Skoči na vsebino

RTV naročnina

* * - - - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
93 odgovorov v temi
mateus
mateus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 825

..pa so me zavohal-banda ertevejevska Objavljena slika Dobrega pol leta sem (so)lastnik vrstne hiše. Prej je bila le-ta od l.2007 prazna . Ko je prejšnji lastnik umrl, je hčerka odjavila med drugim tudi RTV naročnino. No, zdaj sem pa dobil priporočeno obrazec, s katerim hočejo, da prijavim vse sprejemnike v bajti. Itak je vse skupaj v razsulu (ni vseljivo). Da pa malo lažje vrtimo mešalec pa fangl, imamo en radio - itak Objavljena slika Ali ima kdo izkušnje, če njihovi špijuni v primeru, da ne prijavim nobenega aparata, hodijo preverjat po terenu resnico? :confused
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 056
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Pri nas so bili ze 6 ali 7x (v poslovnem prostoru), pustijo mi ovrazce, ki jih vsakic vrzem v smeti. Baje da je kazen 2000 €.
Prikaži več možnosti

mateus
mateus

BMW fanatik

• Uporabnik

Radio bi se slišal, če npr. inšpektor stoji pred vrati, tako da ga nebi mogel ravno prepričati, da so to moji delavci, ko si malo prepevajo zravenObjavljena slika A sledijo sankcije v tem primeru, če mu rečem, da nimam nobenega sprejemnika - on ga pa sliši? Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 115
  • Avtomobil: avtomatik

Radio bi se slišal, če npr. inšpektor stoji pred vrati, tako da ga nebi mogel ravno prepričati, da so to moji delavci, ko si malo prepevajo zravenObjavljena slika A sledijo sankcije v tem primeru, če mu rečem, da nimam nobenega sprejemnika - on ga pa sliši? Objavljena slika

Rečeš, da imaš internet radio :hihi :hihi
LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 109
  • Avtomobil: F10

Ja če ni nobenega prijavljenega na tem naslovu pač to napiš. Simpl ko pasulj.
Če pa je kdo tam potem pa naj plača ta prispevek in naj se raje s čim drugim ukvarja kot s tem kako koga okrog prnest.
Če nobeden ne stanuje tam pač ne morejo zaračunati prispevka.
lp
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Damjan-doc
Damjan-doc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 716
  • Avtomobil: 929rr

..pa so me zavohal-banda ertevejevska Objavljena slika Dobrega pol leta sem (so)lastnik vrstne hiše. Prej je bila le-ta od l.2007 prazna . Ko je prejšnji lastnik umrl, je hčerka odjavila med drugim tudi RTV naročnino. No, zdaj sem pa dobil priporočeno obrazec, s katerim hočejo, da prijavim vse sprejemnike v bajti. Itak je vse skupaj v razsulu (ni vseljivo). Da pa malo lažje vrtimo mešalec pa fangl, imamo en radio - itak Objavljena slika Ali ima kdo izkušnje, če njihovi špijuni v primeru, da ne prijavim nobenega aparata, hodijo preverjat po terenu resnico? :confused

Daj ti raje povej kje si kupil hišo.:)
PS. Imajo bojda opremo za preverjanje signalov, sploh ne boš vedel kdaj te preverjajo.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

mateus
mateus

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja če ni nobenega prijavljenega na tem naslovu pač to napiš. Simpl ko pasulj.
Če pa je kdo tam potem pa naj plača ta prispevek in naj se raje s čim drugim ukvarja kot s tem kako koga okrog prnest.
Če nobeden ne stanuje tam pač ne morejo zaračunati prispevka.
lp

Glej, ne mislim nobenega nategovat.. mal se mi pa zdi trapasto, da hiša še eno leto ne bo vseljiva, jaz bom pa plačeval ta klinčev pavšalni prispevek.. Moja bejba (sva solasniha bajte) je tam prijavljena, jaz še ne.. Aja - v E34 IMAM radio, vrtim si pa samo in zgolj CD-je!!! A moram vseeno plačati prispevek?

Daj ti raje povej kje si kupil hišo.:)
PS. Imajo bojda opremo za preverjanje signalov, sploh ne boš vedel kdaj te preverjajo.

Zalog:ok kako pa lahko preverjajo signale? Sploh pa, naj mi nekdo razjasni prosim - ali v primeru, da imam v bajti npr. samo PC, na katerem vrtim mp3 komade, moram plačevati ali ne??:confused

Urejal mateus, 23.09.2011, 10:20.

Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 856
  • Avtomobil: Superb Sportline

reči da maš radijo prek interneta na telefonu :-D
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Glej, ne mislim nobenega nategovat.. mal se mi pa zdi trapasto, da hiša še eno leto ne bo vseljiva, jaz bom pa plačeval ta klinčev pavšalni prispevek.. Moja bejba (sva solasniha bajte) je tam prijavljena, jaz še ne.. Aja - v E34 IMAM radio, vrtim si pa samo in zgolj CD-je!!! A moram vseeno plačati prispevek?

Zalog:ok kako pa lahko preverjajo signale? Sploh pa, naj mi nekdo razjasni prosim - ali v primeru, da imam v bajti npr. samo PC, na katerem vrtim mp3 komade, moram plačevati ali ne??:confused

Za avtoradio ni treba posebaj plačat, ker je to že všteto v naročnino od hiše ali stanovanja. Če pa ti poslušaš ali ne, njih ne zanima ... če imaš napravo, ki omogoča sprejem, je za njih dovolj (recimo pri radiju ali TVju v hiši).

Urejal Rottie, 23.09.2011, 10:46.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Striček google najboljše ve odgovor... UR RS št. 96/2005

31. člen
(1) Kdor ima radijski ali televizijski sprejemnik oziroma drugo napravo, ki omogoča sprejem radijskih oziroma televizijskih programov (v nadaljnjem besedilu: sprejemnik) na območju Republike Slovenije, kjer so zagotovljeni tehnični pogoji za sprejem vsaj enega programa RTV Slovenija, mora RTV Sloveniji plačevati prispevek za opravljanje radijske in televizijske dejavnosti.
(2) Na območju, kjer se zaradi racionalnosti uporabe frekvenčnega prostora in finančnih sredstev ali iz drugih utemeljenih razlogov opusti pokrivanje območja s prizemeljskimi omrežji in je zagotovljeno sprejemanje le preko satelita oziroma preko kabelske mreže ali s pomočjo drugih tehnoloških rešitev, pod pogojem, da te tehnološke rešitve zagotavljajo sprejem programov v najmanj enaki kvaliteti kot prizemeljsko omrežje, so imetnice oziroma imetniki sprejemnikov zavezanke oziroma zavezanci (v nadaljnjem besedilu: zavezanci) za plačevanje prispevka pod pogojem, da jim RTV Slovenija z oprostitvijo oziroma z zmanjšanjem prispevka ali na drug ustrezen način prispeva najmanj polovico dodatnih stroškov za nabavo opreme za sprejemanje programov po satelitu oziroma po kabelskem omrežju ali z uporabo drugih tehnoloških rešitev skladno s tem zakonom.
(3) Višina prispevka se določa z zakonom. Vlada višino prispevkov spremeni za največ 10%, če za to obstajajo utemeljeni ekonomski razlogi, vendar najkasneje do 1. septembra tekočega leta za naslednje leto.
(4) Šteje se, da ima sprejemnik vsaka pravna ali fizična oseba, ki je registrirana kot odjemalka ali odjemalec (v nadaljnjem besedilu: odjemalec) oziroma plačnica ali plačnik (v nadaljnjem besedilu: plačnik) električne energije v javnem električnem omrežju, razen če poda pisno izjavo, da nima svojega in da v svojih prostorih tudi ne uporablja tujega radijskega ali televizijskega sprejemnika ter da je bila seznanjena z zakonskimi posledicami neresnične izjave.
(5) Kdor pridobi sprejemnik in v času pridobitve ni bil zavezanec za plačilo prispevka, mora v 30 dneh sprejemnik prijaviti RTV Slovenija, zavezanec pa mora spremembo naslova oziroma sedeža sporočiti RTV Slovenija najpozneje v 15 dneh po spremembi.
(6) Preden RTV Slovenija od odjemalca oziroma plačnika električne energije, ki doslej ni bil zavezanec za plačilo prispevka, zahteva plačilo prispevka na podlagi tega zakona, mu mora omogočiti, da poda izjavo v smislu četrtega odstavka tega člena.

Če potegnemo črto: glede na to, da stanovanje / hišo obnavljate, imate najbrž svoj električni priključek, se pravi: po 4. odstavku tega člena te kar lepo avtomatsko določijo, da imaš R ali TV sprejemnik. In tako so te najbrž tudi odkrili: štrom plačuješ, RTV-ja pa ne :ok2.

Če ne misliš nikogar nategovat, imaš dve možnosti:
1. Enostavno izpolni priporočeno poslan obrazec, s katerim boš prijavil vse sprejemnike, ki so v hiši (trenutno radio 1 kom).
2. Radio odnesi ven iz hiše, obrazec strgaj oz. če se ti da, lahko pošlješ en dopis na RTV, a katerem razloži, da je hiša v fazi prenove, da notri nihče ne živi, da notri ni nobenega RTV sprejemnika...

Je pa še tretja možnost :obrvi (ampak ni "legalna"): naredi enako kot pod 2.), le radio pustiš v hiši ;).

LP A.

Urejal Andy04, 23.09.2011, 11:01.

Član KOS
Prikaži več možnosti

ailp
ailp

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 286
  • Avtomobil: 320dA

V poslovnih prostorih se začne komplikacija, ko rabiš 4 pogodbe med katerimi je tudi rtv. Najbolj je pri tem zavzet SAZAS, kateri bi zaračunal vse. Npr. Imate obiske, kateri niso vaši sorodniki in poslušate glasbo, je to za njih že javno predvajanje glasbe:crazy. Samo, da se kasira.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Še nekaj,

za sam radio te pride mesečna položnica dobre 3€.

32. člen

(1) Mesečni prispevek se plačuje RTV Slovenija v naslednji višini:

1. za zasebno rabo:

a) zavezanci – fizične osebe plačujejo za vse televizijske in radijske sprejemnike ter druge naprave, ki omogočajo sprejem radijskih oziroma televizijskih programov, ki jih uporabljajo osebno ali skupaj s člani svoje družine, 2637 tolarjev;

b) če ima zavezanec za zasebno rabo le enega ali več radijskih sprejemnikov, nima pa drugih naprav, ki bi mu omogočale sprejem televizijskih programov, plačuje 779 tolarjev;

c) prispevek v višini iz prejšnjih dveh točk velja tudi za pravne osebe, državne organe, organe samoupravnih lokalnih skupnosti in samostojne podjetnike posameznike, vendar za vsak sprejemnik, če je sprejemnik namenjen izključno osebni rabi zaposlenih ali samostojnega podjetnika posameznika;

Član KOS
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 020
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO

Bolj trapast ta RTV prispevek ne more bit kot je. Tak al tak je zdj že skoraj vsak na kablu kjer plačuješ naročnino, pol ti pa še tega pavšalca vsiljujejo. Meni se to zdi tako kot, da bi plačav v trgovini 2 štruci, eno bi pa domov odnesel. Plačujemo dvakrat za eno storitev .... čisti nateg, pa še uraden
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 416
  • Avtomobil: BMW logicno

Bolj trapast ta RTV prispevek ne more bit kot je. Tak al tak je zdj že skoraj vsak na kablu kjer plačuješ naročnino, pol ti pa še tega pavšalca vsiljujejo. Meni se to zdi tako kot, da bi plačav v trgovini 2 štruci, eno bi pa domov odnesel. Plačujemo dvakrat za eno storitev .... čisti nateg, pa še uraden

To pa čisto ne drži, enkrat plačaš "po tvoje" pravico, da štruco sploh lahko ješ, drugič pa še štruco, ki jo kupiš !

Ljudje pa pozabljate, da se za weekende ne plačuje, če nekje v skupnem gospodinjstvu, kjer ste morda stalno prijavljeni in tam v gospodinjstvu že nekdo plačuje ne rabite plačevati ! Sedaj pa ali sam weekend uporabljam 6 ali 7 dni v tednu nima koga kaj brigati, važno pa je, da tam nimam stalnega bivališča in, da v gospodinjstrvu, kjer ga imam in kjer sem prijavljen to nekdo plačuje ! :ok
Prikaži več možnosti

nitro
nitro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 344

Kako je pa v primeru, da imaš TV, ki omogoča samo analogni sprejem ter MPEG2, se pravi pri nas temo? Načeloma je to sprejemnik, ki ti ne omogoča sprejema signala oz. služi samo kot monitor. Ali je potemtakem RTV naočnino treba plačevati?
No, da gledamo IPTV prek HTPC bi seveda zamolčali :laugh

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 619
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

A zdaj RTV na veliko posilja obrazce za prispevek, prijavo za placevanje?
Kle pri nas okol jih je kar nekaj dobil. So jih kako zvohali, je Telekom, T2, Telemach,... dal podatke o narocnikih?
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

A zdaj RTV na veliko posilja obrazce za prispevek, prijavo za placevanje?
Kle pri nas okol jih je kar nekaj dobil. So jih kako zvohali, je Telekom, T2, Telemach,... dal podatke o narocnikih?

A ni to vezano na električni priključek? Kakor ti priklopijo elektriko, dobiš tudi RTV prispevek za plačat.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 437

A ni to vezano na električni priključek? Kakor ti priklopijo elektriko, dobiš tudi RTV prispevek za plačat.

Ni bilo tako, načeloma bi se moral sam prijavit, kar seveda naredijo le taki kot si ti :)) Drugače, dobil si priklop na elektriko, se vselil, potem je lahko trajal nekaj let da RTV ugotovi. In tudi niso kaznovali za nazaj, čeprav je zakonska podlaga. Morda so zdaj začeli dobivat podatke od elektra, ne vem kako je v RTV zakonu, morda bi se elektro lahko izgovarjal celo na GDPR.

Prikaži več možnosti

chuckiBMW
chuckiBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 924
  • Avtomobil: modra rja

Nekdo je moral izdati podatke, ker sem tudi jaz dobil...

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 619
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Verjetno jih bo vecina papirje zmetalo v kanto.
Prikaži več možnosti