstno zadevo in kolikor gledam za ta denar niti baterije ne dobim zraven, kaj šele kakšen nastavek... :blackeye

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Glede na to, da sem temo 8 let nazaj jaz odprl, še kratki nasveti, ki sem jih itak že takrat pričakoval, pa so se le potrdili:

Za pnevmatsko, sem omenjeni budget povečal.

Za konkreten moment odvijanja/privijanja je treba imet konkreten kompresor, te stvari so požrešne zraka. Z enofaznimi kompresorji je dovolj za vijačenje pnevmatik in večino normalno zategnjenih vijakov, ko je pa kaj večjega zapečenega pa ne bo šlo. Z kompresorjem recimo 270 litrov posode in 5HP+ motorja pa zadeve pokažejo vijakom zobe. Ali ga pa odtrgajo, odvisno. :-D

Za dober aku vijačnik bo kakih 200€ res začetno izhodišče, kot vedno malo denarja malo muzike in poceni orodje je ponavadi več slae volje kot da si lahko konkretno pomagaš z njim več let ali pa še kdo za tabo. (Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni, pa to)

Danes si sploh nebi več karkoli predstavljal brez takega vijačnika.

Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej to, hvala za tvoje pragmatično mnenje, se strinjava v vseh pogledih.

Sem imel namen sprva vzeti pnevmatsko zadevo iz interdiskonta ampak ker imam doma kompresor z pljuči za gumo napumpat pa kej spihat, potem skrenil v neko dražjo, ampak bolj praktično baterijsko izvedbo.

Kakorkoli, zdej me bolj mika kakšna una majhna baterijska kotna zadeva, tako namesto gedore, une zajebe bom že nekako na roke losal tisto dvakrat na leto..

Tle konkretna primerjava ročno delo  :pimp  vs baterija  :gay

https://www.youtube....h?v=Catr2LFAO6Q

https://www.youtube....wfo4-jw&t=2027s

P.S.; malo za šalo, malo zares  :-D

Urejal QPE, 01.05.2019, 00:53.

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 052
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

Kolega ima akomulatorskega znamke Ryobi ali nekaj podobnega. Sem kar nekaj previjačil z njim in je res dober. Tudi baterija zelo dolgo zdrži. Za kolesa in podobno super zadeva. Recimo vijak jermenice na glavni gredi M51 motorja je odtegnil kot za šalo.

Sam bom tudi kupil nekaj takega... ko bom velik :)

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 055
  • Avtomobil: študentski

Ker sem se naveličal podaljškov,kupujem divjo pištolo,tako ,da ne opeša ampak ,da ko jo rabim bo ena od zadev popustila ne pa pištola omagala.

Sem v dilemi ali bo 2500Nm,3500Nm dovolj ali naj raje kupim 5000+Nm in bo mir. Rabim za avte ne kamione.

Urejal blackberet, 07.07.2019, 18:43.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Ne zanima te za kamione, a navor ki ga opisuješ se uporablja za tovornjake, oziroma sestavljanje žerjavov ipd. Zakaj je treba vedno pretiravat?
2500Nm je konkreten navor, (če res takega dosežeš- torej da dejansko pištola to prenese na nastavek) in trga večino stvari na avto programu. To je "četrt tone navora". In že za tak navor boš težko dobil kvalitetno pištolo, v 3/4 cole, da je še količkaj smiselno v avto programu. Ker je enostavno velika moč, to že slabe nastavke polomi, če že vijak ne.

Stvar je v kompresorju in porabi zraka. Ti lahko priklopiš nevemkako vesoljsko pištolo, če ji ne zagotoviš dovolj zraka, boš z roko bolj odtegnil, pa naj bo še tako dvija.
Že 2500Nm pištole imajo deklarirano porabo takoj kakih 400l na sekundo, v praksi je pa ta v resnici dvojna. In tukaj rabiš že malo boljši kompresor.

5000Nm+ pištole imajo colske nastavke, so težke po 10kg, držiš jih z dvema rokama, za napajanje da delujejo potrebuješ konkreten industrijski kompresor in si na osebnih vozilih z njimi praktično nimaš kaj pomagat. Sem v rokah držal pretvornik od Gedore iz 2 cole na colo in pol. Sam nastavek stane reci in piši tisoč petsto eur. No taka pištola ga je gladko zlomila na pol, ker ni bil do konca vstavljen.

Prikaži več možnosti
    • sharkEr je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 055
  • Avtomobil: študentski

Vprašanje je za tiste kateri imajo tako močno pištolo doma katera ima vsaj 2500Nm ter ali jim je dovolj ali ne?

Urejal blackberet, 07.07.2019, 19:50.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti