Skoči na vsebino

RTV naročnina

* * - - - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
93 odgovorov v temi
bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 804
  • Avtomobil: LPP Urbana

omenjena podjetja NE SMEJO posredovati podatkov RTV ker za to nimajo podlage, če tudi so posredovali jih povprašajte na podlagi česa so to posredovali?

GDPR ne more biti podlaga za posredovanje in če so posredovali jih povprašajte, da vam pokažejo kopijo GDPR soglasja...

RTV verjetno sedaj skuša na "blef" pridobiti koga na seznam plačnikov in če jim rata toliko bolje.

mi imamo doma telemach pa poleg še rtv plačujemo pač...tko je. se ne sekiram za tistih 12-13 eur.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 672
  • Avtomobil: BMW x

A ni to vezano na električni priključek? Kakor ti priklopijo elektriko, dobiš tudi RTV prispevek za plačat.

Baje je tako ...

Zdaj ste me pa prestrašili ... prejšnji mesec sem naročil priklop hiše na zemeljski plin in sedaj pričakujem, da bom dobil dve položnici za npr. kanalizacijo ... tako kot dobim za TV od Telekoma in še posebej od RTV za iste programe .... :)

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 903
  • Avtomobil: Rdeča raketa

RTV verjetno sedaj skuša na "blef" pridobiti koga na seznam plačnikov in če jim rata toliko bolje.

Leta nazaj so poskušali na podobno foro. So vsem svojim naročnikom poslali nek cajtng ali nekaj takega in v mediji potem govorili/pisali, da če kdo ni dobil da naj sporoči da mu bodo poslali. :-D Ter seveda zraven položnico. :-D Pa tudi klicali so že naključno po imeniku.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Samo, če je ta prispevek obvezen in glede na to, da je RTV državna, a ne bi bilo logično, da lahko dobijo dostop do podatkov že sami, ne bi rabili nekaj ciganit ljudi za pridobitev naročnikov?

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 645
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...meni je bolj nenavadno in žalostno to, kakšna družba smo postali....če imaš doma tv in radio pač moraš plačati naročnino, tako kot plačaš kanaluzacijo, če imaš doma sekret v katerega serješ...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 854
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Mislim, da vsi plačujemo od 40 do 80 EUR na mesec za storitve telefonije, televizije in interneta,...

Prikaži več možnosti
    • skopusnik je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...meni je bolj nenavadno in žalostno to, kakšna družba smo postali....če imaš doma tv in radio pač moraš plačati naročnino, tako kot plačaš kanaluzacijo, če imaš doma sekret v katerega serješ...

lp

joda

Sj je res oboje isto :laugh ... plačaš, ker imaš ... pa če uporabljaš ali ne. :ok2

Urejal Rottie, 15.02.2019, 12:48.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 175
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Ja in kaj ima to veze z RTV narocnino? Operaterju placujes zakup avtorskih pravic za ogledane kanale, RTV prispevek je totalno nekaj drugega. Mal se vprasite, vozite nevem kake avte, pol se pa treses za 12,75€ obveznega prispevka. Halo?
Prikaži več možnosti
    • joda in tonchy uporabnikom je všeč to sporočilo

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 623
  • Avtomobil: marprom

Tudi sam sem dobil včeraj tale dopis, je pa zanimiv tale odstavek:

Če v petnajstih dneh po prevzemu pošiljke ne vrnete ustrezno izpolnjenega obrazca vam bomo v skladu s 3. členom Pravilnika o načinu prijavljanja in odjavljanja televizijskih in radijskih sprejemnikov ter o načinu plačevanje prispevka za radiotelevizije Slovenije s prvim naslednjim koledarskim mesecem začeli obračunavati pavšalni RTV-prispevek.

Se pravi lahko v miru vržete v smeti ampak položnica bo vseeno prišla  :-D

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Mislim, da vsi plačujemo od 40 do 80 EUR na mesec za storitve telefonije, televizije in interneta,...

...ti bom razložil tako kot moji 11 letni hčeri...

...tvoja telegonija nima nič veze z rtv narocnino, niti nista v istem razredu, tvoj internet nima veze z rtv naročnino, enako kot ne telegonija, programe, ki jih gledaš, ali pa ne pa plačuješ svojemu operatetju, ponudniku za avtorske pravice z katerimi te ucuri za internet v paketu, ki ti ga proda, ker stroški programov, ki ti jih ponuja so večinoma džabe, zato jih imaš toliko, ker če bi si jih lahko sam izbral samo pol ali manj iz paketa bi ti jih morali kaobistveno manj računati :)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 990
  • Avtomobil: traktor

Včasih je res polno kontradiktornosti na tem forumu. Eni so včasih kontra samim sebi. Zanič pravna država, a ne bi plačevali zakonsko določenega prispevka. Porihtat vsako prasko na avtu, 12 eur mesečno pa je kalvarija plačat.

Prikaži več možnosti
    • tonchy je všeč

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 467
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

A to javna TV plačana iz proračuna, imajo tudi reklame kar pomeni da imajo še dohodek od reklam. Jaz ne vidim razloga da bi plačal prispevek po zakonsko prisilo. Že tako preveč plačujemo nekih dajatev. davek na zemljišče, čeprav so ob nakupu plačani vsi davki ob nakupu, davek na nepremičnino čeprav so plačani vsi davki ob nakupu, pol ti pa še zaračunajo bližino LPPja, plina, bližina cevi za ogrevanje iz toplarne,...  Te javni zavodi ki so finacirani iz proračuna v katerega vsi plačujemo skozi davek so ena navadna zajedalska zalega. Se bom še jaz prijavi kot en zavod pa malo položnice okrog pošiljal :ok2

Urejal uursi, 15.02.2019, 14:24.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Včasih je res polno kontradiktornosti na tem forumu. Eni so včasih kontra samim sebi. Zanič pravna država, a ne bi plačevali zakonsko določenega prispevka. Porihtat vsako prasko na avtu, 12 eur mesečno pa je kalvarija plačat.

...naša tipična kobajagikapitalistočna družba....za en qurc država od katere bi imeli vse zastonj, acwvali bi pa najrajr nič...

...me zanima zakaj toliko plačujejo operaterjem...od 40-80€, če pa imajo operaterji več reklam kot pa čistega programa in z tem služijo na polno...se pravi bi mi morali imeti trojčke od operaterjev v bistvu zastonj, ali pa bi nam morali celo plačati, ker smo njihov naročnik, glede na to, da več ko imajo uporabnikov lažje in dražje lahko prodajo reklamni prostor :)

...dejstvo pa je da internet je džabe, ki nam ga drago prodajajo, tv programe nam pa v velikem in nepotrebnem paketu uturijo zraven, kjer je pol brezveznih švabskih in nepotrebnih balkanskih programov, pa turški, albanski, franciski itd.

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Internet je đabe, samo do njega ne moreš, če nobenemu operaterju ne plačaš... no, lahko se na kakšen free wifi švercaš, če se hočeš. Pa še to ne povsod.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 175
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Hay!

...naša tipična kobajagikapitalistočna družba....za en qurc država od katere bi imeli vse zastonj, acwvali bi pa najrajr nič...
...me zanima zakaj toliko plačujejo operaterjem...od 40-80€, če pa imajo operaterji več reklam kot pa čistega programa in z tem služijo na polno...se pravi bi mi morali imeti trojčke od operaterjev v bistvu zastonj, ali pa bi nam morali celo plačati, ker smo njihov naročnik, glede na to, da več ko imajo uporabnikov lažje in dražje lahko prodajo reklamni prostor :)
...dejstvo pa je da internet je džabe, ki nam ga drago prodajajo, tv programe nam pa v velikem in nepotrebnem paketu uturijo zraven, kjer je pol brezveznih švabskih in nepotrebnih balkanskih programov, pa turški, albanski, franciski itd.
lp
joda

Caki mal, od kje tebi ideja da ima operater zasluzek od tv rekla? To teorijo bi pa res rad slisal.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 281
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Jaz sem imel tri leta mir. Sem klical gor in izpolnil en obrazec in zatežil da nimam TV-ja, kar je res, pa so takoj preverili in mi težili nazaj, da imam internetni priključek. Pol sem jim lepo povedal, da njihove usrane TV ne gledam in radja v avtu ne poslušam. Pa so mi tri leta dali mir. Zdej sem pa spet dobil povišano položnico iz 12.75 na 13.03 eur, al nekaj takega.

Moram spet gor poklicat.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 074
  • Avtomobil: bmw

Ne zastopim zakaj bi mogu placat.. Narocnino mam, da bi gledu ta kurcev slo program mi se na misel na pride, muske si pa itak dol potegnem..
E46__wagon
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 474
  • Avtomobil: UFO

Jaz bi takoj dal enkrat več da mi zablokirajo vse slovenske kanale, včasih bi kar kavč pokozlal ko po nesreči dam na slo 2
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • fizični radnik je všeč

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 349
  • Avtomobil: Bmw e38 740i

RTV je kot, naša javna uprava.....Prevelik, napihnjen in neučinkovit....itd...

Jaz tv imam...vendar ga ne gledam. Oz cuknem z neta kaki film to je pa to...Tv kanalov ploh ne gledam, še najmanj tv slo itd.

In ja,naj bo prispevek, ampak naj ga plačujejo tisti, ki želijo gledat nacionalne kanale.

Ko bi se rtv moral borit za naročnike, bi pa tudi ta slika bila malo drugačna.... Sedaj pa je pač spet en državni aparat, ki se napaja iz denarja državljanov, ki pa kontra dobijo bore malo.

Prikaži več možnosti
    • žorž4x4 je všeč

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 692
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Da ne bo pomote jih ne zagovarjam, ampak ta prispevek ne gre samo za program, velik del zneska predstavlja vzdrževanje oddajnikov in omrežja...tudi, če ne poslušaš radio slovenija, gre program ostalih radijskih postaj tudi preko njihovih oddajnikov

Prikaži več možnosti